Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 10:06   #4801
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Ha, Mihri slatkice, ista mater.
Majka je s djetetom samo podjelila svoju srecu i cinjenice. Naglasak na cinjenice.

Posto smo vidjeli da je opozvala naredbu i da je covjek s pletenicama stigao na vrijeme, ovo joj ni pomocu trikova ne mozete prisit. A Ibrica, jel' fin covjek, nema neprijatelja u zivotu.

Stvarno zalosno. Jadan Mustafa sta mora s tom materom prozivljavati. Prvo oni nervni slomovi i razbijanje po sobi, sad ovo. Da bar postedi dijete svojih gluposti.


Dijete se razalostilo jer je vidio koliko njegova majka pati zbog samog cina vjencanja, nijen uopce problem u tome da li ce ga postediti, ili ne, dijete sve vidi.
Firuze is offline  
Old 19.11.2012., 10:10   #4802
Quote:
zvrnda kaže: Pogledaj post
Slažem se sa cijelim postom, jedino mi smeta tvoj nick. Znam da me razumiješ!


Kao i uvijek, solna, imaš moj potpis...

Pogledala sam ga i sviđa mi se...


Odlicno zapažanje! Hurrem nije odlucna u svojim namjerama. Vec nekoliko puta je odustala od svojih planova da ubije Ibrahima i....ostale. Tko je rekao da nema savjesti, pogriješio je. Ostali, koliko god se stalno preispituju i muce ih moralne dvojbe, ne odustaju od svojih namjera i izvršavaju planove do kraja.

Mirhimah je preslatka. I zna odabrati najbolje .

Mahidevran ne propušta priliku da na neki nacin podbode Hurrem. Najprije kad je Valide poslala onu đariju kod svog junaka, a poslije u onoj sobi. Razumijem ja Mahidevran, ali ipak moram konstatirati da je u najmanju ruku neumjesna.
Ja Boga mi pojma nemam kakav ce lik biti ova Firuze, uzela sam nick jer je dobra glumica, iako mi nije najdraza, meni je najdraza Berguzar, i Halit moze proci. Uzela sam nick eto tek tako, znam da ce biti u seriji, i jedna od njegovih miljenica. Ne razumijem zasto ti smeta, ako ne mozes napisati ovdje, javi mi porukom. Sto se tice Mahi, ja ne opravdavam, ali je meni bilo zao sinoc, tacno je dobro odglumila svoju bol, mogla sam da sve osjetim njene jecaje, njenu bol u dusi, nemoc da nesto promijeni itd, a posebno onaj Mustafin pogled prema njoj, ne izlazi mi iz glave.
Firuze is offline  
Old 19.11.2012., 11:07   #4803
Savrsevna mi je odjeca koju rade za bali bega...
sto se Suljo sada da uradi ili ce i dalje biti statist, nije mala stvar da mu netko zeli uklonit zenu, pa onda netko ibru, no poznavajuci njega drugi dan ce sve lagano zaboraviti i nastaviti izrađivati nakit..
Mahidevran mi je baš digla tlak ovaj put, Gulfem je pokazala zube, odlično, volim kad ti likovi iz sjene pokazu zube..
Tko su oni likovi na trznici, taj Pecar i ekipa??
amandablond is offline  
Old 19.11.2012., 11:11   #4804
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Nemam pojma

Ali hajmo nešto o "princu Frederiku"

Uzeo ja tako danas odeblju knjižurinu s biografijama svih Habsburgovaca u ruke, i onako bezveze otvorim ja lijepo Ferdinanda, i odem na kraj na popis potomaka, a kad tamo - nema "princa Frederika"

Dakle, scenaristi ne samo da su izmislili španjolsku princezu, nego i Ferdinandovog sina - kao takav, nikakav Frederik (tj. valjda Friedrich) nije ni postojao

Čudo da - kad su već tako katolike prikazati kao priglupe nevjernike - nisu odoljeli tome da pokažu i incestuoznost jer da je dotična bila španjolska princeza onda je morala biti Karlova (Ferdinandov brat) sestra ili barem sestrična.
"kralj" Karlo je inače bio španjolski kralj, a car sv. Rimskog carstva...dok ga Suljo stalno naziva kraljem, niti jednom nisu spomenuli da je on kralj - Španjolske!

A da uopće ne spominjem činjenice (o kojima dosad uopće nisam ni razmišljao ) da je:
- Karlo rođen 1500.
- Ferdinand rođen 1503.
Dakle, 1529. godine u vrijeme opsade Beča, Dragec ima 29, a Ferdo 26 godina (prvi sin mu je rođen tek 1527.)

