Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2012., 20:27   #161
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Mislim da usporedba Pašalića, Mesića i Guantanama ne drži vodu.

Najprije, sasvim je razumljivo da su detalji Pašalićevog kreditnog aranžmana povjerljivi. To je uobičajeno u takvim slučajevima, radi se o poslovnoj tajni i nema nikakve obveze da Pašalić o tome javno polaže račune.

S druge strane, Mesićeva objašnjenja o podrijetlu velikih svota novca su apsolutno neprihvatljive. Odgovor da mu je "posudio prijatelj" nikako ne može zadovoljiti opravdan interes javnosti za tako značajne promjene imovinskog stanja najviših državnih dužnosnika. Da ne spominjem kako je pritom lagao govoreći da će prodati svoj stan u Ilici, što više nitko i ne spominje.

Druga usporedba, sa Guantanamom, također nije najspretnija. Naime, nije rijetko da sudski epilog ne dobiju afere u kojima učešće imaju najmoćniji ljudi neke države, kao što je bio Mesić, ili kao što je u slučaju Guantanama.

No, kada je upravo suprotno - da meta istrage treba biti jedan omraženi i posrnuli političar kojemu o glavi rade dva najmoćnija čovjeka u državi - to je nešto sasvim drugo.
Netočno...

Pošto se radi o građevinskom projektu ugovor između Pašalića i banke je morao biti predan u gruntovnici,a onda postaje javni dokument,osim ako se zakoni nisu mjenjali...

Da ne govorimo o tome kako je sam Ivić govorio o tome jel dao depozit ili ne,kao i sama banka...naravno,ispričali su dvije različite priče...

Isto kako Pašalić ne mora,ne mora ni Meske,pogotovo ne javnosti,nego nadležnim službama,ako ga priupitaju...

Zadnje uređivanje McAucliffe : 08.02.2012. at 20:44.
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 20:51   #162
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Netočno...

Pošto se radi o građevinskom prjektu ugovor između Pašalića i banke je morao biti predan u gruntovnici,a onda postaje javni dokument,osim ako se zakoni nisu mjenjali...

Da ne govorimo o tome kako je sam Ivić govorio o tome jel dao depozit ili ne,kao i sama banka...naravno,ispričali su dvije različite priče...
Moram priznati da uopće nisam pozorno pratio tko je davao kakve izjave, niti sam poznavatelj čitave pravne procedure u takvim slučajevima. Znam da se ugovori sa bankom u gruntovnicu predaju u slučaju hipoteke, ali nisam upoznat da je investitor i inače obvezan u gruntovnicu priložiti papirologiju o podrijetlu novca kojim financira svoj projekt, kao ni da svi dokumenti koji se predaju u gruntovnicu postaju javni.

Da se razumijemo, taj slučaj me uopće ne zanima. Ako je po zakonu trebao dati te papire a nije - u zatvor s njim. Ako ih je predao i ako su ti dokumenti javni, neka ih pronjuška onaj koga zanima.

Govorim načelno o tome da se ne može uspoređivati interes javnosti za posvne netransparentne novčane prihode najvišeg državnog dužnosnika te za kreditne aranžmane osrednjeg poduzetnika.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:43   #163
Ivić je legenda, kamo sriće da je on dobija one izbore u HDZ-u a ne onaj homoseksualni kleptoman Sanader. Do sad i Hrvatska već bila ka mala Švica, a što je najbolje, jugoslavenčine i komunjare bi ostale na smetlišu povijesti di im je i misto, a ne da nas nakon onih prvih 45 godina sad opet pljačkaju, kradu i sude ljudima koji su stvorili ovu državu.
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:48   #164
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post

Isto kako Pašalić ne mora,ne mora ni Meske,pogotovo ne javnosti,nego nadležnim službama,ako ga priupitaju...
Mesić je parazit na državnom proračunu (osim što je veleizdajnik kojem je misto na robiji) a Pašalić nije. Prema tome, dok Mesić dobiva lovu iz proračuna ima da pravda svaku lipu, a ne da se triska milijunima i kupuje stanoe i garaže, a da ga se još uz sve to financira iz državnog proračuna.
Ali pošto si ti dokazani ljubitelj veleizdajnika, četnika i komunjara, nije čudo ni da baniš tog udbaškog cigana Ujdurovića.
Takvi ka što si ti su i izronili zato što je Sanader pobjedija Pašalića. Gamad crvena, banditska, komunistička!!
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.02.2012., 22:03   #165
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post

Isto kako Pašalić ne mora,ne mora ni Meske,pogotovo ne javnosti,nego nadležnim službama,ako ga priupitaju...
Ponavljam - svaka usporedba Mesića i Pašalića je deplasirana.

