Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 20:13   #701
Hvala na odgovorima i komentarima.

Gledao sam one vijke na pantovima, ali ništa puno ne rade. Nikakve papire nisam dobio uz ta vrata. Nema nikakvi model ili ime proizvođača na njima i da, izgledaju jeftino, jer neki mali detalji nisu 100% precizni.

Rješenje je pogledati bravu i probati podesiti rupu na štoku gdje ulazi jezik/sjekirica ili samu bravu da više izlazi u štok.
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 21:00   #702
1. provjeri metrom razmake između štokova (vertikalne)
2. ukoliko nisu jednaki već je sredina kod montaže pobjegla moraš otpustiti montažne vijke u štoku i uštrcati pjenu u sredinu pazeći na razmake
3. ili nabavi ili napravi plastičan umetak na mjestu gdje jezičac brave ulazi u štok. neka talijanska imaju u opremi takav umetak
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 21:53   #703
ali sve u svemu ako i ne putuju, ako se ne sudaraju sa štokom nego samo ne vataju kod zaključavanja ne diraj ništa, napravit češ samo gore.

ja sam ta vrata montirao tri puta mušteriji kojoj sam radio stan na njeno inzistiranje, prvi, zadnji i nikad više.

nakon 15 dana upotrebe otišla je brava, naravno nismo mogli uć, nismo je mogli probušit, uglavnom kad smo uspili skinit bravu poslali čovika po drugu bravu (renomiranog proizvođača) i bling 500 kn, a vrata su bila 950 pa ti vidi

jedna firma s kojom mi surađujemo poslala nas da vidimo "reklamaciju" na montažu vrata koju im je obavio neki kooperant (isto kinez), vrata se nakon godinu dana "obisila" na šarkama i sudaraju se sa štokom....

puno njih ih je izvadilo pa stavilo neka kvalitetnija a to košta 5000 do 8000 kn
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 10:26   #704
lutrija

za 950 ćuna sa okovom, koliko para.....
nakon desetak ovakovih vrata moji su dečki stekli iskustvo, vode računa o međusobnom razmaku štokova, ne koristimo originalne plehnate tiple, i nekako ide, ali uvijek unaprijed upozorimo investitora na kvalitetu.
blažena pp vrata talijana sa čeličnim blind štokom, ali što košta to i vrijedi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 17:31   #705
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ali sve u svemu ako i ne putuju, ako se ne sudaraju sa štokom nego samo ne vataju kod zaključavanja ne diraj ništa, napravit češ samo gore.

ja sam ta vrata montirao tri puta mušteriji kojoj sam radio stan na njeno inzistiranje, prvi, zadnji i nikad više.

nakon 15 dana upotrebe otišla je brava, naravno nismo mogli uć, nismo je mogli probušit, uglavnom kad smo uspili skinit bravu poslali čovika po drugu bravu (renomiranog proizvođača) i bling 500 kn, a vrata su bila 950 pa ti vidi

jedna firma s kojom mi surađujemo poslala nas da vidimo "reklamaciju" na montažu vrata koju im je obavio neki kooperant (isto kinez), vrata se nakon godinu dana "obisila" na šarkama i sudaraju se sa štokom....

puno njih ih je izvadilo pa stavilo neka kvalitetnija a to košta 5000 do 8000 kn


Hahaha , zato ja takva vrata ne zovem protu- provalna, nego PROVALNA jer ako se malo sj..e "patent" više se nedaju otvoriti, bez pile.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 20:18   #706
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Hahaha , zato ja takva vrata ne zovem protu- provalna, nego PROVALNA jer ako se malo sj..e "patent" više se nedaju otvoriti, bez pile.
ili hidraulične dizalice od kamiona
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 21:30   #707
da podijelim svoje iskustvo

Evo da podijelim s drugima svoje iskustvo.

Pretražili smo najprije putem interneta 20-ak firmi koje ugrađuju PP vrata, uspoređivali ih pa suzili izbor, nakon toga osobno otišli pogledati najprihvatljivije.

Izbor je pao na Protectum, prihvatljiva cijena i odlična usluga. 4200kn sve uključeno, demontaža i odvoz starih vrata, montaža novih i završni zidarski radovi. I sviđa mi se da se napokon majstori drže dogovora do posljednjeg detalja, sve je bilo napravljeno u dogovorenom roku, i napravljeno je kako spada. Evo prošlo je više od mjesec dana i vrata funkcioniraju besprijekorno.

