Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 18:36   #141
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A što je sa zračenjem sunca koje se refelktira od mjeseca (zbog čega mi mjesec i vidimo)? Jel to sunčeva frekvencija, mjesečeva, obje ili miješana.
Jel mjesečeva frekvencija bolja po danu ili po noći?
Pa, ako ćemo vjerovati takvom pristupu percipiranja univerzuma, onda se mi i sve u njemu sastojimo od svih frekvencija pomalo. Tu bi spadale i sunčeva, mjesećeva, itd. Refleksija sunca na mjesec znaći nešto, kao i u slućaju njegove refleksije na našu planetu, dobiva svjetlost i toplinu... Ako ne znamo metodu kako se prikopčati na frekvenciju sunca onda ćemo dobiti samo svjetlost i toplinu od njega. Ali nećemo biti u stanju zadržati je u našem tijelu i iskoristiti je u svrhu usavršavanja naših psiho-fizičkih sposbnosti.

Ali, svaki planet vibrira na svojoj specifičnoj fekvenciji, kao i svaki čovjek. Skup tih raznih energija (frekvencija) daje nam specifičnu frekvenciju, na kojoj mi vibriramo. Bazna energija ili frekvencija u univerzumu je ona od sunca, od nje su onda nastale sve ostale.

Prikopčavanje na frekvenciju mjeseca najbolje je radti nakon zalaska sunca, pa sve do svitanja.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 19.02.2009. at 18:43.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:22   #142
Inaće, kompletna metoda kako se naziva na sanskrtu "sunčeva znanost" sastoji se od oko 30-ak tehnika. One se moraju izvoditi tri puta dnevno i radi se o tehnikama kako proizvesti razne frekvencije pomoću upotrebe zvuka. Te tehnike nas pripremaju i pročišćavaju naš energetski sustav, da bi mogli biti u stanju apsorbirati frekvenciju sunca na ispravan način.
Tek da se zna, koliko su Indijci nama zapadnjacima otkrili od tehnika izvođenja . Tu mislim na reklamiranje raznih metoda vezanim uz korištenje sunca, kao medija u postizanju nekih viših kvaliteta u čovjeku. Naravno, ne kažem da nema koristi i od samog gledanja u sunce, i time možemo profitirati na jednoj razini.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 20.02.2009. at 22:32.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 01:53   #143
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Inaće, kompletna metoda kako se naziva na sanskrtu "sunčeva znanost" sastoji se od oko 30-ak tehnika. One se moraju izvoditi tri puta dnevno i radi se o tehnikama kako proizvesti razne frekvencije pomoću upotrebe zvuka. Te tehnike nas pripremaju i pročišćavaju naš energetski sustav, da bi mogli biti u stanju apsorbirati frekvenciju sunca na ispravan način.
mozes opisati te tehnike ukratko?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 02:10   #144
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
mozes opisati te tehnike ukratko?
Radi se najviše o pročišćavanju svih naših tijela (fizičkog i ostalih). U tu svrhu se koriste ponavljanje samih mantri (na više načina i više vrsta), korištenje vode+mantre, vježbe disanja+mantre, asane+mantre, meditacija sa vizualizacijom+mantre, paljenje posebnih vrsta vatri+mantre i gledanje u sunce+mantre. To bi bilo onako sažeto.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 02:53   #145
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Radi se najviše o pročišćavanju svih naših tijela (fizičkog i ostalih). U tu svrhu se koriste ponavljanje samih mantri (na više načina i više vrsta), korištenje vode+mantre, vježbe disanja+mantre, asane+mantre, meditacija sa vizualizacijom+mantre, paljenje posebnih vrsta vatri+mantre i gledanje u sunce+mantre. To bi bilo onako sažeto.
zasto je mantra bitna, i da li su vizualizacije odredjene i postavljene unaprijed?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 03:12   #146
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
zasto je mantra bitna, i da li su vizualizacije odredjene i postavljene unaprijed?
Mantra je bitna, jer njome stvaramo određene tipove frekvencija. S tim frekvencijama onda djelujemo na svoju frekvenciju i postižemo to, da vibriramo na višim frekvencijama. I kada to postignemo onda počinjemo egzistirati i na suptilnijim razinama postojanja.

