Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2015., 17:28   #3141
Dobar dan,
Imam nekoliko pitanjca za eksperte...
19-godišnjak sam, i imam preko 50 madeža preko cijelog tijela.
Odstranio sam 2 madeža(1. Colli, 2. tegm. abd.(pod LRL))
Dijagnoza mi je ovakva: " 1. i 2. Naevi intradermales"
Mišljenje: "Pod 1. je primljen tumor 10x8x8 mm posred kojega je nodularni tumor 8x8 mm uže baze, a pod 2. nepravilan isječak kože 10x6 mm posred kojega je tumor 10x6 mm uže baze,, oba pokriveni resičastim epidermisom pod kojim su gnijezda zrelih nevus stranica. Promjene su u cijelosti odstranjene"

Prvo pitanje: Što je nodularni tumor i kakva je njegova situacija u mome slučaju(je li odstranjen cijelokupno ili?)
Drugo pitanje: "Promjene su u cijelosti odstranjene", znači oba tumora su u cijelosti uklonjena?
Treće pitanje: Jesam li u smrtnoj opasnosti(Jesu li se tumori metastazirali možda)?

Hvala Vam.
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 11:36   #3142
1. Nodularni znači da je tumor u obliku čvora.
2. Da, u cijelosti su obje tvorbe odstranjene. Obje tvorbe su dobroćudne.
3. Mirno spavajte, ova dva madeža su uklonjena u cijelosti i bila su dobroćudne prirode.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 12:04   #3143
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
1. Nodularni znači da je tumor u obliku čvora.
2. Da, u cijelosti su obje tvorbe odstranjene. Obje tvorbe su dobroćudne.
3. Mirno spavajte, ova dva madeža su uklonjena u cijelosti i bila su dobroćudne prirode.
Hvala ti
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 11:50   #3144
kako mi nitko nije odgovorio na pitanje da se citiram :

ekipa vidm na portalima razno raznim te preglede i metode uklanjanja madeža nekim laserima i to ono bez beda koliko je to zdravo ? dali ima opasnosti u tome , eto puno hvala

Možda malo neozbiljno ali stvarno je ozbiljno jer imam godinama čudan madež kojeg sam zaradio nakon opeklina i sam je izdeformiran tako da ne znam di bi mogao čim prije na pregled i dali ima smisla ići na odstrnjivanje preko ponude tana i sličih šema.

hvala na odgovoru
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 13:04   #3145
Da bi se znalo kakav je madez u pitanju potrebno je napraviti PHD analizu. Mislim da je to moguce jedino ako se madez odstranjuje kirurski.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 16:25   #3146
Kao što je Vida36 otpisala, nakon laserskog uklanjanja madeža PHD analiza nije moguća. No, ista je moguća kod, primjerice, radiofrekvencijskog odstranjivanja. Ako je madež "neobičan", tada je liječnik koji se bavi odstranjivanjem madeža laserom dužan pregledati pacijenta i procijeniti je li isti kandidat za takav tretman ili nije. Moguće je i pregledati madež dermatoskopski pa da dermatolog također kaže svoj sud. U svakom slučaju, madeži koji su sumnjivi, ne smiju se odstraniti laserom.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:35   #3147
Hvala na konkretnom odgovoru, volio bi to cim prije vidjet i rijesit pa vas molim za preporuku gdje bi to bilo najbolje napravit i postoje li rizici kod odstranjivanja madeza
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 00:50   #3148
Koliko dugo ostaje ožiljak ili crvenilo ako bih uklonio mali madež, lagano ispupčen s nosa?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 07:20   #3149
Za mjesec dana sve prođe.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:28   #3150


U ponedjeljak idem na uklanjanje dva madeža, jedan na leđima, jedan na trbuhu.
Imam i jedan na vratu i dva na licu koje planiram također ukloniti.
I sad me svi plaše da se to ne smije dirat, da ću dobit rak, da ću umrijet, da doktori nemaju pojma.
Muka mi je već od svega.
Utješite me.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 08:49   #3151
Ja sam dva uklonila sa lica prije 6g i gle jos uvijek sam ziva i nemam rak
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 12:09   #3152
ja stvarno ne znam više ko je u pravu šta se madeža tiče. Danas mi dr u bolnici nakon šta sam joj pokazala madež koji mi je stalno izložen suncu ljeti na leđima i uvijek tu pocrvenim kaže da njega ne treba dirat jer melanom ako dođe onda može doć npr na nozi a ne tu di sam ja "izgorila".
pa zar se sumnjivi madeži ne miču baš zato da se nebi nešto desilo s njima u toku života? uvijek kažu madeže ne na sunce itd. Stvarno su kontradiktorni. Čini mi se da ponudiš novce da bi ti naživo oko izvadili...al kad treba madež skinit onda sto izlika imaju, te prevelik, te nije opasan, ne smeta vam tu bla bla
blaženi privatnici
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:57   #3153
Ja sam isao na pregled u lagininu. Od svih madeza jedan u kosi im je cudan ali kao nista strasno idem ga uklonit radi preventive. Jos cu jedan na vratu koji mi smeta. Htio sam i jedan na ledjima ali posto idem na rebro maksilofacijalna kirurgija a oni samo rade do vrata. U ponedjeljak idem na rezanje.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:52   #3154
vidim da ima dosta nedoumica oko madeža i otklanjanja istih pa ću podijeliti s vama i svoja iskustva. prvi put su mi odstranjena 2 madeža s leđa prije cca 8 godina i sve je bilo ok, tj phd nalaz je bio relativno uredan. jedan madež je imao promjene, ali nije bio melanom i odstranjen je u cijelosti. par godina nakon toga mi je odstranjen još 1 sumnjivi i nalaz je bio uredan. e sad, prije 3 mjeseca sam došao kod iste dermatologinje koja me tretirala i kod ova 2 slučaja i kada je vidjela madež na vratu primila se za glavu. klinička dijagnoza je bila melanom, a i kirurg koji ga je odstranjivao je bio uvjeren oko 80% da je doktorica u pravu. isprva nije htio ništa reći, ali sam ga toliko izmaltretirao pa je pametniji ipak popustio 10ak dana nakon toga podižem phd i kaže sve uredno. odnesem ga doktorici i ona kaže da joj je to sumnjivo dobar nalaz i poslala ga opet na provjeru. druga provjera potvrdi stanje, ali ona i dalje inzistira. btw sve dosad napisano je obavljano u vinogradskoj. treću provjeru sam obavio na rebru i patologinja kaže da joj nije jasno kako su ovi u vinogradskoj mogli previdjeti visoki stupanj promjene. uglavnom, kaže da su rubovi čisti, ali za svaki slučaj mi je preporučena reekscizija koja mi je zakazana za mjesec i pol od sada. također je rekla da je ekscizija obavljena u zadnji čas.

