Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 13:53   #81
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
Slične probleme prelaske iz t-com-a na optimu sam i ja imao (osim isključenja)...ja sa redovito zvao optimu da se informiram o tijeku postupka pa su mi oni rekli da im je t-com odbio zahtjev zbog nepotpune dokumentacije...na moje inzistiranje poslali su isti zahtjev ponovno a ja sam napisao pritužbu agenciji za telekomunikacije...vrlo brzo zahtjev sa istim podacima bio je prihvaćen i broj mi je prebačen u optimu...
Iz iskustva znam da ti galame ne pomaže ali ako se oboružaš sa korisnim informacijama i upitaš za savjet udrugu za zaštitu potrošača, malo potražiš slična iskustva po net-u lakše ćeš se boriti sa velikim aparatima kao što je t-com...
Na kraju puno sreće...
Hvala! Moj problem riješen. Definitivno je jedino što običan čovjek može napraviti biti maksimalno DOSADAN. Nakon mojih gornjih postova sam zvala još više puta, nisam se dala tako lako skinuti s linije i nakon 3 tj. čistog zavlačenja su mi prebacili liniju u toku jednog dana! Zvati dok se ne dobije traženo...... Pozdrav
Gala88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 23:49   #82
Quote:
Gala88 kaže: Pogledaj post
Hvala! Moj problem riješen. Definitivno je jedino što običan čovjek može napraviti biti maksimalno DOSADAN. Nakon mojih gornjih postova sam zvala još više puta, nisam se dala tako lako skinuti s linije i nakon 3 tj. čistog zavlačenja su mi prebacili liniju u toku jednog dana! Zvati dok se ne dobije traženo...... Pozdrav
Drago mi je...
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 01:31   #83
T-com i argumenti za raskid ugovora

Načuo sam da:

Ukoliko dolazi do pucanja veze konstatno, i ako se nekoliko puta prijavi kvar, te nakon nekoliko prijava ne dođe serviser i ne sredi kvar, ja mogu raskinuti ugovor bez penala s obrazloženjem da sam ja: "Potpisao ugovor sa t-comom da će oni meni isporučivati stalnu vezu za pristup internetu, no pošto se meni javljaju svakodnevna pucanja, imam pravo na raskid ugovora jer oni krše stavku da će oni meni isporučivati stalnu vezu prema internetu"

Načuo sam da to prolazi, te da sa time ne moram plaćati penale raskida ugovora.

Također me zanima: da li ja mogu zahtjevati novi router ako mi stari pravi probleme i ako mi zbog njega puca konstantno veza? U kojem roku mi ga moraju dostaviti i napraviti zamjenu?

Hvala unaprijed.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.02.2010., 03:48   #84
Stalna veza, ali uistinu stalna veza košta par tisuća kn/mj. Nekako sumnjam da ti to plaćaš.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 03:48   #85
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
Načuo sam da:

Ukoliko dolazi do pucanja veze konstatno, i ako se nekoliko puta prijavi kvar, te nakon nekoliko prijava ne dođe serviser i ne sredi kvar, ja mogu raskinuti ugovor bez penala s obrazloženjem da sam ja: "Potpisao ugovor sa t-comom da će oni meni isporučivati stalnu vezu za pristup internetu, no pošto se meni javljaju svakodnevna pucanja, imam pravo na raskid ugovora jer oni krše stavku da će oni meni isporučivati stalnu vezu prema internetu"

Načuo sam da to prolazi, te da sa time ne moram plaćati penale raskida ugovora.
Prolazi.
Quote:
Također me zanima: da li ja mogu zahtjevati novi router ako mi stari pravi probleme i ako mi zbog njega puca konstantno veza? U kojem roku mi ga moraju dostaviti i napraviti zamjenu?
Koliko čujem, dobiješ novi router bez problema. Čak ti i stari ostave, za razliku od Iskona, koji ti dostavi novi i odnese stari.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 10:35   #86
ovako. ako ti veza stalno puca, prijavljuj kvar što češće i zapisuj si datume i vrijeme kada si prijavljivao kvarove.
oni će ti ponudit neka rješenja koja (barem meni) neće napravit ništa. reći će ti da restartaš router(kao da smo debili pa ne znamo šta radimo), reći će ti da provjeriš brzinu na njihovim stranicama, ako imaš sreće ponudit će ti da ti dođe serviser(meni nisu), reći će ti da ti je router (ako je stariji od dvije godine ) sigurno problem i da, dat će ti novi.
ali meni sve to nije pomoglo jer mi je veza pucala, a kad bi ju imala brzina bi mi bila nešto ispod brzine carneta

ja sam stalno zvala, slala prigovore i na kraju napisala zahtjev za raskid ugovora u kojem sam navela neke datume kada sam zvala ,točan broj prijavaka kvara i najvažnije stavku da T-com mi nije ispostavio uslugu koju se obavezao ugovorom ispostaviti

ne samo da sam dobila raskid ugovora bez penala, već sam i dobila 468 kn povrata novca za period kada sam bila bez interneta(za sve prijavke kvara).
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 11:50   #87
respect
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 12:54   #88
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Stalna veza, ali uistinu stalna veza košta par tisuća kn/mj. Nekako sumnjam da ti to plaćaš.
ja ipak sumnjam da ti znaš koja je razlika između stalne (statičke) ip adrese i stalne veze.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:13   #89
Treba paziti šta se potpisuje. Ako vam daju drugi router automatski ide produženje ugovora iako ništa ne potpisujete. To pravno ne vrijedi ništa ali se pouzdaju u to da ih nećete dati na sud a to ionako traje prepredugo. Stalna IP adresa kod Amisa košta 400 kn mjesečno Tako da to nije neka ogromna lova ako nekom treba.