Sve je unaprijed točno određeno i ne smije se odstupati od metodologije rada.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 10:33   #147
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Sve je unaprijed točno određeno i ne smije se odstupati od metodologije rada.
Čim čujem/vidim ovak neš, izgubim volju da uopće ikaj pokušavam. :/
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:04   #148
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Čim čujem/vidim ovak neš, izgubim volju da uopće ikaj pokušavam. :/
Zašto? Problem je taj, što su sve te metode koncipirane tako da moramo stvarati toćno određene frekvencije. Ako bi išli improvizirati onda bi fulali točno određenu frekvenciju i ne bi postigli efekat kakav nam treba. Te metode iako znaju izgledati ponekad kao religijsko-ritualne, to u svojoj biti zapravi nisu, to im nije namjena. Bit tih metoda je čisto praktične prirode i nemaju veze sa religiskim približavanjem Bogu i sl.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:12   #149
Yeah, razumijem to, al ne znam. Ak se oćeš prebaciti na frekvenciju sunca, zaš moraš gledat u njega? Ko drugo, kaj je to egzaktna znanost da se mora tak sve 100% radit? Jer nikaj nije crno - bijelo. Uvijek postoje drugi načini, i ko nam garantira da idući ovim putem nećemo fulati nešto što dobijemo na nekom drugom putu?
Zato ne volim kad je nešto striktno određeno.. oke neke tehnike, sve kul, al opet je bolje kad imaš neku određenu slobodu nad time.
Nemreš otkrivat ak gledaš sam u jednom smjeru.. that's all.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:18   #150
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Yeah, razumijem to, al ne znam. Ak se oćeš prebaciti na frekvenciju sunca, zaš moraš gledat u njega? Ko drugo, kaj je to egzaktna znanost da se mora tak sve 100% radit? Jer nikaj nije crno - bijelo. Uvijek postoje drugi načini, i ko nam garantira da idući ovim putem nećemo fulati nešto što dobijemo na nekom drugom putu?
Zato ne volim kad je nešto striktno određeno.. oke neke tehnike, sve kul, al opet je bolje kad imaš neku određenu slobodu nad time.
Nemreš otkrivat ak gledaš sam u jednom smjeru.. that's all.
Pa ne moraš gledati u sunce, da bi imao koristi od njegove energije. Jedan dio koristi možemo dobiti i samim ponavljanjem mantri, recimo, ili samo gledanjem u sunce, itd. Ali ako želimo dobiti cijeli spektar sunćeve frekvencije onda bi trebali raditi i više stvari. Ovako ako radimo parcijalno neke od tehnika dobiti ćemo i samo parcijalnu korist.

Kada si već spomenuo znanost, da to je jedna od Vedskih znanosti i tako je koncipirana metoda. Nekad davno to je bila službena znanost, ako ćemo vjerovati Vedama.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:38   #151
bok ashiw... dugi nick. sto znaci?
Ja sam ti prical s onim HRMom i kaze da nemoram biti hindu vjere da bi to radilo. Mozes moliti i oce nas ako ti to pomaze duhu. Ti to vidis ko neki mamac za hindu i hare krisna novacenja?
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.02.2009., 22:58   #152
Quote:
strumf78 kaže: Pogledaj post
bok ashiw... dugi nick. sto znaci?
Ja sam ti prical s onim HRMom i kaze da nemoram biti hindu vjere da bi to radilo. Mozes moliti i oce nas ako ti to pomaze duhu. Ti to vidis ko neki mamac za hindu i hare krisna novacenja?
Pa, ne moraš biti hindu. Kao što si vidio to je čisto znanstveni pristup materiji: gledaj tada i tada u sunce, toliko vremena, itd.

Ne vidim ja to kao religijski mamac, baš suprotno. Tvrdim da kada nešto i izgleda kao religijski ritual, da je to samo na površini. U svojoj biti su sve te metode, više manje znanstveno koncipirane... Ali su namjerno obojane religijski i imaju tu notu.

Taj nick označava jedno sazviježđe i opisuje određenu kvalitetu toga sazviježđa. Ali ima i mitološku pozadinu. To su bila dvojica braće, iscjeljitelja Devata (bogova), a zvali se se Ashwinikuamaras. To je veoma sažet opis, naravno, imali su i druge kvalitete. Ali ja sam ga uzeo radi imena sazviježđa.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 21.02.2009. at 23:19.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 23:23   #153
e, meni je to super zanimljivo i ja bi probala...ne kao oblik dijete i nadopune prehrani nego cist da se uravnotezi organizam (to sam cula da je zapravi bit) zanima me-kako?

kako da saznam vise o tome?gdje da procitam?jel mi to moze netko ukratko reci, pa ja probam dok ne uspijem ili kako to ide?

