Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 11:42   #1
Kako je kod vas? - otvaranje vrata

Dolazim jutros doma, znam da mama spava i prvi put nakon dugo vremena vadim kljuceve i otkljucavam vrata. (Dobro, ovdje izostavljam situacije kad dolazim doma u 4 ujutro, naravno da si onda sama otkljucavam- ovdje mislim na preko dana) I razmisljam o tome i odlucujem da moram otvorit temu na zenskom kutku
Nas ima jako puno doma + dida koji dolazi svaki dan popodne + spremacica - ugl. uvijek je netko doma. I kod nas je obicaj da si ne otkljucavamo sami stan (iako svatko ima uredno svoju kljuc) nego se zvoni i onda se netko dize i otvara vrata. Primjetila sam kad sam bila kod dr.ljudi da ima obitelji koji sami otkljucavaju bez obzira sto je netko doma.

Ja se ne mogu odluciti sto je ispravno.. s jedne strane lijepo je kad ti netko uvijek otvori vrata i doceka te kad ulazis, iako nekad te doceka faca 'jbm.ti.mamicu.upravo.radim.nes.i.koji.k.si.sad.do sla.da.se.moram.dizat', s druge strane- niste gosti, zivite ovdje, otkljucajte si i nemojte zezat.

Zanima me kako je kod vas i dali vam je bilo drukcije u roditeljskom domu pa ste promijenile i zasto?
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:46   #2
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu odluciti sto je ispravno.. s jedne strane lijepo je kad ti netko uvijek otvori vrata i doceka te kad ulazis, iako nekad te doceka faca 'jbm.ti.mamicu.upravo.radim.nes.i.koji.k.si.sad.do sla.da.se.moram.dizat', s druge strane- niste gosti, zivite ovdje, otkljucajte si i nemojte zezat.

Zanima me kako je kod vas i dali vam je bilo drukcije u roditeljskom domu pa ste promijenile i zasto?
Kod mene se uvijek netko ili nešto diže

Nemam naviku otključavati vrata ako je netko kod kuće, to sam pokupila iz roditeljskog doma
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:55   #3
Zanimljivo, nije mi palo napamet da postoji i druga varijanta priče

Mi smo si uvijek sami otključavali, mislim, zašto dizati i maltretirati ikog? Ili još gore, čekati pred vratima

Jedino ako se zaboravi ključ, onda moraš zvoniti, jbg, ali to je uvijek bilo praćeno njurganjima tipa "zašto ne nosiš ključ"
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:08   #4
neobično, nikad mi nije palo na pamet da ima i ovakvih kombinacija

mi smo uvijek sami otključavali vrata
ako je to tvoj dom, ući ćeš u njega kad poželiš, zašto bih čekala pred vratima kao neko siroče dok se netko drugi ne ustane i pusti me, usputno se on sam inkomodiravši
Cirokumulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:14   #5
Sama otkljucavam.

Idiotarija mi je zvonit a kljuc mi je u dzepu.
Cemu nosit uopce kljuc koji onda ne rabim nego zvonim da mi neko otvara vrata
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:26   #6
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Dolazim jutros doma, znam da mama spava i prvi put nakon dugo vremena vadim kljuceve i otkljucavam vrata. (Dobro, ovdje izostavljam situacije kad dolazim doma u 4 ujutro, naravno da si onda sama otkljucavam- ovdje mislim na preko dana) I razmisljam o tome i odlucujem da moram otvorit temu na zenskom kutku
Nas ima jako puno doma + dida koji dolazi svaki dan popodne + spremacica - ugl. uvijek je netko doma. I kod nas je obicaj da si ne otkljucavamo sami stan (iako svatko ima uredno svoju kljuc) nego se zvoni i onda se netko dize i otvara vrata. Primjetila sam kad sam bila kod dr.ljudi da ima obitelji koji sami otkljucavaju bez obzira sto je netko doma.

