Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2006., 22:28   #21
Robert Altman, još jedna ikona moderne kinematografije, mahnuo je svoj posljednji goodbye filmskoj industriji.

Samostojan i samovoljan (sarkastični stari čangrizavac – zaključak dvojake vrijednosti do kojeg bi došao i nadobudni obožavatelj i neskloni kritičar), bogatog opusa, s darom da postavi/predstavi više od tri lika ispred kamere.

I naravno, ovjenčan jednim malim pozlaćenim počasnim kipićem.
(And not a moment too soon.)

Od filmskih naslova moji osobni ljubimci su: McCabe & Mrs. Miller, The Long Goodbye te The Player.
Tinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 02:03   #22
Dobar reditelj, a u mladosti je bio i kopilot na bombarderu. Što nije dobio Oskara samo je plus. Laka mu crna zemlja
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 03:22   #23
altman kralj... evo jos jednom
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 15:16   #24
PMD
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 16:51   #25
Quote:
bluntman kaže:
PMD
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 00:53   #26
...Pokoj Mu Dusi...covjek pokusava govoriti hrvatskim jezikom u ovom amerikaniziranom, anglikaniziranom drustvu gdje svi automatizmom pisemo RIP...ako sam dobro shvatila...a ako nisam, vjerojatno je bolje da ni ne shvatim...
...ali nije ni vazno...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 02:01   #27
Oscar te ubija, ili kreativno ili fizički!

Jako volim tog čovjeka. Imao je jedinstvenu redateljsku metodu, nije robovao scenariju već je nastojao uhvatiti ono najbolje što se dešava na setu i tome je prilagođavao film (nešto o tome je govorio u Gosford Park dodatku, koji je rijetko precizan film za njega). Upravo zbog toga se kod Altamana može naći svega, jer se igra, ne pati od perfekcije (Kubrick je totalna suprotnost, recimo), ali je velemajstor improvizacije i uspio je uhvatiti neke čudesne trenutke na filmu. Naravno, zbog toga može snimiti i loš film, više njih, ali ono što je snimio u 70-ima, od MASH-a pa recimo do Weddinga je njegovo zlatno razdoblje, tad se nestrpljivo čekao novi Altmanov film. Poslije je pao prilično, sa tek nekoliko pravih bljeskova. Veliki čovjek, velika faca. Nema ih Amerika više takvih.

Od svih scena koje mi se sad vrte u glavi, a koju bih najradije u ovom trenutku pogledao je ona iz California Split u kojoj Elliott Gould i George Segal za šankom nabrajaju imena sedam patuljaka. Davno je to bilo, ali bilo je urnebesno.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 02:32   #28
meni je super Altmanov film Gosford Park
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 07:50   #29
Quote:
xavierkat kaže:
...Pokoj Mu Dusi...covjek pokusava govoriti hrvatskim jezikom u ovom amerikaniziranom, anglikaniziranom drustvu gdje svi automatizmom pisemo RIP...ako sam dobro shvatila...a ako nisam, vjerojatno je bolje da ni ne shvatim...
...ali nije ni vazno...
a jebenti, ja se zakačio na Počivanje as in Rest in peace, pa cijelo vrijeme gruntam Počivaj i nikak skrumpat MD

__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:18   #30
R.I.P.
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:21   #31
Drame

.. moj najbolji zanr.. ne mogu vjerovati da ga nema na popisu topica..
dakle, koje su vam najbolje drame?
btw. dajte mi neki dobar naslov da si posudim jer nemam ideje uopce..
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 20:16   #32
Kakve drame?

Ako preferiras kazalisne, onda ce ti se vjerojatno svidjeti Edmond (William H Macy u glavnoj ulozi), pogledaj i europske redatelje Lars von Trier (Dogville), od Bergmana (The Seventh Seal), Kieslowski, pogledaj Closer ako jos nisi i tako...
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:47   #33
''Sobarica Na Titaniku''-Bigasa Lune(također kazališna drama)
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:53   #34
House of Sand and Fog

To što glumi Jennifer Connelly je samo dodatni bonus.
__________________
"Mary had a little lamb,
Its fleece was white as snow."
Mr. Eddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:04   #35
Quote:
Mr. Eddy kaže:
To što glumi Jennifer Connelly je samo dodatni bonus.
onda može i ''Requiem For A Dream''
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:41   #36
posudi si "hearts in atlantis"
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:47   #37
Quote:
Karmela kaže:
Kakve drame?
filmske
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 12:06   #38
The Big Kahuna (1999)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:16   #39
Quote:
frikusha kaže:
filmske
ludice!
mislila sam da li te interesiraju biografije, romanse, ratne, komedije....neka odredjena tematika ili vremenski period i sl.

ja sam sucker za romanticne teme pa stoga vrijedi pogledati:

Sense and Sensibility,
Vanity Fair,
Pride & Prejudice,
Elizabeth.



ali to je za jedan weekend kad si sama, iskljucis telefon i odlucis se druziti s bocom vina ili cokoladnom tortom (sto ti vise prija u trenutku).
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:24   #40
Quote:
Karmela kaže:
ludice!
mislila sam da li te interesiraju biografije, romanse, ratne, komedije....neka odredjena tematika ili vremenski period i sl.

ja sam sucker za romanticne teme pa stoga vrijedi pogledati:

Sense and Sensibility,
Vanity Fair,
Pride & Prejudice,
Elizabeth.



ali to je za jedan weekend kad si sama, iskljucis telefon i odlucis se druziti s bocom vina ili cokoladnom tortom (sto ti vise prija u trenutku).


ma bilo sta.. samo da je drama.. najvise volim one tipa 'monster', 'sestre marije magdalene', babel.. i tak to.. ova koje si ti nabrojala su mi dosadne .. ja ti vise volim brutalne stvari
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.