Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 22:00   #1
Povratak na prirodnu boju kose?

Počela sam se farbat u plavo prije godinu dana. Dugo sam se mučila s tim farbanjem , nikako da pogodim pravu. Inače sam prirodno imala neku svjetliju smeđu, a sad sam prešla na skroz plavo. Sad mi se ful sviđa boja, našla sam pravu frizerku i sve, ali mi se na da svakih 3 tjedna trošit 200 kn na izrast. Već neko vrijeme razmišljam o vraćanju na prirodnu boju... Nakon toliko muke nekako me strah reć frizerki da mi je dosta hahaha. Zna netko kako najlakše vratit boju?
IvanaBartra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:18   #2
Nije ti baš pravi podforum, ali nema veze.
Ja sam se farbala prije cca 4-5 godina, pa sam se vratila na prirodnu tako što sam se nafarbala bojom koja je najbliže mojoj prirodnoj. Kasnije se ta boja lagano ispirala i kako mi je rasla kosa nije se ni vidio izrast, pa sam pustila kosu da raste. Nakon 2 godine imala sam svoju boju. Stvar je samo u tome da nađeš boju koja je najbliža tvojoj.

Glupači kao ja neki vrag nije dao mira, pa se pofarbala prije par mjeseci, ali opet ću se vratiti na svoju boju.
__________________
Zivim u Hercegovini.
usne boje mesa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:42   #3
Quote:
IvanaBartra kaže: Pogledaj post
Počela sam se farbat u plavo prije godinu dana. Dugo sam se mučila s tim farbanjem , nikako da pogodim pravu. Inače sam prirodno imala neku svjetliju smeđu, a sad sam prešla na skroz plavo. Sad mi se ful sviđa boja, našla sam pravu frizerku i sve, ali mi se na da svakih 3 tjedna trošit 200 kn na izrast. Već neko vrijeme razmišljam o vraćanju na prirodnu boju... Nakon toliko muke nekako me strah reć frizerki da mi je dosta hahaha. Zna netko kako najlakše vratit boju?
uzmes slicnu nijansu svojoj prirodnoj ...i prefarbas se sama ..to bar nije problem ..ima i onih mouse boje u pjeni pa je lako
kutija keksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:55   #4
Ošišaš se na nulu.

Ili pustiš da ti izraste pa taj izrast nosiš kao ombre.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:59   #5
Pa bolje je kad već daje 200 kn za farbanje svaka 3 tjedna, otići kod frizerke neka je vrati u prirodnu boju. Pusti nek izraste izrast barem 3 tjedna da može vidjeti koja ti je prirodna nijansa . Ili to ili nek ti napravi lowlights pramenove, znači u tvojoj prirodnoj boji. Takoćeš ostati plava i bit će ti lakše održavati, obično idu na pramenove svaka 2 mjeseca.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:06   #6
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ošišaš se na nulu.

Ili pustiš da ti izraste pa taj izrast nosiš kao ombre.
A može i ovo. Taj ombre je sad popularan.
__________________
Zivim u Hercegovini.
usne boje mesa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:09   #7
ili se nastaviš sama farbat, za puno manje novaca?
pitaš lijepo frizerku koji je broj farba, odeš u deem i kupiš.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:15   #8
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ili se nastaviš sama farbat, za puno manje novaca?
pitaš lijepo frizerku koji je broj farba, odeš u deem i kupiš.
Ili zamoli mamu/sestru/prijateljicu/momka da je nafarba ako već ne može sama.
Ja se sama farbam.
Imam luda ogledala, mogu svašta s njima.
__________________
Zivim u Hercegovini.
usne boje mesa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:19   #9
ja se farbam sama. što ne vidim, ne može mi pokvariti dan
kažu mi ljudi da imam dobre pramenove
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:29   #10
a u koji vrag se to farbas da moras svaka tri tjedna kod frizera ?
probaj s nekom malo tamnijom nijansom da ne moras plaziti svako malo na farbanje
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 08:40   #11
Otiđeš kod frizerke s izrastom od par cm i kažeš da želiš vratiti svoju prirodnu boju kose, ona ti stavi preljev/boju koji će vjerojatno biti dosta tamniji od prirodne, a ispiranjem će se posvjetljivati (vrhovi jače, korijen manje) pa ćeš dobiti ili lagani ombre ili ošišaj vrhove pa ponovno puštaj kosu
tinaxtinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 12:23   #12
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
a u koji vrag se to farbas da moras svaka tri tjedna kod frizera ?
probaj s nekom malo tamnijom nijansom da ne moras plaziti svako malo na farbanje


