Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 19:36   #61
itko?
zvosab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 20:11   #62
Svaka radnja kosta, zasto je angazirala odvjetnika ako ga ne moze platiti?? Najcesce unaprijed znas hoces li se moci naplatiti... Ako mu ona ne plati trosak zastupanja, tuzit ce ju, pa ce troskovi biti jos i veci, nakon njene smrti, nedaj Boze, sav trosak, uvecan naravno za visegodisnje kamate, pasti ce na pleca nasljednika... Ako majka ima mirovinu, sjest ce joj na mirovinu, ali kazem, troskovi zastupanja tada ce biti uvecani za ovrhu i kamatu. Najbolje je da se dogovori s odvjetnikom. Ne mozes nekoga angazirati da ti odradi posao, a onda reci da ga nemas otkuda platiti. Vrlo je to cesta pojava u nasem drustvu, ali osobno ju ne odobravam, to mi je zbilja ljigavo
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:15   #63
krivo si shvatila/o ... od odštete je dogovoreno da on uzme postotak, to sve naravno stoji. moram napomenuti da taj sud traje već koliko ja imam godina (26). i sve je presuđeo u našu korist ali je tuženi prepisao sve na ženu i ništa mu se ne može naplatiti. mene zanima, ako sad odvjetnik odjednom zaključi taj slučaj ili nešto, normalno je da će tražiti plaću. a mi nećemo nikako imati taj novac da mu damo, pa će se vjerovatno htjet naplatiti na drugi način, a to je imovina ili štajaznam. pa me zanima, ako (kad) mama prepiše na mene sve, da li može od mene naplatiti ako na njoj nema više ništa? Jer, ako sud nemože naplatiti odštetu od tuženikove žene ili djece, kako bi mogao odvjetnik od mene kao njenog sina?

jasnije?

ps: sorry što nisam odma malo bolje pojasnio, pa si nas morala nazivati ljigavcima, ali eto, nadam se da ti je sad jasnije...

ako još netko ima dati kakav savjet dobro je došao.
zvosab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 09:56   #64
Quote:
zvosab kaže: Pogledaj post
krivo si shvatila/o ... od odštete je dogovoreno da on uzme postotak, to sve naravno stoji. moram napomenuti da taj sud traje već koliko ja imam godina (26). i sve je presuđeo u našu korist ali je tuženi prepisao sve na ženu i ništa mu se ne može naplatiti. mene zanima, ako sad odvjetnik odjednom zaključi taj slučaj ili nešto, normalno je da će tražiti plaću. a mi nećemo nikako imati taj novac da mu damo, pa će se vjerovatno htjet naplatiti na drugi način, a to je imovina ili štajaznam. pa me zanima, ako (kad) mama prepiše na mene sve, da li može od mene naplatiti ako na njoj nema više ništa? Jer, ako sud nemože naplatiti odštetu od tuženikove žene ili djece, kako bi mogao odvjetnik od mene kao njenog sina?

jasnije?

ps: sorry što nisam odma malo bolje pojasnio, pa si nas morala nazivati ljigavcima, ali eto, nadam se da ti je sad jasnije...