Gogs, do kuda si dogurao sa CCNA?
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:25   #90
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Prije par dana izvadim racun iz postanskog sanducica i gospoda su mi poslala racun za prosli mjesec za koristenje internet usluga . Na drugog operatera sam prebacen krajem 2 . mjeseca a oni meni sad salju racun za 3 mjesec a prethodno od strane drugog operatora na kojeg sam se sad prebacio nisam bio obavjesten da ja ugovor s t - comom moram ic raskinut u t - centar iako je taj ugovor istekao prije godinu dana. Pitanje za vas , dali trebam ic raskinut ugovor u t - com ili sto jer stvarno mi se neda cekat u redu a da me nakraju otpile kuci .
kod mene je bila slična situacija za MAXTV. Nakon što sam ga uredno vratio nakon 2 mjeseca stiže račun za MAXTV 150 kn, više se ne sjećam točno što je bilo u opisu računa isto kao neki promet (pazi na maxtv-u promet). Nakon što sam ih nazvao i reko da je vjerovatno došlo do neke zabune jer sam sve uređaje vratio i otkazao uslugu (prije 2 mjeseca), odgovor je bio da su ostale aktivne neke korisničke šifre i mene neka cura s druge strane linije uvjerava da sam ja te šifre mogo koristi na nekom drugom maxtv-u. Vidjeh da od toga nema ništa nego uzet papir i olovku i pisat prigovor, odgovorili su mi u rekordnom roku i rekli da zanemarim taj račun.
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:58   #91
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
kod mene je bila slična situacija za MAXTV. Nakon što sam ga uredno vratio nakon 2 mjeseca stiže račun za MAXTV 150 kn, više se ne sjećam točno što je bilo u opisu računa isto kao neki promet (pazi na maxtv-u promet). Nakon što sam ih nazvao i reko da je vjerovatno došlo do neke zabune jer sam sve uređaje vratio i otkazao uslugu (prije 2 mjeseca), odgovor je bio da su ostale aktivne neke korisničke šifre i mene neka cura s druge strane linije uvjerava da sam ja te šifre mogo koristi na nekom drugom maxtv-u. Vidjeh da od toga nema ništa nego uzet papir i olovku i pisat prigovor, odgovorili su mi u rekordnom roku i rekli da zanemarim taj račun.
Ja sam imala taj slučaj sa max adsl-om. radi se o tome da oni iako ti raskinu ugovor ili ti on istekne ,zahtjevaju da se u t-centru odjavi korisničko ime i lozinka jer smatraju da se ono može koristiti na tuđem max adsl priključku odnosno routeru. naravno kod raskida ugovora ti to nitko ne spominje već ti lijepo pošalju račun za idući mjesec pa reagiraš i onda se izmotavaju.
ja sam pisala prigovor i otišla u t-centar napravit odjeavu, ali sam nakon par dana dobila račun i za sljedeći mjesec, i nakon mjesec dana opomenu pred isključenje( a kod drugog sam operatera već bila 3 mjeseca).
nakon mog poziva saznala sam da moj prigovor nisu ni zaprimili(poslan poštom, mailom i faxom), te mi rekli da pošaljem ponovno. do dan danas nisam dobila odgovor iako je prošlo nekoliko mjeseci. sad samo čekam da mi dođe opomena pred ovrhu ili tako nešto
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:42   #92
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
Ja sam imala taj slučaj sa max adsl-om. radi se o tome da oni iako ti raskinu ugovor ili ti on istekne ,zahtjevaju da se u t-centru odjavi korisničko ime i lozinka jer smatraju da se ono može koristiti na tuđem max adsl priključku odnosno routeru. naravno kod raskida ugovora ti to nitko ne spominje već ti lijepo pošalju račun za idući mjesec pa reagiraš i onda se izmotavaju.
ja sam pisala prigovor i otišla u t-centar napravit odjeavu, ali sam nakon par dana dobila račun i za sljedeći mjesec, i nakon mjesec dana opomenu pred isključenje( a kod drugog sam operatera već bila 3 mjeseca).
nakon mog poziva saznala sam da moj prigovor nisu ni zaprimili(poslan poštom, mailom i faxom), te mi rekli da pošaljem ponovno. do dan danas nisam dobila odgovor iako je prošlo nekoliko mjeseci. sad samo čekam da mi dođe opomena pred ovrhu ili tako nešto
oni ti prvi prigovor salju automatski u smece, ili salju genericki odgovor. rijetko kada citaju.

