Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 18:05   #1
Lightbulb Kako se preseliti i dobiti papire za život u bilo kojoj poštenijoj državi

zanima me kolko se ceka i kolko sve skupa kosta?

Zadnje uređivanje Štrikalica : 04.11.2012. at 07:02.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 15:51   #2
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
zanima me kolko se ceka i kolko sve skupa kosta?
Moja rodbina je otisla prije 10 godina (moze biti i vise) tako da nemam neke posebne info. Najbolje da posaljes mail ambasadama - vjerujem da su za ovaj region nadlezne one u Becu.
milimelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 05:22   #3
Web stranica australijske imigracije je uvijek korisna.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 17:40   #4
Sve, ali sve sto ti je potrebno da znas u vezi iseljenja u Australiju ces naci na ovom sajtu: http://www.immi.gov.au/
Sve mozes sam da zavrsis, bez da placas usluge nekim agencijama, koje ne samo da su preskupe, nego nemaju nikakav uticaj na to da ti dobijes vizu. I agencije se informisu preko ovog sajta i maznjavaju lovu polupismenima koji se ne odvaze da to sami odrade. Ako ispunjavas uslove i znas Engleski - ides.
Na sajtu ces videti da postoji vise kategorija viza, pa ti vidi u kojoj se pronalazis.

Za "Skill Independent "vizu http://www.immi.gov.au/skilled/gener.../136/index.htm ti je potrebno da imas 120 poena, a koje bi trebao da skupis na strucnu spremu (imas spisak zanimanja i broj bodova na sajtu, tzv SOL http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf i MODL lista ), radno iskustvo, znanju Engleskog, godinama starosti itd. Ovo je klasicna iseljenicka viza, koja ti omogucuje da posle dve godine postanes i drzavljanin Australije i nije potrebno da imas tamo rodjake.
Postoji i "Skill Independent Regional", za koju je dovoljno 110 poena ali u tom slucaju aplicant je duzan da, najmanje, tri godine provede u regionalnoj Australiji. Za nekoga, ko ne moze da namakne jos deset poena, ovo je utesna varijanta.
Procedura se odvija u tri faze:

1. Nostrifikacija diplome u odgovarajucoj instituciji (sve je na sajtu). Trosak od 300 do 500 AU$, bez troskova prevoda sudskog tumaca. Traje oko 3 meseca.

2. Polagane Engleskog u "British Councilu" (tzv IELTS test i veruj mi, teeezak) Sastoji se od cetiri modula: Slusanje, citanje, pisanje i govor. Iz svakog modula trebas da dobijes minimalnu ocenu 5 ili minimalnu ocenu 6, ukoliko si fakultetski obrazovan ili stariji od 40 godina. Mnogi Hrvati su dolazili ovde u Beograd da ga polazu, nasedajuci na price da je ovde lakse. To je mit. Razlika u znanju izmedju ocene 5 i 6 je drasticna. Trosak od 150 Eur + troskovi casova za pripremu za ispit i traje dok ga ne polozis...ako ne odustanes.

3. Konacno apliciranje za vizu (podrazumeva se da si dobio pozitivnu nostrifikaciju (prilazes original)), sertifikat o polozenom IELTS-u, popunjen formular, fotokopije raznih potvrda sa posla, potvrda o neosudjuvanju, krstenice, vencanice, po cetiri fotografije od svakog clana porodice koji je na molbi itd... Troskovi 1990 AU$ + troskovi prevoda sudskog tumaca, overe fotokopija i slicno. Traje u zavisnosti od slucaja i do deset meseci. Pri kraju ove trece faze dobijes od njih uput da uradis lekarski pregled ( verovatno negde u Zagrebu), a oni proslede nalaze direktno u Adelaide. Troskovi lekarskog su ovde u Srbiji 130 Eur. Ako je sve u redu, vrlo brzo posle toga ti stigne uput da odes u Ambasadu da ti "fljusnu" vizu u pasos. I to je to.
Pre izdavanja same vize (vazi samo za ozenjene/udate), mora da se uplati 1700 AU$, za supruznika koji nije polagao IELTS, da tamo pohadja casove Engleskog. Ukoliko je supruznik polagao IELTS (dovoljna mu je prosecna ocena 4,5) ne mora da se uplacuje taj novac.

