Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2015., 21:32   #1
The Walk (2015)

THE WALK




ŽANR: avanturistički / biografski / drama

REDATELJ: Robert Zemeckis

ULOGE: Joseph Gordon-Levitt, Charlotte Le Bon, Ben Kingsley, James Badge Dale

TRAJANJE: 123 minute


Dvanaest ljudi hodalo je po Mjesecu, ali samo je jedan čovjek – Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) – hodao po nepreglednoj praznini između dva tornja Svjetskog trgovačkog centra.


Uz pomoć mentora Pape Rudyja (Ben Kingsley) i neobične grupe međunarodnih novaka, Petit i njegova družina nadjačat će sve izglede, izdaje, razmirice i bezbrojne opasnosti kako bi uspjeli u svom ludom planu. Robert Zemeckis, redatelj bezvremenskih hitova kao što su Forrest Gump, Brodolom života, Povratak u budućnost, Polar Express i Let ponovno se koristi najmodernijom filmskom tehnologijom kako bi publici dočarao emotivnu i fantastičnim likovima ispunjenu priču. Uz inovativnu fotorealističnu tehnologiju i IMAX 3D vještinu, film Put do slave je istinsko filmsko iskustvo, prava prilika za filmofile diljem svijeta da osjete kako je to biti u oblacima. Sam film ljubavno je pismo Parizu i New Yorku 70-ih godina prošloga stoljeća, ali iznad svega, to je ljubavno pismo dvama tornjevima Svjetskog trgovačkog centra u njihovom punom sjaju.


IMDb





mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:26   #2
Po mom mišljenju jedan od najboljih filmova godine. Joseph Gordon Lewitt odličan. Žao mi je što ga nisam gledao u 3d-u al i u 2d me se dojmio.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:39   #3
Odličan!

Drago mi je što je netko otvorio temu.

Pogledao sam ga jučer i oduševio sam se jer sam dobio nešto što uopće nisam očekivao.

Odmah moram reći da nisam znao pojedinosti priče, nisam gledao dokumentarac, ali ovdje je Zemeckis napravio vizualnu poslasticu koja se ne bavi previše dubokim stvarima (valjda je to pokriveno u dokumentarcu, unutarnja previranja itd.), nego izlaže zabavnu priču, ispočetka punu humora, te dodaje niz vizualnih trikova moderne tehnologije, 3D i IMAX prizore te razvija filmska tehnološka postignuća.

Dakle, početak jako zabavan, Levitt izvrstan. Zanimljivo zamišljena priča i naracija, zanimljiva vizualna rješenja. I film lijepo i pitko teče do samoga hoda po žici.

Tu tek počinje prava napetost, počevši od pripreme. Čovjek ne razmišlja o tome što je sve potrebno za jedan takav poduhvat. Misliš si, samo je prebacio žicu i prehodao. A onda pogledaš film koji opisuje stvarni događaj i vidiš da je toliko toga moglo poć po zlu. I upravo to stvara konstantnu napetost i prije nego što stane na žicu.

A kad stane na žicu... Ajme! Ja sam to jedva gledao, a nemam strah od visina. Penjao sam se i na Burj Khalifu i na Pearl u Šangaju (gdje imaju prozirnu šetnicu gore i gdje sam vidio kako na samom vrhu čovjek visi na običnom užetu i pere prozore na samom vrhu), i na Willis Tower, bivši Sears Towers, u Chicagu (isto imaju the ledge gdje stojiš na staklu, a ispod cijeli grad), na Shardu, na Sydney Toweru, na Eiffelu, vozio se na onom visokom ringišpilu u Prateru, bio hrpu puta na Blue Tornadu, bio na vegaškim vožnjama i zbilja nemam problema s takvom vrstom navale adrenalina, gdje god se može popet, ja idem, što više, to bolje... Ali ovo je bilo neopisivo. Na svaki sam se pokret štrecao (iako sam znao da je lik, naravno, preživio).

Ovo svakako morate pogledat u 3D IMAXU ako možete jer ako je nešto rađeno za taj format, onda je ovo upravo to.

