Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2020., 20:04   #1
Psyllium: prah ili ljuskice?

Pozdrav, imam pitanje pa ako netko može pomoći

Starija osoba inače duže vrijeme koristi Psyllium prah (uzima razmućeno u vodi) zbog održavanja redovite stolice, privikla se na gelastu konzistenciju i to OK funkcionira (i pomaže).

S obzirom da taj prah kupujem u DM-u koji mi je trenutno nedostupan (inače je cijena oko 50kn/250g), našla sam u fitness.com webshopu psyllium ljuskice oko 50kn/500g). U opisu stoji u principu isto, dakle može se razmutiti u vodi i tako konzumirati.

Razlika u cijeni je značajna pa me zanima je li zaista svejedno za tu specifičnu namjenu (održavanje redovitosti stolice) koristi li se prah ili ljuskice? Kada se ljuskice razmute u vodi, dobiva li se manje-više ista, gelasta tekućina kao i od praha?

Na netu nisam našla konkretne informacije koje bi mi odgovorile na pitanja, pa molim za pomoć nekoga tko ima osobno iskustvo. Hvala!
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2020., 07:20   #2
Quote:
mariana3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje pa ako netko može pomoći

Starija osoba inače duže vrijeme koristi Psyllium prah (uzima razmućeno u vodi) zbog održavanja redovite stolice, privikla se na gelastu konzistenciju i to OK funkcionira (i pomaže).

S obzirom da taj prah kupujem u DM-u koji mi je trenutno nedostupan (inače je cijena oko 50kn/250g), našla sam u fitness.com webshopu psyllium ljuskice oko 50kn/500g). U opisu stoji u principu isto, dakle može se razmutiti u vodi i tako konzumirati.

Razlika u cijeni je značajna pa me zanima je li zaista svejedno za tu specifičnu namjenu (održavanje redovitosti stolice) koristi li se prah ili ljuskice? Kada se ljuskice razmute u vodi, dobiva li se manje-više ista, gelasta tekućina kao i od praha?

Na netu nisam našla konkretne informacije koje bi mi odgovorile na pitanja, pa molim za pomoć nekoga tko ima osobno iskustvo. Hvala!
isto je to
prah su mljevene ljuskice

https://healthyeating.sfgate.com/ben...pdr-12242.html
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2020., 10:08   #3
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
isto je to
prah su mljevene ljuskice

https://healthyeating.sfgate.com/ben...pdr-12242.html
Znam da su isto, samo nisam bila sigurna jel manje-više isti rezultat miješanja s vodom, s obzirom da osoba koja to uzima je malo... osjetljivija na promjene teksture, okusa itd...

Hvala na odgovoru
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2020., 14:13   #4
Quote:
mariana3 kaže: Pogledaj post
Znam da su isto, samo nisam bila sigurna jel manje-više isti rezultat miješanja s vodom, s obzirom da osoba koja to uzima je malo... osjetljivija na promjene teksture, okusa itd...

Hvala na odgovoru
Ako ima mlinac za kavu, može ljuskice u nekoliko sekundi samljeti u prah.
Marlis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2020., 00:09   #5
Ja ih kupujem u bipi ali obavezno ljuskice 500g - 52 kn od nutrigolda (Ima i u tzh) još ako pogodim vikend akciju bude super
Pijem natašte u 2 dcl jogurta ili kefira, dodam dvije jušne žlice i odmah miješam te eksam
Nakon odmah 2 dcl vode i kroz dan 2l vode
Dorucak ide kasnije

Gadi mi se gelasta tekstura pa je eksanje jedini nacin
Artek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2020., 05:57   #6
Quote:
Artek kaže: Pogledaj post
Ja ih kupujem u bipi ali obavezno ljuskice 500g - 52 kn od nutrigolda (Ima i u tzh) još ako pogodim vikend akciju bude super
Pijem natašte u 2 dcl jogurta ili kefira, dodam dvije jušne žlice i odmah miješam te eksam
Nakon odmah 2 dcl vode i kroz dan 2l vode
Dorucak ide kasnije

Gadi mi se gelasta tekstura pa je eksanje jedini nacin
možeš i kuhati s njima pa je to način da ih uneseš a nije gadno ili gelasto
npr. zagustiti variva, radit kruhove, palačinke itd
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.