Pa i ja se farbam svaka tri tjedna
Sama se farbam tako da ne dajem puste novce frizerima.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:47   #13
Pa jel nema već iznad ista ova tema, isto to pitanje ?
Beautybeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 18:07   #14
A jel ne postoji neka usluga kod frizera kojom se skida boja s kose, i ispod ostane naša prirodna (vjerojatno dosta oštećena od te kemikalije)?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 21:45   #15
Spojene teme. Molim autoricu da više ne otvara po 2 teme na istom pdf-u za identičan upit.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 17:51   #16
Ak se želiš vratit u svoju boju kose, moja ti je preporuka pustit izrast da malo naraste, ono par cm da se počne nazirati tvoja boja i otić kod neke dobre frizerke i tražit da ti zmiksa najbližu tvojoj boji. Ja sam se pokušavala vratit u svoju boju bojeći se s ovim farbama iz dućana i birala boju kao najbližu svojoj (imam smeđu kosu btw) al mi je svaki put neš deseto izašlo, prvo mi je bila ljubičasta, onda s crvenim odsjajem, i na kraju narančasta, tak da sam dugo oklijevala oko ponovnog bojanja al sam se odlučila jer mi se izrast fkt vidio i rekla ajd idem probat sad profesionalcu se prepustit pa kud puklo da puklo. netom poslije farbanja mi je bila malo tamnija od moje prirodne boje, što je na kraju ispalo savršeno jer kako je vrijeme prolazilo, a farba prirodno mora malo izbljedit boja je na kraju bila jako slična mojoj i izrast se uopće nije vidio i sad imam svoju boju kose napokon! tako da ako želiš svoju boju kose opet nemoj mislit da je odlazak u salon trošenje novca jer ja nakon tog jednog odlaska nisam više bila na farbanju nikad (a to je bilo prije 3 godine) tako da sam više potrošila novaca i ove dm-ovske farbe i nikakav rezultat.
marteina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 00:40   #17
Ja sam bila plavuša i imala sam sve moguće nijanse počevši od sive do tamnije plave... I ni u jednom period jednog do drugog farbanja nije iznosio manje od 2 mjeseca. Zapravo, prosječno sam se farbala svako 2-3 mjeseca, stvarno ne vidim potrebu da se kosu na taj način tretira i oštećuje svaka tri tjedna. Nije samo stvar novaca, osim ako nemaš ekstra ekstra izdržljivu kosu koja će to sve podnositi... Ali malo izrasta stvarno ne škodi toliko. Mislim, svatko ima svoje mišljenje, ja samo kažem svoje Ja sam se isto prefarbala u boju sličnu prirodnoj i donekle mi se i vidi izrast, ali nema veze, nadoknađujem to brigom o kosi tako da bude zdrava, lijepa i sjajna... Mislim boja je u početku bila ista mojoj prirodnoj, ali se ispire zbog one plave ispod tako da ću i ja to morat prodavat pod ombre, nadam se samo što prije, da to što prije izraste i da imam samo prirodnu
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:48   #18
Quote:
Betty Mo kaže: Pogledaj post
Ja sam bila plavuša i imala sam sve moguće nijanse počevši od sive do tamnije plave... I ni u jednom period jednog do drugog farbanja nije iznosio manje od 2 mjeseca. Zapravo, prosječno sam se farbala svako 2-3 mjeseca, stvarno ne vidim potrebu da se kosu na taj način tretira i oštećuje svaka tri tjedna. Nije samo stvar novaca, osim ako nemaš ekstra ekstra izdržljivu kosu koja će to sve podnositi... Ali malo izrasta stvarno ne škodi toliko. Mislim, svatko ima svoje mišljenje, ja samo kažem svoje Ja sam se isto prefarbala u boju sličnu prirodnoj i donekle mi se i vidi izrast, ali nema veze, nadoknađujem to brigom o kosi tako da bude zdrava, lijepa i sjajna... Mislim boja je u početku bila ista mojoj prirodnoj, ali se ispire zbog one plave ispod tako da ću i ja to morat prodavat pod ombre, nadam se samo što prije, da to što prije izraste i da imam samo prirodnu
Ovisi kakvu kosu tko ima. Ja sam morala isto frizeru svaka 3-4 tjedna, a imala sam plave pramenove! Naime, osim što sam crna i kosa mi brzo raste pa je izrast bio više nego primjetan, imam onaj grdi crveni pigment i pramenovi bi mi nakon 3 tjedna doslovno bili žuti, a ne plavi... I hoću-neću, morala sam na farbanje. Ista stvar je bila i kad sam bojala cijelu kosu - boja bi se iz predivne plave kroz 10-15 dana pretvorila u kuruznu, a o izrastu da ne govorim. Prefarbala sam se u smeđu i frizer me ne viđa već godinama (osim za šišanje vrhova svakih par mjeseci).
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 10:14   #19
Curke, ja se farbam na tamnosmeđe već par godina (sama). Ali moja kosa izgleda uvijek crna. Prirodna mi je smeđa. Što mi preporučate, kako da se vratim na smeđu boju? Stvarno bi voljela imati tamnosmeđu kosu a ne crnu.. Dosadilo mi je bit crnka, nije prirodno.. ali nikako da se odlučim vratiti se na staro jer imam osjećaj da to ne bi išlo samo tako...
sarita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 17:43   #20
dugo se već farbam u crno,par godina,moja prirodna boja je narandžasta,sad bih da vratim tu boju ali ne znam kako,inače kosa mi je prilično duga,kovrčava,baš je njegujem i strah me je da je ne oštetim,da li postoji nešto prirodno hvala
Minela Šabano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.