Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 22:42   #61
Vojna industrija nam nikad i nije bila jača strana a za poljoprivredu je žalosno da uvozimo stvari koje se mogu i kod nas proizvesti i to isplativo za razliku od vojne industrije (ovdje govorim o tehnici a ne tekstilu za uniforme i sl.) gdje bi trebalo ulagati velike novce u razvoj a HV bi kupovao zanemarive količine u odnosu koliko bi trebalo da bi se razvoj isplatio.
Smješno mi je govoriti o vojnoj industriji i nekom razvoju iste u RH kad ionako postajemo zemlja konobara i trgovaca (turizam nam je glavna stavka u BDP-u ) a proizvodnja se ne potiče nego zatire
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 17:59   #62
Po ovome ispada da će ih modernizirati Ameri

http://www.defensenews.com/story.php?i=3896249
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:17   #63
"Ringgold said he expects Iraqi officials to sign a contract with his firm to deliver 2,000 tanks in coming weeks."

Još ništa nije gotovo, vidjet ćemo za koji tjedan.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:34   #64
ma ja mislim da su to preveliki novci da bi se to nama dalo...ima igrača koji će si to sredit vezama,mitom,ucjenama itd...:neznam:

niko ne želi prepuštat lovu nekom drugom pogotovo ne sad kad je kriza
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 07:02   #65
Zemlje koje bi im navodno trebale prodati tenkove imaju svoje programe modernizacije, koje nisu ništa lošije od naše, i zašto nebi Iračani obavili sve na jednom mjestu.
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 20:39   #66
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Zemlje koje bi im navodno trebale prodati tenkove imaju svoje programe modernizacije, koje nisu ništa lošije od naše, i zašto nebi Iračani obavili sve na jednom mjestu.
Prije svega politika i naše korumpirano vodstvo.



Može li mi netko reći što je s Degmanom?
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 20:49   #67
ja mislim da je to nesto smijesno

mozda i imaju neke pistolje...

da mene zaposle... bjezali bi evropljani...

(s tim da mi je rod u vojsci bio inzinjeria..i da san po struci elektro... stojim iza svoji rijeci...gomila ničega)

Zadnje uređivanje supher mali : 31.01.2009. at 20:56.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 09:56   #68
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post



Može li mi netko reći što je s Degmanom?
degman je propao.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 10:30   #69
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Prije svega politika i naše korumpirano vodstvo.
Da a te ostale zemlje koje bi mogle raditi taj posao su olicenje postenja i pravno uredjenih drzava ha ha
Da je kod nas malo mracno je ali nije jos tako mracno kako bi moglo biti neznam dali samo ja imam tu percepciju ali netreba sve gledati prvo kroz negativne naocale mora negdje biti i neke pozitive
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 10:31   #70
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
degman je propao.
Nije
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 12:01   #71
nije?
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 00:47   #72
Ejjjj, jel se zna što o Degmanu. Jeli nešto su rekli da je Rončević sad neki dan kada je išao gledati kako napreduje izgradnja oklopnih vozila, da je razgovarao nešto i u vezi Degmana, zna netko nešto o tome?
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:42   #73
Prvo, nije Rončević. Drugo, ne radi se o Degmanu već o rezervnim dijelovima za postojeće M-84 tenkove.

Quote:
Tom prigodom ministar Vukelić je potpisao Okvirni sporazum o sustavu naoružanja i specijalne opreme za bazna oklopna vozila AMV 8x8 te je parafirao Sporazum o preuzimanju dijela strateške pričuve za tenk M-84.

