Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2016., 18:47   #10761
to se više ne može, ukinuli tu mogućnost.
prije se moglo prebacivati sa SORa na SOR.
RIB is offline  
Old 20.06.2016., 20:38   #10762
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
to se više ne može, ukinuli tu mogućnost.
prije se moglo prebacivati sa SORa na SOR.
jesi siguran?

kad si to čuo?
TimeBandit007 is offline  
Old 20.06.2016., 21:44   #10763
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
kako radiš u državnoj upravi...tj. državnoj službi nakon odrađene godine dana IMAŠ PRAVO polagati državni ispit....znači MOŽEŠ,ali ako ne želiš ne moraš....
to ti je točno.....no šteta ti je da ga ne položiš kad ćeš imati uvjete da ga položiš i općina ti plaća troškove 1. polaganja i ponavljanja ako padneš......pa ti možda jednom ubuduće to bude prednost za dobiti negdje posao....
ne vraćaš pare ni ti ni općina....ali imaš pravo polagati ako želiš...
Ma naravno da ću ja izaći na ispit. Razmišljam, u slučaju da iz nekog razloga padnem itd. A što znači to da smo u roku od 6 mjeseci dužni dostaviti dokument koji pokazuje da smo položili ispit? To mi baš nije jasno. Ako ne moram polagati čemu onda to?
Michal Eilat is offline  
Old 20.06.2016., 22:23   #10764
Ak si na SORu, onda si ugovorom vezan obvezom polaganja drzavnog strucnog ispita u roku...

Prilicno sigurno vise nema prebacivanja sa SORa na SOR.

Ima mail adresa: [email protected]
Na mjesto grada pises koji hoces u kojem im je ured. Ne male ispostave tipa...umag, nego pula. Tu pises upit i odgovori stizu brzo. Ne moras se ni predstaviti. Provjerim jos adresu al mislim da je to ta. Pitanje moze biti bilo kojem odjelu zavoda, oni preusmjere prema onom koji je nadlezan za temu iz upita.
RIB is offline  
Old 21.06.2016., 09:43   #10765
Jel se kome dogodilo da mu nije odgovoreno na zahtjev u roku od 50 dana?

Ovako piše na stranicama HZZ-a: Rok za obradu zahtjeva je 50 dana, a traje od datuma njegove predaje Hrvatskom zavodu za zapošljavanje.
Phlegma is offline  
Old 21.06.2016., 10:44   #10766
Ovo je sigurno već odgovoreno ali tražilica ne radi pa ne mogu provjeriti. Pitala sam savjetnicu u vezi stručnog osposobljavanja ali prvo je dala nejasan odgovor a na drugo nije odgovorila. Ispunjavam uvjete za SO i sad me zanima jel ja mogu slati prijave na radna mjesta gdje piše SO ili moram čekati nekakvo odobrenje od savjetnice.
__________________
Tell me what you cherish most. Give me the pleasure of taking it away
SeraphimGoddess is offline  
Old 21.06.2016., 10:57   #10767
ma slobodno salji prijave
Brillus is offline  
Old 21.06.2016., 11:09   #10768
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Ak si na SORu, onda si ugovorom vezan obvezom polaganja drzavnog strucnog ispita u roku...

Prilicno sigurno vise nema prebacivanja sa SORa na SOR.

Ima mail adresa: [email protected]
Na mjesto grada pises koji hoces u kojem im je ured. Ne male ispostave tipa...umag, nego pula. Tu pises upit i odgovori stizu brzo. Ne moras se ni predstaviti. Provjerim jos adresu al mislim da je to ta. Pitanje moze biti bilo kojem odjelu zavoda, oni preusmjere prema onom koji je nadlezan za temu iz upita.
Kad sam ja bila na SOR-u, nisam bila obveznik polaganja, obveznici su bili samo oni kojima to struka nalaže (pravnici, itd.). Nešto se mijenjalo?
pčelica88 is offline  
Old 21.06.2016., 15:57   #10769
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Jel se kome dogodilo da mu nije odgovoreno na zahtjev u roku od 50 dana?

