Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 18:09   #1
Vlada RH želi otkupiti INU od MOLa

"Poklon" za Božić stiže nam iz Washingtona - Hrvatska izgubila spor protiv MOL-a!

Premijer će uskoro održati konferenciju za medije, doznaje se da Hrvatska planira otkupiti MOL-ove dionice.

Quote:
MOL je dobio arbitražni spor protiv Hrvatske u Washingtonu, doznaje se neslužbeno u Vladi. Arbitraža je pokrenuta u studenom 2013., a MOL je kao vlasnik 49 posto dionica Ine tvrdio da Vlada nije ispunila obveze iz Glavnog ugovora o plinskom poslovanju i njegovih dodataka iz 2009.

Uskoro bi o arbitraži premijer Andrej Plenković trebao održati konferenciju za medije.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrva...-u-ini-1137956

Treba ovim putem zahvaliti Vladi Zorana Milanovića koja je inzistirala na arbitražnom postupku i Mostu nezavisnih lista koji se oštro protivio prekidu arbitraža i dogovoru s Mađarima iako se iz HDZ-a pod Tomislavom Karamarkom apeliralo na dogovor i prekid arbitraža.

E sad...tko to more platit, riječ je o milijardama?

Retoričko pitanje, jasno je tko - hrvatski porezni obveznici.

edit: VL je prenio pogrešnu informaciju. Izgubili smo arbitražu koju smo sami pokrenuli u Ženevi, u Washingtonu nam tek predstoji izgubiti.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~

Zadnje uređivanje luca toni : 24.12.2016. at 19:05.
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:11   #2
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
E sad...tko to more platit?
Onaj tko izgubi. Logicno.

Gdje se moze gledati Plenkijeva presica?
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:19   #3
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
"Poklon" za Božić stiže nam iz Washingtona - Hrvatska izgubila spor protiv MOL-a!

Premijer će uskoro održati konferenciju za medije, doznaje se da Hrvatska planira otkupiti MOL-ove dionice.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrva...-u-ini-1137956

Treba ovim putem zahvaliti Vladi Zorana Milanovića koja je arbitražni postupak pokrenula 2013. i Mostu nezavisnih lista koji se oštro protivio prekidu arbitraže i dogovoru s Mađarima iako se iz HDZ-a pod Tomislavom Karamarkom apeliralo na dogovor i prekid arbitraža.

E sad...tko to more platit, riječ je o milijardama?

Retoričko pitanje, jasno je tko - hrvatski porezni obveznici.
Karma je da ce vlada HDZ-a to sada morati riješavati, jer vlada HDZ-a pod Sanaderom nas je u ovo i uvalila.

A ako bude trebalo otkupiti, HEP i Mirovinski fondovi imaju i više nego dovoljno para.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:20   #4
IZVANREDNA VIJEST: Hrvatska izgubila arbitražni spor protiv Mola u Washingtonu.

Koja je arbitraza propala? Ona pokrenuta od Madjara o plinskom biznisu ili nasa o uoravljackim pravima, nevazecem ugovoru?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:25   #5
Mađara o plinskom biznisu.
dac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:25   #6
Za otkup MOL-ovih dionica će trebati 2 milijarde eura.
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:34   #7
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post
Za otkup MOL-ovih dionica će trebati 2 milijarde eura.
Plus 2 milijarde kuna za arbitrazu.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:35   #8
S obzirom na troškove postupka i najavu o otkupu dionica koji se penju na preko 2 milijarde eura, čini se da se možemo pozdraviti s nadzvučnom avijacijom i suverenitetom nad hrvatskim nebom.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:36   #9
IZVANREDNA VIJEST: Hrvatska izgubila arbitražni spor protiv Mola u Washingtonu.

Quote:
dac67 kaže: Pogledaj post
Mađara o plinskom biznisu.


Nije, izgleda ova nasa arbitraza u Ženevi.