hvala
ewa_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 23:30   #154
Quote:
ewa_f kaže: Pogledaj post
e, meni je to super zanimljivo i ja bi probala...ne kao oblik dijete i nadopune prehrani nego cist da se uravnotezi organizam (to sam cula da je zapravi bit) zanima me-kako?

kako da saznam vise o tome?gdje da procitam?jel mi to moze netko ukratko reci, pa ja probam dok ne uspijem ili kako to ide?

hvala
Evo ti link, za najrašireniju metodu gledanja u sunce:http://www.solarhealing.com/

Nije ti komplicirana metoda, veoma pristupačna za večinu ljudi.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:06   #155
e čitala sam sad...hvala puno...

nego, meni nije jasno, samo-gledam?nema neki poseban način?nešto na što moram pazit dok gledam?nema pogrešnog načina?samo zurim u sunce (ko u coca-colinoj reklami )

i još nisam baš shvatila, piše nešto sa čašom vode...šta to stavim samo čašu vode na sunce 8 sati i popijem?ili sam krivo skontala?
ewa_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:16   #156
Quote:
ewa_f kaže: Pogledaj post
e čitala sam sad...hvala puno...

nego, meni nije jasno, samo-gledam?nema neki poseban način?nešto na što moram pazit dok gledam?nema pogrešnog načina?samo zurim u sunce (ko u coca-colinoj reklami )

i još nisam baš shvatila, piše nešto sa čašom vode...šta to stavim samo čašu vode na sunce 8 sati i popijem?ili sam krivo skontala?
Ja osobno nisam prakticirao tu metodu, ali sam upoznat sa njome. Inaće taj pokret, ili grupacija ljudi koji vježbaju po toj metodi se skraćeno zovu HRM. Čudno mi je da na web stranici nemaju neki materijal, koji se bavi opisom metodologije... Imaš točno određen način koliko gledati, kada gledati u toku dana i kako povečavati vrijeme gledanja. Način na koji se stoji na podlozi, preporuka je na zemlji bosonog, itd. Ne sijećam se baš svih detalja, ali ima nekih par pravila.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:10   #157
Quote:
ewa_f kaže: Pogledaj post
nego, meni nije jasno, samo-gledam?nema neki poseban način?nešto na što moram pazit dok gledam?nema pogrešnog načina?samo zurim u sunce (ko u coca-colinoj reklami )

i još nisam baš shvatila, piše nešto sa čašom vode...šta to stavim samo čašu vode na sunce 8 sati i popijem?ili sam krivo skontala?
Ukratko, ako ti se ne da potraziti na netu (sungazing je kljucna rijec koju zelis traziti), gledas u sunce. Prije zalaska ili poslije izlaska. Pocnes s 10s, povecavas svaki dan za 10s. Ides do 42 minute u jednom danu. Stojis potpuno bosa na zemlji. Ne na travi ili sto tome slicno, na zemlji.

Ovo s vodom (ne Coca Colom ) je manje bitno, veze se uz to sto je Hiri Rata Manek (ako dobroh napisah po sjecanju) pored gledanja u sunce samo pio (jos uvijek samo pije) vodu. Za tebe je to dakle nevazno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:22   #158
ma shvatila sam to, da u pocetku 10 sec,pa onda sve vise i kad gledam...ali me samo zanimalo da li je sam čin gledanja (koliko god da to glupo zvučalo ) isti kao kad gledam TV ili moram pri tome pazit na nesto (?) da bi to isto gledanje imalo nekog smisla ako me razmijete...ako ne, ja sam idem...zurit u sunce
ewa_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:43   #159
Quote:
ewa_f kaže: Pogledaj post
ma shvatila sam to, da u pocetku 10 sec,pa onda sve vise i kad gledam...ali me samo zanimalo da li je sam čin gledanja (koliko god da to glupo zvučalo ) isti kao kad gledam TV ili moram pri tome pazit na nesto (?) da bi to isto gledanje imalo nekog smisla ako me razmijete...ako ne, ja sam idem...zurit u sunce
Gledaš sasvim normalno u sunce, kao u TV Opuštenih očiju i uma. Izbjegavati bilo kakvo naprezanje toga tipa, da ne dođe do nepotrebnih glavobolja...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:51   #160
Najbolje je gledati sa vjerom,gledati sa ljubavlju. Nije isto gledati kao tele u sarena vrata ili sa svijesnoscu da gledamo u svoju transformaciju na bolje.
Bilo kakav napor ili nelagodnost mora biti odsutan,te ako se pojavi prekini vjezbu.,i radi je samo sa lakocom,bez prisile.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.