Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 09:32   #5341
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
stranicu, dvije unazad sam rekla da brat kupuje neki kompakt uz uvjet dobrih HD video snimki... Nakon preporuka, odlučili se za olympus xz2, i onda naletimo na ovaj filmić.... zar on zaista tako bruji kod snimanja? Jer to bi bio deal breaker

edit: kad sam prvi put gledala filmić sam pomislila da se to čuju nekakave ptice/životinje u pozadini

edit2: ima li velike razlike između sony rx100 i rx100 M2? (moja dvojka još nije doputovala )
slično sam ja imao na Nikonu p100i onda sam isključio auto focus za vrijeme snimanja filmova jer me je živciralo to skljocanje.
osim toga je kod zumiranja i odzumiranja senzor poskakivao tako da slika nije bila gledljiva.
canon je na nekim svojim modelima ugasio opciju zumiranja i auto fokusiranja u toku snimanja baš zbog šumova motora koje nisu uspjeli reducirati(za ixus 115hs znam jer sam ga imao).
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:38   #5342
ali čitala sam (doduše onako letimično) da kod olympusa to ne uklanja problem
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:54   #5343
Quote:
marijo-m kaže: Pogledaj post
kak ne treba otključavati... kaj ima na sebi gumb koji stisneš i on odmah pali ekran sa podignutom aplikacijom za fotkanje.
na žalost moja sirotinja S2 to nema.
ja moram stisnuti gumb za paljenje da bi se upalio ekran nakon toga unijeti kombinacinju za otključcanje ili ako je to ugašeno samo otključati ekran... otići u aplikacije i pokrenuti slikanje... nakad prije je ikonica stajala na samom početku ali s vremenom je otišlna na 4 ekran.
LG g3 u najboljem slučaju košta 3000 kn a po dućanima oko 5000 ...
Lumia 1020 oko 2700 a u dućanu 4000...
uopće je nepotrebno uspoređivati neki kompakt od 500 kn sa smart strojevima koji koštaju 10x više...

LG G3 ima tipku na poledjini kojom se aktivira fotic...iz stanja mirovanja fotic se aktivira u jednoj sec, a fotka se moze okinuti samo da se dotakne ekran na mjestu gdje zelimo focus...sve skupa do prve fotke mozda 2 sec.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 01:48   #5344
Quote:
Lentus kaže: Pogledaj post
@Ocean77, potpuno si u pravo. Dandanas se posebno za početnike, uopšte ne isplati kupovati jeftini kompaktni fotič, nego je bolje, da se kupi malo bolji mobitel, i imaš sve u jednom.
Moj HTC One (M7) nadmašio je 7 godina starog Canona A710is tako po danu, tako i u slabijim svejetlostnim uvjetima. Da o videu i raznim funkcijama ne pričam. Na more uopšte nisam nosio fotoaparat sa sobom. Sve sam fotkao sa mobitelom i slike su više nego zadovoljavajuće.

Za ozbiljnije fotkanje želim uzeti neki manji mirrorless ili neki kompakt sa 1 inch senzorom.
Zanimljivo, imam isti mobitel i toliko sam nezadovoljan njegovom kamerom da u godinu i nesto dana nisam slikao ni 10 fotografija.
__________________
SuRkI

Astronomi Domine
surki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:08   #5345
ja sam slikao neko vrijeme sa s2 dok se onaj premaz na objektivu nije oštetio od nošenja u đepu.
predlažu mi neko poliranje a ja sam probao svašta i to je sve skupa u banani... trebalo bi rastaviti mob i nekako zamjeniti taj dio sa novim ... vidim da ih na ebayu ima i da nisam jedini kome to treba.
ali dok je i slikalo meni su te slike bile u razini ixusa 40 koji ima 4 mpx i star je 10 godina. istina imaju duplo više pixela ali velim kad gledam sliku nije ništa bolja od tog starog aparata.
o slikama u zatvorenom ne treba ni raspravljati... ovaj ima blic i kad ga okine sve u krugu od 3 metra je fino blicnuto dok na s2 imam prekrasnu blur sliku u tim uvjetima
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 23:51   #5346
Pozdrav svima,
kupujem fotoaparat jer dosta putujem i voljela bih imati kvalitetnije slike nego s mobitelom i nekim bezveznim fotoaparatom pa iako uskoro planiram kupiti neki dosta kvalitetniji i ici na fototecaj za pocetak bih kupila kompaktni, zanima me sto mislite o ovom? http://www.canon.hr/For_Home/Product...IXUS/ixus_155/
Htjela bih neki s kojim ce biti lijepe i kvalitetnije slike, ne treba mi nista prekomplicirano, najvise za ljude (putovanja), obitelj, zivotinje i sl.
Ili imate neki ok za preporuciti? S oglasa se bojim kupovati jer nemam iskustva, tesko cu skuziti sto je ok.
Mogu li naci do 800 kn nesto dobro mozda?
Hvala na odg!
sunshine2468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:30   #5347
Quote:
sunshine2468 kaže: Pogledaj post
...Mogu li naci do 800 kn nesto dobro mozda?
Mobitel sa kamerom 2 u 1 i baterija je uvijek puna
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:09   #5348
Quote:
sunshine2468 kaže: Pogledaj post
Mogu li naci do 800 kn nesto dobro mozda?
Za 800 kn ne.