Poduzetnici zaista nemaju obvezu javno iznositi detalje svojih poslovnih aranžmana. S druge strane, političari i najviši državni dužnosnici zaista imaju tu obvezu, a objašnjenja poput "posudio mi prijatelj" posve su neprikladna i neprihvatljiva, te s pravom izazivaju zgražanje i sumnju.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 10:37   #166
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
.....
Govorim načelno o tome da se ne može uspoređivati interes javnosti za posvne netransparentne novčane prihode najvišeg državnog dužnosnika te za kreditne aranžmane osrednjeg poduzetnika.
Ivic nije bas osrednji poduzetnik. Netko tko dobije nekoliko desetaka milijuna eura kredita je i u Njemackoj i Americi vrlo cijenjen poduzetnik. Za toliki kredit se (i danas) i Todoric mora debelo oznojiti (ili zadnji primjer Berkovitza za duplo manji iznos jamstva). A da ne govorimo da prije toga kredita nije ni dana radio u privatnom sektoru.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 10:44   #167
Thumbs up

Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Ivic nije bas osrednji poduzetnik. Netko tko dobije nekoliko desetaka milijuna eura kredita je i u Njemackoj i Americi vrlo cijenjen poduzetnik. Za toliki kredit se (i danas) i Todoric mora debelo oznojiti (ili zadnji primjer Berkovitza za duplo manji iznos jamstva). A da ne govorimo da prije toga kredita nije ni dana radio u privatnom sektoru.
Ivić je oličenje HDZ-a, utjelovljeni zajedničar; bilo bi u redu da povede Zajednicu tamo gdje je i htio da ga Glavaš i Sanader i Šeks ne pokradoše na izborima!
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:00   #168
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Ponavljam - svaka usporedba Mesića i Pašalića je deplasirana.

Poduzetnici zaista nemaju obvezu javno iznositi detalje svojih poslovnih aranžmana. S druge strane, političari i najviši državni dužnosnici zaista imaju tu obvezu, a objašnjenja poput "posudio mi prijatelj" posve su neprikladna i neprihvatljiva, te s pravom izazivaju zgražanje i sumnju.
Je,donedavno je i Sanader bio poduzetnik,to je ta nezgodna stvar kod naših "poduzetnika" koji su do '90.-tih skoro pa sirotinja bili...

Sve drugo što si naveo stoji,ali stoji da i Meske novac mora pravdati za to određenim institucijama,pogotovo kada postoji sumnja...

Inače,žao mi je što pojedinci na tmei nisu u stanju normalno komunicirati nego im je najveći domet vrijeđanje,spominjanje komunista i drugih priviđenja...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:06   #169
Dugo se, predugo, na ovim prostorima njegovala politicka kultura "mojih" i tvojih" i "ako nisi apsolutno za moje ideje, neprijatelj si kojega treba izcipelartiti"
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:59   #170
Nazalost Pasalic je jedna od zrtava medijske hajke krajem 90-ih kao politicki 'nepodobna' osoba, doslovce do te mjere da ga se smatralo opasnijim od crnog vraga (po mom misljenju strani faktori su ocijenili da im vise odgovaraju poslusni karijeristi na vlasti i platili su novinarima da se bave njegovim likom i djelom).

Pasalic je dakle bio oznacen kao osovina zna Franjinog HDZ-a (koji u svijetlu danasnje politicke elite izgleda vise kao svijetleci lampion nego crna jama puna paucine, u to vrijeme), ali izgleda da mu se svih ovih godina nije iskopalo ama bas nista od svih tih prica, pa mozda je i vrijeme za politicku reinkarnaciju. Uostalom ako moze onaj Milosevic preko noci postati clan vlade, moze i Ivic bit primljen natrag u Familiju.

Bez sumnje radi se o poprilicno inteligentnom covjeku koji moze i konstruktivno djelovati. Na onom saboru HDZ-a imao je puno bolji govor (s kojim je gotovo i okrenuo stvar u svoju korist), ali onda Sanader dobiva sa svojim dobro poznatim pregovarackim sposobnostima.