Ajme majko

P.S. Suljo je rođen 1494. godine, tako da on sad ima već 35
lako za to...

naš kralj ludovik je rođen 1506.

u vrijeme događaja iz serije je imao od 15 do 20 godina... a turci ga predstavljaju kao da je imao najmanje 50...

valjda bi suljo ispao manje muževan da je isao u rat kontra nekog derleta...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 19.11.2012., 11:15   #4805
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne, u seriji je Frederik Ferdinandov nećak, a ne sin, ali ne bi me čudilo da ni on nije postojao

Ali najjače mi je kako su diplomatski prikazali časno povlačenje Turaka ispred Beča jer se Suljo iznenada sjetio da nema smisla da ljudi ginu u mećavi, iako mu dotad to nije smetalo, dok je prava istina da su bili potučeni do nogu od strane kršćanske vojske i to mislim poljskog pojačanja.
to se dogodilo 1683. godine...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 19.11.2012., 11:26   #4806
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
valjda bi suljo ispao manje muževan da je isao u rat kontra nekog derleta...
Valjda zato, ne vidim drugi razlog za postaravanje..svu vodu navode na svoj mlin.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
to se dogodilo 1683. godine...
Znam Ali i ovdje je došlo pojačanje i Turci su otprašili, čak isto mislim da je poljsko, zato sam i napisala da mislim. Zašto bi bilo čudno da su dva puta Poljaci pomogli?
Piše da je bilo austrijskih saveznika, Španjolaca..uglavnom, poanta je da piše da je Suljo tražio predaju i to već kad su stigli do Beča, jer su bili premoreni prethodnim bitkama. To u seriji, naravno, nije prikazano

Zadnje uređivanje Gošća : 19.11.2012. at 11:36.
Gošća is offline  
Old 19.11.2012., 12:15   #4807
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Nadjen je zapis da je Ibrahim imao 1700 robova i robinja, valjda je Hatidze (iako joj je pisao pisma puna ljubavi) imao prilike prevariti pogotovo tada kad ljubav prema jednoj zeni nije bila uobicajena.
Verovatno je Sulejman ozenio Ibrahima i Hatidze iz koristi, on Veliki Vezir ona njegova sestra savrsen par, a niko ih nije pitao sta misle. Mozda je ova druga ta njegova velika ljubav.

Quote:
zvrnda kaže: Pogledaj post
Pogledala sam ga i sviđa mi se...
Izbrisali su drugi deo, steta.

Quote:
zvrnda kaže: Pogledaj post
Nije bilo samo Mustafino nego i Mehmedovo sunecenje (to je valjda obrezivanje ili...). Malo znam o obicajima muslimana kod obreda ženidbe, ali sam mislila da muž u prvoj bracnoj noci treba svojoj mladenki oprati noge. Što se tice "šifonjera" i ja bi jedan takav i moram reci da joj baš lijepo stoji, što bi rekli "čok guzel".
Da Mustafino i Mehmedovo obrezivanje, izvinjavam se.
Obrezivanje i sva ta ceremonija oko toga naziva se sunet, bar kod nas, mislila sam da je svugde isto.

Ta mi je kruna prevelika, glomazna i izgleda smesno, vise mi se dopadaju obicne krune.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"Danas" je Hurem prvi put odustala od ubojstvo nad Ibrahimom (ne znam odakle vam to da je vec nekoliko puta odustala), zbog Hatidze, one dve malo se mrze malo se vole ni same ne znaju.


edit: umalo da zaboravim, evo sta sam nasla na youtube-u

Hurem vs. Valide
http://www.youtube.com/watch?v=M4eJ2...feature=g-hist

Hurem vs. Ibrahim
http://www.youtube.com/watch?v=6sYpL...feature=g-hist

Zadnje uređivanje nena_S : 19.11.2012. at 12:31.
nena_S is offline  
Old 19.11.2012., 12:43   #4808
Quote:
nena_S kaže: Pogledaj post
Verovatno je Sulejman ozenio Ibrahima i Hatidze iz koristi, on Veliki Vezir ona njegova sestra savrsen par, a niko ih nije pitao sta misle. Mozda je ova druga ta njegova velika ljubav.
Sigurna sam da ih je Sulejman ozenio da bi ucvrstio Ibrahimov polozaj Velikog vezira, ali po pismima koje sam nasla izgleda da su se kasnije i zaljubili jedno u drugo (po tome valjda ova velika ljubav izmedju njih dvoje u seriji). Za tu drugu nisam znala dok nisam pocela citati ovu knjigu.


