Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2006., 12:30   #21
Quote:
kemik kaže:
well, nema ju bas DANAS.

mislim da zakon kaze da kad "sabornici" odu u mirovinu po normalnim uvjetima za stjecanje prava na mirovinu, tek onda dobijaju povlastenu. nemres bas otic u penziju s 32 godine i do kraja zivota dobijat saborsku...
Ok, nevrmajnd, ali zašto bi porezni obveznici toj tuki plaćali išta, ikad?

Ona nije niti jednom tamo nešto rekla ili napravila, većim dijelom i zato što je SDP-u poslužila kao pokazatelj "evo imamo i mladih" kao što Cro-cop služi za pokazivanje itd... Teško je sad njima neovisni jer ne mogu ni zucnut ako to Arlović ne odobri. I to je osnovni problem, što su zastupnici odgovorni stranci, a ne biračima. Zato i glasaju kao mašinerija i ne može se ni u ludilu dogodit da kao u Americi npr. republikanci sruše Bushov prijedlog zakona. Jer su tamo zastupnici izabrani u određenom okrugu i ako zaseru, nema sljedećeg mandata, te oni puno više paze što će im javnost reći nego stranački šef.

U Americi i Engleskoj većina ljudi koja prati političku situaciju zna reći odgovor na pitanje "Who is your MP?", a kod nas ja nemam pojma tko mene zastupa...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:33   #22
pa to je, what, upravo ono sto hocu rec: biraci tu tuku ne bi izabrali po drugi put u sabor, a nekmoli treci, ako ne bi nekog vraga tamo za njih napravila.*

tvoj drugi point, a to je da ne znas tko ti je MP je problem proporcionalnog sustava. Moj MP je, npr, Mirko Filipovic. Blago meni, jelda?


* - ne zelim ni ulazit u to da je vecina biraca kod nas potpuno ista tuka kao i ta o kojoj pricamo, jer ce oni glasat za HDZ/SDP/HSP/HSS neovisno o tome tko je na listi i kako se taj isti ponasao. Al to se zove ucenje demokracije...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:36   #23
Quote:
Anderlon kaže:
Uopće nije poanta u uštedi već u tome da si ekipa daje povlastice samo zato jer to može, a da za to drugog pametnog razloga nema. Ja nisam govorio o plaćama zastupnika, nek on ima plaću da se može obući i kupiti djeci tenisice, ali ne vidim razloga zašto bi, kad mu završi mandat, bio bitno bolje osiguran od drugih građana Hrvatske.

Općenito mislim da si krivo razumio temu, nitko nije rekao da balerinama ili policajcima treba ukinuti beneficirani radni staž, zapravo je obratno, naime da je glupo da će saborski zastupnik koji će prosjediti dvije godine u Saboru dobiti znatno veću penziju od te balerine.

I bilo bi OK da mi ne stavljaš u usta proizvoljne teze koje nemaju nikakve veze s onim što sam rekao ("svaka kuharica može biti ministar vanjskih poslova"). Potpuno promašen poduži post.
Ma koji te kurac briga za mirovine saborskih zastupnika kad zemlja grca u problemima koji jedva da su rješivi?
Ili ti misliš da će drkanje po mirovinama zastupnika pokrenuti pitanje vanjske zaduženosti zemlje, korupcije, nerada i nesposobnosti pravosudnog sustava, nezaposlenosti ...
Ima toliko tema koje su sudbinske za zemlju, a ti se dohvatio one koja je potpuno na marginama.
I ja se onda, kreten, idem čuditi kako ordinarnog fašistu imenuješ moderatorom!?
Ti jednostavno ne želiš da se u ovoj jadnoj državi suštinski problemi i počnu rješavati.
Feniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:42   #24
Quote:
Anderlon kaže:
Uopće nije poanta u uštedi već u tome da si ekipa daje povlastice samo zato jer to može, a da za to drugog pametnog razloga nema. Ja nisam govorio o plaćama zastupnika, nek on ima plaću da se može obući i kupiti djeci tenisice, ali ne vidim razloga zašto bi, kad mu završi mandat, bio bitno bolje osiguran od drugih građana Hrvatske.
...
..pa odavno je vec vidljivo da su svi sabornici jednoglasni samo u jednom..u izglasavanju svojih prava, privilegija i placa.
naravno da to rade zato jer mogu, stovise oni to jedini mogu. oni donose zakone, tj. odobravaju ih.

