Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2012., 21:12   #1421
može li mi netko reći nešto o izbornim predmetima:

Epovi u slavenskoj književnosti, Roman Šenoina doba?
tražimtražim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 23:34   #1422
Roman Šenoina doba:

Kalogjera se nije ukazao čitav semestar i cijeli program obavlja Durić. Kolokvij je 50 bodova + 50 bodova seminar. Literatura je Lasić i nije preteško. Dosta je povezan s glavnim kolegijem predrealizma.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:32   #1423
Planiram doći na FFRI, samo me zanima stvar što se tiče TZK. Iskreno se nadam da nije prestrašno? Uopće nisam sportski tip, jedva 2 vučem

Nadam se da ima mogućnost tipa da se bira na kojem području se može biti aktivan?
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:49   #1424
Tjelesni nosi jedan jedini ECTS bod i znači da moraš samo doći i odraditi sve termine i dobiti potpis u indeks. Ocjena ne postoji.

Deset termina je potrebno ako ideš na nogomet, košarku ili u teretanu, a dvanaest ako ideš na atletiku (trčanje na otvorenom). O ovom se piše na svakoj stranici ove teme, minimalno.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 19:10   #1425
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Tjelesni nosi jedan jedini ECTS bod i znači da moraš samo doći i odraditi sve termine i dobiti potpis u indeks. Ocjena ne postoji.

Deset termina je potrebno ako ideš na nogomet, košarku ili u teretanu, a dvanaest ako ideš na atletiku (trčanje na otvorenom). O ovom se piše na svakoj stranici ove teme, minimalno.
ah, znači tako? i u teretanu se može ići? to je onda super..
samo me zanima jedna stvar.. Jel se ima kao nekakvog instruktora, profesora ili se npr u teretani vježbati na svoju inicijativu?

sve ovo pitam, jer kao što već rekoh u školi imam jedva 2. Nemoguće mi je raditi stvari tipa kolute, penjanje po špagama, stoj na glavi, itd.
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:17   #1426
Quote:
Alegorija kaže: Pogledaj post
Ima li možda netko ovdje da je na FFRI i da je išao na Ruski jezik 1 ili Poljski jezik 1 da mi ukratko napiše kakvi su ti kolegiji jer nas par razmišlja da uzmemo to kao izborni...
Tko sada drži Poljski jezik? Katarzyna Kubiszowska ili? Ona je mlada i ok je. Nije nešto prezahtjevna. U svakom slučaju mislim da nije loše upisati izborni kod nje.

Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
Nemojte upisivati hrvatski ako niste spremni učiti brdo nepotrebnih gluparija:3. Ili ga volite, kao neki nesretnici ovdje . Ne, šalu na stranu, hrvatski je težak. Zahtjevan. Katedra na kroatistici je grozna. Profesori su dosta neljubazni. I tako to.
Zašto je katedra grozna i koji su to profesori neljubazni?

Quote:
djzuza kaže: Pogledaj post
ah, znači tako? i u teretanu se može ići? to je onda super..
samo me zanima jedna stvar.. Jel se ima kao nekakvog instruktora, profesora ili se npr u teretani vježbati na svoju inicijativu?

sve ovo pitam, jer kao što već rekoh u školi imam jedva 2. Nemoguće mi je raditi stvari tipa kolute, penjanje po špagama, stoj na glavi, itd.
Ma kakvi kolutovi. U teretani sat vremena radiš šta hoćeš. Profesor ti samo upiše + da si bio i ako mu se da gleda da ne zabušavaš, tj. da ne stojiš na mjestu i ne brbljaš. Svejedno mu je da li sat vremena voziš bicikl, hodaš po traci ili dižeš utege. Ne brini oko toga.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 00:31   #1427
djuza Kao što rekoh u prvom postu; jedino je bitno da odradiš sve dolaske i to je to. Nema tamo akrobacija. Kvragu, to je faks, a ne London 2012
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:38   #1428
Pozdrav svima opet

To što ja imam položenu B1 razinu, to sam išao na tečaj.. Priznaju li mi se to kao dodatni bodovi, naravno uz dokaz?
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:37   #1429
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Nisam osobno išla na te izborne, ali znam neke informacije od pojedinaca s moje grupe koji su išli.

Prof. na ruskom je ok i većina je nastavila ići i dalje jer imaju ti stupnjevi po semestru.
Prof. na poljskom je iskompleksirana koja krešti po grupi 'Jel ste glupi da ne znate?!'. Uče se brojevi i osnove gramatike.

To je to što ja znam, a i nije od neke pomoći.
Hvaala i za to malo vjerujem da ćemo se odlučiti za to, jer ono neki od nas oduvijek žele učiti taj jezik i eto ukazala nam se prilika, a profka nam se ne čini toooliko stroga.Vidjet ćemo kako bude ^^

Još jedno pitanje..znate li išta više o izbornima: Mediji i društvo ili Povijest umjetnosti i arhivsko istraživanje?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.02.2012. at 20:00. Reason: quote
Alegorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:46   #1430
Može li se po semestru upisati više do 30 ECTS-a? Jer imam 30 s obveznim kolegijima, ali bih upisala još jedan izborni. I ulazi li onda taj kolegij u prosjek ili nema nikakve veze ako ga samo prestaneš slušat ?
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:11   #1431
Ako želiš upisati, a da ti ulazi u sami prosjek onda, moraš pisati molbu prodekanici koja će ti garant odobriti.