Quote:
- Od pravnih zastupnika Republike Hrvatske smo dobili obavijest da je donesena odluka u postupku koji je Hrvatska pokrenula protiv mađarske naftne i plinske kompanije MOL pred arbitražnim sudom komisije Ujedinjenih naroda za međunarodo trgovačko pravo u Ženevi. Dokazni postupak je zvršio prije početka mandata ove vlade. Arbitražni sud je odlučio da ponuđeni dokazi nisu dovoljni da dokažu da su ugovori sklopljeni 2009. godine nastali kao plod koruptivnih aktivobosti te ih je stoga sud odbio poništiti, rekao je Plenković i napomenuo da ni hrvatski sudovi do danas nisu donijeli niti jednu pravomoćnu presudu koja bi to dokazivala, odnosno da je jedinu takvu presudu koja je bila donesena nedavno ukinuo Ustavni sud.

Zadnje uređivanje agentRico : 24.12.2016. at 18:51.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:42   #10
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
S obzirom na troškove postupka i najavu o otkupu dionica koji se penju na preko 2 milijarde eura, čini se da se možemo pozdraviti s nadzvučnom avijacijom i suverenitetom nad hrvatskim nebom.


U odnosu na INAu nadzvučna je sitnica.
Ako se nece zaduzivati tu su mirovinski fondovi.. Jer nema tih novaca u proracunu, centralnoj drzavi pa i da planiraju tri nadzvucne eskadrile.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:43   #11
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
S obzirom na troškove postupka i najavu o otkupu dionica koji se penju na preko 2 milijarde eura, čini se da se možemo pozdraviti s nadzvučnom avijacijom i suverenitetom nad hrvatskim nebom.
Evo veli Plenki da cemo otkupit Inu, i dobit nove avione, i nece narast dug.

I svi ce da voze dobra kola.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:45   #12
I krediti u franci ce da se ne vracaju... Ce drzava da ih vrati
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:47   #13
Nekako mislim da bi u tom otkupu mogli sudjelovati mirovinci i HEP. Ne vjerujem da je Plenković ovo rekao napamet.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:47   #14
Sanader je nevin ko Mamicev nos
pa majku im ebem sve te ljude koji su sudjelovali u ovoj pljacki treba poslat ISILU da nad njima izvrse dekapitaciju
Diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:50   #15
Dakle ostali mi bez mirovina iz drugog stupa od strane lopova iz HDZ-a.....
A Plenković nek i dalje sere po rusima umjesto da im je uvalio inz nek se oni bakču s tom propalom firmom....

Bravo domoljubi ako ništa bar znate kako pokrasti ovce koje glasaju za vas....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:51   #16
Banda izdajnička ide u otkup tvrtke koja neće vrijediti ništa za jedno 15 godina najkasnije. Nedavno je i MOL u sponzoriranom članku na indexu i t-portalu čak sam ukazao na upitnu budućnost u tom vremenskom perodu. Bio sam u očaju kad sam vido proračun, ovo me dotuklo. Nikad više MOST, petrov debil kaže da se slaže sa ovim...
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:53   #17
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Karma je da ce vlada HDZ-a to sada morati riješavati, jer vlada HDZ-a pod Sanaderom nas je u ovo i uvalila.

A ako bude trebalo otkupiti, HEP i Mirovinski fondovi imaju i više nego dovoljno para.
Prika mani se tuđih novaca (mirovinskih fondova).
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:54   #18
MOST je sve to i zakuhao. Mogli smo se i dogovoriti s Madjarima ali "nacionalni interesi", "izdaja" , "Karamol" ... Sad su valjda svi zadovoljni? Nema dogovora, nema Madjara...

Nisu?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:54   #19
Plenky kupuje INA-u a cijena nafte u 2017oj ide na $40.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:55   #20
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Prika mani se tuđih novaca (mirovinskih fondova).
Tako nekako bi trebalo biti, no građani često zaboravljaju da upravo ti mirovinski fondovi u ogromnoj mjeri sredstva ulažu u dug RH. Umjesto da diverzificiraju ulaganja.
Stoga, bojim se da se politika već dugo vremena igra tuđim mirovinama.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.