Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 14:05   #1121
Quote:
zipponjuka kaže: Pogledaj post
Sad sam primjetio crvenilo na sapici koju lize

sent from my Galaxy SIII... Upss

Ako je crvenkasta dlaka na šapici koju liže, to je od bakterija koje su se nakotile u vlažnoj sredini. Psi znadu lizati šape iz dosade ili frustracije. Trebaš provjeriti ima li lizanje šapa veze sa ovim svrbežom ili je frustriran zbog svrbeža, pa otuda lizanje šapa.

I moja ti je preporuka da odeš k drugom veterinaru. Moguće je neka alergija u pitanju ili problem koji kao simptom ima i svrbež kože. S obzirom na godine psa, tražila bih kompletan pregled, kao i da se naprave krvne pretrage.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 18:34   #1122
Puno hvala na savjetima... iako bih prije rekao da je lizanje sapica frustracija na svbez... definitivno sam odluku donio i promjenio mu ishranu, promjena veterinara je bila tri puta i uvijek antibiotici i vracanje na isto... kod dva razlicita uziman uzorak koze i nista, krv doduse nismo nikad vadili ali vidjet cemo sto ce biti kroz 2mj koliko je potrebno za reakciju ako je u pitanju alergija na hranu... izbacili smo zitarice potpuno i piletinu, ujutro mu dajemo hypoalergenic konzervu od konjetine a navecer granule hypoalergenic janjetina/riza... pa cemo vidjeti...

sent from my Galaxy SIII... Upss
zipponjuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 23:39   #1123
Pozdrav,
Nova sam tu.... Sve sam postove procitala
U fazi sam kupnje mopsica i uzasno sam nesigurna... Mozete li mi netko od vas pomoci? Da mi preporucite neku uzgajivacnicu ili nesto - samo da pesek bude zdrav

Hvala
morska-vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 14:51   #1124
Ako ti mogucnosti dozvoljavaju definitivno se odluci za malo skuplju varijantu, tj. kontroliran uzgoj... prvenstveno zbog bolesti... mada to u puno slucajeva nemora biti tako ali je sigurnije.... i uzivaj u ovoj predivnoj pasmini !

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
zipponjuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 23:16   #1125
Quote:
zipponjuka kaže: Pogledaj post
Ako ti mogucnosti dozvoljavaju definitivno se odluci za malo skuplju varijantu, tj. kontroliran uzgoj... prvenstveno zbog bolesti... mada to u puno slucajeva nemora biti tako ali je sigurnije.... i uzivaj u ovoj predivnoj pasmini !

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


A bas sam u problemu, nekako sam se bila odlucila za uzgajivacnicu walpurgis i onda tu po forumu procitala da ona ima bolesne pase i da je svercerica...
I sad sam tek nigdi
morska-vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 16:16   #1126
Mogu ti preporučiti Coronu Croaticu. Nemam mopsića iz uzgoja gospođe Ivanke, ali znam dosta ljudi koji imaju i svi su zadovoljni.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 23:56   #1127
Hvala

A moze li mi netko od vas rec di je nabavija svog pasica?
Ja ne namjeravam posjecivat izlozbe, taj dio mi nije bitan.
Bitno mi je samo da pasic zdrav?
Poznajete li nekoga ko ima leglo ili nesto tako?

Ili sve svi kupili iz ovih par uzgajivacnica?
morska-vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 16:50   #1128
apsolutno kontrolirani uzgoj, ništa ne garantira da bu pesek zdrav, ali ipak možeš izbjeći sijaset problema koji mogu snaći i snalaze peseke i vlasnike iz štancaona...niti mene nisu zanimale izložbe, ali sam dobro napravila domaću zadaću i moja preporuka je: gđa Ivanka - Corona Croatica, uzgajivačnica iz Vinkovaca i znam da lijepe mopseke imaju u Radakovom...
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 17:39   #1129
Quote:
lalalaland kaže: Pogledaj post
apsolutno kontrolirani uzgoj, ništa ne garantira da bu pesek zdrav, ali ipak možeš izbjeći sijaset problema koji mogu snaći i snalaze peseke i vlasnike iz štancaona...niti mene nisu zanimale izložbe, ali sam dobro napravila domaću zadaću i moja preporuka je: gđa Ivanka - Corona Croatica, uzgajivačnica iz Vinkovaca i znam da lijepe mopseke imaju u Radakovom...