Deluje komplikovano ali kada se krene u to, onda jedna stvar vodi ka drugoj i tako se dodje do kraja. Bez obzira na sve troskove i procedure, ovo je najsigurniji, najjeftiniji, a kasnije se ispostavi i najprakticniji nacin da se tamo ode.
Na sve, gore, navedene troskove, dodaj troskove nekog advokata ili agencije, ukoliko se odlucis da sve to radis preko posrednika, a ne sam. Mnogi su to sve samo odradili.
Idi na sajt i dobro protumaci sve.

Pozdrav!
Dial 013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:51   #5
Quote:
Dial 013 kaže: Pogledaj post
Sve, ali sve sto ti je potrebno da znas u vezi iseljenja u Australiju ces naci na ovom sajtu: http://www.immi.gov.au/
Pre izdavanja same vize (vazi samo za ozenjene/udate), mora da se uplati 1700 AU$, za supruznika koji nije polagao IELTS, da tamo pohadja casove Engleskog. Ukoliko je supruznik polagao IELTS (dovoljna mu je prosecna ocena 4,5) ne mora da se uplacuje taj novac.
znam da je post star 3 godine ali mnogi ga i sad čitaju. odličan opis i sve na jednom mestu, jedino što ostaje kao nedoumica je to da
ako hoćemo da imigriramo porodično žena, dete i ja, da li gore navedeno znači da jedno od nas skuplja bodove a ostali se pršljakaju?
dokonjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 08:25   #6
Iseljenje u Australiju

Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
zanima me kolko se ceka i kolko sve skupa kosta?
Evo nekih informacija o iseljenju:

"Sve informacije o australskim vizama i nacinima useljenja u Australiju u jednom prirucniku. Preko 70 stranica korisnih informacija i savjeta za uspjesno useljenje u Australiju na nasem jeziku."

www.advancedmigrationsolutions.com

Pozdrav
Deni
paragonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 17:37   #7
Arrow Kako se preseliti i dobiti papire za život u bilo kojoj poštenijoj državi

Bok narode,
Zna li netko kako naći posao negdje vani, ali iz RH. Nemamo baš nikakave veze s inozemstvom ali nas ( mene i suprugu ), a pogotovo mene ubija ova pokvarena situacija u našoj domovini. Zadnjih godina trudimo se nešto steći, poštenim radom a oko nas kao i oko vas sami lopovluk. Onda o tome slušaš svako sat vremena, jer sve vijesti prvo počinju crnom kronikom. Oko nas puno lažnih mirovina osoba po desetak godina mlađih od nas, koji su rat mogli gledati samo na televiziji. Jednostavno ni prava ni pravde a što je najgore ni političke volje da se to sredi. Uvjek smo govorili volimo RH i pridonesimo koliko možemo. Odustajemo od tog postulata. Jesmo li kukavice? Možda, ali život je kratak i zašto ga upropastit u nesređenoj okolini i nepravdi te još tu odgajati djecu.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 03.11.2012. at 04:44.
BAJT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 17:41   #8
Quote:
BAJT kaže: Pogledaj post
Bok narode,
Zna li netko kako naći posao negdje vani, ali iz RH. Nemamo baš nikakave veze s inozemstvom ali nas ( mene i suprugu ), a pogotovo mene ubija ova pokvarena situacija u našoj domovini. Zadnjih godina trudimo se nešto steći, poštenim radom a oko nas kao i oko vas sami lopovluk. Onda o tome slušaš svako sat vremena, jer sve vijesti prvo počinju crnom kronikom. Oko nas puno lažnih mirovina osoba po desetak godina mlađih od nas, koji su rat mogli gledati samo na televiziji. Jednostavno ni prava ni pravde a što je najgore ni političke volje da se to sredi. Uvjek smo govorili volimo RH i pridonesimo koliko možemo. Odustajemo od tog postulata. Jesmo li kukavice? Možda, ali život je kratak i zašto ga upropastit u nesređenoj okolini i nepravdi te još tu odgajati djecu.
Ako imas trazena znanja - lako. Pogledaj po netu pripremi CV i salji u zemlje koje su fleksibilne prema imigraciji...
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 19:26   #9
Doktori...

