Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 08:12   #1241
Quote:
tonfa kaže: Pogledaj post
Nije zabranjeno niti voziti se biciklom po pločniku...zar ne? (već je dopušteno voziti se po kolniku i bic stazi)
A ne, ne, izrijekom je definirano gdje se bicikl smije voziti tako da je sve drugo isključeno (dakle nije dopušteno, nego se zahtijeva vožnja bicikla po nabrojanim površinama) ...dapače, dodatno je definirano da se biciklom po pločnku smije samo ako se gura brzinom pješačkog hoda...

ali ima ovo, što prvo nisam vidio: "(3) Pješak se mora kretati nogostupom ili drugom površinom određenom za kretanje pješaka, odnosno površinom pokraj kolnika prikladnom za kretanje pješaka."

dakle čini mi se da jest donekle eksplicite definirano kuda se pješak smije kretati (valjda i stajati), premda je nejasno što znači "prikladno"...i biciklistička staza je prikladna za pješačenje, je li...

Zadnje uređivanje MytByte : 16.03.2012. at 08:54.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 08:53   #1242
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Nda, zašto me ovakva situacija uopće ne čudi?
http://danas.net.hr/hrvatska/bicikli...listicke-staze
Tri skupocjena automobila? Reno, pasat prošle generacije i bemve pretprošle.

Ajmo ne pretjerivat s isforsiranim dramatiziranjem, draga novinarko.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:40   #1243
evo prilog sa biciklizam.hr, mozda bi ga cak trebalo i pinati negdje jer objasnjava osnovne stvari u prometu
http://www.youtube.com/watch?v=KfWbQ...=youtube_gdata
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:44   #1244
jučer išao sa ženom njoj po bic novi.. u vlašku....sve se voze di god... i nas dvoje s time da ona nije vozila bic cca 8god i nikad po centru a došli smo preko kvatrića do trga i importanea bez i jednog incidenta....
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 15:36   #1245
Et procitah sve, vidjeh i clanke na netu i nesto sa streama iz dnevnika i slicno. Vozim po Hr. i zbilja do sada nijednom nisam imao problem sa policijom, naprotiv u par navrata su me i zastitili od vozaca automobila. Mejdutim meni to sve izgleda ka tjeranje vlastitog inata. Neki gradovi imaju lose rijesenu infrastrukturu pa po tome i lose rijesene biciklisticke staze, ako su biciklisticke staze uredjene po steti pjesaka onda ne mozete voziti biciklistickom vec vozite cestom sa svom opremom koju propisuje zakon, ako vas policija zaustavi zasto uvijek morate biti namrgodjeni, normalno popricajte sa njima o problemu i slicno i vjerujem da vas nece kaznjavati vec ce te dobiti opomenu jer i oni shvacaju (bar neki) da je nesto lose uredjeno. Ovdje mi se cini promatrajuci ovu tematiku da biciklisti tjeraju svoj inat a grad svoj inat. Jasno mi je da djeca ne mogu biciklom na prometnice zbog sigurnosnih razloga, objansite im da ne divljaju i kad staza zavrsava da sidju sa bicikla i nastave voznju. Ja u kojem god gradu se nadjem ako sam u krugu trga odnosno centra, bez obzira na biciklisticke staze, guram bicikl, kad se odmicem od gradske vreve sjedam na bicikl. Hodanje i biciklizam jednostavno ide ruku pod ruku pa mi nije jasno da li neki voze bicikl zbog fore i medijskog utjecaja ili iz nekih potreba kao sto je odrzavanje kondicije i zelja za kretanjem.

Ne djelim vase probleme, mozda jednog dana dozivim da se netko namjeri na mene od policije, ali isto tako primjecujem da vecina koja je dobila kazne vozi zakonski neispravne bicikle, ako vec imas bicikl brini se o njemu kao i o autu. Rastavljaj, sastavljaj , odrzavaj. Hm?
Chr0n05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 01:44   #1246
I biciklisti trebaju opet biti pažljivi, a ja bi kazni baš što mi se jučer desilo.
Idem zelenim valom smjer zapad, već je bio mrak, ja osvjetljen i prema meni na stazi blinka neki lik, idiot ide prema meni s biciklom, mislim halo saberi se i još bi da se ja maknem?! pa nemam retrovizor da vidim što se dešava iza mene. Par metara kasnije budalu vidim na 10 metara jer niti malo osvjetljen nisam imao pojma kuda se kreće i jedva me zaobiđe. Takvima bi kazne stresao da se nikada ne bi oporavili, mislim po jebenom zelenom valu on vozi u suprotnom smjeru, i kuda bi ja trebao na mars?????