P.S. ako nekome treba, mogu staviti linkove svih firmi čiju sam ponudu uzeo u obzir, ima ih 20-ak.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 10:56   #708
Pohvala za Rapa Nui

Evo da pohvalim gore navedenu firmu...
Pošto su nam stara vrata bila stara cca 30 godina tj. koliko je stara i zgrada, a oko vrata je bilo bočno svjetlo i nadsvjetlo, bio je krajnji rok za ugradnju novih. Nije bilo ni toplinske izolacije ( puhalo je oko vrata ), sina ( beba od 1 godinu ) se čulo dva kata ispod nas, a da ne govorim da smo zbog bočnog svjetla morali paziti kako idemo obučeni po stanu i imali osjećaj da nam je i stubište predsoblje... Već sam pisao o tome u prethodnom postu prošle godine kad sam tražio savjet...
Bili smo skeptični kome povjeriti radove budući da je trebalo napraviti dobru zvučnu izolaciju, zatvoriti bočno svjetlo i nadsvjetlo i sve te radove izvesti u što kraćem roku, pošto živimo u stanu.
Proučavajući po forumu izbor je pao na 3 firme : Rapa Nui, Mitra i Protektum vrata.( Nismo htjeli neka kineska vrata i firme koje kupuju kineska vrata pa poslije ugrađuju sa usmenom garancijom , a za 3 mjeseca ni firme ni majstora... )
Igrom slučaja oni su jedini radili subotom pa nam se poklopilo da prvo njih posjetimo. U uredu u Trnjanskoj nas je dočekao dečko od svojih 20-ak godina, međutim ugodno smo se iznenadili znanjem i voljom da nam sve objasni i savjetuje. Njegov pristup nas je toliko oduševio da smo odustali od daljnjeg traženja...
Dogovorili izmjeru u popodnevnim satima drugi dan, došao majstor koji je zapravo vlasnik i otac dečka koji radi u uredu i ovlašteni majstor za Gardesu ( da bi se postavljala Gardesina vrata majstor mora proći njihovu obuku u Italiji ). Izmjera inače košta 100 kn i ako se odlučite za vrata taj novac vam se vraća. Majstor sve pregledao i rekao da je to već radio po zgradam po Španskom i da nema potrebe da išta mjeri, sve već zna unaprijed. Novac za izmjeru nije htio uzeti. Pošto nam se svidio futer štok kakav imaju jedni poznanici pitali smo ga za tu varijantu. Čovjek skroz iskreno kaže da to kod nas neće dobro izgledati i sve nam objasni ( nije dovojlna debljina zida, vrata su previše u kutu itd ). Sam kaže da bi nas to koštalo cca 100 eura a efekta ne bi bilo nikakvog, po njemu bačen novac. Netko drugi bi nas još nagovorio i pokupio lovu, pa kako bude...
Uzeli smo gardesina vrata F3000 sa okovima od sjajnog kroma i pomičnom kuglom od sjajnog kroma što je sa svim zidarskim radovima ispalo 6500 kn. U subotu uplatili vrata i dogovorili ugradnju za srijedu. U srijedu ujutro majstori došli i ostali do navečer. Postavili vrata, sve zatvorili, pogletali itd. Ostalo još postaviti lajsne oko vrata i prag i par sitnica. Kroz par dana došli i to riješili. Iz estetskih razloga uzeli još jednu dodatnu lajsnu koju nam nisu naplatili. Angažirali smo i malera koji je sve još dotjerao i pofarbao.
Vrata su po meni ispala super, izolacija odlična ( pojačam televizor i stanem ispred stana i čujem samo šumove, ne mogu razaznat šta se priča ).
Inače, kad su izbili stara vrata, postavili su željeznu šinu koju su fiksirali u pod i plafon, bočno svjetlo i nadsvjetlo zatvorili kombinacijom knauf ploča i stiropora, te sve zapunili pur pjenom, sav otpad odnijeli, počisitli sve za sobom, naše je jedino bilo malo pobrisati stubište...
Sve pohvale za točnost, urednost i poštivanje dogovora
pejj78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:39   #709
Odlično, i hvala za dragocjeno iskustvo!

Malo pitanje je da li su bočna svjetla bila uska ili široka, u smislu da od željeznog profila do zidova ima, ili nema, prostora da bi se kidajući knauf moglo u nekoj teoriji ući u stan?
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 14:43   #710
Nisam našao drugi razlog za ovu akciju, osim da je osumnjičenik imao protuprovalna vrata...
Kako se vama čini?
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 16:45   #711
Krivo sam napisao, zatvorili su kombinacijom knauf ploča i siporexa.