Toliko je bilo dobro da se mogu zanemarit manji propusti, od inzistiranja na blesavim naglascima (ovo se odnosi praktički na sve), do manjih problema s ritmom i ponekim klišejem. No priča sama po sebi zaslužuje da je se pogleda jer ovo je zbilja ogroman poduhvat i da ne znaš, reko bi: ma nema šanse da je to istina. Ali život piše najluđe scenarije i ovo je jedan od njih. Pratnja je komentirala: ma nema šanse da je toliko puta prelazio žicu. I onda dođem doma i izguglam i vidim da ju je prešetao i više nego što su prikazali na filmu: jebenih osam puta! Alo!

Svaka čast, kad vidiš što sve čovjek može kad si zbilja da truda. Priča koja nadahnjuje i svakako preporučujem da je pogledate. Jako ćete se zabavit (a ovi slabijih živaca će i gaće napunit.)

I nakon ovoga svakako mislim pogledat i dokumentarac.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:07   #4
Ajde drago mi je da je netko konačno otvorio ovu temu. Ja bi već odavno al ne znam kak se to radi! Gledao sam ga još prije tjedan dana i još uvijek sam pod dojmom.Jedan od najboljih filmova koje sam uopće gledao u kinu ikada! Pretpostavljam da je razlog za takav dojam kaj sam zaista imao jako mala očekivanja nakon odgledanih foršpana. E sad, za razliku od facerasplaca ja se jako bojim visine.Onda možete mislit koliko sam se ja u pojedinim trenucima upišaval u gaće.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:55   #5
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju jedan od najboljih filmova godine. Joseph Gordon Lewitt odličan. Žao mi je što ga nisam gledao u 3d-u al i u 2d me se dojmio.
Nisam fan 3d-a al ovo je stvarno bilo zgodno za pogledat. Na trenutke sam pomislio da mi prodaju pricu sa svim nezgodama u planiranju i izvedbi performensa plus sve sto je izvodio na zici - dokumentarac sam davno gledao i zaboravio detalje pa sam se svega prisjetio, pogledao ga nakon filma jos jednom uz intervjue Petita, i stvarno je prica nevjerojatna. Covjek je "plesao" na zici 45 minuta smijuci se muriji.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:16   #6
Prije par godina sam sasvim slučajno okrenuo HRT naletio na dokumentarac o ovome tako da me film jako zanima pošto je dokumentarac bio fenomenalan. Ako se ne varam osvojio je i oscara.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:24   #7
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Prije par godina sam sasvim slučajno okrenuo HRT naletio na dokumentarac o ovome tako da me film jako zanima pošto je dokumentarac bio fenomenalan. Ako se ne varam osvojio je i oscara.
Da, "Man on Wire" je 2009. osvojio Oscara za najbolji dokumentarni film.
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:26   #8
jako dobar film
neki dan ga gledali
ugodno sma iznenađen
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 21:47   #9
Kako se bojim visina, htio sam da samo što prije siđe
Ugodan film. Posveta tornjevima, ljudskoj volji, sposobnostima i tako...zgodno.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 15:01   #10
"The Walk" je uz "Mad Max: Fury Road" najimpresivniji filmski uradak ove godine dosad. Antologijska scena kada odličan Joseph Gordon-Levitt hoda preko žice između "Twinsa", a u pozadini svira klasična glazba Ludwiga van Beethovena, je neopisiva i izaziva oduševljenje. Zemeckis će vas natjerati da se potpuno usredotočite na film, a kako će se Philippe Petit bližiti kraju svog pothvata trnce u vašem tijelu zamijenit će ogroman osmijeh od uha do uha te osjećaj ponosa i zadovoljstva kao da ste uživo gledali jedan od najvećih umjetničkih pothvata ikad.

OCJENA: 10/10

Više na linku

LINK
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 14:04   #11
S obzirom da je Man on Wire dokumentarac koji je snimljen kao da je igrani film i da je bio odličan, nekako mi se činilo redundantnim gledati i The Walk, ali s obzirom da se nižu sama oduševljenja, morat ću ga pogledati.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:02   #12
Preporučam dokumentarac. Ovaj film je dobro snimljen (iako malo tipično holivudski preušminkan), al' tema mi jednostavno nije za dugometražni igrani film. Dokumentarac je sasvim dovoljan i puno je upečatljiviji od ovog ostvarenja (samim tim što upoznajemo pravog freaka koji je učinio nezamislivo). Al' ako već idete u kino, pogledajte 3D varijantu, čisto zbog efekta.