Sanader se ocito tada i u HDZ-u cinio kao manje zlo, ili bar netko tko ce lakse vratiti vlast.....haha, kako su svi popusili tog lika Glavas koji je donio prevagu zavrsio je u zenici jer nije nastavio uz nogu grofa Ive, a Pasalic je 'samo' izbacen iz stranke kao konkurent. Vjerojatno bi danas bili u ponesto boljoj ekonomskoj situaciji da je na tim izborima dobio Ivic. Bar se ne bi pretvorili u stranku povlacenja za rukav, nepotizma, sredivanja natjecaja do te mjere kao u doba Sanadera. A u vladi bi zavrsili i ljudi koji nisu samo ulizice nego i kriticari. Na kraju, vjerojatno se ne bi zaduzili do grla nego malo racionalnije, te bi puno lakse nego sada plovili u ovoj krizi. Jedini problem...mislim da Pasalic ne bi dobio izbore, Sanader je za to (naj)veci umjetnik.

Eh, kako sve nekad ovisi o jeziccu na vagi. U ovom slucaju Glavas je prakticki odlucio tko ce DVA MANDATA drmati nasom malom drzavom (i za nagradu danas sluzi u Zenici).
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 17:53   #171
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
Nazalost Pasalic je jedna od zrtava medijske hajke krajem 90-ih kao politicki 'nepodobna' osoba, doslovce do te mjere da ga se smatralo opasnijim od crnog vraga (po mom misljenju strani faktori su ocijenili da im vise odgovaraju poslusni karijeristi na vlasti i platili su novinarima da se bave njegovim likom i djelom).

Pasalic je dakle bio oznacen kao osovina zna Franjinog HDZ-a (koji u svijetlu danasnje politicke elite izgleda vise kao svijetleci lampion nego crna jama puna paucine, u to vrijeme), ali izgleda da mu se svih ovih godina nije iskopalo ama bas nista od svih tih prica, pa mozda je i vrijeme za politicku reinkarnaciju. Uostalom ako moze onaj Milosevic preko noci postati clan vlade, moze i Ivic bit primljen natrag u Familiju.

Bez sumnje radi se o poprilicno inteligentnom covjeku koji moze i konstruktivno djelovati. Na onom saboru HDZ-a imao je puno bolji govor (s kojim je gotovo i okrenuo stvar u svoju korist), ali onda Sanader dobiva sa svojim dobro poznatim pregovarackim sposobnostima.

Sanader se ocito tada i u HDZ-u cinio kao manje zlo, ili bar netko tko ce lakse vratiti vlast.....haha, kako su svi popusili tog lika Glavas koji je donio prevagu zavrsio je u zenici jer nije nastavio uz nogu grofa Ive, a Pasalic je 'samo' izbacen iz stranke kao konkurent. Vjerojatno bi danas bili u ponesto boljoj ekonomskoj situaciji da je na tim izborima dobio Ivic. Bar se ne bi pretvorili u stranku povlacenja za rukav, nepotizma, sredivanja natjecaja do te mjere kao u doba Sanadera. A u vladi bi zavrsili i ljudi koji nisu samo ulizice nego i kriticari. Na kraju, vjerojatno se ne bi zaduzili do grla nego malo racionalnije, te bi puno lakse nego sada plovili u ovoj krizi. Jedini problem...mislim da Pasalic ne bi dobio izbore, Sanader je za to (naj)veci umjetnik.

Eh, kako sve nekad ovisi o jeziccu na vagi. U ovom slucaju Glavas je prakticki odlucio tko ce DVA MANDATA drmati nasom malom drzavom (i za nagradu danas sluzi u Zenici).
Slabo poznaš situaciju iz toga vremena.
Poštujem mišljenje al ovo veze s vezom nema.
Upravo je on imao takvu ekipu oko sebe,da te Bog sačuva....
pričam sa stranačkog aspekta......
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 17:58   #172
Quote:
TheCNK kaže: Pogledaj post
Ivić je legenda, kamo sriće da je on dobija one izbore u HDZ-u a ne onaj homoseksualni kleptoman Sanader. Do sad i Hrvatska već bila ka mala Švica, a što je najbolje, jugoslavenčine i komunjare bi ostale na smetlišu povijesti di im je i misto, a ne da nas nakon onih prvih 45 godina sad opet pljačkaju, kradu i sude ljudima koji su stvorili ovu državu.
Ma što ko Švica,ko dvi,skupa s Norveškom...

Imaš samo maaaaliii problemčić...ekipa poput Sanadera i Pašalića u CH nebi ni prismrdila politici...

