Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 16:30   #401
Načelno ne,

Mislim da su ovdje stvari vrlo jednostavno, kupovina nekretnine na dražbi u Hrvatskoj je slična situaciji da kupite umjetničku sliku na dražbi na neviđeno i onda vam još sudac kaže nakon što je platite, da je morate ići uzeti covjeku iz stana na toj i toj adresi, i naravno nepoznato je u kakvom će stanju sama slika biti.
Ukratko, ne pada mi na pamet kupovati stan na dražbi jer je iz (osim i moralnih) razloga koje ste naveli ta kupnja jako komplicirana....od toga da ne možete ući godinu dana u stan, do toga da moze biti cijeli devastiran, pa i na kraju da to mogu biti ljudi koje ce dolaziti svaku noc lupati vam na vratima, prijetiti.... Zato i cijene dođu ponekad na 1/3 od procjenjene. Da postoji ikakva mogucnost da se zastitite cijene ne bi padale ispod 20% od tržišne, kao što je i na zapadu....koliko para toliko muzike.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:02   #402
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Načelno ne,

Mislim da su ovdje stvari vrlo jednostavno, kupovina nekretnine na dražbi u Hrvatskoj je slična situaciji da kupite umjetničku sliku na dražbi na neviđeno i onda vam još sudac kaže nakon što je platite, da je morate ići uzeti covjeku iz stana na toj i toj adresi, i naravno nepoznato je u kakvom će stanju sama slika biti.
Točno tako.
Zapravo i ne postoji pravno regulirani postupak koji bi štitio kupca na dražbi.
Jedini način je sa se dogovori nešto sa bivšim vlasnikom koji živi u stanu - ako je razuman.



Quote:
Ukratko, ne pada mi na pamet kupovati stan na dražbi jer je iz (osim i moralnih) razloga koje ste naveli ta kupnja jako komplicirana....od toga da ne možete ući godinu dana u stan, do toga da moze biti cijeli devastiran, pa i na kraju da to mogu biti ljudi koje ce dolaziti svaku noc lupati vam na vratima, prijetiti....
Prvo, treba u dražbama razlikovati nekretninu koja je "slobodna od osoba i stvari" , tj. prazna i odmah useljiva, od one koja to nije. Također, razlikovati prodaje li se cijela nekretnina ii suvlasnički dio koji nije zasebna uporabna cjelina , ne može se izdvojiti geometrijskom podjelom ili etažirati.
Naravno da trebaš biti bezobzirna bitanga da iz stana bacaš obitelj sa malom djecom, ali ako je stan prazan...

Nekad je moguće sa ljudima koji u stanu žive (bivši vlasnici) dogovoriti kakav aranžman. Ako su razumni, možda pristanu da im se prilikom iseljenja isplati recimo 5000 eura.



Quote:
Zato i cijene dođu ponekad na 1/3 od procjenjene. Da postoji ikakva mogucnost da se zastitite cijene ne bi padale ispod 20% od tržišne, kao što je i na zapadu....koliko para toliko muzike.
Apsurd je tim veći što je do cijele ove nakaradne situacije zapravo došlo zbog promoviranja "zaštite prava građana".
Tako se često ljude koji dođu u financijsku nevolju tobože 'štiti', tj. dovodi u iluziju da će se sve nekako riješiti - dok se zapravo ne zakopaju tako duboko u dugove da izgube sve.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:49   #403
Još malo pa 4 mjeseca od zaprimanja žalbe ovršenika na županijskom sudu i 2 mjeseca od moje požurnice... OK, sudstvo nam je očajno sporo, to sam shvatio i pomirio se s tim, ali jedna stvar mi nije jasna - zašto sutkinja kojoj je dodijeljen moj predmet ne rješava žalbe kronološki nego po nekom meni nejasnom kriteriju tako da je već riješila 22 predmeta "novija" od mojeg.

Jel to neki cherrypicking u smislu da rješava prvo lakše predmete?