Quote:
nena_S kaže: Pogledaj post
"Danas" je Hurem prvi put odustala od ubojstvo nad Ibrahimom (ne znam odakle vam to da je vec nekoliko puta odustala), zbog Hatidze, one dve malo se mrze malo se vole ni same ne znaju.
Bas sam se sinoc iznenadila prvo kad je Hatidze onako lijepo primila razgovarala s Hurem (s obzirom da je kasnije pricala Ibrahimu da je ova zmija i spocitala mu sto nije nista rekao da je znao za Sulejmanovo i Huremino vjencanje), a onda kad je Hurem lijepo pricala i tjesila Hatidze. Jos jedna love hate veza


Quote:
nena_S kaže: Pogledaj post
edit: umalo da zaboravim, evo sta sam nasla na youtube-u

Hurem vs. Ibrahim
http://www.youtube.com/watch?v=6sYpL...feature=g-hist
Kakav bi oni par bili Iskre bi frcale gore nego kod njega i Nigar

Evo dokumentarca ''Tajne povijesti'' (preveden kao Secrets of History) u 7 dijelova s engleskim titlovima:
http://www.youtube.com/watch?v=x3IYqgkrrJ0&feature=plcp

Zadnje uređivanje Dugonoga : 19.11.2012. at 13:08.
Dugonoga is offline  
Old 19.11.2012., 13:08   #4809
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Kakav bi oni par bili Iskre bi frcale gore nego kod njega i Nigar
hahaha I ja to pomislim svaki put kad su oni u kadru, ali ovaj snimak mi ne deluje romanticno vise kao evidencija koliko puta su pokusali da ubiju jedan drugoga.
nena_S is offline  
Old 19.11.2012., 13:15   #4810
Quote:
nena_S kaže: Pogledaj post
hahaha I ja to pomislim svaki put kad su oni u kadru, ali ovaj snimak mi ne deluje romanticno vise kao evidencija koliko puta su pokusali da ubiju jedan drugoga.
Ne djeluje ni meni nego mi je, gledajuci ga, palo na pamet da bi stvarno bili ubojit par
Dugonoga is offline  
Old 19.11.2012., 13:16   #4811
Quote:
nena_S kaže: Pogledaj post
Verovatno je Sulejman ozenio Ibrahima i Hatidze iz koristi, on Veliki Vezir ona njegova sestra savrsen par, a niko ih nije pitao sta misle.
U onoj knjizi što je Šef Sale stavio piše da uopće nije sigurno da su Hatidže i Ibro bili oženjeni, odnosno da se ne zna tko je bila mlada, jer nije bio običaj iznositi identitet dama iz harema koje se udaju. Zna se samo da je Ibro imao veličanstvenu svadbu, kao uostalom i u seriji.
Piše i da mu je Hatidže možda bila žena ako je on bio eunuh, a to bi išlo u korist tome da sultanova rodbina nema potomke, radi konkurencije za nasljeđivanje.
Gošća is offline  
Old 19.11.2012., 13:19   #4812
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
U onoj knjizi što je Šef Sale stavio piše da uopće nije sigurno da su Hatidže i Ibro bili oženjeni, odnosno da se ne zna tko je bila mlada, jer nije bio običaj iznositi identitet dama iz harema koje se udaju. Zna se samo da je Ibro imao veličanstvenu svadbu, kao uostalom i u seriji.
Ako se ne varam, knjiga je iz 1911., nigdje nisam nasla podatak da nisu bili ozenjeni, u ovoj knjizi koju sad citam isto kaze da jesu i da joj je pisao predivna pisma.
Dugonoga is offline  
Old 19.11.2012., 13:32   #4813
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Mahrivedan.. ja nju uopće ne razumijem.. njoj smeta Hurem jer čeka svoju priliku... ma kakvu priliku kada ju Sulejman ne doživljava...
ona se uopće ne bori za tu ljubav koju stalno priča da osjeća prema Sulejmanu... ona je jedan statičan lik koji čeka da joj se ukaže prilika...
Hurem je pak drugačija, ona se bori za ljubav i ne čeka da joj se ukaže prilika, ona stvara prilike... koliko puta je pisala Sulejmanu, koliko puta je znala otići k njemu, mahi nikada... samo šuti, čeka... a ja više ne razumijem što
Kako se ne bori, pa svako malo ode Validi i zakmeci: "Majkooo, sta cemo sad!?"

Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
A kakvu moc vise ima Mahidevran? Sad je jos vise slomljena, nista vise sto kaze nece promijeniti situaciju, izgubila je Sulejmanovu ljubav.
...
Hurem je sada, kao zakonita sultanova zena, zasticenija od lickog medvjeda i nista joj se ne smiije dogoditi. Cak je Sulejam rekao da ce Ibrahima smatrati odgovornim ako joj se sto dogodi

Lijepo od nje sto se predomislila, ali ostaje da je narucila ubojstvo, opet.
Nikakvu. Razlike izmedju nje i Hurem je ta sto Mahi ima vise saveznika u vrhu (Valide, Ibrica), a Suljinu ljubav je izgubila, kako joj Gulfem rece, prije sto godina.
Huri nikad nije bila zasticena, pa nije ni sad. Dok je Suljo cackao nakit u palaci na nju je izvrsen atentat, a sta joj tek rade kad Suli ode u rat... Evo, jedva cekam da Suljo ode na Bec ili gdje vec, pa da vidimo kako je Huri zasticena. Zakon sto zadatak da je stite imaju Valide i Ibrica koji se bas ne obaziru na Suljine zelje.

I opet se predomislila. Zato sto je dobra, suosjecajna i savjesna. Kroz cijelu seriju Hurem narucuje neka ubistva, ali na njenom kontu mrtvih je nula komada.

Quote:
zvrnda kaže: Pogledaj post
Meni je to dokaz da Sulejman zna tko je bio upleten u Hurremino ubojstvo. Validu je kaznio tako što se oženio, a Ibrahima tako što ga je zadužio da cuva njen život. Sulejman rula i gotovo.
Eee, hvala ti sto si mi otvorila oci. Kontam koji je klinac Sulji, kad ono zna covjek sta radi.
Jos samo da ga Valide i Ibrica zarezuju 1%...
Solna Kiselina is offline  
Old 19.11.2012., 13:32   #4814
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, knjiga je iz 1911., nigdje nisam nasla podatak da nisu bili ozenjeni, u ovoj knjizi koju sad citam isto kaze da jesu i da joj je pisao predivna pisma.
http://archive.org/stream/ibrahimpas...ge/36/mode/2up




Zadnji odlomak na 37. stranici govori kao što rekoh, da identitet mlade nije siguran zbog etikete da se ne priča o zbivanjima u haremu.

Zadnje uređivanje Gošća : 19.11.2012. at 13:43.
Gošća is offline  
Old 19.11.2012., 13:53   #4815
Ide mi na zivce Hatide s tom loptom pod haljinom.
maroline is offline  
Old 19.11.2012., 14:09   #4816
ne znam jel sa mnom nešto nije u redujer koliko god mi je Ibro oduran i ne podnosim ga,kemija između njega i Kalfe mi je suuper,ova najava za njihov kiss u slijedećoj epizodi mi je baš

Eto,opet je Hurka u problemima,odustane od ubojstva iz samilosti prema Hatice,koja ju btw,olajava materi i mužu kad god stigne,a prema njoj je fina(krajnje dvoličan lik),a Ibru svejedno probodu,i naravno,ko će sad biti kriv
tu mi je sinoć opet pokazala da iako sada ima moć veću no ikad,ipak ima veliko srce,a njeni neprijatelji ni sekundu nisu pomišljali da je ona majka,i to brižna majka četvero djece koja ju obožavaju,htjeli su je samo tako skratit za glavu,i kako su samo bili očajni kad im to nije uspjelo

zato,Hurrem,nema milosti,gazi sve redom,opet će Suljo u pohode,onda ti nema spasa!

Bali beg,što reći čovjek je jednostano neodoljivnadam se da će se nekako u budućnosti skrasiti uz neku ljepojku
__________________
...i čime od svijeta da se braniš,kao ruža,sa dva smiješna trna...ili snom?
jelena35 is offline  
Old 19.11.2012., 14:22   #4817
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Kako se ne bori, pa svako malo ode Validi i zakmeci: "Majkooo, sta cemo sad!?"
Taman kad pomislim da se smirila i da je normlna, evo nje opet. Zalim je, sinoc je zbilja pokazala koliku bol osjeca (na stranu njezino odvratno ponasanje prema Gulfem) i jako jako mi je bila tuzna scena kad ona zuri u pod, a Mustafa nju samilosno gleda. I jasno mi je da je jako zaljubljen au Sulejmana jos uvijek, ali daj zeno saberi se. Sulejman je nije taknuo vec godinama, ima zakonitu zenu i to je to.

Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Nikakvu. Razlike izmedju nje i Hurem je ta sto Mahi ima vise saveznika u vrhu (Valide, Ibrica), a Suljinu ljubav je izgubila, kako joj Gulfem rece, prije sto godina.
Huri nikad nije bila zasticena, pa nije ni sad. Dok je Suljo cackao nakit u palaci na nju je izvrsen atentat, a sta joj tek rade kad Suli ode u rat... Evo, jedva cekam da Suljo ode na Bec ili gdje vec, pa da vidimo kako je Huri zasticena. Zakon sto zadatak da je stite imaju Valide i Ibrica koji se bas ne obaziru na Suljine zelje.

I opet se predomislila. Zato sto je dobra, suosjecajna i savjesna. Kroz cijelu seriju Hurem narucuje neka ubistva, ali na njenom kontu mrtvih je nula komada.
Dzaba njoj sto ima saveznike u vrhu (iako joj je Valide pravi savezni,, Ibrahim je rekao da ce pomoci da Mustafa dodje na vlast jer ga je gledao kako odrasta i sad mu je kao sin, ali ne vidim da on radi kako ce opet spojti nju i Sulejmana.
Necemo opet tko je kriv da se ne uvucemo u zacarani krug. Ona je zasticena jer ni Valide ni nitko drugi joj vise nista ne mogu, Sulejman je bio spreman da ga se majka odrekne zbog Hurem, sad mu je zakonita zena, a i Ibrahim mora paziti na nju () ako ne zeli da se njemu sto dogodi. Mislim da je Sulejman jako dobro dao do znanja svima koliko ga je briga za njihovo misljenje. Dogodi li se sto Hurem, idu glave.
@Jelena, sve je u redu s tobom Ja sam bila vatrena zagovarateljica Hatidze i Ibahima ii njihove ljubavi jer su me ponijeli njihovii tuzni pogledi i romanticna ljubav. Sad kad su skupa, vidim da je Hatidze luda i krhka, a njemu treba netko vatreniji. Iako znam da je ljubav izmedju njega i Nigar zabranjena, super su mi
@Gosca, procitala sam knjigu, ali ona je iz 1911., otada su se vjerujem nasli novi dokumenti i malo je knjiga zastarjela. Zna se sada da su oboje imali brak iza sebe prije nego su se vjencali.

Zadnje uređivanje Dugonoga : 19.11.2012. at 15:11.
Dugonoga is offline  
Old 19.11.2012., 14:44   #4818
Netko je gore spomenuo da je Hatiđe dvolična da pljuje okolo po Hurem pa pred njom se pravi dobrica...eee sad, pa nije ni Hurka po tom pitanju svetica
Koliko puta se ko fol brinula za nju, a zapravo išla u njezinu palaču samo da npr vidi onu malu Sadiku, da napravi neko sranje Ibri, i tak to...tak da, kaj se toga tiće ni jedna ni druga nisu bas neke čistunke
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Old 19.11.2012., 14:48   #4819
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
Netko je gore spomenuo da je Hatiđe dvolična da pljuje okolo po Hurem pa pred njom se pravi dobrica...eee sad, pa nije ni Hurka po tom pitanju svetica
Koliko puta se ko fol brinula za nju, a zapravo išla u njezinu palaču samo da npr vidi onu malu Sadiku, da napravi neko sranje Ibri, i tak to...tak da, kaj se toga tiće ni jedna ni druga nisu bas neke čistunke
Hurem svakako nije, a Hatidze je potpuna prolupala otkako se udala, postala je preparanoicna i previse dopusta daje strahovi vode. Od jednog od najdrazih likova mi je postala napoorna i dosadna.
Dugonoga is offline  
Old 19.11.2012., 15:22   #4820
Vidim da vam je simpa Gulfem... Gulfem je meni omiljena sultanija, upravo zbog toga što se ne ponaša tako. A vidi se da joj je zaista stalo do Hatidže, pa čak se i sa Hurem fino slaže, što je retkost u seriji. Da ne spominjem što trpi i Mahi, iako ova voli da bocka... ali džabe, ume i Gulfen nekad da bocne ako treba.

Što se Mihrimah tiče - pametna mala, ima ukusa Nego, primetiste li, sva Suljina deca od malih nogu pokazuju inteligenciju, i mali Mustafa je prilično inteligentno dete?
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.