ako još netko ima dati kakav savjet dobro je došao.
taj pravni posao "prepisivanja" imovine, odvjetnik uvijek moze pobijati kao stetnu radnju, naravno pocinjenu u svrhu nemogucnosti naplate, zato oprez, nije sve bas tako crno bijelo. Kada je prepisao tuženik imovinu na ženu? Tijekom postupka? Taj pravni posao se takoder moze pobijati.... I nema bas nikakve prihode, gledaj, covjek uvijek ima neke prihode... Jasno mi je da se ne mozete naplatiti ako se radi o propasti firme, ali kada se radi o fizickoj osobi, uvijek kapnu tu i tamo prihodi, covjek sigurno ima placu ili mirovinu..Pa kazem, ako mama ima mirovinu, placu, sjest ce joj na to. Najbolje je u takvom slucaju dogovoriti se sa covjekom, jer je sve drugo skupo i mukotrpno.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 10:58   #65
Ma kad imamo posla s mafijašem očito (tuženik). Nakon počinjenog ubojstva, je odmah pobjegao u Zagreb o odmah je USPIO sve prepisati i riješiti. Meni nije jasno kako policija to nije mogla odmah spriječiti.
Danas mu se uopće više ne može ući u trag. Ne pojavljuje se ni na ročištima više. Poziv na sud mu dolazi ženi koja izjavi da s njim ne priča i neće mu uručit poziv... E to su ti ljigavci!
zvosab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:13   #66
Quote:
zvosab kaže: Pogledaj post
Ma kad imamo posla s mafijašem očito (tuženik). Nakon počinjenog ubojstva, je odmah pobjegao u Zagreb o odmah je USPIO sve prepisati i riješiti. Meni nije jasno kako policija to nije mogla odmah spriječiti.
Danas mu se uopće više ne može ući u trag. Ne pojavljuje se ni na ročištima više. Poziv na sud mu dolazi ženi koja izjavi da s njim ne priča i neće mu uručit poziv... E to su ti ljigavci!
policija ne rjesava takve stvari kao sto su prepisivanje imovine, to rjesava sud i to po privatnoj tuzbi. Ako je pocinjena steta, a ocito je u vasem slucaju, onda se takve radnje pobijaju, nije ni prvi ni zadnji put da je netko to napravio i da se pravni posao pobio. Naravno, put do toga je dugacak. Slazem se da su to ljigavci Sto se tice poziva za sud koji zaprimi zena, takav poziv je valjano urucen poziv prema Zakonu o parnicnom postupku. Zasto bi sud bilo briga da ona s njim ne razgovara, to nije relevantno u tom slucaju jer se jasno u zakonu kaze tko moze sve zaprimiti od ukucana poziv za rociste.. Kaj da ti velim, 26g traje rociste?!? Pa postoji i naknada za sudenje u razumnom roku, koju mozete zatraziti od neposredno viseg suda od onog koji je vodio parnicu, ocito je da imate pravo na takvu materijalnu satisfakciju ako toliko dugo traje spor... Sretno
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:00   #67
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Ovisi jako puno i o iznosu. Za spor oko 3000 Kuna ce uzet 30%, za jednako jednostavan spor od 100.000 Eura je vjerojatno i 10% previse. Ne moze se ovako pausalno odgovorit jer je ipak svaki slucaj slucaj za sebe (kao i odvjetnik). Cesto je ipak najvaznije imat odvjetnika od povjerenja (i znanja) pa makar trazio i koji postotak vise.
Ovo boldano meni je najvažnija stvar, imao sam loših iskustava sa odvjetnicima koji su bez moga znanja komunicirali sa firmom koju sam tužio i dogovarali se bez moga znanja...svi odvjetnici koje sam prije imao uzimali su od 15% do 25%, zadnje dvije godine imam odvjetnicu koja uzima 10% i jako sam zadovoljan njenim radom. Tako da veći postotak ne znači i bolji odvjetnik.
Coolest Loser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 18:57   #68
Naknada odvjetniku po službenoj dužnosti

Da li odvjetnik po službenoj dužnosti ima pravo tražiti nagradu od branjenika prije uspješno okončanog postupka? Izgovor mu je da država ne plaća ništa. Da se ima novaca ne bi bio odvjetnik po službenoj dužnosti. Molim, ako netko zna nešto o tome ili ako ima iskustava.
kajsija56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 00:13   #69
Nema pravo. Njega plaća država, ne puno ali on to dobi plaćeno.
__________________
Promotorica zdravlja i zdravih navika
@Ginny@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:32   #70
Želi li me odvjetnik preveslati?

Pokrenuo bih spor na trgovačkom sudu. Isti spor su vodili drugi prije mene i dobili tužbu, tako da je uspjeh poprilično siguran.

Odvjetnik s kojim sam razgovarao mi je rekao da su njegovi troškovi oko 2500 kn + određeni postotak od vrijednosti spora. Naravno, ako izgubim spor, ja plaćam sve troškove.

Negdje sam pročitao da odvjetnik ne smije uzimati i standardnu tarifu i postotak, nego samo jedno od toga.

I još pitanje: Ako već uzima postotak, zar ne bi on trebao snositi rizik gubitka spora?
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 20:30   #71
Trosak za odvjetnika

Cao,

imam jednoga odvjetnika skojim se nisam dogovorio za cijenu oko jednog predmeta. To sada traje oko 10 godina, odvjetnik je oko 10 minuta dalje od suda i bio je mislim 5 puta kod suda.

Vrijednost predmeta je oko 13000 Eura a on mi daje racun za 10000 Eura. A niti znam sta je ucinio.

Taj postupak ce se uskoro zavrsiti i siguran sam za pobjedu.