Tko je pogledao dokumentarac, preporučam mu jedan drugi...https://www.youtube.com/watch?v=8Z6PiOic1T0
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 09:51   #13
Quote:
strasnomlat kaže: Pogledaj post
Preporučam dokumentarac. Ovaj film je dobro snimljen (iako malo tipično holivudski preušminkan), al' tema mi jednostavno nije za dugometražni igrani film. Dokumentarac je sasvim dovoljan i puno je upečatljiviji od ovog ostvarenja (samim tim što upoznajemo pravog freaka koji je učinio nezamislivo). Al' ako već idete u kino, pogledajte 3D varijantu, čisto zbog efekta.

Tko je pogledao dokumentarac, preporučam mu jedan drugi...https://www.youtube.com/watch?v=8Z6PiOic1T0
Moj savjet je prvo pogledati igrani film pa tek onda dokumentarac.Ovaj tvoj dokumentarac mi nije ni približno fascinantan kao filmići o hodaću na žici.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 10:10   #14
Jedino šta valja u filmu je 3d. ..imao sam dojam da crtić gledam. .likovi su parodije samih sebe. .neuravnotežen ton tokom cijelog filma. ..neozbiljan. .

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 10:26   #15
Quote:
Flo kaže: Pogledaj post
Jedino šta valja u filmu je 3d. ..imao sam dojam da crtić gledam. .likovi su parodije samih sebe. .neuravnotežen ton tokom cijelog filma. ..neozbiljan. .

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
Da i bitna stvar je da se gleda u IMAX 3 d-u jer eto i ljudima koje film nije dirnul vele da je mrak snimljeno.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 22:33   #16
Tamo sam gledao. .slažem se..3d je stvarno odličan i ima smisla, dobro upotrijebljen.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:49   #17
Najbolji film ove godine.
Uncle Jonny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 08:07   #18
Prekrasan, predobar film. Bas steta sto je box office bio tako los
https://m.reddit.com/r/movies/commen...op_this_badly/
Zasluzio je daleko vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 09:25   #19
Quote:
strasnomlat kaže: Pogledaj post
Preporučam dokumentarac. Ovaj film je dobro snimljen (iako malo tipično holivudski preušminkan), al' tema mi jednostavno nije za dugometražni igrani film. Dokumentarac je sasvim dovoljan i puno je upečatljiviji od ovog ostvarenja (samim tim što upoznajemo pravog freaka koji je učinio nezamislivo).
S ovim se u potpunosti slažem. Priča sama po sebi nije materijal za dugometražni holivudski film. Kao prvo, mislim da je 90% gledatelja znalo da je on zaista i napravio taj podhvat i da je preživio, tako da tu nikakve napetosti nije bilo, koliko god da se redatelj trudio da ju stvori u filmu. Sam hod po žici mi je bio okej, ali kako si rekao "malo tipično holivudski preušminkan", dakle s previše CGI-a koji me iskreno nije fascinirao. Evo, nekako mi je bolje legao "Everest" i te scene visine i "krova svijeta".
S druge strane, kako ovo po meni nije bio materijal za dugometražni film, nego upravo za dokumentarac, svi koji su radili na filmu mislim da su iz ove priče izvukli maksimum i na kraju krajeva, filmu ne mogu naći neku ozbiljniju zamjerku, osim što mi nikako nije vrhunski film, nešto što bih proglašavao filmom godine, davao 10/10 ili išta slično. Tak da ono, evo mu čvrsta sedmica od mene.

Kako je ovo tema o samom filmu, ipak tu ne bih filozofirao o samom činu hodanja po žici, riskiranja života radi nečije zabave i kako je to mnogima fascinantno i vrijedno divljenja, simpatično u najmanju ruku... Evo ne bih
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 11:42   #20
Ne riskira on život radi tuđe zabave.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.