I koja je uopće svrha požurnice ako je ignorira... razmišljam da pošaljem još jednu ili da zapalim do Zadra na razgovor sa predsjednikom suda.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:53   #404
Quote:
sp@rkie kaže: Pogledaj post
Još malo pa 4 mjeseca od zaprimanja žalbe ovršenika na županijskom sudu i 2 mjeseca od moje požurnice... OK, sudstvo nam je očajno sporo, to sam shvatio i pomirio se s tim, ali jedna stvar mi nije jasna - zašto sutkinja kojoj je dodijeljen moj predmet ne rješava žalbe kronološki nego po nekom meni nejasnom kriteriju tako da je već riješila 22 predmeta "novija" od mojeg.

Jel to neki cherrypicking u smislu da rješava prvo lakše predmete?

I koja je uopće svrha požurnice ako je ignorira... razmišljam da pošaljem još jednu ili da zapalim do Zadra na razgovor sa predsjednikom suda.
Grozno! Zar ne bi trebalo slucajeve drazbe na Zupanijskim sudovima rjesavati po hitnom postupku?! Zar nema nekog zakonskog roka da se to mora rjesiti?
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:20   #405
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
I mene zanima - jer ovo je zapravo skandalozno! Nekretnina se treba prodati po trzisnoj vrijednosti (ma kolika ona bila) a ne za trecinu vrijednosti. Ne znam kakvog smisla ima prodavati nekretninu vrijednu stotinjak tisuca eura za dug od tri tisuce kuna. Osim ako nekretninu nisi zalozio.

Zar ne?
Prodaje se za trecinu procjenjene vrijednosti.

Stvarna vrijednost je varijabilna (vrlo).

Svima koji pricaju o stvarnoj vrijednosti predlozio bi da na NatGeo kanalu pogledaju emisiju zvanu "Likvidator". Likvidator je pojam koji se odnosi na osobu koja kupuje sve, odmah, kesom i prazni skladiste.
Dakle - dolazi u skladiste - pita koliko je maloprodajna cijena... 20000$. Ok, platim ti 200. Sok, nevjerica. Kak tak malo - jel oce netko kupiti? Nece - ok ja cu za 200$. Das mi 1000? Ne vise od 500. Ok - prodano.

Kuzis?

Ajmo primjer - imas jedan te isti stan, procjena 90kE i taj isti stan ce vjerojatno biti:
Stan oglasen njuskalo = 100kE
Stan njuskalo stvarna prodaja = 80kE
Stan ovrha prazan, propala firma = 70kE
Stan ovrha sa punoljetnim stanarima koje mozes izbaciti kroz 1-2 godine= 30kE
Stan ovrha sa malom djecom unutra koje ne mozes izbaciti do punoljetnosti = 0 E

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:36   #406
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Quote:
sp@rkie kaže:
Još malo pa 4 mjeseca od zaprimanja žalbe ovršenika na županijskom sudu i 2 mjeseca od moje požurnice... OK, sudstvo nam je očajno sporo, to sam shvatio i pomirio se s tim, ali jedna stvar mi nije jasna - zašto sutkinja kojoj je dodijeljen moj predmet ne rješava žalbe kronološki nego po nekom meni nejasnom kriteriju tako da je već riješila 22 predmeta "novija" od mojeg.

Jel to neki cherrypicking u smislu da rješava prvo lakše predmete?

I koja je uopće svrha požurnice ako je ignorira... razmišljam da pošaljem još jednu ili da zapalim do Zadra na razgovor sa predsjednikom suda.
Grozno! Zar ne bi trebalo slucajeve drazbe na Zupanijskim sudovima rjesavati po hitnom postupku?! Zar nema nekog zakonskog roka da se to mora rjesiti?
Nema rokova niti sankcija za odugovlačenje... barem je meni tako rečeno.
Dakle mrtvo slovo na papiru.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:56   #407
Inače zvao me je ovih dana ovršenik da se nađemo i opet pokušamo dogovoriti, bio sam naravno skeptičan jer me je jednom već 'zavaljao' - Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me

Uglavnom otišli smo ja i žena do stana, malo razgledali i tako to... bila je nazočna i njegova žena, sva napeta i narogušena, dosta jedna čudna situacija. Predložili su da otkupimo namještaj plus bonus za prijevremeno iseljenje... ja sam rekao da u načelu prihvaćam ali samo u slučaju da povuku žalbu, da se donese pravomoćno rješenje i da stupimo u posjed stana... rekli su da će se konzultirati sa odvjetnikom pa mi se javiti.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:24   #408
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Prodaje se za trecinu procjenjene vrijednosti.