PS. danas sam tek nakon što godinama vozim tom dionicom vidio nebulozu, dakle zeleni fal je s lijeve traka, kada pređete savsku na pločniku je bick. staza u suprotnom smjeru apsurd
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:52   #1247
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
PS. danas sam tek nakon što godinama vozim tom dionicom vidio nebulozu, dakle zeleni fal je s lijeve traka, kada pređete savsku na pločniku je bick. staza u suprotnom smjeru apsurd
Ima staza i u suprotnom smjeru, ali sa druge strane ulice. Te strelice su mi umobolne u svim situacijama kad su na pločniku, a da nisu oba smjera jedan do drugog.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:23   #1248
a najbolje mi je kad su staze jedna pored druge, a širina svake je jedva za širinu bicikla.
jad i tuga
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 21:12   #1249
This is your captain Obvious speaking:

Ako je nekome slučajno palo na pamet poslušati "savjete" s ove dretve da pokuša pobjeći policiji na biciklu - nemojte. Ovaj je propisno ulovljen: Biciklist bježao, policajac mu pregazio noge.

Naša policija je još jednom pokazala da je beskompromisna u borbi protiv svih oblika devijantnog ponašanja i kriminaliteta te da neće gledati kroz prste onim koji voze u zabranjenom smjeru biciklom jer reda mora biti.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 09:43   #1250
bježati biciklom od policije na motoru Ako je policija u autu, onda se bježi pješke, ili biciklom, ako je na motoru onda pješke, pod uvjeom da je riječ o gusto naslaganim zgradama, prolazima haustorima, i slično. Ljudima svašta pada na pamet.

S druge strane, uopće ne vidim potrebu bježanja od policije Ja bi bježao od policije kada samo u sljedećoj situaciji:

- Idem pješke preko crvenog, zaustavi me policija, i hoće mi naplatiti kaznu. Ja bih tada rekao: "OK, ali morati ćete zaraditi taj novac pošteno, pa Vas upouzoravam da ću početi bježati."

Najavi se bježanje, i počne se bježati, a policajac tada mora trčati za tobom, a ne može reći da nije pošteno upozoren. Baš ću morati pitati policajca što rade u takvim slučajevima, samo ću paziti da nije na motoru
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:03   #1251
to ti je aktivan otpor i dobit češ batine , a da ne kažem kako češ se sprovesti kad ti saplete noge, razbit češ se kao pička i vjerojatno dobrano izudarati. a oni se smijati.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 16:46   #1252
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
to ti je aktivan otpor i dobit češ batine , a da ne kažem kako češ se sprovesti kad ti saplete noge, razbit češ se kao pička i vjerojatno dobrano izudarati. a oni se smijati.
bušim si obje gume , ako iti jedan policajac pretrči više od sto metara
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 17:11   #1253
kriminalac koji bjezi na biciklu nije biciklist nego kriminalac
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 09:37   #1254
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
kriminalac koji bjezi na biciklu nije biciklist nego kriminalac


Kreneš od pretpostavke i na kraju zaključiš da vrijedi pretpostavka.

Ivan koji bježi na biciklu nije Hrvoje nego Ivan.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:01   #1255
barem nitko ne moze oportunirati...
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:56   #1256
A mi se žalimo na naše staze


Kažu - Bugarska.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:16   #1257
ona vijugava mi je prebrutalna.
i ovi debili na zadnjoj slici koje bi sve trebalo lagano zgrebati pa neka im kasko to pokrije :-))
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:20   #1258
Vijugava je brutalna , a ni stepenice nisu loše. Na raskrižju Vukovarske i Držićeve (malo dalje) imaju neke blage stepenice, mislim da je samo 3 ili 4 visine, ali jako blage i dugačke. Redovito projurim preko njih, uvijek zaboravim i preletim, a i ne vide se baš najbolje. Uz blage stepenice se može i popeti, ali polako. Sve ovo vrijedi ako se vozi MTB.

A ni ona pravokutna nije loša
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 09:56   #1259
nova nesreca u Zg

Biciklist nastradao ni kriv ni duzan

http://www.jutarnji.hr/sudar-dva-aut...017228/?foto=1
__________________
.
NooKie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:05   #1260
a fck! bas gledam slike na Indexu gdje ne pise nista i pokusavam skuziti sto se tocno dogodilo jer mi je izgledalo da bic nije ni bio na cesti :/
znaci dva auta se pogodila i jednog odbacilo na rinzol gdje je pogodio biciklisticu? uzas
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.