Ja se ne mogu odluciti sto je ispravno.. s jedne strane lijepo je kad ti netko uvijek otvori vrata i doceka te kad ulazis, iako nekad te doceka faca 'jbm.ti.mamicu.upravo.radim.nes.i.koji.k.si.sad.do sla.da.se.moram.dizat', s druge strane- niste gosti, zivite ovdje, otkljucajte si i nemojte zezat.

Zanima me kako je kod vas i dali vam je bilo drukcije u roditeljskom domu pa ste promijenile i zasto?
Ja nemam zivaca cekat nekoga da mi otvori vrata.
Mislim da sam, od kad sam prvi put dobila lkjuceve u ruke, uvijek sama otkljucavala.

I kaj ti dolazis doma tak kasno (rano)? Ha? Ha?
bok ti

__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:35   #7
Kod nas je uvijek otključano...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:58   #8
A ključ ispod otirača? No romance vatsoevr
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:00   #9
uvijek smo si sami otključavali. glupo mi je zvonit ako imam ključ u džepu.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:11   #10
uvijek si sama otkuljučavam.
jedino ako je ovaj drugi zaboravio izvaditi ključ iz brave pa moram leć na zvono
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:14   #11
Ne zaključavam vrata već godinama (čuva ih pas koji ima oči velike kao mlinsko kolo). Kad sam živio u velikoj obitelji poput tvoje otključavanje/zvonjava je ovisilo o trenutnoj inspiraciji ulazača u stan, oni koji su htjeli podijeliti svoju nadrkanost s ukućanima što je prije moguće bi zasjeli na zvono, kao i oni koji su imali za podijeliti dobrih vijesti (npr. kad netko od ukućana pregazi vepra i slično).

Možemo dakle reći da je zvonjava označavala gosta ili događaj, mada su neki nastojali biti događaj sami po sebi. Ali to ne ide tako. Moraš prvo pregaziti vepra.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:16   #12
... i nezgodno je kad zvoniš, a ukućan je baš na zahodu.
zato je bolje imat svoj ključ.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:18   #13
ja volim zaključati i ostaviti ključ unutra da nitko ne može ući, a ne smiju ni zvoniti jer bebe spavaju, pa neka kuckaju
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:24   #14
Ja niti nemam zvono. Trebali smo odavno stavit al nam se dopalo kaj ga nemamo
Kad je netko doma ne zaključavaju se vrata (živimo u kući) Inače si sami otvaraju.
Gosti moraju zvat jer nemamo zvono.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:29   #15
Mi svi imamo i nosimo ključeve i sami si otvaramo.

Da zvonim i netko drugi mi otvara je iznimka, i ovisi o tome kakve je volje onaj koji mi je otvorio dobit ću podsjetnik da ne zaboravim ključeve idući put. Ja ih gubim po stanu (ne vani) pa imam duplikate, zgrabim one koji su mi bliži.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:34   #16
uvijek sama otkljucavam, brze mi je i jednostavnije
a i onima oko mene
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:37   #17
Ako je netko doma, ulazim bez ključa jer je otključano
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:59   #18
Otključavam sama, a i izlude me kad mi se desi da zaboravim ključ pa moram stajati vanka i slušati kako se dovikuju tko će otvoriti. Na kraju se mama smiluje inače bi se načekala.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:35   #19
Mi nosimo ključeve i samo otključavamo. Naime, tata je jedini koji uvijek zvoni i uvijek nas sve iziritra s time jer nas prekida u onom što radimo
U principu uvijek sama otkljucavam vrata osim ako zaboravim kljuc pa moram zvonit.. al uvijek dobijem jezikovu juhu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:37   #20
kad smo živjeli kod mm-ovih roditelja, svaki božji dan me izludila situacija svekra koji zvoni na ulazna vrata (naravno da radiš nekaj u tom trenu, nije da sjediš i čohaš se po guzici) i kad bi ja recimo ispustila komad mesa, oprala ruke i došla do vrata, on stoji s vanjske strane s ključem U RUKAMA
da ne ispadne da to sve dugo traje, majstor kad zvoni, već ima ključ u ručicama
naravno, nikad ga ne upotrijebi, nego čeka (i ispaljuje prigodno "kaj ti tak dugo treba?") :mitraljez:
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.