Stvarna vrijednost je varijabilna (vrlo).

Svima koji pricaju o stvarnoj vrijednosti predlozio bi da na NatGeo kanalu pogledaju emisiju zvanu "Likvidator". Likvidator je pojam koji se odnosi na osobu koja kupuje sve, odmah, kesom i prazni skladiste.
Dakle - dolazi u skladiste - pita koliko je maloprodajna cijena... 20000$. Ok, platim ti 200. Sok, nevjerica. Kak tak malo - jel oce netko kupiti? Nece - ok ja cu za 200$. Das mi 1000? Ne vise od 500. Ok - prodano.

Kuzis?

Ajmo primjer - imas jedan te isti stan, procjena 90kE i taj isti stan ce vjerojatno biti:
Stan oglasen njuskalo = 100kE
Stan njuskalo stvarna prodaja = 80kE
Stan ovrha prazan, propala firma = 70kE
Stan ovrha sa punoljetnim stanarima koje mozes izbaciti kroz 1-2 godine= 30kE
Stan ovrha sa malom djecom unutra koje ne mozes izbaciti do punoljetnosti = 0 E

I.
Boldano definitivno nije tocno, procitaj zakon.
I dobro sto nije tako jer bi u tom slucaju duznicima po defaultu stancanje djece bila univerzalna zasita.

Btw., nekretnine na jd se ne prodaju za trecinu cijene, a 1/3 je samo pocetni prag po sistemu "tko da vise".
A pocetni pragovi pragovi od 1/2 (4/5) definitivno nisu rijetkost.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 19:33   #409
Eto ga! Napokon, nakon 5 mjeseci cekanja, Zupanijski u Splitu odbio zalbu ovrsenika i potvrdio presudu Opcinskog Suda o prodaji na ovrhi.

Sto sada?
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:43   #410
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Eto ga! Napokon, nakon 5 mjeseci cekanja, Zupanijski u Splitu odbio zalbu ovrsenika i potvrdio presudu Opcinskog Suda o prodaji na ovrhi.

Sto sada?
Opcinski sud u stavlja pecat pravomocnosti na rjesenje o dosudi, a ovseniku zakljucak o predaji nekretnine kupcu (tebi).
Ako se ovrsenik vec nije iselio, istog trena ti predajes prijedlog ovrhe radi ispraznjenja nekretnine. Time i formalno dajes sudu na znanje da zaista zelis u posjed te tvoje nekretnine, a ne da ti je dovoljno to sto si vlasnik ( ili da se npr. nisi dogovorio s ovrsenikom da ostane u nekretninu zu naknadu).
Opcinski sud ce (naravno) prihvatiti tvoj prijedlog i zakazati termin za prisilno ispraznjenje nekretnine.

Sve je ovo dio ovrsnog postupka koji je s tvog stajalista poceo javnom drazbom i u svim se ovim fazama i dalje smatra zurnim, ukljucujuci i samo ispraznjenje.

Btw., sto pisem cijelo vrijeme o nekim "normalnim" vremenskim rokovima i u ovom je slucaju potvrdjeno.

