Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 02:41   #81
Quote:
gia kaže: Pogledaj post
molim te procitaj ovo, na drugoj je temi, ali ni tu nema puno zainteresiranih

meni otprilike bude ovako: najprije mi krene nekakvo titranje u vanjskom kutu oka, lijevom ili desnom, nebitno, vrti mi se, i totalno mi se suzi vidno polje...kao da na pola ne vidim, ne mogu to cak tocno ni opisati. smeta mi buka i svjetlo,... posto meni znaci nikada nije dijagnosticirana migrena.......
Jedan savjet svima: NE VJERUJTE LIJEČNICIMA. Uglavnom nemaju pojma, jer je migrena toliko raznovrsna, ali i povezana sa puno toga, da oni uglavnom samo pogađaju. Da nije tako, imali bi danas lijek!!
Moje mišljenje: imaš sve simptome "emicranea con aura", jer opisani simptomi u vezi vidnog polja potpuno odgovaraju!
Moja migrena je jako atipična, a do postavljanja dijagnoze u Italiji naši liječnici su smišljali svašta drugo. iako je imam u obitelji i to poprilično! Ne glorificiram docenta koji je nakon 5 minuta postavio dijagnozu i dao mi JEDINI lijek koji mi pomaže, ali dao mi je listu hrane koja može (kako kad!!) biti okidač. BEZ GREŠKE!! Banana, (dosta afričkog voća) čokolada, (crna, ali NE i ona za kuhanje?!?) kobasice i slične konzervirane stvari itd. To je 100% točno! KAda zaboli, dovoljno se prisjetiti i jedna od tih stvari je sigurno bila na jelovniku.
Ali!! Vlaga?? Mokra glava pri izlasku iz kupaonice?!? Točnije: SVE što bi se pripisalo problemima sa sinusima!! A tek dim cigarete?!? Jedna u istoj sobi i ja sam gotov! A pušio sam 20 godina. E, pa sada: tkoto može povezati u neku suvislu dijagnozu? Nitko i zato: sami moramo analizirati, pročitati sve o toj bolesti, probati desetke lijekova, pa zaključiti! Da kažem i ovo: Imigran - ma isto kao da pijem vodu?? Pa budi pametan...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:39   #82
Ne znam, meni je najgore kad zajuži. Kod promjene vremena nema tog lijeka koji bi me spasio. Onda mi je najbolje zamračiti sobu, leći i zaspati, organizam mi jednostavno ode u [I]standby[I] dok napadaj ne prođe a ujutro opet sve bude normalno.
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 04:21   #83
Quote:
zuzz kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni je najgore kad zajuži. Kod promjene vremena nema tog lijeka koji bi me spasio. Onda mi je najbolje zamračiti sobu, leći i zaspati, organizam mi jednostavno ode u [I]standby[I] dok napadaj ne prođe a ujutro opet sve bude normalno.
Ma sve tipično 100% za migrenu... a svaki zvuk ti odzvoni u glavi kao da tuku u zvono u mozgu. Evo još malo podataka:
Činjenica jeda ima preko 250 vrsta glavobolja - dakle neke su migrenozne i zabilježeno je 19 podvrsta!! Migrena se ponavlja u napadajima, a može napad trajati i do 72 sata! Osim onoga prije navedenog, "okidači" su i: sve namirnice bogate nitratima,(salame, hot dog, sušeno meso) čaj, kava, sirevi (!!), a jadnija je ženska poplacija, jer su okidači: menstruacija, oralna kontracepcija, ali i neki neočekivani razlozi: promjena duljine spavanja! Pa onda umor, pušenje, gladovanje. (!!) Poznata "vikend glavobolja" dakle može biti migrenozna, a moje iskustvo: spavanje preko 8 sati - obavezno zaboli glava!! 6 ili 7 sati - nema problema.

