Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 15:37   #1
Pomoć!Rad na crno i dokazivanje istog!

Molim za savjet..

HipotetskiNakon otkaza ugovora o radu poslodavac isplati plaću, ali ne isplati za one dane do prijavljivanja radnika (znači,rad na crno), te se poslodavca prijavi državnom inspektoratu koji sve proslijedi prekršajnom sudu...

Kako dokazati te dane rada na crno?Je li na sudu potreban odvjetnik ili se osoba može sama zastupati?Koliko traje postupak i da li postoji zastara?

Hvala!
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:02   #2
zakon o radu u ruke i baci se na posao a ne tražit gotove odgovore ovdje na forumu imaš samo 257 članaka
felix22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:20   #3
Da,naravno, ali tražila sam da mi odgovori netko tko ima iskustva u istim ili sličnim pitanjima.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:59   #4
prijavi nepravilnosti u drzavni inspektorat , ali placu ces morati izganjati tuzbom na sudu.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:30   #5
kao što sam već napisala, nakon prijave državnom inspektoratu, sve se proslijeđuje sudu..zanima me daljnji proces..dakle na sudu..?
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 03:49   #6
Inspektorat će podnijeti prekršajnu prijavu protiv pravne osobe ukoliko smatra da je prekršila zakon. Prekršajni sudac donosi rješenje. Za osobna potraživanja morat ćeš podnijeti privatnu tužbu protiv poslodavca i tražiti isplatu neisplaćenih paća. Iako je teret dokazivanja na poslodavcu, u praksi ćeš ti biti strana koja mora dokazivati.
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 08:33   #7
Quote:
rrrastaman kaže: Pogledaj post
Inspektorat će podnijeti prekršajnu prijavu protiv pravne osobe ukoliko smatra da je prekršila zakon. Prekršajni sudac donosi rješenje. Za osobna potraživanja morat ćeš podnijeti privatnu tužbu protiv poslodavca i tražiti isplatu neisplaćenih paća. Iako je teret dokazivanja na poslodavcu, u praksi ćeš ti biti strana koja mora dokazivati.
Ti tuzis njega i teret dokazivanja je na njemu?
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.