Jos jednom svima zelim ponoviti da ne nasjedaju na nebuloze u kojima se navode neki dugi vremenski rokovi trajanja ovakvih ovrsnih predmeta.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:58   #411
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Opcinski sud u stavlja pecat pravomocnosti na rjesenje o dosudi, a ovseniku zakljucak o predaji nekretnine kupcu (tebi).
Ako se ovrsenik vec nije iselio, istog trena ti predajes prijedlog ovrhe radi ispraznjenja nekretnine. Time i formalno dajes sudu na znanje da zaista zelis u posjed te tvoje nekretnine, a ne da ti je dovoljno to sto si vlasnik ( ili da se npr. nisi dogovorio s ovrsenikom da ostane u nekretninu zu naknadu).
Opcinski sud ce (naravno) prihvatiti tvoj prijedlog i zakazati termin za prisilno ispraznjenje nekretnine.

Sve je ovo dio ovrsnog postupka koji je s tvog stajalista poceo javnom drazbom i u svim se ovim fazama i dalje smatra zurnim, ukljucujuci i samo ispraznjenje.

Btw., sto pisem cijelo vrijeme o nekim "normalnim" vremenskim rokovima i u ovom je slucaju potvrdjeno.

Jos jednom svima zelim ponoviti da ne nasjedaju na nebuloze u kojima se navode neki dugi vremenski rokovi trajanja ovakvih ovrsnih predmeta.
Koliko ce sve to trajati? Da li netko ima neku mustru "Prijedloga Ovrhe Radi Ispraznjenja Nekretnine"?

Ako se ne uspjemo dogovoriti sa ovrsenikom, da li moram imati bravara i nosace tokom prvog ispraznjenja? Koje su klopke na koje moramo paziti? Kako ubrzati proces? Kako se osigurati da ovrsenik nece devastirati nekretninu? Nama se bas zuri uselit se u kucu
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 02:46   #412
drazba.hr

Dragi forumasi ,kao i mnogi ovdje zainteresirana sam za kupnju nekretnine putem javne drazbe. Pronasla sam nekretninu za koju sam zainteresirana na stranici drazba.hr ali vidim da su oni neki posrednici kojima je potrebno uplatiti clanarinu da bi se dobili daljni podaci o drazbi. Dali biste mi mogli reci gdje mogu pronaci detaljnije podatke o konkretnim drazba (nekretnina se nalazi u Rovinju).

Takodjer buduci da je drazba za desetak dana mislite li da ce biti moguce pogledati stan te dali je dopusteno bez ikakvih dogovora sa sudom probati direktno otici u stan i pitati sadasnje vlasnike da isti pogledamo.

Takodjer vidim da se ovdje povlaci informacija da se banka takoder nadmetava za nekretninu buduci da zeli naplatiti svoj dug. Kako doci do informacije kome vlasnik stana duguje tocno (kojoj banci) te unaprijed saznati cijenu ispod koje nece ici?


Hvala vam puno

Zadnje uređivanje pembroke : 14.06.2017. at 02:52. Reason: greska
pembroke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:39   #413
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Eto ga! Napokon, nakon 5 mjeseci cekanja, Zupanijski u Splitu odbio zalbu ovrsenika i potvrdio presudu Opcinskog Suda o prodaji na ovrhi.

Sto sada?
Evo i mojeg ! Danas objavljeno, žalba odbijena
Oko cijene namještaja se sa vlasnicima nismo dogovorili, previše traže a i ne paše nam... pokušali smo smanjit cijenu ili da odnesu većinu namještaja - kuhinju ionako ne mogu jer je na mjeru ali neće ni čut... ali sada je situacija ipak drukčija.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:17   #414
Dakle, evo jos jednog kolege pred ciljem!
Sve tece otprilike onako kako sam vam ovdje pisala, zar ne ?

Lijepo od vas sto dijelite svoja iskustva koja su zasigurno od koristi i drugim forumasima.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:22   #415
Skoro dva tjedna je proslo da bi se rijesen spis (odbijena zalba ovrsenika) vratio sa Zupanijskog na Opcinski.