pouka: nemojte čekati sa sumnjivim madežima, naručite se dermatologu za pregled cijelog tijela što prije. to je prvi korak. tko želi izbjeći čekanje (može trajati po par mjeseci), neka žrtvuje 200-300 kn i ode privatniku. također, ako doktor ima visoku sumnju na madež, nemojte odmah prihvatiti prvi nalaz (kakav god bio) nego potražite drugo mišljenje, po mogućnosti u drugoj ustanovi.

nadam se da ću nekome pomoći
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 09:00   #3155
imam madež koji je počeo krvariti i malo je pocrnio, a i visi onaj tamni dio, tj. nije na koži pričvšćen...
Koliko sam shvatio ovo znači gotovo sigurno da se radi o melanomu odnosno kancerogenom madežu.
Veličina tog madeža je možda oko 0.5cm.

Jel netko zna jel ovo može biti opasno? Ili se ne trebam brinuti? Idem u doktora ubrzo, ali sam htio ovdje pitati usput.
morblot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 16:22   #3156
Quote:
morblot kaže: Pogledaj post
imam madež koji je počeo krvariti i malo je pocrnio, a i visi onaj tamni dio, tj. nije na koži pričvšćen...
Koliko sam shvatio ovo znači gotovo sigurno da se radi o melanomu odnosno kancerogenom madežu.
Veličina tog madeža je možda oko 0.5cm.

Jel netko zna jel ovo može biti opasno? Ili se ne trebam brinuti? Idem u doktora ubrzo, ali sam htio ovdje pitati usput.
bio sam i ispalo je da nije hitno ali će svejedno odstraniti ga... veličina je zapravo 4mm a onaj tamni dio krasta. Kaže da ako je ispod 6mm da nije opasno.
morblot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:55   #3157
Ja imam nekoliko pitanja, pa molim da mi odgovorite jer me podaci na netu zbunjuju. Jel opasno skidati madeže koji nisu opasni, dakle čisto zbog estetike? Može li to izazvati neke reakcije i sl.? I jel netko skidao madež radiofrekvencijski? Planiram u jednu privatnu kliniku, pa me zanima jel oni prvo pregledaju madeže i daju savjete ili čim dođem skidaju madeže koje želim?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 21:26   #3158
Pozdrav svima, molim preporuku za privatnog dermatologa u Zagrebu i iskustva vezano za polikliniku Nola ako je netko tamo skidao madeze s lica. Svakako cu malo pogledat sto se sve pisalo i ako ima informacija vezano za navedenu polikliniku, ali molim svejedno odgovor. Hvala
Beea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 08:01   #3159
Madež promijenio boju

Ovako, imam madež na licu, negdje promjera par milimetara. Tokom brijanja, prije 10 dana, sam se porezao baš preko njega, baš onako preko pola madeza je bila porezotina.

Nakon 24h je prestao krvariti, nije u nijednom trenu nešto posebno krvario, ali se vidio krvavi trag porezotine.

I sada nakon 10 dana, vidim da je izgubio na boju. Znači poprimio je više boju koze, dok je prije bio smedje/crnkast.

Još uvijek se primjeti, i još uvijek kruznog oblika, ali je definitivno izgubio malo na boji.

Kod dermatologa su me naručili tek 27.11, pa razmišljam da odem tamo u ponedjeljak i jednostavno pričekam doktora, jer već sam prije vadio jedan madez, jer je bio podosta narastao i jedan trebam izvaditi jer me čini nervoznim svojom veličinom i malo oblikom, za kojeg mi je doktor rekao da pazim.

Sada ne znam što mi je čini za ovaj, zašto je izgubio na boji tako i koliko je to zabrinajvajuće, s obzirom da mu je oblik još uvijek kružni?
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:46   #3160
According to the U.K. National Health Service, a mole cut off during shaving is usually harmless.

Nisam strucnjak i nemam medicinskog znanja, ali prije bi rekao da je izgubio boju zbog procesa zarastanja rane nego zbog moguce malignosti. Ipak ne bi bilo zgorega da ga sto prije odstranis ako imas problema s madezima. Mehanicko ostecenje melanoma mozda moze potaknuti sirenje metastaza (nagadjam). Na tvom mjestu ne bi panicario, ali pokusao bi sto prije doci do dermatologa. Kod privatnika ce te vjerojatno odmah primit.
sevda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.