Informatičari..

Naftaši...

Varioci sa atestima..

Ugostiteljsko osoblje(po brodovima)....

Znanstvenici...

Nogometaši...

Nastavi niz.....ako nešto od ovoga znaš i imaš to na papiru..oštambiljano...

Na konju si...

__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:10   #10
Meni se nekako najizglednijim čini kategorija NAFTAŠI. Mislim da ćeš najizgledniju priliku imati u Libiji, ili u Rusiji, ali negdje u Sibiru ili blizu sibira.

Dakle zayebano kakogod uzmeš. Il će ti biti pretoplo il će ti bit prevruće.

Kakvu školu si završio? Kakva radna iskustva imaš?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:56   #11
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Nastavi niz.....ako nešto od ovoga znaš i imaš to na papiru..oštambiljano...

Na konju si...

Uglavnom, tko spada u kategoriju koja je u hrvatskoj deficitarna i koja zarađuje 7000 kn mjesečno kao SSS ili preko 10.000 kn kao VSS (izuzimam ove po brodovima, što je uglavnim posao za mlađe) i ako jednostavno uspješan - dobiti će radnu dozvolu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:09   #12
Zanimljivo, da su mene ljudi (istina pojedini) iz Austrije i Njemačke (podrijetlom HB i Hrvatska) se raspitivali za mogućnost zaposlenja, s namjerom da se presele ovamo.

Izgleda da stvarno svatko misli, da je negdje drugdje lakše.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:16   #13
Povjesničar i anglist s kvalifikacijama informacijske struke i magisterijem iz medijevistike može biti perač suđa u soldinom fast food restoranu na Manhattanu. A tata rekao - sine studiraj ekonomiju )
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:36   #14
Quote:
BAJT kaže: Pogledaj post
Bok narode,
Zna li netko kako naći posao negdje vani, ali iz RH. Nemamo baš nikakave veze s inozemstvom ali nas ( mene i suprugu ), a pogotovo mene ubija ova pokvarena situacija u našoj domovini. Zadnjih godina trudimo se nešto steći, poštenim radom a oko nas kao i oko vas sami lopovluk. Onda o tome slušaš svako sat vremena, jer sve vijesti prvo počinju crnom kronikom. Oko nas puno lažnih mirovina osoba po desetak godina mlađih od nas, koji su rat mogli gledati samo na televiziji. Jednostavno ni prava ni pravde a što je najgore ni političke volje da se to sredi. Uvjek smo govorili volimo RH i pridonesimo koliko možemo. Odustajemo od tog postulata. Jesmo li kukavice? Možda, ali život je kratak i zašto ga upropastit u nesređenoj okolini i nepravdi te još tu odgajati djecu.
moja baba je uvik govorila:

"....sine, tudji kriz je uvik laksi...."
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:52   #15
Definitivno pomaže ak imaš nekog vani ko može pomoć. Imate nekog strica, tetku, rođaka u 4om koljenu negdje vani? Lakše je doselit se i tražit posao nego tražit posao iz HR.
Alternativa - studij. Moj frend se sa 23 godine odselio "studirat" - eno ga, studira već sedmu godinu
__________________
Multiple exclamation marks are a sure sign of a diseased mind.
Marmelada4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:29   #16
Quote:
BAJT kaže: Pogledaj post
Bok narode,
Zna li netko kako naći posao negdje vani, ali iz RH. Nemamo baš nikakave veze s inozemstvom ali nas ( mene i suprugu ), a pogotovo mene ubija ova pokvarena situacija u našoj domovini. Zadnjih godina trudimo se nešto steći, poštenim radom a oko nas kao i oko vas sami lopovluk. Onda o tome slušaš svako sat vremena, jer sve vijesti prvo počinju crnom kronikom. Oko nas puno lažnih mirovina osoba po desetak godina mlađih od nas, koji su rat mogli gledati samo na televiziji. Jednostavno ni prava ni pravde a što je najgore ni političke volje da se to sredi. Uvjek smo govorili volimo RH i pridonesimo koliko možemo. Odustajemo od tog postulata. Jesmo li kukavice? Možda, ali život je kratak i zašto ga upropastit u nesređenoj okolini i nepravdi te još tu odgajati djecu.
Predlažem da za početak odeš u Bugarsku, Rumunjsku, Grčku (), a možeš slobodno i u Italiju, da osjetiš malo kako to kuca srce EU.