Hvala puno ... Zvat cu gospodju Ivanku
morska-vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:32   #1130
parenje

pozdrav svima. imamo ženkicu od 3 i pol godine te razmišljamo o parenju, isključivo iz razloga što često čujemo da je to dobro po njeno zdravlje, a alternativa je sterilizacija. imamo prijatelje s muškim mopsom, nešto mlađim od nje te sve uvjete i prostor (privatna kuća). sad, svaki savjet je dobrodošao jer ne želimo potpuno nepripremljeni ući u to te izazvati probleme i psu i sebi, pa nas zanima da li da uopće krenemo u to, što da očekujemo tijekom trudnoće i samog poroda, za koji čitam da zna biti kompliciran , te na koje troškove da budemo spremni ? planiramo zadržati jednog muškog štenca, ako to bude moguće. hvala svima, lijep pozdrav
rockatansky7890 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:34   #1131
Oba psa imaju uzgojnu dozvolu?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:39   #1132
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Oba psa imaju uzgojnu dozvolu?
ne, mislim da je jasno iz gore navedenog da nismo nikakvi uzgajivači. psi imaju papire, uredno čipirani i cijepljeni.
rockatansky7890 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:55   #1133
razmislite o tome.
pogotovo ako vam zenka nema rodovnik.
mopsevi bi trebali na umjetnu oplodnju kao i na carski rez. mali su a i vise stenaca je rizik jer su ipak onda kao bure i zenkama je dosta tesko.
budite svjesni da cete bar mjesec dana neprestano biti uz stence. sa dva mjeseca mogu tek u nove domove sto znaci da cete ih minimum hmorati mjesec dana hraniti.

morat cete iskesirati novce za:
umjetnu oplodnju
carski rez
rodovnice ako ih imaju roditelji
cijepljenje svih stenaca
cipiranje
ciscenje od nametnika
hranu

