Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2015., 15:21   #3661
A dobro nisam ni mislio ozbiljno. Ali evo korisnih informacija. Zadovoljan sam pedeseticom za sad.
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:02   #3662
Ima čoek i Vivitara 135/2.5 TX sa adapterom TX-OM.
Samo čekam da mi se javi povratno...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 22:10   #3663
......jel neko bio u dm-u u zadnjih 20-ak dana? ja jesam i to u više njih i nisam našao film..... a vidim da ih na stranicama više nemaju u foto proizvodima. jel to zauvjek ili???? zna li neko????
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 22:30   #3664
Nope, nema filma u DMovima trenutno. Jel to samo privremeno, ili trajno - nemam blagog pojma.

Za sad sam se prebacio na Agfu iz Müllera, al bome, nije ni približno tak jeftina ko Paradiesi...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 22:41   #3665
šit....a tu kod mene (supernova buzin) su ukinuli i foto pult.
veli teta meni: vi ste bili jedini koji ste razvijali fotografije. ??
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 23:09   #3666
Konica, 10 kom/100 kn, nije DM, nije Muller
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 10:25   #3667
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
šit....a tu kod mene (supernova buzin) su ukinuli i foto pult.
veli teta meni: vi ste bili jedini koji ste razvijali fotografije. ??
Tam sam i ja kupovao vrlo često, al nisam koristio taj foto-pult. :/

Prošeći koji korak, u Mülleru imaju odličnu Agfu APX400 (crno-bijelu), te Agfe 200 i 400 ASA kolor. Skuplje su od Paradiesa, al jbga, tog ima, Paradiesa ne...

Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
Konica, 10 kom/100 kn, nije DM, nije Muller
Kolko expireano? Di?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 10:47   #3668
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Nope, nema filma u DMovima trenutno. Jel to samo privremeno, ili trajno - nemam blagog pojma.

Za sad sam se prebacio na Agfu iz Müllera, al bome, nije ni približno tak jeftina ko Paradiesi...
a jel agfa bolja ili lošija? tj., kakva je općenito jer nekom bolje može drugom bit lošije. s paradies 400 baš i nisam prezadovoljan.
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:16   #3669
Quote:
itoru kaže: Pogledaj post
a jel agfa bolja ili lošija? tj., kakva je općenito jer nekom bolje može drugom bit lošije. s paradies 400 baš i nisam prezadovoljan.
Kak mi se čini iz dosadašnjeg iskustva (dvije role), Agfa 200 ima istu emulzija ko i novi Paradies 200 (u ljubičastim kanticama), a za oba bi rekal da koriste istu emulziju ko i Fujicolor C200. Uostalom, i na novom Paradiesu i na Agfi i piše Made in Japan, pa sam gotovo siguran da se stvarno i radi o rebrandanom Fujicoloru C200 (stari Paradies je bio Made in USA - 3M film).
Poprilično sam zadovoljan tim filmom, nije više totalno čudnih boja ko stari Paradies 200 (u narančastim kanticama).

Agfu 400 još nisam isprobao. Novi Paradies 400 (plave kantice) isto koristi drugu emulziju, no nisam bome ni njega koristio - nisam ni skužio da su mijenjali emulziju, pa sam ga izbjegavao, jer je stari (ljubičaste kantice) bio poprilično grozan.

Trenutno preferiram crno-bijelu Agfu APX400 - praktičnija mi je, mogu ju razviti doma, mogu ju jednostavno pushati i pullati, a cijenom je svega 4 kn skuplja od kolor Agfe 400.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 19:42   #3670
apx-a sam isprobal ali sam ga razvil u sigetu i još mi prodali printove za 100+kn
Relativno veliko zrno ili je to normala za apx-a?
Paradies plavi 400 sam ispucal do pola i riknul mi chinon ce4
Čekam da mi stigne chinon cm4s pa da ispucam rolu do kraja....btw nisam
ni skužil da je nova emulzija
al kad malo bolje razmislim kantica je sada plave boje
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 08:36   #3671
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
apx-a sam isprobal ali sam ga razvil u sigetu i još mi prodali printove za 100+kn
Ouch!

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Relativno veliko zrno ili je to normala za apx-a?
Pa tak, ne pretjerano za 400ASA film - al to ovisi o razvijaču i agitaciji.
Ja svojeg razvio u 1+50 Rodinalu, zrnat je otprilike ko i Efke KB400.

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Paradies plavi 400 sam ispucal do pola i riknul mi chinon ce4
Moj Chinon CE5 je otišal u vječna lovišta pred neko vrijeme - shutter okine čim ga se napne. Al s obzirom kolko sam ga malo platio, u kakvom je stanju bio, i kolko je fotki po kakvim uvjetima okinuo, još je i jako dobro izdržao. Odličan fotić, jedan od meni najdražih.

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
btw nisam ni skužil da je nova emulzija
Ni ja, kupio par roli za testiranje, stajale su mi u frižideru zaboravljene, pa sam tek nedavno skužio da je druga boja, i nova emulzija.