Upišeš li kolegij ne možeš sama od sebe prekinuti slušanje istog. Ne razumijem u čemu je problem, ali ako želiš neki kolegij slušati, a ne želiš da ti ulazi u prosjek, odlazi na predavanja. Naime, sva predavanja su otvorenog tipa i može ih slušati bilo tko.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 00:00   #1432
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Ako želiš upisati, a da ti ulazi u sami prosjek onda, moraš pisati molbu prodekanici koja će ti garant odobriti.

Upišeš li kolegij ne možeš sama od sebe prekinuti slušanje istog. Ne razumijem u čemu je problem, ali ako želiš neki kolegij slušati, a ne želiš da ti ulazi u prosjek, odlazi na predavanja. Naime, sva predavanja su otvorenog tipa i može ih slušati bilo tko.
Znam da može slušati bilo tko, ali je riječ je o poljskom/ruskom koji se nastavljaju pa ne znam može li se polagati završni ako nisi "službeno" upisan na kolegij, a položeni završni je preduvjet za nastavak.
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:12   #1433
Ne, ne možeš.

U tom slučaju napiši što prije molbu prodekanici kako bi mogla sada upisati. Napiši da bi upisala više od 30 bodova kako bi mogla kontinuirano pratiti jedan od jezika. Isto to je napravila cura s moje grupe jer je slušala ruski, ali je upisala prvi stupanj, a u idućem semestru je trebala II. slušati, ali kako nije imala bodova, pisala je prodekanici.

Sretno!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 12:33   #1434
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Ne, ne možeš.

U tom slučaju napiši što prije molbu prodekanici kako bi mogla sada upisati. Napiši da bi upisala više od 30 bodova kako bi mogla kontinuirano pratiti jedan od jezika. Isto to je napravila cura s moje grupe jer je slušala ruski, ali je upisala prvi stupanj, a u idućem semestru je trebala II. slušati, ali kako nije imala bodova, pisala je prodekanici.

Sretno!
Bitno da profesorica kaže da se ništa ne mora.
Ne može se mailom? To s onim obrascom što su stavili?
Alayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 13:26   #1435
Slažem se da su određene profesorice neljubazne. Ne bih o imenima ovako javno jer mi nick ne kamuflira identitet, ali previše si dozvoljavaju. Trebali su odsjek staviti na vrh zgrade pošto imam osjećaj da imaju mišljenje kako su iznad svih. Svaka čast profesoricama i asistenticama kojima je u cilju naučiti nas nečemu i motivirati nas, ali osjeti se razlika izmađu toga i kad ti netko predaje samo radi plaće.
MateaLac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:07   #1436
Kakva je Estela Banov?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:59   #1437
Alayna Profesorica te može primiti na kolegij i pitati te na ispitu, ali ako se ti ne upišeš na kolegij regularno - onda ne možeš ni ocjenu u studomat dobiti, a to je automatski kao da nije niti odslušan. Znači, onaj papir koji se popunjava u 3. mj ide u referadu i onda se svi kolegiji (izborni) ubacuju u ISVU.

moon girl Pristupačna je profesorica i jako su joj bitni dolasci na predavanja i seminare. Kolokviji nisu teški, a seminar je pismeni i usmeni oblik i nosi puno bodova. Sve u sve ok.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 11:19   #1438
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Alayna Profesorica te može primiti na kolegij i pitati te na ispitu, ali ako se ti ne upišeš na kolegij regularno - onda ne možeš ni ocjenu u studomat dobiti, a to je automatski kao da nije niti odslušan. Znači, onaj papir koji se popunjava u 3. mj ide u referadu i onda se svi kolegiji (izborni) ubacuju u ISVU.

moon girl Pristupačna je profesorica i jako su joj bitni dolasci na predavanja i seminare. Kolokviji nisu teški, a seminar je pismeni i usmeni oblik i nosi puno bodova. Sve u sve ok.
Hvala. Bar se ovaj semestar nisam usosila
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:45   #1439
ima li netko nekakvu skriptu/seminar/knjige u pdfu/bilo sto korisno iz ceg mogu nauciti nesto vise o sociolingvistici/kontaknoj i poredbenoj lingvistici?

zahvaljujem unaprijed
matteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:29   #1440
Raspitujem se malo za ubuduće, pojma nemam niš o fakultetima i kako sve skupa funkcionira Imam par glupih pitanja, nemojte se smijati... Koliko je težak informatika jednopredmetni?Kako to da nema matematike? Koja je uopće razlika između jednopredmetnih i dvopredmetnih(osim očitog, što su dva predmeta lol), tj. što onda mogu upisati kao diplomski, jel' mora biti srodno informatici ili to nema veze?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.