Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2005., 22:02   #1
Pilula za dan poslije

ej cure molim vas da mi hitno odgovorite!!!dali se tablete za dan poslije mogu popiti 72 sata nakon spolnog odnosa?dal se mogu dobiti bez recepta i kolko koštaju!?molim vas da mi što prije odgovorite hitno je!!!!!
ifka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:08   #2
nisam nikad kupovala to ali mislim da ih mozes kupit u ljekarni bez recepta,ali mislim da se piju samo 48h poslje..
pitaj u ljekarni..
i popi samo ako si jakoo sigurna da ti je baš potrebno jer sam čula i vidjela od frendica svasta od nuspojava tih tableta..
pa ti sad vidi..
__________________
Maggy
Maggy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:01   #3
Quote:
Maggy69 kaže: Pogledaj post
nisam nikad kupovala to ali mislim da ih mozes kupit u ljekarni bez recepta,ali mislim da se piju samo 48h poslje..
pitaj u ljekarni..
i popi samo ako si jakoo sigurna da ti je baš potrebno jer sam čula i vidjela od frendica svasta od nuspojava tih tableta..
pa ti sad vidi..
ne mozes ih dobit u ljekarni, samo kod ginekologa....
ja sam ih uzela jednom daaaavno, mislim da dobijes tri tablete koje pijes u određenom razmaku nakon spolnog odnosa
sretno!
ula_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:22   #4
U BiH a i u Austriji ti se te stvarcice ne mogu nabaviti bez recepta. Morat ces nazvat svog ginekologa i reci mu o cemu se radi i da hitno.
Ja sam uzimala Dabroston tablete...to su neke valjda slabe,ali nisam zatrudnila.
SRETNO

Ah da, ja takodjer mislim da je unutar 48 sati rok!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:23   #5
najpametnije je da ujutro nazoveš svog ginekologa i pitaš ga točno za upute
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:23   #6
Re: tablete za dan poslije

Quote:
ifka kaže:
ej cure molim vas da mi hitno odgovorite!!!dali se tablete za dan poslije mogu popiti 72 sata nakon spolnog odnosa?dal se mogu dobiti bez recepta i kolko koštaju!?molim vas da mi što prije odgovorite hitno je!!!!!
Ovako... mogu se popiti 72 sata nakon odnosa, ali što više čekaš, to je efikasnost manja.
Ne daju se u ljekarni, morat ćeš otiči svojem ginekologu, ili u hitnu (mene su iz ljekarne skupa s curom poprilično neuljudno poslali u Petrovu).

Dakle, trk giniću što prije!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:24   #7
"Da bi se izbjegla neželjena trudnoca, poslije jednog neopreznog i nezašticenog spolnog odnosa, dovoljno je obratiti se lijecniku ginekologa unutar 72 sata od posljednjeg spolnog odnosa."

Više informacija o piluli i efektima

Kolko koštaju i dal se mogu nabavit bez recepta fakat nemam pojma. Good luck!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:24   #8
Quote:
MalaSprda kaže:

Ja sam uzimala Dabroston tablete...to su neke valjda slabe,ali nisam zatrudnila.
na što si točno mislila?
dabrostoni nisu slabe tablete.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:24   #9
Ovdje (Nizozemska) su 72 sata poslije, dvije tablete, popiješ od jednom. Ne treba recept. Oko 15 eura.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 13:30   #10
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Ovdje (Nizozemska) su 72 sata poslije, dvije tablete, popiješ od jednom. Ne treba recept. Oko 15 eura.
pilula dan poslije Escapelle u Hrvatskoj košta 192kn

Quote:
yria kaže: Pogledaj post
imam pitaje, hitno je. Ima li veze ako imam ciste na jajnicima, i koristila sam escapelle tabletu?? mislim, hoće li tableta normalno djelovati? negdje sam pročitala nešto u smislu da ciste tome smetaju
i ja sam imala cistu na jajnicima i kako moj ginić kaže "dok je cista tu, od trudnoće ništa - nix - zero", tako da nema potrebe da piješ Escapelle

Quote:
Phoebes kaže: Pogledaj post
jel se mogu uzet pilule bez recepta?? hitno mi je, a ginekolog ne radi do ponedjeljka popodne :/
kontracepcijske pilule ne, a pilulu dan poslije da i košta 192 kn (sa receptom je besplatno)