Ja sam odmah slijedeci dan podnio Prijedlog za Ispraznjenje i Predaju Nekretnine sa ovim zahtijevima:

Opcinskom Sudu u Splitu
Sutcu: XXXXXXXX
Dana: XXXXXX

PRIJEDLOG ZA ISPRAZNJENJE I PREDAJU NEKRETNINE

Sukladno Rjesenju Zupanijskog Suda u Splitu dana XXXXX u vezi predmeta Gž Ovr-XXXX/2017 (OVR XXXX/2014) za prodaju nekretnine oznacene kao Cest.Zem. XXXXX/1, u naravi kuca povrsine XXXm2, z.u. XXXX k.o. Split, najljubaznije molim Sud za slijedece:

1. Donjeti Pravomocnu Odluku o prodaji predmetne nekretnine meni kao kupcu;
2. Naloziti Zemljisnoknjiznom odjelu upis vlasnistva na moje ime i brisanje svih upisanih prava i terete na predmetnoj nekretnini;
3. U istom zakljucku odrediti u sto kracem mogucem roku datum za ispraznjenje nekretnine i njezinu predaji meni u posjed kao kupcu jer zelim uci u posjed i useliti se sto je prije moguce.

U predmetnoj nekretnini ne zivi nitko ali ima nesto malo namjestaja jer je Ovrsenik D.O.O. firma a ne privatna osoba.

S toga Vam se obracam sa prijedlogom za ovrhu radi ispraznjenja i predaje nekretnine meni kao kupcu.

Sa Ovrsenikom nemam nikakav dogovor. Sto vise, do sada je Ovrsenik na sve moguce nacine odugovlacio cijeli proces svakakvim neosnovanim zalbama.

S toga ljubazno molim Sud da sto zurnije donese odluku i uvazi moje zahtjeve, jer je to zaista vrlo bitno meni i mojoj obitelji za konacno rjesavanje stambenog pitanja.

Kupac,
XXXX


Ne znam da li smo pozurili, ali stvarno nam je hitno da se uselimo sto prije u kupljenu kucu i htjeli smo pokusati da na istoj presudi dobijemo i datum za useljenje.

Izgleda da svakom pravnom koraku triba mjesec dana, sto je izuzetno frustrirajuce i usporava sprovedbu nasih prava
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:43   #416
Skoro dva tjedna je proslo da bi se rijesen spis (odbijena zalba ovrsenika) vratio sa Zupanijskog na Opcinski

Ja sam odmah slijedeci dan podnio Prijedlog za Ispraznjenje i Predaju Nekretnine sa ovim zahtijevima:

Opcinskom Sudu u Splitu
Sutcu: XXXXXXXX
Dana: XXXXXX

PRIJEDLOG ZA ISPRAZNJENJE I PREDAJU NEKRETNINE

Sukladno Rjesenju Zupanijskog Suda u Splitu dana XXXXX u vezi predmeta Gž Ovr-XXXX/2017 (OVR XXXX/2014) za prodaju nekretnine oznacene kao Cest.Zem. XXXXX/1, u naravi kuca povrsine XXXm2, z.u. XXXX k.o. Split, najljubaznije molim Sud za slijedece:

1. Donjeti Pravomocnu Odluku o prodaji predmetne nekretnine meni kao kupcu;
2. Naloziti Zemljisnoknjiznom odjelu upis vlasnistva na moje ime i brisanje svih upisanih prava i terete na predmetnoj nekretnini;
3. U istom zakljucku odrediti u sto kracem mogucem roku datum za ispraznjenje nekretnine i njezinu predaji meni u posjed kao kupcu jer zelim uci u posjed i useliti se sto je prije moguce.

U predmetnoj nekretnini ne zivi nitko ali ima nesto malo namjestaja jer je Ovrsenik D.O.O. firma a ne privatna osoba.

S toga Vam se obracam sa prijedlogom za ovrhu radi ispraznjenja i predaje nekretnine meni kao kupcu.

Sa Ovrsenikom nemam nikakav dogovor. Sto vise, do sada je Ovrsenik na sve moguce nacine odugovlacio cijeli proces svakakvim neosnovanim zalbama.

S toga ljubazno molim Sud da sto zurnije donese odluku i uvazi moje zahtjeve, jer je to zaista vrlo bitno meni i mojoj obitelji za konacno rjesavanje stambenog pitanja.