Ovako piše na stranicama HZZ-a: Rok za obradu zahtjeva je 50 dana, a traje od datuma njegove predaje Hrvatskom zavodu za zapošljavanje.
Formalno, rok je 50 dana, ali očito ima dosta slučajeva gdje se čeka i dulje. Glupo je što za HZZ ne postoje nikakve sankcije ako ne rješe zahtjev u roku. Recimo, ako se netko od nas nezaposlenih ne javi svom savjetniku za zapošljavanje bar jednom u 4 tjedna - obrisali bi nas iz evidencije. Za nezaposlene postoje sankcije, no HZZ sebi uzima rokove kakve želi bez ikakvih sankcija

Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Ak si na SORu, onda si ugovorom vezan obvezom polaganja drzavnog strucnog ispita u roku...

Prilicno sigurno vise nema prebacivanja sa SORa na SOR.

Ima mail adresa: [email protected]
Na mjesto grada pises koji hoces u kojem im je ured. Ne male ispostave tipa...umag, nego pula. Tu pises upit i odgovori stizu brzo. Ne moras se ni predstaviti. Provjerim jos adresu al mislim da je to ta. Pitanje moze biti bilo kojem odjelu zavoda, oni preusmjere prema onom koji je nadlezan za temu iz upita.
Onaj tko je na stručnom osposobljavanju može polagati državni stručni ispit ako želi. Ako ne želi, ne mora.

Ja sam jednom zvala HZZ da ih to pitam. Prespojili su me nekoliko puta i svaka mi je osoba rekla drugačije. Ali ne moraš polagati i to je navedeno i na stranicama Ministarstva uprave.

Quote:
Michal Eilat kaže: Pogledaj post
Ma naravno da ću ja izaći na ispit. Razmišljam, u slučaju da iz nekog razloga padnem itd. A što znači to da smo u roku od 6 mjeseci dužni dostaviti dokument koji pokazuje da smo položili ispit? To mi baš nije jasno. Ako ne moram polagati čemu onda to?
Ne moraš polagati, ali mnogi ljudi misle da će im to kasnije biti korisno premda nitko realno neće ostati raditi tamo gdje je polagao državni stručni ispit koji se i razlikuje ovisno o radnom mjestu na kojem si radio. Imat ćeš drugačiji državni stručni ispit ako si obavljao stručno osposobljavanje u Poreznoj nasuprot, recimo, u Ministarstvu kulture pa ne znam kakvu ti to prednost ikada igdje može dati. U pravilu, pri daljnjem zapošljavanju poslodavac ne može eliminirati kandidate koji nemaju položen državni stručni ispit, a ako će baš biti potrebe - možeš ga i naknadno polagati. Ja ga ne bih polagala ako ne bih sigurno znala da tamo ostajem raditi.
Zelena Tikvica is offline  
Old 22.06.2016., 07:09   #10770
ja sam se vodio onom, bolje kod privatnika na strucno pa te mozda ostavi nakon godinu dana..
sad zalim sto sam propustio neke poslove u drzavnim sluzbama

jos nisam potpisao ugovor, isao sam na probni rok od mjesec dana.
posao je u proizvodnji, radi se od ponedjeljka do subote, fizicki rad cijeli dan na nogama, doslovno radis na traci po 11 sati par dana za redom, nakon toga slijedi par dana normalnog radnog vremena od 8 sati, plus subote do 13
farc is offline  
Old 22.06.2016., 12:58   #10771
al to ti debelo premasuje 40 sati tjedno kao sto pise u ugovoru..nadam se da ces probati traziti sor negdje drugdje jer ovo je izrabljivanje za 2400
Brillus is offline  
Old 22.06.2016., 15:27   #10772
Pozdrav,
imam pitanje vezano za moju situaciju koja je pomalo specifična. Dakle, radim kao nastavnik (zamjena za kolegicu koja je na porodiljnom) od rujna 2015. i koja se odlučila vratiti u srpnju 2016. Naravno, ovo mi je prva godina da radim (pripravnički, znači ne SOR) i znači time me direktno zakida za cca mjesec i pol koliko mi treba za popunu godine dana staža koliko je propisano zakonom. E sad, budući da je moja struka takva da preko ljetnih praznika niti ne mogu odraditi normu sati koji su mi propisani u rujnu (a te sate sam već odradila s mentoricom), zanima me ako je itko imao situaciju da je mogao prijaviti stručni ispit prije isteka godine dana?
U malo sam nezahvalnoj situaciji budući da bi u protivnom trebala tražiti dalje školu koja bi me primila za tih mjesec i pol dana koliko mi još treba da popunim godinu dana staža.
saturdaypumpkin is offline  
Old 22.06.2016., 16:04   #10773
Quote:
rhapsody kaže: Pogledaj post
To sto svi cekate 50 dana na odobrenje zahtjeva, to je vam je samo dio "kolaca" (kao sto sam naveo prije par postova, ja sam cekao 62 dana).