Da ne duljim previše, iskustvo me naučilo slijedeće: odmah kada osjetim prve simptome reagiram malom količinom lijeka, (jedino Tora dol, ništa do danas drugo...) pa ako ne prođe onda još jedna manja količina. Danas mi u 80% slučajeva sve prođe "glatko", ali kada zaboli jako - onda zbogom svijete, čekajte da se vratim u normalu... mrak i tišina i to je to, uz jednu važnu napomenu: ležanje POJAČAVA, a kada je glava uspravna bol se ne pojačava. Treba naći neki položaj u kojemu manje boli i... nažalost patiti, jer nas je sudbina pogodila pravo u glavu...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 09:42   #84
Quote:
Miss Marple kaže: Pogledaj post
Šta kada naleti?
I ne pušta danima.
Čime sanirate, kako se zaustavite da ne skočite kroz prozor...šta, kako?

Ne, ne govorim o onoj "običnoj" glavobolji.
Imaš migrenu? Ja mislio da LJESovci nemaju migrene.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:18   #85
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Imaš migrenu? Ja mislio da LJESovci nemaju migrene.
Možda nemam dovoljno ljubavi, erotike i seksa u životu
__________________
Pritišće san, ljepljiv i jak.
Spi li smrt... u ovaj mahniti sat?
Miss Marple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:49   #86
Quote:
Miss Marple kaže: Pogledaj post
Možda nemam dovoljno ljubavi, erotike i seksa u životu
Ili previše.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 09:28   #87
Ne znam, kad mene pere migrena ja sam jednostavno screwed. Još nisam pronašla lijek koji bi je ublažio ( a tata mi je neurolog!) pa se zamračim u sobu i prespavam -bez obzira na doba dana, organizam mi ode u standby dok traje napadaj. A sreća je što nikad ne traje dulje od 24 h, u suprotnom bih počinila harakiri.

Znam da ti ovo nije ništa pomoglo, ali jednostavno suosjećam s tobom...

I kad će već jednom poslodavci, kolege, frendovi, ljubavnici shvatiti da migrena NIJE obična glavobolja.
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 09:36   #88
Ništa, ja sam pila avamigran,ali kada osjetim da će me počet boljeti,a onda sam otišla na akupunkturu, i nema više migrene sad samo ponekad zaboli u pms-u ali daleko od onih migrenskih napada...uglavnom već 5, 6 godina ne znam šta je to migrena
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:10   #89
I kad će već jednom poslodavci, kolege, frendovi, ljubavnici shvatiti da migrena NIJE obična glavobolja.[/QUOTE]++

Da li je netko probao piti topamax kao prevenciju?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 09:36   #90
probada me već dva dana...sinoć oka nisam sklopio...sad sam na poslu i pizdim....
probada me u razmacima od 20-30 sek jao joj...
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 09:25   #91
Meni su tek nedavno ustanovili da imam migrenu i to nakon glavoboljji koje traju i po 3 dana Pronala sam maxalt i istinabog da sam samo jednom pila ali taj jednom je i pomoglo
Mucnina bol iza oka s lijeve strane glave pocinje u ja ih zovem kvrgama
Na donjem dijelu glave dio koji se prema vratu spusta odtud pocinje
Zasda sam zahvalna na lijeku jer ublazi najgore simptome u roku od 10 min a u roku par sati skroz i stane glavobolja
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 04:28   #92
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Pronala sam maxalt i istinabog da sam samo jednom pila ali taj jednom je i pomoglo
Daj malo više podataka o lijeku, treba sve probati, a pokušaj i sa smanjivanjem doze, ako su tablete jednostavno prepolovi ili čak probaj sa četvrtinom, ali naravno odmah kad osjetiš da se problem "kuha"!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:18   #93
Bok svima... Čitam, čitam i nitko od vas kao lijek nije spomenu masažu... Vjerujte migrene znaju dolaziti od miogeloza na vratu jer zaustavljaju protok krvi u mozak itd... probajte na taj način to riješiti... ja nemam migrene(maserka sam) i imam mušterija s migrenama kojima sam stvarno pomogla...
morka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:57   #94
Ja sam migrenu riješila akupunkturom,priej 5 god, a imala sam napade migrene koji bi trajali po 3, 4 dana,uz povraćanje...do akupunkture mi je pomagao avamigran ali samo ako ga popijem na vrijeme+zamračena soba i u sred zime širom otvoren prozor,ali sada hvala bogu,sve ok, ponekad me zaboli glava u pms-u,ali ništa strašno
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:59   #95
Quote:
morka kaže: Pogledaj post
Bok svima... Čitam, čitam i nitko od vas kao lijek nije spomenu masažu... Vjerujte migrene znaju dolaziti od miogeloza na vratu jer zaustavljaju protok krvi u mozak itd... probajte na taj način to riješiti... ja nemam migrene(maserka sam) i imam mušterija s migrenama kojima sam stvarno pomogla...