osjetljiva su pasmina i ne bi savjetovala parenje s prvim muzjakom kojeg vidite
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 15:02   #1134
uz potpis na timbu, moram dodati da se radi o pasmini koja teško podnosi anesteziju i fizički napor. ako se odlučite na leglo, riješite si i veta koji je što bliže, da ima inhalacijsku anesteziju i spreman je u svako doba dana i noći odjuriti u ambulantu i odraditi carski, kao i pustiti druge pse "na čekanju" ili kolegi dok odrađuje vašu hitnu operaciju ako porod krene u rush-houru.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:15   #1135
Quote:
rockatansky7890 kaže: Pogledaj post
ne, mislim da je jasno iz gore navedenog da nismo nikakvi uzgajivači. psi imaju papire, uredno čipirani i cijepljeni.
Da, jasno je, bila sam malo sarkasticna;
zapravo hocu rec da takve pse nemate sta parit!
A to sto niste uzgajivaci nista ne znaci: ne moras bit uzgajivac da bi pas dobio uzgojnu dozvolu i pario se 'legalno'.
Kao sto su Timbalandica i pikuli napisale -mopsevi imaju hrpu potencijalnih problema pa samim time se neko ko nema pojma o uzgoju te pasmine time nebi trebao bavit, a uz to psi nemaju uzgojne pa je po meni opce suludo razmisljat o tome
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 13:17   #1136
Molim preporuku za hranu za našeg ljepotana. Do sad smo mu davali royal canin junior, međutim ta hrana je za peseke do 10 mj, a kako je on vec u 11, uzeli smo mu kao zamjenu isti royal samo adult.. Ali naravno da gospodinu ne odgovara pa me zanima, koju hranu mu uzeti, da je kvalitetna i iz vaših iskustava da je mopseki vole papati.
štrudlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 14:50   #1137
mi smo na brit careu...al to ti je individualno, možda će mu pasati, a možda ćeš morati tražiti dalje...i da, ja svojoj ponekad ubacim i barf - uff na to poludi, oke joj iskoče iz glave od sreće (vi mopsovlasnici znate o kojoj sceni pričam)
kad sam ja prelazila s royala dvoumila sam se između brit carea i alleve - to je onak u sličnom cjenovnom rangu i kvaliteti...pa mi je nekak pala odluka na britt i zadovoljna sam - puno manje kaka i tvrdo je što zadovoljava moje kriterije
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 19:28   #1138
Pozdrav.Nov sam u ovoj temi.
Planiram nabavit mopsa,muškog!
Dali imate neku dobru uzgajivačnicu gdje bih ga moga nabavit?
Čuo sam da je dobra croatica corona pa sam i nazvao,rekli su mi da je cjena 500 do 800 eura,ovi od 800 eura su oni kao savršeni koji bi mogli biti izložbeni primjerci,a to samo oni koji se time bave mogu skužit koji je savršen,valjda po nekim nijansama boja,tako mi je rekla,pa bi ja uzeo do 500 eura.
Meni je najbitnije da je mops zdrav.
Dali netko od vas ima mopsa da nije iz uzgajivačnice,nego ono npr.od nekog susjeda kojem su se mopsići izlegli ili sa njuškala ste kupili za 2000 kn od neke osobe,a da je taj mops zdrav kao oni iz uzgajivačnice...Ako znate neku uzgajivačnicu gdje su cjene malo niže 350-500 eura da koštaju, a da su vlasnici mopsića zadovoljni s tim mopsićima i uzgajivačnicom slobodno mi recite...Zvao sam još jednu uzgajivačnicu,cjena je 60000 kn, ja tolko stvarno ne mogu izdvojit,radim samo sezonski,al uskoro bi trebao dobiti stalni posao,pa zato i namjeravam nabavit mopsa.,,,I pročitao sam na internetu o toj nekoj bolesti koju znaju dobiti mopsevi,zove se nekako demodikoza(uglavnom,dlaka otpadne),dali su to i vaši mopsići imali.?...Uglavnom,da imam trenutno posao,ne bi me interesirala cijena! Mops je zakon! Mene najviše muči kako psića naučiti da ne kaka i piški po tepihu i stanu.Imam kuću,balkon,dvorište tako da mislim da bi mopsu bilo lipo.Čujem da im dosta dlaka otpada,dali je to slučaj i sa vašim,pa sam čuo da je za to dobar ferminator,dali vi to koristite. Pozdrav!
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 23:45   #1139
Pa pricekaj da dobijes posao i onda kupi psa. Ne kupuj ni jednog psa bez rodovnice, a pogotovo ne mopsa.
S Coronom sigurno neces pogrijesiti.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 00:18   #1140
Da,tako će vjerojatno i biti..mogu ja skupiti 500 eura preko ljeta za njega i kupiti ga u corone gdje i mislim najvjerojatnije,al njega treba i hraniti i održavati,veterinar i to,a za to treba imati primanja mjesečna,tako da najvjerojatnije ništa prije posla.
Al nije mi jasno zašto neki mopsić u coroni košta 500 a neki 800 eura,ona je meni rekla da ti od 800 su oni izložbeni,a sad meni nije jasno kad bi ona stavila meni ispred očiju tog izložbenog od 800 i ovog mog od 500 bi li ja tu razliku primjetio ili ne.Strah mene da taj od 500 nemam neku bolest,ili npr.da slabije vidi a to ja teško primjeti,ili je imao nekakvu operaciju ,a ja to neznam,toga me je strah najviše.
Čime ga hranite,vi koji imate mopseve.
Čitam po forumu neki hrane ovom superpremium hranom,Royal Canin,a neko kaže da ih hrani hranom za ljude,ali nezačinjenom,npr kuhana piletina,govedina i šta več.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.