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
al kad malo bolje razmislim kantica je sada plave boje
Isto ko i 200tka - nova boja, novi proizvođač. I to taman dobra emulzija, kadli eto, ode!
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 09:56   #3672
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Isto ko i 200tka - nova boja, novi proizvođač. I to taman dobra emulzija, kadli eto, ode!
....da smo znali onda što znamo sada.....
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:54   #3673
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
....da smo znali onda što znamo sada.....
Kupio bi barem 20-30 roli oba filma.
Ovak, jedina alternativa su Fujicolor 200 ili Agfa Vista 200, po višim cijenama.

On a different side - upravo sam kupio 4 role Kodak Vision 250D filma. Movie-stock, 250ASA kad je razvijen u ECN-2 procesu. Ovaj kojeg sam kupio ima skinut remjet sloj, i respoolan je u standardne 35mm kantice, a pošto nema remjet sloj, moguće ga je krosprocesirati u standardnoj C-41 filmerici bez uništavanja svih kemikalija u stroju.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 23:37   #3674
......moral sam googlat jedno pol ćuke da skužim o čemu pričaš
Recimo da mi je sad jasnije
Anyhow, gledao sam malo po netu fotke koje su napravljene s tim filmom i
moram priznati da izgledaju super.
Ajd postaj rezultate jednog dana, može?
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 08:25   #3675
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
......moral sam googlat jedno pol ćuke da skužim o čemu pričaš
Recimo da mi je sad jasnije
Kodak Vision2 250D je "movie-stock" - 35mm film za filmske (ne fotografske) kamere - dakle, u bubnju ga ima 120 metara, ima remjet crni zaštitni sloj sa stražnje strane kojeg je potrebno na neki način skinuti prije razvijanja u filmerici.

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Anyhow, gledao sam malo po netu fotke koje su napravljene s tim filmom i
moram priznati da izgledaju super.
Super je film, al je zajeban zbog toga jer nije rađen za klasičnu, single-frame fotografiju iz dva razloga - gorespomenuti anti-halacijski zaštiti remjet skoj, te činjenica da ECN-2 proces u kojem bi se taj film trebao razviti nije baš mass-market proces, a oni studiji koji ga i mogu razviti neće raditi to za manje od 30 metara kontinuirane trake filma. 36 fotki potroši cca. metar i neš sitno filma.

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Ajd postaj rezultate jednog dana, može?
Jednog dana budem sigurno.

Ovaj film sad kojeg sam uzeo je već očišćen od remjeta, i dolazi u klasičnim 35mm rolama, pa neće biti frka ispucati ga i razviti, tak da gotovo sigurno bude rezultata relativno skoro.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 09:45   #3676
Loša vijest, naime dm povlači iz prodaje 35mm film do daljnjega.
Ako trebate imaju ih još po HR ali u Zg nema pa ih preko njihovog kontaktnog centra možete naručiti.
Ja jesam 5kom 400-tke
Pozdrav
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:34   #3677
Kvragu.

Kak se može kontaktirati njihov Kontaktni centar, ima na webu?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:51   #3678
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Kodak Vision2 250D je "movie-stock" - 35mm film za filmske (ne fotografske) kamere - dakle, u bubnju ga ima 120 metara, ima remjet crni zaštitni sloj sa stražnje strane kojeg je potrebno na neki način skinuti prije razvijanja u filmerici.
Elk, par sitnica, čisto iz poluprofesionane poludeformacije:

1. Računaš na svojevrsni flare u slici kao feature (zbog uklonjenog antihalo/remjet sloja)?
2. C-41 na 41.1º C i 3:00 daje finije zrno i točnije boje od 38º C i pusha. Ako to zapravo nije važno čim je riječ o cross procesu, zanemari. Ali moglo bi se isprobati, recimo u FujiHunt kemiji i Jobo procesoru (khm...).
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:10   #3679
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Kvragu.

Kak se može kontaktirati njihov Kontaktni centar, ima na webu?
Imaju 0800 telefon i klasični web kontakt obrazac
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:15   #3680
Quote:
baribb kaže: Pogledaj post
Elk, par sitnica, čisto iz poluprofesionane poludeformacije:
Hehe, i nadal sam se da će netko pametniji od mene javiti.

Quote:
baribb kaže: Pogledaj post
1. Računaš na svojevrsni flare u slici kao feature (zbog uklonjenog antihalo/remjet sloja)?
Ovih par roli koje sam kupio imaju skinut remjet/antihalo sloj, da, računam na to.
Onaj moj kojeg imam od prije ima remjet sloj, koji nije skidan prije razvijanja, kod tog se nadam da neće biti posebni efekata.

Quote:
baribb kaže: Pogledaj post
2. C-41 na 41.1º C i 3:00 daje finije zrno i točnije boje od 38º C i pusha. Ako to zapravo nije važno čim je riječ o cross procesu, zanemari.
Pa, za početak bi ga crossao, da, al u jednom trenu planiram nabaviti C-41 kit i razvijati ga kak se spada (bar kaj se C-41 procesa tiče, jel).

Quote:
baribb kaže: Pogledaj post
Ali moglo bi se isprobati, recimo u FujiHunt kemiji i Jobo procesoru (khm...).
Khm khm, jelda?

Ne sjećam se više, sorry, ti imaš Jobo procesor? Mogu i tebi dat razviti, right?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.