Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2008., 22:53   #61
ja sam sad dobila dabroston za odgodu menge :S
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 13:33   #62
Danas sam bila na ultrazvuku i imam jajnike nalik policističnim.Osim toga imam i neredovite menstruacije,nikad ne mogu odredit kad ću dobit i to.A i nekad dobijem dva puta mjesečno(u zadnje vrijeme se to više i ne događa).Imam 17 god i još nemam svog ginekologa pa ću po recept za Dabroston morat kod doktora opće prakse.I sad mi nije jasno zašto mi ih je propisala jer na ultarzvuk moram poslje menstruacije jer su mi danas stijenke maternice bile zadebljane i nije se sve moglo vidjet.Pa zašto mi ih je dala kad ću svejedno dobit ovih dana?Bojim se da mi se nešto ne poremeti i da kasnije procurim il ne znam ni ja šta jer 20 i nekog ovog mjeseca idem na more,a poslje i u Španjolsku na maturalac.Sad me strah svega toga i još kad sam pročitala sve te postove o nuspojavama...Jel mogu nekako da to ne pijem?Molim pomoć!
mjesečarka00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 13:38   #63
Popila sma jutros 1 Dabroston kako bih dobila ranije mengu. i boli me utroba , kao predmenstrualni grč, ali nekako neugodnije... Jebemu, nikad više, samo da ovo završi.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 16:43   #64
Ja sam 10 godina pila Dabroston. Uvijek mi je dolazilo 3 dan nakon zadnje tablete i nikad nikakvih problema zbog dabrostona nisam imala_!
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 16:56   #65
10 godina?
Kej se to pije toliko?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:26   #66
A-ha! Ja sam planirala trudnoću pa nisam pila kontracepciju. Osim 2 puta po 6 mjeseci.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 20:47   #67
Bože, ne mogu to zamisliti..
Ja sam dva dana na Dabrostonu i trbuh mi je ko vreća cementa, plus kaj imam neke grčeve u trbuhu. Svako malo trčim u kupaonu i molim boga da sam napokon dobila...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 23:12   #68
De neka mi netko pomogne.Jel mogu onda ne piti Dabrostan jer imam osjećaj da ću uskoro procurit,a samo mi je to važno zbog ultrazvuka
mjesečarka00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 00:53   #69
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Bože, ne mogu to zamisliti..
Ja sam dva dana na Dabrostonu i trbuh mi je ko vreća cementa, plus kaj imam neke grčeve u trbuhu. Svako malo trčim u kupaonu i molim boga da sam napokon dobila...
Tek si počela. Treba ti se organizam priviknuti. Svatko od nas reagira na drugačiji način. Ja sam ga tako davno počela piti tako da se i ne sjećam kako je bilo ispočetka.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 08:45   #70
Nedo bog da sam tek počela, trebam ih piti samo 5 dana i basta
Upravo vadim jednu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 15:39   #71
Ja sam ih pila kada sam imala 12 godina zbog hormonskog poremećaja i (ako u međuvremenu od 14 godina nisu otkrili nešto štetno), mogu reći da su tablete super.
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:54   #72
dabroston-po stoti put:(

e ovako...upravo se vratih od ginićke,koja mi je bez problema dala dabroston,a znam da te tabletice ne valjaju trebala bi ih pit jer krvarim vec duze vrijeme (vise od mjesec dana)... e sad,jel mi nije mogla dat nest drugo,npr.neku kontracepciju (npr. yasmin za koje sam cula da su jako dobr)... ako je dabroston neka šok terapija za hormone?? i to na 15 dana.. pa poludit cu bas kao i svi oko mene.... jel su nuspojave strasne kod dabr.? jel ih bas svi imaju help....
__________________
"...ti nikada nećeš znati koje sam ti ja sve uloge namjenila, koje odigrati nikad nećeš, koje nikada odgledati neću..."
andjeleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 15:19   #73
a zbog čega misliš da dabroston ne valja?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 15:40   #74
ja sam ga pila jer nisam mogla dobiti menstruaciju i nisam imala nikakvih nuspojava
Baby Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 15:48   #75
pa valjd zato sto ima preveliku kolicinu hormona i pisali su vec o njemu...
__________________
"...ti nikada nećeš znati koje sam ti ja sve uloge namjenila, koje odigrati nikad nećeš, koje nikada odgledati neću..."
andjeleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 15:48   #76
hm,al dobro...valjd ce bit ok
__________________
"...ti nikada nećeš znati koje sam ti ja sve uloge namjenila, koje odigrati nikad nećeš, koje nikada odgledati neću..."
andjeleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 23:54   #77
Ja sam se od njega nenormalno nadebljala.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 13:42   #78
Quote:
andjeleena kaže: Pogledaj post
e ovako...upravo se vratih od ginićke,koja mi je bez problema dala dabroston,a znam da te tabletice ne valjaju trebala bi ih pit jer krvarim vec duze vrijeme (vise od mjesec dana)... e sad,jel mi nije mogla dat nest drugo,npr.neku kontracepciju (npr. yasmin za koje sam cula da su jako dobr)... ako je dabroston neka šok terapija za hormone?? i to na 15 dana.. pa poludit cu bas kao i svi oko mene.... jel su nuspojave strasne kod dabr.? jel ih bas svi imaju help....
ma je...ja sam ga pila za izazivanje menge,nije mi bilo ništa, sad radi hormona pijem diane i od njih sam luda skroz...al dabroston mi je bia ok,nadam se da će i tebi bit sve u redu..trebalo bi
-lipa mala- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:48   #79
Ja sam ga također pila za izazivanje krvarenja 7 dana i nikakve nuspojave nisam osjetila, možda se manifestiraju ako se koristi kroz duži period... al opet sve ovisi od osobe
hannah024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 23:34   #80
Ja Dabroston pila 10 godina zbog PCOS-a. I to svaki mjesec. Nikad nikakvih nuspojava nisam imala.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.