Onda kada skužiš da ne samo da trava nije drugdje zelenija, nego je jako, jako trula, pa pomisliš da je to tako samo u nama geografski bliskim krajevima - pokušaj na izvorištu. Posebno preporučujem GB i Francusku. To će te tek prosvijetliti.

Garantiram da ćeš, kada se vratiš, poželjeti poljubiti tlo svoje domovine i kada to shvatiš - postat ćeš kod kuće uspješan čovjek.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:41   #17
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Predlažem da za početak odeš u Bugarsku, Rumunjsku, Grčku (), a možeš slobodno i u Italiju, da osjetiš malo kako to kuca srce EU.

Onda kada skužiš da ne samo da trava nije drugdje zelenija, nego je jako, jako trula, pa pomisliš da je to tako samo u nama geografski bliskim krajevima - pokušaj na izvorištu. Posebno preporučujem GB i Francusku. To će te tek prosvijetliti.

Garantiram da ćeš, kada se vratiš, poželjeti poljubiti tlo svoje domovine i kada to shvatiš - postat ćeš kod kuće uspješan čovjek.
Svi ga plašite Bugarskom,Rumunjskom,Grčkom...

Ako ima diplomu i vještine koje su tražene na tržištu bez problema će naći posao u Francuskoj,Njemačkoj,Švicarskoj...

Naravno,neće se ušetati u ured,dati CV i biti odmah zaposlen,ali uz malo truda i istraživanja,brzo se pronađe željeno zanimanje...

A u skladu sa njime i primanja...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:49   #18
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ako ima diplomu i vještine koje su tražene na tržištu bez problema će naći posao u Francuskoj,Njemačkoj,Švicarskoj...
Uz dužno poštovanje, onaj tko ima diplomu i vještine koje su tražene radi u dobroj hrvatskoj firmi za pristojnu plaću i razmišlja ići vani:

a) radi izazova i mogućnosti usavršavanja
b) da bi zaradio velike novce na vrlo težak način (platforme, ribarstvo, varenje)

Vijesti na televiziji i malo gleda jer je zadovoljan svojom strukom, a i uvečer uči za novi certifikat.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 23:00   #19
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje, onaj tko ima diplomu i vještine koje su tražene radi u dobroj hrvatskoj firmi za pristojnu plaću i razmišlja ići vani:

a) radi izazova i mogućnosti usavršavanja
b) da bi zaradio velike novce na vrlo težak način (platforme, ribarstvo, varenje)

Vijesti na televiziji i malo gleda jer je zadovoljan svojom strukom, a i uvečer uči za novi certifikat.
A koja je to pristojna plaća,po tebi,za čovjeka sa VSS-om?

Nemoj o platformama i varenju,jer čim napišeš da je to težak posao,vidim da baš i nisi obaviješten previše...u ribarstvo ne ulazim,tu je #kockar# stručnjak,pa neka on progovori...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 12:42   #20
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje, onaj tko ima diplomu i vještine koje su tražene radi u dobroj hrvatskoj firmi za pristojnu plaću i razmišlja ići vani:

a) radi izazova i mogućnosti usavršavanja
b) da bi zaradio velike novce na vrlo težak način (platforme, ribarstvo, varenje)

Vijesti na televiziji i malo gleda jer je zadovoljan svojom strukom, a i uvečer uči za novi certifikat.
Pričamo o prosječnim ljudima a ne visokoškolovanim.U tom smislu te tvoje poštene firme u hrv.su ko i tvoje virtualno moderiranje.pusta priča.
swarovsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.