Ministar Vukelić je naglasio da se potpisivanjem ovog Sporazuma riješava problem pričuvnih dijelova za tenk M-84 čime će se riješiti i dugoročni problem specijalnih vozila.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:05   #74
Malo o ratnoj brodogradnji:

http://www.militarium.eu/article.aspx?ID=1060

von Tegetthoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 21:32   #75
Želim spasiti radnike i pogon Levisa

Quote:
- Nakon reportaže o zatvaranju Levi’sove tvornice u Novom Marofu koju sam vidio u vašem listu, a s obzirom na to da sam upoznat s teškom situacijom u našoj tekstilnoj industriji, odlučio sam poslati ponudu Upravi Varteksa za preuzimanje proizvodnog pogona i svih zaposlenika te tvornice - rekao nam je Denis Popović, mladi direktor i suvlasnik Kroko internationala, tvrtke koja se bavi proizvodnjom vojne i policijske opreme.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:02   #76
Evo, srpski mediji javljaju o uspješnom radu njihove vojne industrije u ova recesijska vremena.
Stvarno je žalosno da se ne može i kod nas pokrenuti jači izvoz vojne industrije.

Krušik bez kraće radne nedelje

10:19 | Izvor: Beta

Valjevo -- Kompanija Krušik iz Valjeva neće skraćivati radnu nedelju, potvrdio je generalni direktor Jovan Davidović.

On je kazao da bi, naprotiv, preduzeće trebalo da produži radnu nedelju da bi ispunilo ugovorene poslove. Prema njegovim rečima, namenska industrija Krušika je "do sada ispunila trećinu sklopljenih izvoznih poslova".

Krušik je jedan od nosilaca poslova iz ugovora o izvozu naoružanja i vojne opreme, koji je odbrambena industrija Srbije krajem 2007. sklopila sa Irakom. Vrednost tog ugovora, tada ocenjenog kao "posao veka", veća je od 235 miliona dolara, a Krušikov udeo 32 miliona dolara.

Usko grlo u proizvodnji klasičnih minobacačkih mina je nedostatak livnice jer je stara uništena tokom napada NATO 1999. godine. Zato se košuljice za mine liju u Bugarskoj i BiH, ali, prema oceni Krušikovih stručnjaka, "nisu potrebnog kvaliteta".

Krušik zbog toga gradi novu livnicu zajedno sa preduzećem Jugoimport SDPR, koje je zvanični izvoznik oružja, municije i vojne opreme odbrambene industrije Srbije.
pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 17:17   #77
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Evo, srpski mediji javljaju o uspješnom radu njihove vojne industrije u ova recesijska vremena.
Stvarno je žalosno da se ne može i kod nas pokrenuti jači izvoz vojne industrije.
Da, mi nemamo bas pokrajina za prodat.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 00:52   #78
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Da, mi nemamo bas pokrajina za prodat.
da, mi vec prodali cijelu drzavu
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 18:45   #79
Quote:
Hrvatski proizvođači naoružanja i vojne opreme od 27-30. travnja 2009. izlažu na devetom po redu međunarodnom sajmu obrambene industrije IDEF 2009 koji se održava u Istanbulu. Prvog dana sajma hrvatske proizvođače obišli su, između ostalih, hrvatski veleposlanik u Turskoj, načelnik Uprave za nabavu i modernizaciju brigadni general Milan Knežević, državni tajnik MORH-a Mate Raboteg, te ravnatelj Uprave za materijalne resurse MORH-a Darko Polanec.

Hrvatska tvrtka Kroko International izlaže na sajmu IDEF po prvi puta. Zajedno s još dvije hrvatske tvrtke proizvodača za specijalne namjene, prezentirat će dosadašnji razvoj na tekstilnim vojnim proizvodima, balističkim proizvodima, te proizvodima sa taktičkim novitetima. Između ostalih na sajmu su prisutni i poznati hrvatski proizvođač borbenih kaciga “Šestan Busch” iz Preloga, te “Đuro Đaković-specijalna vozila” koji bi se, uz već postojeći program modernizacije tenkova T-72 po prvi puta trebao prezentirati i kao licencni proizvođač finskih oklopnih vozila “AMV”. IDEF se održava svake dvije godine pod pokroviteljstvom Ministarstva Obrane Republike Turske. IDEF je značajan centar promocije na polju obrambene industrije, te je kao takav među vodećim sajmovima u svijetu.
http://www.militarium.eu/article.aspx?ID=1829
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 20:18   #80
Svi osim "tekstilaca" su već bili tamo (IDEF '03 http://img207.imageshack.us/img207/971/idef200302.jpg) tako da ne treba puno očekivati
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.