meni je najgore to sto imam dojam da im te place (i privilegije) sluze, da karikiram, kao dzeparac. nitko od njih ne zeli i nije se kandidirao za zastupnicko mjesto radi place, nego radi utjecaja kojim mogu ostvariti materijalnu korist. no, valjda je tako svugdje uglavnom. politika je biznis.

govorim o placama jer su donijeli zakon o saborskim mirovinama i na osnovu tih placa.

moze mi li netko reci, kakva je situacija sto se tice placa i privilegija nakon mandata u svicarskom parlamentu?

ispricavamm se sto pokusavam usporedjivati hrvatsku s jednom siromasnom i nerazvijenom zemljom. nije cak niti u eu. ma ni u un do 2002.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:53   #25
Idealno bi bilo kad bi im postavili nekakvu normu!

npr...

dolazak na sjednicu 50 kuna
podizanje ruke pri glasanju 100 kuna
prijedlog amandmana (odbačeno) 150 kuna
prijedlog amandmana (usvojeno) 200 kuna

itd....

pa neka zarade lovu....proporcionalno tome neka im se određuje i mirovina.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:54   #26
Quote:
Inkvizitor kaže:
Ili neoprostiva je sramota i pljuska u lice svakom Hrvatu da u njemu sjede jedan Stanimirović i Gajica...
Ne kužim kakve veze to ima s temom i zašto si to morao dodati. Ja recimo ne mislim da je to sramota što oni tamo sjede, tj. svejedno mi je. Oni su legalno izabrani predstavnici svog biračkog tijela. Kakvog smisla ima da mi sad idemo offtopic naglašavati za koga mislimo da je sramota što sjedi u Saboru. Sigurno nisu samo ta dvojica. Netko drugi će reći, lupam, da je sramota da sjedi Glavaš. Ili ovaj ili onaj.

Prilično netolerantan stav.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:58   #27
Quote:
Anderlon kaže:
Ne kužim kakve veze to ima s temom i zašto si to morao dodati. Ja recimo ne mislim da je to sramota što oni tamo sjede, tj. svejedno mi je. Oni su legalno izabrani predstavnici svog biračkog tijela. Kakvog smisla ima da mi sad idemo offtopic naglašavati za koga mislimo da je sramota što sjedi u Saboru. Sigurno nisu samo ta dvojica. Netko drugi će reći, lupam, da je sramota da sjedi Glavaš. Ili ovaj ili onaj.

Prilično netolerantan stav.
Dodao sam to u primjedbi da je sramota da neki sjede u saboru poput Rojsa i Arapovića jer im tamo nije mjesto..isto kao što je sramota da u saboru sjede ljudi koji su osvajanje Vukovarske bolnice nazivali "padom zadnjeg ustaškog uporišta" (Stanimirović) ili bili referenti za mobilizaciju vojske RSK ( Gajica).

To nije bio napad na Srbe ako si to tako shvatio jer ima i drugih Srba u saboru. To je bio dodatak..nije totalno oftopic...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:00   #28
Quote:
Feniks kaže:
Ma koji te kurac briga za mirovine saborskih zastupnika kad zemlja grca u problemima koji jedva da su rješivi?
Ili ti misliš da će drkanje po mirovinama zastupnika pokrenuti pitanje vanjske zaduženosti zemlje, korupcije, nerada i nesposobnosti pravosudnog sustava, nezaposlenosti ...
Ima toliko tema koje su sudbinske za zemlju, a ti se dohvatio one koja je potpuno na marginama.
I ja se onda, kreten, idem čuditi kako ordinarnog fašistu imenuješ moderatorom!?
Ti jednostavno ne želiš da se u ovoj jadnoj državi suštinski problemi i počnu rješavati.
Hvala na komplimentu da sam u stanju pomoći u rješavanju problema države. Uskoro kreće serija tema o ključnim problemima u Hrvatskoj pa ih idemo riješiti. Samo daj, pripazi malo na rječnik. Ne treba ti to.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:02   #29
i, koliko dugo moze izdrzati jedna dobra tema na ovom podforumu a da se ne pocnu spominjat Srbi i Hrvati, ustase i cetnici?

