Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 22:26   #961
Quote:
Malla222 kaže: Pogledaj post
Što je onim natječajem za So u Poreznoj upravi??? Nema ništa na njihovim stranicama, već je prošlo mjesec dana i više od natječaja.

I imam pitanje. Ako se prijavim za SO u gradu koji spada u moju Županiju, ali nisam prijavljena na njihovoj Područnoj službi HZZ-a, nego u glavnom HZZ-u u Županiji, zašto me ne mogu primiti na SO u tom gradu? Tako mi je rekla gospođa kojoj sam predavala dokumente. Pogotovo ako imam bolje kvalifikacije od dijela ostalih prijavljenih (bolji prosjek, završen studij sa pohvalom upisanom u diplomu, smjer koji više odgovara tom radnom mjestu). Da li je netko imao takvu situaciju?
I mene zanima ovo za Poreznu upravu, zna li tko??

A što se tiče drugog tvog pitanja, mene su bez problema zvali na razgovore ali obrnuti slučaj - ja spadam u Područnu službu a išla sam na razgovor za glavni grad županije, konkretno baš za stručno osposobljavanje u HZZ-u...
*ribicaivana* is offline  
Old 06.09.2012., 22:33   #962
Min branitelja

Quote:
Mireille22 kaže: Pogledaj post
Samo je jedan krug - razgovor. Rekli su da će se javiti za 2 tjedna (danas je već treći tjedan prošao), ali sad mi je svejedno.
Meni su rekli da će biti još jedan krug..
Ima li netko koga su zvali?? hvala..
marinnella is offline  
Old 06.09.2012., 22:43   #963
Quote:
marinnella kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da će biti još jedan krug..
Ima li netko koga su zvali?? hvala..

Možda nismo bili na razgovoru za isto radno mjesto.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Old 07.09.2012., 11:24   #964
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
da li ja imam pravo prijaviti se za ovo ako sam nakon srednje, a prije faksa radila 5 dana i imam tih 5 dana radnog staza (a to je bilo zato sto bih izgubila zdravstveno jer sam se zaboravila u roku odjaviti / prijaviti pa su mi tako savjetovali u HZZ-u ili HZZO-u, ne sjecam se vise). zapravo i nisam radila... fiktivno sam radila.
U istoj sam situaciji kao i ti.Prije nego sto sam diplomirala imam tih nesretnih tjedan dana staža u radnoj knjižici.U svojoj struci dipl.iur. nemam ni jedan dan staža.Međutim, tih tjedan dana staža otprije stvara mi probleme, budući da sve državne službe traže osobe bez iti jednog dana staža da bi izbjegli plaćanje zdravstvenog.
Slala sam sto mailova ministarstvu i upozoravala ih da krše Zakon o poticanju z. koji kaže da se može imati do 1 godine staža. Odgovorili su mi da imam pravo na stručno o., ali da poslodavac ima pravo uzeti koga hoće i to zakonom nije uređeno. Zanimljivo. Donijeli su zakon i krše ga. Najtužnije mi je vidjeti kako u natječajima piše da se treba ispuniti uvjet iz Zakona o poticanju z. i ne imati evidentirani staž, a to u tom zakonu nigdje ne piše, već piše da se može imati do 1 godine staža.
Barbara 29 is offline  
Old 07.09.2012., 22:08   #965
helou

Mene zanima kakva je procedura s tim stručnim osposobljavanjem za rad bez zasnivanja radnog odnosa. Našla sam školu u kojoj bih to odradila i sad čekam još da prođe 40 dana na birou. Dakle, tko kome šalje/prima papirologiju i kako? Jel mogu biti posve sigurna da me neće iznevjeriti? Nemam nikakvog radnog staža, u svojoj sam županiji i imam manje od 29 g.
pozz
emeralds is offline  
Old 08.09.2012., 08:40   #966
muž je potpisao ugovor, nije morao donositi bjanko zadužnicu. u ugovoru stoji da ima pravo na godišnji i sve što je u ugovoru sindikata, što mora naučiti i polagati na državnom...bla bla. na razgovor ga je poslala njegova savjetodavka.
zlocka is offline  
Old 08.09.2012., 09:43   #967
Quote:
emeralds kaže: Pogledaj post
Mene zanima kakva je procedura s tim stručnim osposobljavanjem za rad bez zasnivanja radnog odnosa. Našla sam školu u kojoj bih to odradila i sad čekam još da prođe 40 dana na birou. Dakle, tko kome šalje/prima papirologiju i kako? Jel mogu biti posve sigurna da me neće iznevjeriti? Nemam nikakvog radnog staža, u svojoj sam županiji i imam manje od 29 g.
pozz
Dobna granica je ukinuta, tak da to više nije važno. Najbolje je da odeš na Hzz po informacije( najbolje u pravnu službu, jer iz vlastitog iskustva znam da savjetnici uglavnom ne znaju ništa), ali koliko ja znam škola bi trebala zatražiti odobrenje putem Hzz -a, osigurati ti mentora i sl, a onda kad dobiju odobrenje, raspisati natječaj ( jer mora biti objavljen natječaj ) i primiti te.
Barbara 29 is offline  
Old 08.09.2012., 13:32   #968
Hvala Barbara_29
Kad bi bilo najbolje da se krene s tim zahtjevom za hzz? Jel vrijedi ranije prije nego što mi istekne tih 90 dana pa da već 91. dan mogu krenuti s tim poslom ili baš moram čekati da prođe 90 dana pa onda kod ravnatelja pa onda raspisivanje natječaja itd?
emeralds is offline  
Old 08.09.2012., 15:11   #969
oi.