Kupac,
XXXX


Ne znam da li smo pozurili, ali stvarno nam je hitno da se uselimo sto prije u kupljenu kucu i htjeli smo pokusati da na istoj presudi dobijemo i datum za useljenje

Izgleda da svakom pravnom koraku triba mjesec dana, sto je izuzetno frustrirajuce i usporava sprovedbu nasih prava
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:26   #417
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Dakle, evo jos jednog kolege pred ciljem!
Sve tece otprilike onako kako sam vam ovdje pisala, zar ne ?

Lijepo od vas sto dijelite svoja iskustva koja su zasigurno od koristi i drugim forumasima.
Nadam se da sam pred ciljem, sve ovisi kako će se ovršenici postaviti sada... ne izgledaju mi kao ljudi koji su se spremni natezati sa policijom, zvati Pernara u pomoć i slično.
Uostalom rekli su da već imaju drugi stan koji trenutno uređuju i uskoro je spreman za useljenje.
Dakle sad je samo u pitanju iznos koji bi mi njima dali za namještaj a tražili su još i dodatnu stimulaciju za tzv. raniji izlazak, s tim da su cijenu namještaja definirali, radi se o jednoj lijepoj okrugloj brojci, definitivno precijenjeno. Taj namještaj je skupo plaćen prije 8 godina, ne sumnjam u to, ali njihova mačka je odradila svoje, sve živo izgrebano tako da za mene ne vrijedi puno... ali ne pristaju na smanjenje cijene ili odnošenje namještaja, ako ne platimo onda će to potrajat još barem godinu dvije, rekli im advokati
Iznos te dodatne stimulacije je nedefiniran... pitao sam ga koliko bi to bilo, sigurno ima neku cifru u glavi a on kao pa to vi odredite, dajštadaš valjda...

Moja žena je sklona popuštanju, boji se da nam iz osvete ne demoliraju stan... nešto kao kolega illyri ...ali ja ne volim ucjene, vidjet ćemo... nadam se da će se malo smekšati kad stigne pravomoćno rješenje.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:51   #418
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post

Ne znam da li smo pozurili, ali stvarno nam je hitno da se uselimo sto prije u kupljenu kucu i htjeli smo pokusati da na istoj presudi dobijemo i datum za useljenje

Izgleda da svakom pravnom koraku triba mjesec dana, sto je izuzetno frustrirajuce i usporava sprovedbu nasih prava
Presporo je to sve skupa, slažem se... jedino što možda može ubrzati postupak je da im dosađuješ sa ovakvim dopisima, požurnicama i sl.
Ja sam recimo na županijski poslao 2 požurnice, email predsjedniku suda, zvao redovno jednom tjedno pisarnicu i na kraju nedavno osobno išao na razgovor kod predsjednika ali onda sam saznao da je predmet već riješen ali nije objavljen tj. otpremljen jer da treba proći još dodatnu provjeru.
Sad me baš zanima koliko će trebati sutkinji na općinskom sudu da donese pravomoćno rješenje.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:17   #419
Quote:
sp@rkie kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam pred ciljem, sve ovisi kako će se ovršenici postaviti sada... ne izgledaju mi kao ljudi koji su se spremni natezati sa policijom, zvati Pernara u pomoć i slično.
Uostalom rekli su da već imaju drugi stan koji trenutno uređuju i uskoro je spreman za useljenje.
Dakle sad je samo u pitanju iznos koji bi mi njima dali za namještaj a tražili su još i dodatnu stimulaciju za tzv. raniji izlazak, s tim da su cijenu namještaja definirali, radi se o jednoj lijepoj okrugloj brojci, definitivno precijenjeno. Taj namještaj je skupo plaćen prije 8 godina, ne sumnjam u to, ali njihova mačka je odradila svoje, sve živo izgrebano tako da za mene ne vrijedi puno... ali ne pristaju na smanjenje cijene ili odnošenje namještaja, ako ne platimo onda će to potrajat još barem godinu dvije, rekli im advokati
Iznos te dodatne stimulacije je nedefiniran... pitao sam ga koliko bi to bilo, sigurno ima neku cifru u glavi a on kao pa to vi odredite, dajštadaš valjda...