i to jos od moderatora...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:07   #30
Quote:
Anderlon kaže:
Hvala na komplimentu da sam u stanju pomoći u rješavanju problema države. Uskoro kreće serija tema o ključnim problemima u Hrvatskoj pa ih idemo riješiti. Samo daj, pripazi malo na rječnik. Ne treba ti to.
Pogledaj si svoju proustašku moderatorsku postavu, a admini ti nisu daleko, što samo po sebi ukazuje da ne želiš da se problemi u RH i počnu rješavati.
Apsolutni prioritet je deustašizacija Hrvatske po uzoru na denacifikaciju provedenu u Njemačkoj poslije WWII, kako bi se uopće mogla postaviti osnova za rješavanje problema.

A rječnik?
To je dio Feniksovog imidža!

Ne budi još i licemjer uz sve ostalo!
Feniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:17   #31
Quote:
Inkvizitor kaže:
Dodao sam to u primjedbi da je sramota da neki sjede u saboru poput Rojsa i Arapovića jer im tamo nije mjesto..isto kao što je sramota da u saboru sjede ljudi koji su osvajanje Vukovarske bolnice nazivali "padom zadnjeg ustaškog uporišta" (Stanimirović) ili bili referenti za mobilizaciju vojske RSK ( Gajica).

To nije bio napad na Srbe ako si to tako shvatio jer ima i drugih Srba u saboru. To je bio dodatak..nije totalno oftopic...
Štos je da si Arapovića i Rojsa kritizirao zbog njihovog (ne)djelovanja u Saboru, što je OK, dok si ovu dvojicu izdvojio zbog "minulog rada" prije Sabora, a ne zbog onog što su radili u Saboru. U Sabor su ušli po zakonima RH, dakle, nema smisla osvrtati se što je prije bilo. To je u "zastari" .

Izvrsno Kemik kaže.
Quote:
kemik kaže:
i, koliko dugo moze izdrzati jedna dobra tema na ovom podforumu a da se ne pocnu spominjat Srbi i Hrvati, ustase i cetnici?
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:22   #32
Quote:
Anderlon kaže:
Štos je da si Arapovića i Rojsa kritizirao zbog njihovog (ne)djelovanja u Saboru, što je OK, dok si ovu dvojicu izdvojio zbog "minulog rada" prije Sabora, a ne zbog onog što su radili u Saboru. U Sabor su ušli po zakonima RH, dakle, nema smisla osvrtati se što je prije bilo. To je u "zastari" .

Izvrsno Kemik kaže.
Onu prvu dvojicu sam kritizirao više zbog njihovog djelovanja nego nedjelovanja. Nije sabor mjesto gdje ćemo slušati Rojsove budalaštine..to se ne može odvojiti od teme..kakvi nam sabornici uopće sjede u saboru...i pretvaraju to u cirkus. Vezano uz ono da u sabor ulaze ljudi s kojima se lako manipulira. I onda nastaje cirkus.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:24   #33
Quote:
Anderlon kaže:

Izvrsno Kemik kaže.


Ne mogu vjerovat.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:27   #34
Quote:
Anderlon kaže:
Štos je da si Arapovića i Rojsa kritizirao zbog njihovog (ne)djelovanja u Saboru, što je OK, dok si ovu dvojicu izdvojio zbog "minulog rada" prije Sabora, a ne zbog onog što su radili u Saboru. U Sabor su ušli po zakonima RH, dakle, nema smisla osvrtati se što je prije bilo. To je u "zastari" .