A baš se kod migrene ne preporučuje masaža glave...mislim da bolovi od miogeloza nisu migrene
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 02:39   #96
meni nisu otkrili dal je psihosamotaska genetska il od vratne kraljeznice il sam samo meteopat jer je sve to zapravo. to je definitivno najodvratnije iskustvo u zivotu a za koje dakako znate da vas nece ubit. al unistava, da
meni je neurolog preporucio maksalt listice protiv migrene i ako se uzmu na vrijeme super pomazu. meni bar. kad nije na vrijeme onda pomaze mozda malo hitna sa udarnim dozama knavona i gluposti raznih
tako da ovaj amis akupunktura kazes ?

i psihijatrica mi rekla da je to definitivno psihosomatski a fizijatar da ce mi nakon terapije bit bolje jer je definitivno radi suzineh zila zbog krive kicme pa cemo vidit :-D
Quote:
MAXALT is a powerful prescription medicine that offers proven relief from migraine pain. MAXALT also helps relieve migraine-associated symptoms of nausea and sensitivity to light and sound. MAXALT does not contain aspirin or caffeine and is not a narcotic.
panta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 02:59   #97
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
A baš se kod migrene ne preporučuje masaža glave...mislim da bolovi od miogeloza nisu migrene
SVE treba probati!! Kad stisne, probajte izmasirati sljepoočnicu, sa dosta pritiska, meni bol popusti. Istina je da nekada pomogne i masaža vrata gore-dolje, kao da se prisilno pospješuje cirkulacija. Ponavljem: sve treba probati, jer ako ima nekoliko stotina vrsta glavobolja, ima i toliko raznih načina za olakšati muke... Važna napomena: kada boli NE ležati, sjedeći ili polusjedeći položaj, glava okomito!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:10   #98
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
SVE treba probati!! Kad stisne, probajte izmasirati sljepoočnicu, sa dosta pritiska, meni bol popusti. Istina je da nekada pomogne i masaža vrata gore-dolje, kao da se prisilno pospješuje cirkulacija. Ponavljem: sve treba probati, jer ako ima nekoliko stotina vrsta glavobolja, ima i toliko raznih načina za olakšati muke... Važna napomena: kada boli NE ležati, sjedeći ili polusjedeći položaj, glava okomito!
upravu si,treba probati sve što može pomoći, i ja sam sve pokušavala, meni osobno masaža nije pomagala, ali sam hvala bogu riješila tu muku akupunkturom...i to je bilo hajde da probam i upalilo nadam se da će i ostali probati,iako možda ne vjeruju u tu metodu lječenja...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:35   #99
Quote:
Sv.Brzebolje Krstic kaže: Pogledaj post
Ja patim od migrene od djetinjstva i za sada "avemigran" mi je spas u zivotu.

Migrena je strasna vrsta glavobolje popracena povracanjem i osjetljivoscu na mirise i svjetlo,i ako ne nadjete pravi ljek muke su neopisive.


Pati li itko od vas od migrene?
Dakle, moj sin pati od migrene od svoje 6 godine. Prošli 2 magneta , ct , masu EEG . Prije , za vrijeme , a i neovisno zna imati i vrtoglavice. Sada ima 13 god. Pojačane su mu u proljeće kada ima po 2 napadaja tjedno, ostali period jedna u 7-10 dana. Unazad 4 mjeseca čim osjeti da će krenuti bol, sažvaće jedan Aspirin direkt i suzbije migrenu. Inače pokušali masaže kod kiropraktičara , ali na žalost njemu nisu pomogle.
hm00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:42   #100
probajte akupunkturu,pogotovo s nekim ko će porazgovarati s njim ljudi bježe od toga...već se osjećam glupo što toliko puta pišem za akupunkturu
amis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.