Ko u Hrvatskoj placa cij trosak?
Kako mogu provjeriti dali je cifra odvjetnika uredu (koliko vidim nije). :-)
Kako mogu dobiti svoj novac od suprotne strane ako zivim u njemackoj?
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:33   #72
Imam spor sa posjednikom u svezi vlasništva nad nekretninom. Sa svojim odvjetnikom imam namjeru potpisati sporazum o zastupanju kao i ugovor o kupoprodaji nekretnina gdje mu prenašam vlasništvo od 20% za njegove usluge njegovog odvijetničkog ureda kao i za sve usluge koje prethode rješavanju zemljišnih knjiga čestica u sporu. Dali su takvi Ugovori valjani, tko je nositelj poreza, što ako spor ne uspije. Pitam ujedno i radi eventualno nepredvidivih troškova obzirom da će spor trajati desetak godina.
Sandrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:40   #73
Quote:
tripkic kaže: Pogledaj post
Cao,

imam jednoga odvjetnika skojim se nisam dogovorio za cijenu oko jednog predmeta. To sada traje oko 10 godina, odvjetnik je oko 10 minuta dalje od suda i bio je mislim 5 puta kod suda.

Vrijednost predmeta je oko 13000 Eura a on mi daje racun za 10000 Eura. A niti znam sta je ucinio.

Taj postupak ce se uskoro zavrsiti i siguran sam za pobjedu.

Ko u Hrvatskoj placa cij trosak?
Kako mogu provjeriti dali je cifra odvjetnika uredu (koliko vidim nije). :-)
Kako mogu dobiti svoj novac od suprotne strane ako zivim u njemackoj?
Ako uspijete 100% u sporu, onda odvjetniku sve troškove nadoknađuje druga strana, dakle ona koja je izgubila...tu mislim na troškove propisane tarifom (zastupanje na ročištima, podnesci, tužbe i slično...).

Uz to, druga strana i tebi nadoknađuje troškove koje si eventualno predujmio za sudske pristojbe, predujmove za vještačenja, dostavljače i sl.

I konačno, kada druga strana isplati tebi lovu koju je dužna temeljem presude, ti bi trebao prethodno dogovoren postotak platiti odvjetniku, ako se niste dogovorili da to bude i prije stvarne isplate od strane tuženika...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:52   #74
Quote:
dj108 kaže: Pogledaj post
Pokrenuo bih spor na trgovačkom sudu. Isti spor su vodili drugi prije mene i dobili tužbu, tako da je uspjeh poprilično siguran.

Odvjetnik s kojim sam razgovarao mi je rekao da su njegovi troškovi oko 2500 kn + određeni postotak od vrijednosti spora. Naravno, ako izgubim spor, ja plaćam sve troškove.

Negdje sam pročitao da odvjetnik ne smije uzimati i standardnu tarifu i postotak, nego samo jedno od toga.

I još pitanje: Ako već uzima postotak, zar ne bi on trebao snositi rizik gubitka spora?
odvjetnik svoje usluge naplacuje samo na temelju tarifa i nagrada koje su propisane...ovo oko postotka je uvrijezena praksa ali je u potpunosti nemoralna i protivna kodeksu odvjetnicke komore.

pogledaj tarifu, sve ti je tamo izrazeno...kolko kosta koja radnja odvjetnika
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:01   #75
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
ovo oko postotka je uvrijezena praksa ali je u potpunosti nemoralna i protivna kodeksu odvjetnicke komore.
Nije istina, praksa je legalna (u imovinskopravnim postupcima) i odredjena tarifom.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:06   #76
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
odvjetnik svoje usluge naplacuje samo na temelju tarifa i nagrada koje su propisane...ovo oko postotka je uvrijezena praksa ali je u potpunosti nemoralna i protivna kodeksu odvjetnicke komore.

pogledaj tarifu, sve ti je tamo izrazeno...kolko kosta koja radnja odvjetnika
Ne, nisi u pravu.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:17   #77
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
odvjetnik svoje usluge naplacuje samo na temelju tarifa i nagrada koje su propisane...ovo oko postotka je uvrijezena praksa ali je u potpunosti nemoralna i protivna kodeksu odvjetnicke komore.

pogledaj tarifu, sve ti je tamo izrazeno...kolko kosta koja radnja odvjetnika

Gluposti.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:38   #78
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nije istina, praksa je legalna (u imovinskopravnim postupcima) i odredjena tarifom.

ja sad ne kuzim o cemu ti

ja pricam o tarifi i postotku...a ti? ova prva je propisana

i naglasila bi razliku izmedju nagrade i postotka

vidim da dolazi do nekih kontradikcija
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:53   #79
ja sam je sasvim dobro shvatila. htjela je reći da je uzimanje postotka legalna praksa. ne znam što je nejasno.

Zadnje uređivanje Katrin : 04.03.2011. at 14:21.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 14:24   #80
voorn, ne znam cime se bavis, ali nadam se ne odvjetnistvom postotak o kojem govorim je odredjen tarifom.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.