Slag na kraju ce vam biti sto mozete cekati na prvu placu vise od 2 mjeseca

Ja sam krenuo sa SO 02.05. i receno mi je da cu u tom slucaju dobiti SIGURNO placu do 10.06.

Dodem na bankomat 14.06. sav ushicen i voljan popiti par pivica sa ekipom a ono nula bodova.

Da bi bio sad u petak kod savjetnice na burzi da pitam zbog cega mi nije sjela jebena placa, a ona veli da mi zahtjev za novcanu naknadu jos nije rijesen.
(izgovor-imaju jaaaako puno kandidata).

I veli mi lijepo da ako bude gotov do 30.06. da ce lova sjest do 10.07. a ako bude iza 30.06. da ce placa biti tek u osmom mjesecu. A ti se do tada lagano jebi.

Dobro, pozitivno je sto cu onda dobiti za 3 mjeseca odjednom lovu, ali opet treba prezivjeti do tada.

I opet mi nije jasno zbog cega (i u vezi cega) se treba cekati i dobiti rjesenje za jebenu novcanu naknadu osim za prijevoz, posto varira od 360 do 1000 kn kada se zna da svi dobivaju isti iznos za SO (2400 kn)!

Nepotrebno mrcvarenje i kompliciranje. Da ne povjerujes u kakvoj mi retardiranoj drzavi zivimo. Svaki dan se covjek neugodno iznenadi sa koliko apsurda se ovdje moze susresti.

Mislim da to sve ovisi od podrucnog ureda. Ja sam npr. Cekala za odobrenje zahtjeva za osposobljavanje cca 40 dana. Pocela sam raditi sredinom svibnja i dobila sam placu sad u lipnju. Citajuci vasa iskustva ovdje bila sam sigurna da necu poceti raditu do kraja lipnja, ali sve je bilo odobreno i prije njihova roka.
anamaria0811 is offline  
Old 23.06.2016., 07:58   #10774
Pravila oko hzz mjera se relativno cesto mijenjaju
Ono sto se prije moglo, vise se ne moze
I obratno
Za pitanja o mjerama- uvijek zvati u odjel mjera, jer jedine one stvarno znaju za sve promjene

Rokovi... Da... Ovise o novcima, kojih ima il nema. A novci nisu na racunu hzza i hzz ne raspolaze njima 24/7, stoga se rokovi probijaju. Zato kazna hzzu za probijene rokove nema smisla jer nije njihov propust/krivnja...

Saturdaypumpkin, mislim da bas moras imati punu godinu, za polaganje ispita. Ali mozda ima kakav izuzetak od pravila. Zovi tamo gdje se strucno polaze.
RIB is offline  
Old 23.06.2016., 10:05   #10775
saturdaypumpkin, kaj su ti rekli u skoli na tu temu? glupo je od njih da te ne ostave tih mjesec dana da ''izvisis''..nije u redu
Brillus is offline  
Old 23.06.2016., 11:10   #10776
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
ja sam se vodio onom, bolje kod privatnika na strucno pa te mozda ostavi nakon godinu dana..
sad zalim sto sam propustio neke poslove u drzavnim sluzbama