Niti se u CH dijele milijunski krediti ekipi koja dana iskustva nema u nome s čime bi se igrala,pardon bavila poduzetništvom...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:00   #173
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Slabo poznaš situaciju iz toga vremena.
Poštujem mišljenje al ovo veze s vezom nema.
Upravo je on imao takvu ekipu oko sebe,da te Bog sačuva....
pričam sa stranačkog aspekta......
Nije Sanaderova ekipa! Reci mi, koja je ekipa? Jednostavno, htjela bih usporediti.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:04   #174
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Nije Sanaderova ekipa! Reci mi, koja je ekipa? Jednostavno, htjela bih usporediti.
Šale,Zoričić,Gašparić,Škara,Šuker,Ljerka,Kalmeta.. ...itd....već sam i zaboravio sve te bisere....

Evo par članaka da se svi posjetimo:
http://www.nacional.hr/clanak/10229/...jnikom-stranke
http://www.hsp1861.hr/vijesti3/020811ap.htm

Zadnje uređivanje realist : 09.02.2012. at 18:09.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:37   #175
Nisi samo ti zaboravio,puno njih je zaboravilo jer su svi s Pašalićeve "strane" prešli na onu Sanaderovu,a ovaj ih je mudro "prigrlio"...

Evo,da nisi nabrojao Kalmetu,nikada senebi sjetio da je bio pašalićevac...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:30   #176
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Šale,Zoričić,Gašparić,Škara,Šuker,Ljerka,Kalmeta.. ...itd....već sam i zaboravio sve te bisere....

Evo par članaka da se svi posjetimo:
http://www.nacional.hr/clanak/10229/...jnikom-stranke
http://www.hsp1861.hr/vijesti3/020811ap.htm
Za prve četri sedmine spomenutih, uopće ne znam tko su. Za Šukera i Kalmetu ne vjerujem. Razlog je jednostavan. Ne bi bili u Narcisovoj vladi. Dakle svela se knjiga na poznatu mafiozu Ljerku. Ma, što ne kašeš? Močna grupa!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:51   #177
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Nisi samo ti zaboravio,puno njih je zaboravilo jer su svi s Pašalićeve "strane" prešli na onu Sanaderovu,a ovaj ih je mudro "prigrlio"...

Evo,da nisi nabrojao Kalmetu,nikada senebi sjetio da je bio pašalićevac...
Kolega moj....prošlo je dosta vrimena od tih borbenih dana...
zaboravi se....al i on i Šuker,čak su mu bili i pisali jednu pa čak i nelošu brošuricu plana i programa,bilo je tu dobrih analiza.

Kasnije kada su prešli na poziv,nisu bedasti da brane neobranjivo.....
ili van iz stranke a to nisu tili.

Rama ovo ti je istina.....pa kakva god bila.....
Pojedinci nabrojani su bili šerifovi u MHDZ-u (zoričić,gašparić,medo....),stup Pašalićevog pohoda...
al eto nisu uspili.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 20:27   #178
Pa što nisu Šuker i Kalmeta bili čak i zamjenici predsjednika na Pašalićevoj listi, ili tako nešto?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 20:33   #179
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Pa što nisu Šuker i Kalmeta bili čak i zamjenici predsjednika na Pašalićevoj listi, ili tako nešto?
Tako nešto......potpredsjednici čini mi se
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 21:31   #180
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Za prve četri sedmine spomenutih, uopće ne znam tko su. Za Šukera i Kalmetu ne vjerujem. Razlog je jednostavan. Ne bi bili u Narcisovoj vladi. Dakle svela se knjiga na poznatu mafiozu Ljerku. Ma, što ne kašeš? Močna grupa!
Zanimljivo,sve sto ti ne odgovara ne vjerujes...onda to izignoriras,pa si izaberes stvari koje ti odgovaraju,pa si izvodis zakljucke koje ti odgovaraju...

No,koliko god zatvarala oci i pokusavala ignorirati stvar, i Suker i Kalmeta su bili Pasalicevi igraci,a otisli su Sanaderu jer su htjeli sacuvati dupeta i pozicije...

To je skroz veliki sok za tu dvojicu,ne?

No,meni je fascinantno kako mozes podmetati i vrijedati ljude po forumu,a dotle zatvarati oci i ignorirati stvari vezane uza milu si ekipu iz HDZ-a...

Zadnje uređivanje McAucliffe : 09.02.2012. at 21:37.
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.