Moja žena je sklona popuštanju, boji se da nam iz osvete ne demoliraju stan... nešto kao kolega illyri ...ali ja ne volim ucjene, vidjet ćemo... nadam se da će se malo smekšati kad stigne pravomoćno rješenje.
Nista, bas nista da im nisi placao ili davao!!!

Nikakav novac za bedastocu nazvanu bonus za raniji izlazak!
Niti kunu za namjestaj!

Postovani kolega, ti si u finishu i definitivno ti postavljas pravila igre!!!!!

Dali sam ikada ovdje napisala nesto sto nije tocno?

Dakle: níkakvi dogovori, nikakvi pozivi, nikakav otkup vremena ili stvari!

Ovo je i dalje dio ovsnog predmeta i sud ce definitivno odraditi svoje vrlo brzo.

(btw., to sto blebecu njihovi advokati mogu si objesiti macku na rep, to nije tocno).

I na kraju:

Ako te jos jednom pokusaju ucjenjivati bez pokrica reci ces im ovako, doslovno:
Od prvog dana kada rjesenje o dosudi postane pravomocno, odnosno oni dobivaju zakljucak o predaji nekretnine u posjed ( a ako ga odbiju primiti ici ce na oglasnu plocu suda cime se tretira kao zaprimljen- dodje im iso) kostat ce ih svaki sat, dan i tjedan koji ce provesti u tvojoj nekretnini: tuzit ces ih radi naknade stete.
Tuzenik je nekretninu protupravno i pravne osnove koristio od dana xy do dana kada je (kada ce biti) izvrsena prisilna predaja u posjed tuzitelju (tebi).
Naravno da ces dobiti tuzbu, tu nema dileme. A sudski troskovi na njihovu grbacu.

Samo im reci ovo boldano, dapace, slobodno nek pitaju odvjetnika.

Nema ni teoretske sanse da nece biti delozirani ako im vrlo brzo ne dodje iz dupeta u glavu pa hitno isele. Nemoras uopce brinuti.


Samo im reci ovo boldano, dapace, slobodno nek pitaju odvjetnika.

Zadnje uređivanje dsvbo : 21.06.2017. at 14:38.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 17:05   #420
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Ako te jos jednom pokusaju ucjenjivati bez pokrica reci ces im ovako, doslovno:
Od prvog dana kada rjesenje o dosudi postane pravomocno, odnosno oni dobivaju zakljucak o predaji nekretnine u posjed ( a ako ga odbiju primiti ici ce na oglasnu plocu suda cime se tretira kao zaprimljen- dodje im iso) kostat ce ih svaki sat, dan i tjedan koji ce provesti u tvojoj nekretnini: tuzit ces ih radi naknade stete.
Tuzenik je nekretninu protupravno i pravne osnove koristio od dana xy do dana kada je (kada ce biti) izvrsena prisilna predaja u posjed tuzitelju (tebi).
Naravno da ces dobiti tuzbu, tu nema dileme. A sudski troskovi na njihovu grbacu.

Samo im reci ovo boldano, dapace, slobodno nek pitaju odvjetnika.

Nema ni teoretske sanse da nece biti delozirani ako im vrlo brzo ne dodje iz dupeta u glavu pa hitno isele. Nemoras uopce brinuti.


Samo im reci ovo boldano, dapace, slobodno nek pitaju odvjetnika.
A koliko ce vrimena proci do delozacije?
Koliko ce trajati dok se ja ne uselim u kucu koju sam uredno platio?
Sto ako demoliraju cijelu kucu (prozore, vrata, parket, itd.)?
Onda se ponovno moram natezat na sudu za nadoknadu stete

PS: DSVBO: HVALA HVALA HVALA. Ne znam za Sp@arkie, ali meni je puno lakse svaki put kada procitam nesto vase
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.