jos nisam potpisao ugovor, isao sam na probni rok od mjesec dana.
posao je u proizvodnji, radi se od ponedjeljka do subote, fizicki rad cijeli dan na nogama, doslovno radis na traci po 11 sati par dana za redom, nakon toga slijedi par dana normalnog radnog vremena od 8 sati, plus subote do 13
Ajme, užas. 'Probni rok' ne može početi prije nego se potpiše ugovor. Dakle, ako si radio tamo mjesec dana a da nisi potpisao ugovor, radio si na crno Užas. Poslodavcu očito nije dovoljno što ima radnika na godinu dana besplatno. Iskreno, kad odradiš tamo što imaš, najbolje da ih prijaviš Nije u redu da se ništa poduzima jer se inače situacija neće nikada popraviti.

Privatnici su često nezgodni zbog ovakvih situacija. Mene su puno puta tražili da tako radim na crno i svaki put sam odbila. Ima posla u inozemstvu pa sam se vodila time da ću se odseliti radije, nego dati da netko radi kretena od mene, a da pritom ništa ne plaća

Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Pravila oko hzz mjera se relativno cesto mijenjaju
Ono sto se prije moglo, vise se ne moze
I obratno
Za pitanja o mjerama- uvijek zvati u odjel mjera, jer jedine one stvarno znaju za sve promjene

Rokovi... Da... Ovise o novcima, kojih ima il nema. A novci nisu na racunu hzza i hzz ne raspolaze njima 24/7, stoga se rokovi probijaju. Zato kazna hzzu za probijene rokove nema smisla jer nije njihov propust/krivnja...

Saturdaypumpkin, mislim da bas moras imati punu godinu, za polaganje ispita. Ali mozda ima kakav izuzetak od pravila. Zovi tamo gdje se strucno polaze.
Novci se, koliko znam, određuju početkom godine kada se formira proračun (?) i ne vjerujem da ih malo ima pa malo nema. I da, i dalje smatram da je probijanje rokova njihova krivnja. Ako nije njihova, čija je?

Ako imaju nekakvih problema oko rokova, neka maknu taj rok od 50 dana i stave obavijest da se čeka koliko god treba i da roka nema. Rok kojeg se nitko ne pridržava nema nikakvog smisla.
Zelena Tikvica is offline  
Old 23.06.2016., 11:12   #10777
Pročitao sam na nekoliko postova da su neki članovi koji čekaju SOR gnjavili i nazivali HZZ oko informacija o statusu njihovog zahtjeva.

Možete li reći na koji E-mail ili broj telefona ih je najbolje kontaktirati? Ili im slati na Facebook u Inbox poruku? Ili jednostavno sva ta zivkanja i slanje poruka nemaju smisla?
carousel is offline  
Old 23.06.2016., 13:50   #10778
Na kolko dana godišnjeg se ima pravo na SOR-u?
Suncana 007 is offline  
Old 23.06.2016., 14:24   #10779
Ja sam zvala i rekli su mi da trenutno ne odobravaju zahtjeve, da će početi ponovno početkom 7.mjeseca

Ja već mjesec ipo čekam da mi se odobri i očito ću još mjesec dana čekati.
sunshine_07 is offline  
Old 23.06.2016., 14:50   #10780
Quote:
sunshine_07 kaže: Pogledaj post
Ja sam zvala i rekli su mi da trenutno ne odobravaju zahtjeve, da će početi ponovno početkom 7.mjeseca

Ja već mjesec ipo čekam da mi se odobri i očito ću još mjesec dana čekati.
Ja isto čekam već mjesec i pol, a neki i puno duže. Kontaktirao sam ih danas, a napisali su mi sljedeće: "Zahtjevi za mjeru stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa se rješavaju prema redoslijedu zaprimanja, ali zbog velikog broja zahtjeva kao i ograničenih kapaciteta Zavoda te objektivnih okolnosti koje su usporile proceduru, samo postupak traje dulje od uobičajenog. Navedeni rok nije propisan zakonima i propisima, već je interni rok Zavoda te nastojimo zahtjeve rješavati unutar rokova kad god je to moguće."
carousel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.