Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2005., 10:54   #1
Cannellonni

Sa čime ih sve punite? Imate neki dobar recept?
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 13:56   #2
Nego kako pripremate pastu za cannellonije? Ja kupim gotove cannnellonije u kutiji, na kojoj pise ne traba kuhati, vec samo u rernu, mejdutim to je tvrdo, jesti se ne moze. Ako skuham cannellone prije bojim se rasapsce se, necu ih moci nafilovati.

Pitanje: Kako se zapravo prave cannelloni?
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 15:06   #3
Canellone koje ne treba kuhati, baš kao i lazanje, treba jako dobro prekriti umakom, bešamelom, na dno posude staviti umak, na njega poredati canellone, pa opet dobro prekriti umakom, tako tijesto neće biti hrskavo kad se ispeku.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 15:28   #4
Ja ih kupim gotove a punim s mljevenim mjesanim mesom ili ricotta sirom i spinatom te prelijem besamel sosom i naribam sira na vrh.
Ponekad napunim sa slatkim sirom (pomijesam ricotta sir sa secerom i cimetom i grozdicama) pa polijem sa slatkom vodom tek toliko da se ne sasusi u pecnici ali ne previse da ne bude premecavo.
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 16:14   #5
Quote:
sotona69 kaže:
Nego kako pripremate pastu za cannellonije? Ja kupim gotove cannnellonije u kutiji, na kojoj pise ne traba kuhati, vec samo u rernu, mejdutim to je tvrdo, jesti se ne moze. Ako skuham cannellone prije bojim se rasapsce se, necu ih moci nafilovati.

Pitanje: Kako se zapravo prave cannelloni?
vidiš to zapravo i mene muči prvi put sam ih sad odlučila sama napravit i sve si mislim da će bit pre tvrdi ako ih i prije ne skuham nekako, premda na kutiji piše da ih ne treba kuhat.

može netko napisat neki precizan recept za umak i punjenje za cannellonne?! zahvaljujem
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 16:35   #6
Cannelloni punjeni špinatom i sirom


Sastojci za 4 osobe
200 g cannellona
2 staklenke Umaka od rajčice sa šampinjonima (po 350 g)
500 g špinata
100 g luka
50 g maslaca
1 žličica Vegete
300 g sira ricotte
200 g mozzarelle
4 žlice naribanog parmezana




Postupak
1. Na zagrijanom maslacu popecite nasjeckani luk, pospite Vegetom, dodajte očišćen i opran špinat pa pirjajte dok špinat ne uvene. Na kraju umiješajte ricottu.

2. U vatrostalnu posudu stavite umak od rajčice sa šampinjonima te u njega uronite cannellone koje ste napunili pripremljenim nadjevom, prekrijte ih narezanom mozzarellom i pospite naribanim parmezanom.

3. Pecite u pećnici zagrijanoj na 200°C oko 40 minuta.


Posluživanje
Cannellone poslužite sa zelenom salatom.

Savjet
Za pripremu cannellona sa špinatom možete upotrijebiti smrznuti špinat, čime ćete si olakšati i ubrzati pripremu.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 11:07   #7
Quote:
Shadowfax kaže:
Cannelloni punjeni špinatom i sirom


Sastojci za 4 osobe
200 g cannellona
2 staklenke Umaka od rajčice sa šampinjonima (po 350 g)
500 g špinata
100 g luka
50 g maslaca
1 žličica Vegete
300 g sira ricotte
200 g mozzarelle
4 žlice naribanog parmezana




Postupak
1. Na zagrijanom maslacu popecite nasjeckani luk, pospite Vegetom, dodajte očišćen i opran špinat pa pirjajte dok špinat ne uvene. Na kraju umiješajte ricottu.

2. U vatrostalnu posudu stavite umak od rajčice sa šampinjonima te u njega uronite cannellone koje ste napunili pripremljenim nadjevom, prekrijte ih narezanom mozzarellom i pospite naribanim parmezanom.

3. Pecite u pećnici zagrijanoj na 200°C oko 40 minuta.


Posluživanje
Cannellone poslužite sa zelenom salatom.

Savjet
Za pripremu cannellona sa špinatom možete upotrijebiti smrznuti špinat, čime ćete si olakšati i ubrzati pripremu.
a da li netko ima recept za napraviti tijesto-cannelone!
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 11:16   #8
Ja radim ove bas danas, super su mi. Nikad mi nije ispala tvrda pasta, al ko sto je vec netko napomenuo - mora biti puno tekuceg "materijala" u plehu, kako bi se pasta mogla skuhati.