zanima me je l mogu raditi honorarno sa strane dok sam u programu stručnog osposobljavanja? ugovor o djelu, je l.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Old 08.09.2012., 21:32   #970
Znali netko dok sam zaposlena na ovaj način da li po zakonu mogu redovno studirati?
__________________
Audaces fortuna iuvat.
Ona Koja Jest is offline  
Old 08.09.2012., 22:44   #971
ovisno o poslu, ako radiš 40 sati tjedno kad ćeš na predavanja?
zlocka is offline  
Old 09.09.2012., 00:04   #972
Quote:
Barbara 29 kaže: Pogledaj post
Dobna granica je ukinuta, tak da to više nije važno. Najbolje je da odeš na Hzz po informacije( najbolje u pravnu službu, jer iz vlastitog iskustva znam da savjetnici uglavnom ne znaju ništa), ali koliko ja znam škola bi trebala zatražiti odobrenje putem Hzz -a, osigurati ti mentora i sl, a onda kad dobiju odobrenje, raspisati natječaj ( jer mora biti objavljen natječaj ) i primiti te.
Kada je to tocno ukinuta dobna granica?
elektroman is offline  
Old 09.09.2012., 00:54   #973
Quote:
elektroman kaže: Pogledaj post
Kada je to tocno ukinuta dobna granica?
Od svibnja ove godine (tj. 1.6. je stupilo na snagu), bilo je u Narodnim novinama....
Ivana-S is offline  
Old 09.09.2012., 16:55   #974
Ljudi, pomagajte!
Dat se u ovaj biznis u omiljenoj školi ili se boriti za posao na neodređ.s nepunom satnicom u sredini kojom uopće niste oduševljeni?
emeralds is offline  
Old 09.09.2012., 17:20   #975
Sve je na tebi... ja bi na tvom mjestu odabrala omiljenu školu.
Lorraine is offline  
Old 09.09.2012., 18:40   #976
Državne institucije

Pozdrav, da li netko tko je u državnoj službi (primjerice u ministarstvu) na stručnom osposobljavanju može izići slobodno (za vrijeme radnog vremena) na testiranje ili razgovor za drugi posao??? Da li netko ima iskustva s tim pa da zna..
Po definiciji stručnog ospos. bi trebali moći,po nekoj logici,ali zanima me u praksi kako se poslodavci (država u ovom slučaju) odnosi prema tom?? Pa ako tko zna unaprijed zahvaljujem...
milica3 is offline  
Old 09.09.2012., 21:49   #977
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Sve je na tebi... ja bi na tvom mjestu odabrala omiljenu školu.
Jedan glas više za SO
emeralds is offline  
Old 09.09.2012., 22:53   #978
Min branitelja

Quote:
Mireille22 kaže: Pogledaj post
Možda nismo bili na razgovoru za isto radno mjesto.
Nema veze za koje radno mjesto smo bile na razgovoru, jedan je razgovor a konkuriraš za sva radna mjesta za koja si se prijavila, odnosno za koja ispunjavaš uvjete..
marinnella is offline  
Old 09.09.2012., 23:01   #979
Quote:
milica3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li netko tko je u državnoj službi (primjerice u ministarstvu) na stručnom osposobljavanju može izići slobodno (za vrijeme radnog vremena) na testiranje ili razgovor za drugi posao??? Da li netko ima iskustva s tim pa da zna..
Po definiciji stručnog ospos. bi trebali moći,po nekoj logici,ali zanima me u praksi kako se poslodavci (država u ovom slučaju) odnosi prema tom?? Pa ako tko zna unaprijed zahvaljujem...
U principu bi te svaki poslodavac trebao pustiti, SO treba gledati kao privremeno stanje i stalno tražiti posao.
Lorraine is offline  
Old 10.09.2012., 08:31   #980
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
U principu bi te svaki poslodavac trebao pustiti, SO treba gledati kao privremeno stanje i stalno tražiti posao.
Pa da,tako i ja mislim,nadam se da će i poslodavci hehe tnx u svakom slučaju..
milica3 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.