Inače između šine i betona je bila rupa od cca 25 cm tako da se ne bi mogao nitko provući i da razbije knauf i siporex. Uostalom, u ulazu živi puno penzionera koji su cijele dane doma i vjerujem da bi čuli da neko razbija zid.
Moje je mišljenje da će provalnik profesionalac provaliti svaka vrata, samo on neće doći meni i nositi katodni televizor sa 4. kata bez lifta, on ide na bogati plijen tj. na živu lovu, a toga kod mene nažalost nema...
pejj78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 18:17   #712
imam problem sa zaključavanjem vrata.
model vrata je dierre classe 3, env 1627.
stvar je u tome da se vrata ne mogu zaključati iznutra, osim ako je ključ u bravi s vanjske strane. s unutarnje strane ne ide ključ nego onaj sistem na okretanje, nadam se da znate na što mislim...
pogledao sam malo oko brave postoji li neki sistem za promjenu toga no nisam ništa konkretno zamjetio...
ako netko zna kako riješiti problem bio bih mu zahvalan, prije nego pozovem majstora da me odere....
mighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:56   #713
Savjet:
Zamjeniti navedena vrata protuprovalnim (kvalitetnim) jer takva vrata na slici ni Kinezi ne deklariraju protuprovalnim već metalnim ulaznim vratima. Ako netko hoće protuprovalna vrata onda ne kupuje kineska...naravno ako je protuprovalnosta ulaznih vrata neki uvjet zamjene postojećih vrata. A sa kvalitetnim (čitaj: talijanskim) dobije se ujedno i toplinska i zvučna izolacija (naravno ne na svim)...tako da što prije zamjenite vrata to ćete biti zadovoljniji. Prijedlog: Dierre ili neki drugi renomirani proizvođač protuprovalnih vrata.
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 22:16   #714
Jel tko čuo za ova vrata? Jel valja to kaj?
http://www.hlmcentar.hr/protuprovalna1.asp?link=vrata
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:27   #715
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Evo da podijelim s drugima svoje iskustvo.

Pretražili smo najprije putem interneta 20-ak firmi koje ugrađuju PP vrata, uspoređivali ih pa suzili izbor, nakon toga osobno otišli pogledati najprihvatljivije.

Izbor je pao na Protectum, prihvatljiva cijena i odlična usluga. 4200kn sve uključeno, demontaža i odvoz starih vrata, montaža novih i završni zidarski radovi. I sviđa mi se da se napokon majstori drže dogovora do posljednjeg detalja, sve je bilo napravljeno u dogovorenom roku, i napravljeno je kako spada. Evo prošlo je više od mjesec dana i vrata funkcioniraju besprijekorno.

P.S. ako nekome treba, mogu staviti linkove svih firmi čiju sam ponudu uzeo u obzir, ima ih 20-ak.
I ja sam imao slicna pozitivna iskustva s Protectumom.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:42   #716
protu provalna vrata na vikendici

trebao bi savijet od neko tko se kuzi u protu provalna vrata. Na vikendici imam obicna vrata i vec mi se je par puta dogodilo da su navracali nepozvani gosti. Ekipa bi jednostavno odvalila/probusiala bravu na vratima. Da li bi protuprovalna vrata sprijecila ovakve situacije.
televrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:23   #717
Ako je tvoja vikendica prizemnica, mislim da je mala korist od protuprovalnih vrata, jer se lopovi neće mučiti s vratima, već će jednostavno razbiti prozor.
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 12:06   #718
Pozdrav,

zanima me da li netko zna koja pp vrata imaju najbolju zvučnu izolaciju?
Naime, to mi je glavni razlog zbog kojih bi ih nabavljao; "sigurnost" je na drugom mjestu..
DiNozzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:48   #719
Prosurfaj po netu koja su, no ugradnja je od iznimnog značenja pored "certifikata". Naime, konačna pritisnutost krila o štok ovise o pop nitni koju na kraju ugradi monter. Meni ona gumena zavjesica na dnu ne funkcionira najbolje jer ima visinske razlike, pa ću ugraditi i dole extra gumu. Potom koliko je nafutrano pur pjene oko štokova i sl...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 08:42   #720
da li mi tko zna reći jesu li "obična" vrata ili protuprovalna bolja kao zvučna izolacija? znam da se PP vrata može dati ispuniti staklenom vunom i oni koji prodaju tam di sam gledala do sad tvrde da je izolacija do 40 decibela. zanima me je li to istina i dovoljan razlog da kupim protuprovalna umjesto običnih...?
cookiemonster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.