Evo i c/p navedenog recepta:

Sastojci za 8 osoba ( hm, da ako je predjelo, inace za oko 3-4 osobe )
16 cannellona
2 žlice naribanog sira parmezana
Za nadjev:
80 g mladog luka (bijeli dio) (ja stavim obicni luk, jer mladog tesko nabaviti kroz cijelu godinu)
400 g mljevenog mesa
3-4 žlice ulja
2 žličice Vegete (ovo ignoriram, ne volim vegetu)
40 g naribanog sira parmezana
40 g naribanog sira grojera (dobar je onaj vec gotovi ribani za pizzu)
200 ml vrhnja za kuhanje
50 ml vina
1 žlica narezanog vlasca (ovo isto izbacim)

Za umak od rajčice:
400 ml Pasirane rajčice Podravka
250 ml vode
1 žličica Vegete
1 čili papričica
2 žličice šećera
(ovo napravim s pelatima i zacinima koje inace stavljam u salsu... ako nemam vremena onda uzmem bocu gotovog Cirio umaka, vec zacinjenog)

Postupak
1. Na ulju kratko popecite mladi luk narezan na kolutiće. Dodajte mljeveno meso, Vegetu, pa pirjajte podlijevajući vodom oko 20 minuta.

2. Nakon toga dodajte vrhnje, vino, naribane sireve i narezani vlasac. Sve zajedno kratko prokuhajte, malo ohladite i ovim nadjevom nadjenite cannellone.

3. Cannellone položite u uljem namazanu vatrostalnu posudu i prelijte umakom od rajčice, a pripremite ga na sljedeći način: pasiranu rajčicu pomiješajte s vodom, dodajte Vegetu, narezanu čili papričicu i šećer.

4. Kratko prokuhajte i prelijte preko cannellona, pospite naribanim sirom, pokrijte aluminijskom folijom i pecite u pećnici zagrijanoj na 210°C oko 20 minuta.

(ja na kraju sve otkrijem i pustim da se sir zapece)

Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 11:21   #9
Nego, sjetih se jednog recepta s nazivom "Istarski kaneloni", koji se radi pjeske od pocetka (na s gotovim kanelonima), ali ne s pastom. Isto je jako fini.

Ispeku se palacinke, ali malo deblje i ne secerene i slatke.

Na malo ulja se poprzi prsut i/ili panceta i/ili sunka, dodaju se sitno sjeckani sampinjoni. Dio toga se dodati svjezem siru (recimo pola), a dio se doda u umak od paradajza (klasicna salsa, ko ova iz gornjeg recepta).

Palacinke se nadjenu sa sirom, zarolaju i paniraju (pazljivo da se sve ne raspadne). Zatim se preprze u tavici, a prije serviranja preliju s umakom od pomidora.

Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 13:00   #10
Quote:
Breskva kaže:
a da li netko ima recept za napraviti tijesto-cannelone!
Tijesto se radi s 1 jajetom na svakih 100 gr brasna.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 13:35   #11
i onda se prepeku lagano ili se sirove pune pa peku u pećnici
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 14:18   #12
sitno nasjeckani luk preprzim do staklastog,dodam mljeveno meso,papar,sol
isprzim meso i pred kraj dodam paradajz i krckam...sto duze to bolje...
skuham besamel u koji dodam malo vrhnja kad je gotov
kupim gotove cannellone.meso pomjesam s malo prezli da dobijem gustu smjesu.s tim punim i slazem ih u posudu koju sam namazala putrom i na dno stavila malo besamela.cannellone posipam ribanim sirom, zalijem besamelom i stavim na 175 na nekih 45min.
suhi mogu ispasti samo ako se stavi premalo besamela...
ako ih pretkuhas tesko ces ih puniti...
pretkuhavam samo lazanje...finije su mi tako...i to ih stavim na 2 min u kipucu vodu i vadim ih na mokru krpu da se ne polijepe.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 14:32   #13
ima jedan zgodan recept i jako je fino.
podinstaš luk i kad se ohladi umiješaš kravlji sir i pinjole. tom smjesom napuniš canelone, posložiš u vatrostalnu zdijelu i preliješ umakom od rajčica i crnog vina, a na to posložiš ploškice mozzarele i ispečeš u rolu.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:08   #14
jel ima itko dobar recepz za cannelloni?

Imam pakiranje barilla cannelloni vec duže vremena, ne znam s čim da ih punim...
Pomagajte...
leeloo979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:27   #15
joj, daj nemojte da vam ja stalno moram trazit.

google, google i opet google.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=284

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=333

a ni smajlic ti bas nije neka fora. kad trazis pomoc, ne stavljas rospiju
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 09:11   #16
Smile

Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
vidiš to zapravo i mene muči prvi put sam ih sad odlučila sama napravit i sve si mislim da će bit pre tvrdi ako ih i prije ne skuham nekako, premda na kutiji piše da ih ne treba kuhat.

može netko napisat neki precizan recept za umak i punjenje za cannellonne?! zahvaljujem
Neće biti tvrdi.Napuni ih bolonjez umakom koji si zagustila s malo krušnih mrvica,stavi smjesu u vrećicu za zamrzavanje,odreži vrh i štrcaj u canelone.
namaži vatrostalnu posudu maslinovim uljem,poslaži canelone,prelij umakom od rajčice koji si malo obogatila začinima koje voliš(papar,origano,bosiljak...)Umak mora prekrivati canelone,Poklopi i peci.Pred kraj (30 minuta) skini poklopac pospi sirom i pusti da se zapeče.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.