tako sam ja slao prigovor isto t-comu da su mi naplatili neke razgovore po 3 puta vecoj cijeni od tarife koju sam imao, a oni meni posalju odgovor da je s njihovom mtc (ili kako god) centralom sve u redu, te da je on dobro obracunao minute (a zalio se na cijenu minuta, a ne na broj minuta), i tako sam slao 3 puta jebenu zalbu dok mi je nisu priznali (procitali???).
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 23:32   #93
problem s tele 2

imam problem s tele 2 ;

naime,u 12. mj. sam raskinula ugovor o pretplati (obvezna pretplata istekla nekih pola godine prije toga) da bi u 1. i u 2. mjeseecu nastavila primat njihove račune na iznos od 60 kn ( pretplata+ radijska frekvencija) koje sam platila jer sam pomislila-ok,odugovlače s obradom ug. o raskidu.

vrhunac je sve doseglo prošli tjedan (dakle 3. mjesec) kad sam na sveopće iznenađenje mene i ukućana OPET primila račun (opet 60 kn)!
odmah sam otišla u poslovnicu u kojoj sam u 12. mj. raskinula ug. da bi mi dečki tamo rekli da je moguće da u nadležna služba u zagrebu nije zaprimila njihov faks s raskidom. nazvali su nadležne,provjerili i stvarno nisu.

dali su mi da potpišem novi ugovor,što i jesam,ali sam tražila i da mi daju neku potvrdu o tome da sam ja ugovor prvotno raskinula u 12.mj,a ne u 3. na što su mi rekli da oni to ne mogu i da se za to obratim službi za korisnike.

službu za korisnike sam zvala 2 puta,da bi mi rekli da će mi se neko od nadležnih za to javiti kroz dan-dva. naravno,nitko se nije javio...

stvar je u tome da ja taj račun ne želim platit. ne radi se tu o tih 60 kn,ali zašto bi ja plaćala nešto zbog čega je došlo zbog pogreške u njihovom sistemu???

zanima me,zna li itko što napravit u ovoj situaciji???
anyone,please
lee lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:15   #94
pisi zalbu sluzbi za korisnike (znaci ili pismeno ili faxom ili mailom). objasni im situaciju, a ako te odbiju, procitaj moj post iznad. uglavnom saljes zalbu dok ti ne priznaju ili dok ta zalba ne zavrsi na HAKOM.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 15:39   #95
smiješno....

ali konkretno za ovaj slucaj se mozes pozvati na zakon o zastiti potrosaca clanak 110. i 111.




[/QUOTE]
Ti članci zakona nastupaju na snagu ulaskom Republike Hrvatske u Uniju....
__________________
Ja sam kolekcionar... ležim i skupljam prašinu...
FrostyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 15:52   #96
robihr,
hvala
lee lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 16:41   #97
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
oni ti prvi prigovor salju automatski u smece, ili salju genericki odgovor. rijetko kada citaju.

tako sam ja slao prigovor isto t-comu da su mi naplatili neke razgovore po 3 puta vecoj cijeni od tarife koju sam imao, a oni meni posalju odgovor da je s njihovom mtc (ili kako god) centralom sve u redu, te da je on dobro obracunao minute (a zalio se na cijenu minuta, a ne na broj minuta), i tako sam slao 3 puta jebenu zalbu dok mi je nisu priznali (procitali???).
eh ,moju očito još nisu pročitali , ali su zato danas poslali opomenu pred pokretanje sudskog postupka
što dalje??? vrijedi li mi ponovno poslati žalbu ili ne???
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 23:35   #98
evo i mene sa svježim informacijama.
nazvao muž danas t-com da pita što je s prigovorom. a oni lijepo kažu da nikada nisu ni dobili prigovor te je ovo bila opomena pred sud.
budući da imam kopije svih prigovora koje smo im poslali, lijepo ću im ih sve faksirat.
još mu je lijepo ženska rekla da će ona sad napisat prigovor i stavit zabilješku, te ga prespojila drugom operateru. kad mu je moj muž rekao što mu je ova prije rekla ,čovjek se slatko nasmijao i rekao da ona kao zaposlenica to ne smije napravit( to sam i ja predpostavila), ali je tako barem uspjela se otarasit objašnjavanja.
sad su nam rekli da opet pošaljemo prigovor ,faxom ili poštom i to ćemo i učinit. samo sada ćemo im lijepo svaki dan faksirat isti prigovor pa će ga valjda jednom pročitat.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 10:22   #99
Postoje li te ugovorne obaveze s plaćanjem i u Europi? Sve račune koje inače plaćam nisu pod nikakvim ugovorima na godinu ili dvije.
kaplja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 11:05   #100
ja cu samo ukratko jel memam sada vremena za pisanje.
Ja sam sa T com se dopisivala i nadglasavala mjesec dana vezano za uzimanje MAXadsl-a..ali eto doslo je na moje i bilo je onako kako sam dogovorila, a ne kako su oni to mislili napraviti, uz napomenu da sam odradila brdo poziva i slanja dopisa
Kada uhvatim vremena opisem detalje
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.