Zadnje uređivanje Sashica : 02.04.2011. at 18:23. Reason: spajanje postova
melm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 02:02   #11
Quote:
melm kaže: Pogledaj post
kontracepcijske pilule ne, a pilulu dan poslije da i košta 192 kn (sa receptom je besplatno)
jel to neš novo? čisto me za informaciju zanima, jer prošlo ljeto kad mi je trebala pilula za dan poslije uz recept sam morala toliko platit, dakle, bez recepta uopće nije dolazilo u obzir da kupim tu tabletu

i samo da napišem svoj komentar na hitnu u zgu što se tiče ovakvih slučajeva... išla sam 2 puta na hitnu (u petrovu oba puta) po tablete za dan poslije, i prvi put su mi dali recept bez ikakvih problema (jer mi je već bio treći dan od odnosa a bio je vikend)... a drugi put sam došla kod njih jer mi je dr bio na godišnjem i oni mi rekli da moram kod zamjenskog dr jer mi oni ne mogu dat recept (tad je bila uvedena escapelle - prošlo ljeto).... tako da cure možda stvarno ne dobiju ništa na hitnoj, a nije da pokušavaju doć do informacija kako izbjeć odlazak ginekologu
__________________
just smile :)))
blueblackgreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 14:24   #12
Cijena je 192 kune uz recept.
Ja sam bila u bolnici SV. Duh, nisu mi radili nikakve probleme. Doduše, sestra mi je održala predavanje i totalno me isprepadala, ali doktorica je bila vrlo draga, odgovorila mi je na sva pitanja, smirila me...
June177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:30   #13
Quote:
tilla kaže:
na što si točno mislila?
dabrostoni nisu slabe tablete.
kod tableta za dan poslije dobiju se 3 u pakovanju i piju se svako 12 sati, ili 2, zavisi od vrste! Ja sam Dabrostonke pila oko 10 dana, ginekolog mi rekao da je to neka alternativa, nemam ti ja pojma, uglavnom upalilo je
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:31   #14
a-ha, sad mi jasno, bilokakobilo D. nisu slabe tablete.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 23:50   #15
Re: tablete za dan poslije

Quote:
ifka kaže:
ej cure molim vas da mi hitno odgovorite!!!dali se tablete za dan poslije mogu popiti 72 sata nakon spolnog odnosa?dal se mogu dobiti bez recepta i kolko koštaju!?molim vas da mi što prije odgovorite hitno je!!!!!


Popit to poslje je ravno abortusu, a prije nije....
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 00:35   #16
Re: Re: tablete za dan poslije

Quote:
stvarna-mishka kaže:
Popit to poslje je ravno abortusu, a prije nije....
...a drkanje je genocid...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 02:55   #17
Re: Re: Re: tablete za dan poslije

Quote:
Ego kaže:
...a drkanje je genocid...
od drkanja ti se suse mozdane stanice,egoisto
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 03:16   #18
Re: tablete za dan poslije

Quote:
ifka kaže:
ej cure molim vas da mi hitno odgovorite!!!dali se tablete za dan poslije mogu popiti 72 sata nakon spolnog odnosa?dal se mogu dobiti bez recepta i kolko koštaju!?molim vas da mi što prije odgovorite hitno je!!!!!
Tabletama za poslije se sopas hormonima koji sprijecavaju nidaciju(tj,smjestanje )ploda na predvidjeno mjesto u maternici.Nuspojava je da se nakon uzimanja tablete javi jaka glavobolja,pritisak u prsima,bol u zeludcu,nadrazaj na povracanje,lagano vaginalno krvarenje.AKo se u roku 12 sati od uzimanja tablete povrati,treba ponoviti postupak,jer radi povracanja nije tijelo apsorbirali hormone.Ako se je oplodjeno jajasce smjestilo,nemaju ucinak.Pilula poslije je abortus oplodjenog jajasca.Isto tako su kontracepcijske pilule metoda sprecavanja nidacije oplodjenog jajasca,i isto tako abortus.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:52   #19
Nuspojave...

Quote:
bozanstvena333 kaže: Pogledaj post
Tabletama za poslije se sopas hormonima koji sprijecavaju nidaciju(tj,smjestanje )ploda na predvidjeno mjesto u maternici.Nuspojava je da se nakon uzimanja tablete javi jaka glavobolja,pritisak u prsima,bol u zeludcu,nadrazaj na povracanje,lagano vaginalno krvarenje. Ako se je oplodjeno jajasce smjestilo,nemaju ucinak.Pilula za dan poslije je abortus oplodjenog jajasca.Isto tako su kontracepcijske pilule metoda sprecavanja nidacije oplodjenog jajasca, i isto tako abortus.
tashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:19   #20
Quote:
tashan kaže: Pogledaj post
Nuspojave...
Uzela pililulu za dan posle pre 5 godina, upala u strašan hormonalni disbalans, i dan danas traje. Ginekolog mi rekao da kad/ako budem htela da ostanem trudna to kažem, jer će mi najverovatnije biti potrebna pomoć veštačkim hormonima, da će teže to tek tako da se desi.

Lice mi se totalno bilo unakazilo, sredilo se tek pre nekoliko meseci, ali i dalje nije kao što je bilo.

To ne znači da će svakoj tako biti, ja sam očito bila sklona tome (mada ništa pre toga nije ukazivalo na to) , ali eto... da znate da mogu i to da budu nuspojave...
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.