Izvrsno Kemik kaže.
pa i te saborske mirovine su "po zakonima RH".

a puk/glasači mutavo šuti, i kad su si to izglasavala gospoda sabornici, a šutnja je očito znak - da se slažu

uostalom, šutjeli su i kad se odigravala privatizacija, pretvorba, kad su kolege otpuštane s posla ili nestajali, kad je potpisan presmiješan ugovor s Vatikanom, kad su sklapani unosni poslovi s "velikim vanjskim partnerima" po zasluzi naših lobista, kad je svo "obiteljsko srebro" rasprodano..bla bla

pa što ne bi šutjeli i dalje?


možda je ta šutnja i znak mudrosti. jer doista, odkud krenuti?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:32   #35
Quote:
Inkvizitor kaže:
kakvi nam sabornici uopće sjede u saboru...i pretvaraju to u cirkus. .
pa to sad malo širi priču, ali je točno.

ja stalno pričam da je nužna radikalna promjena političkog establishmenta u smislu DOISTA promjene ljudi i (političkog) mentalnog sklopa. pa imaš ljude u Saboru koji su "političri po zanimanju" cijeli svoj radni vrijek. i nije to samo račan, ima još takvih, budi siguran.

i jasno da je takvima ovo vrhunac života, stvorit ovakvu elitu od sebe - s povlašteni mirovinama i raznim ostalim beneficijama. neš ti domoljublja i samoprijegornog rada i brige za državu i društvo hrpa hoštaplera i debelokožaca.

ali opet, vraćamo se na isto- pa nisu se oni tamo silom nametnuli, ušli su ondje sasma legalno, i UZ NAŠU POMOĆ.

e pa jebiga onda.

a nekakav politički put Hrvatske je ionako trasiran, da ne kažem težu riječ i sve što ondje treba izglasati (zakone, procedure, pravila) - može bilo tko. jerbo je pozicija Hrvatske u jednom dugoročnijem smislu -takva>> poslušnička.
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:47   #36
Quote:
revolution kaže:
pa to sad malo širi priču, ali je točno.

ja stalno pričam da je nužna radikalna promjena političkog establishmenta u smislu DOISTA promjene ljudi i (političkog) mentalnog sklopa. pa imaš ljude u Saboru koji su "političri po zanimanju" cijeli svoj radni vrijek. i nije to samo račan, ima još takvih, budi siguran.

i jasno da je takvima ovo vrhunac života, stvorit ovakvu elitu od sebe - s povlašteni mirovinama i raznim ostalim beneficijama. neš ti domoljublja i samoprijegornog rada i brige za državu i društvo hrpa hoštaplera i debelokožaca.

ali opet, vraćamo se na isto- pa nisu se oni tamo silom nametnuli, ušli su ondje sasma legalno, i UZ NAŠU POMOĆ.

e pa jebiga onda.

a nekakav politički put Hrvatske je ionako trasiran, da ne kažem težu riječ i sve što ondje treba izglasati (zakone, procedure, pravila) - može bilo tko. jerbo je pozicija Hrvatske u jednom dugoročnijem smislu -takva>> poslušnička.

Istina..sramota je da u sabor ulaze oni koji se hoće osigurati za starost. No da ne bi bili nepravedni..ima tamo i ljudi koji rade, koji stvarno žele nešto promijeniti ali ih onda koči stranačka stega. Vjerujem da i mnogi glasuju protiv vlastite savjesti u zamjenu za beneficije.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:51   #37
Quote:
Anderlon kaže:
U Sabor su ušli po zakonima RH...
Saborske mirovine su isto po "zakonima RH".
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 14:00   #38
Quote:
Inkvizitor kaže:
To nije bio napad na Srbe ako si to tako shvatio jer ima i drugih Srba u saboru. To je bio dodatak..nije totalno oftopic...
e pa izvoli onda podupirat koncept građanske države - gdje postoji univerzalno pravo - građanina, a ne ovakve kerefeke (plus glasanje za neke fuckin' manjinske liste pa ulazak u Sabor preko kvota i slične idiotarije)


samo ne zaboravi nit dvostruko pravo glasa BiH državljana - pri tom
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 14:02   #39
Quote:
revolution kaže:
pa i te saborske mirovine su "po zakonima RH".
Quote:
Gospon Pes kaže:
Saborske mirovine su isto po "zakonima RH".
Uočite ipak tu "malu razliku" da su za razliku od ostalih zakona koji se tiču Hrvatske, sabornici ovdje sami sebi odredlili mirovine koje bodu u oči.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 14:06   #40
Quote:
Anderlon kaže:
Uočite ipak tu "malu razliku" da su za razliku od ostalih zakona koji se tiču Hrvatske, sabornici ovdje sami sebi odredlili mirovine koje bodu u oči.
Pa što onda očito da nikome u Hrvatskoj ne smeta.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.