Za 1300 kn ima Olympus XZ-10 (u MagazinRS-u). Vrlo dobar fotić, pogotovo za tu lovu.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:33   #5349
Iskoristiću najveći dio teksta koji je napisala sunshine2468

Pozdrav svima,
kupujem fotoaparat jer dosta putujem i volio bih imati kvalitetnije slike nego s mobitelom i nekim bezveznim fotoaparatom pa bih kupop neki prosumer
Htio bih neki s kojim ce biti lijepe i kvalitetnije slike, ne treba mi nista prekomplicirano, najvise za pejzaž, ljude (putovanja), obitelj, zivotinje i sl.
Imate li neki ok za preporuciti? S oglasa se bojim kupovati jer nemam iskustva, tesko cu skuziti sto je ok.
Mogu li naci do 350 € nesto dobro mozda?
Hvala na odg!

Da li je Nikon 520 dobro rješenje?
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:16   #5350
molim vas još trenutak vaše pažnje... do sad ste bili iznimno od pomoći, ali trebam još maaalo vašeg vremena
olympus xz2 je ispao iz igre zbog filmića i znam da odlazimo u potpuno novu sferu koja nema veze s dosadašnjom pričom ali su se našli i novi izvori financiranja za fotić koji bi brat trebao uzeti...
Nakon što se odlučio da će uzeti kao i ja (samo tu u HR), sony rx100 M2, njegova cura je počela natezati na mirrorless jer je njima viewfinder dealbreaker (ja doduše to nikad ne koristim ali to sam ja) a za RX, VF košta skoro kao pola fotića. Doduše, ostaje i M3 ali to kažu da im se čini ipak preeeeviše za kompakt. I onda? Možda sonya6000 ili nex6 ili nešto treće? I koji objektiv bi bio must have za start?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:08   #5351
Zanimljiva cijena NEX-6

Ovako to rade njemci sa modelima na zalasku: NEX-6

Za start ce ti 16-50 kit objektiv biti dovoljno dobar.
__________________
SuRkI

Astronomi Domine
surki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:58   #5352
Quote:
sunshine2468 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
kupujem fotoaparat jer dosta putujem i voljela bih imati kvalitetnije slike nego s mobitelom i nekim bezveznim fotoaparatom pa iako uskoro planiram kupiti neki dosta kvalitetniji i ici na fototecaj za pocetak bih kupila kompaktni, zanima me sto mislite o ovom? http://www.canon.hr/For_Home/Product...IXUS/ixus_155/
Htjela bih neki s kojim ce biti lijepe i kvalitetnije slike, ne treba mi nista prekomplicirano, najvise za ljude (putovanja), obitelj, zivotinje i sl.
Ili imate neki ok za preporuciti? S oglasa se bojim kupovati jer nemam iskustva, tesko cu skuziti sto je ok.
Mogu li naci do 800 kn nesto dobro mozda?
Hvala na odg!
ako se vratiš par postova nazad vidjet ćeš da smo komentiral već nekaj slično.

to je igračka koju su nabrijali na 20mpx i nema baš nikaj pretjerano kaj se ne može naći na jeftinijim canon kompakima.
ja ti imam jedan iz IS A1100 serije 12 mpx i ovaj friško kupljeni 220HS... i SX40HS... sve je 12 mpx usporedba slika na očigled daje daleko bolju sliku kod HS serije.
gore spominjani nisam koristio niti vidio slike osim na netu kad sam ga pretraživao da vidim kaj to je.
u svakom slučaju mali senzor... hrpa pixela ... 10x zoom... slika vjerojatno kvalitete najnovije generacije mobitela (koji naravno nema zoom).
cijena od 899 kn koliko vidim da je po dućanima je na granici.
s druge strane to je ipak canon ... i vjerojatno svoj posao radi OK.
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:08   #5353
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Iskoristiću najveći dio teksta koji je napisala sunshine2468

Pozdrav svima,
kupujem fotoaparat jer dosta putujem i volio bih imati kvalitetnije slike nego s mobitelom i nekim bezveznim fotoaparatom pa bih kupop neki prosumer
Htio bih neki s kojim ce biti lijepe i kvalitetnije slike, ne treba mi nista prekomplicirano, najvise za pejzaž, ljude (putovanja), obitelj, zivotinje i sl.
Imate li neki ok za preporuciti? S oglasa se bojim kupovati jer nemam iskustva, tesko cu skuziti sto je ok.
Mogu li naci do 350 € nesto dobro mozda?
Hvala na odg!

Da li je Nikon 520 dobro rješenje?
350E daje cijeli spektar opcija....
čak možeš i novi mirorles dobiti za te pare.
Nikon 520....
puno zooma.... puno pixela.
imao sam P100 slikao sa koleginim P500 i P520
između dva okidaja treba čekati po 3-4 sek.
služeni podatak je 3 sek a to se oduži i na 4.
mali senzor .... spor fokus na velikom zoomu...
kompliciran menu .... ovaj kotać odozada za odabir postavki nefunkcionalan za nas koji imamo čevape umjesto palca...
u principu to je "idiot" sa ogromnim zoomom...
eto rekao sam svašta i ništa.
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 18:44   #5354
Hvala Marijo!
Imaš li neki predlog. Ne bih kupovao "idiot", ali ni nešto previše komplikovano. Važnije mi je da ima dobru fotografiju, a manje pažnje obraćam na video zapise.
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:09   #5355
Uh......
Ja sam ti canonas.... pa ako ne mislis uzet mirorles za te pare onda razmisli o S100 ili s90 ... ili G seriji.
Od g15 na vise... o G1X svasta pisu i u plus i u minus ja sma ga imao na probi par dana i radio je prekrasne slike
Imas i perjanicu olympusove kompakt serije o njoj se pisalo par postova prije. A frend ima i novi nikon ne znam koji model ali sa vecim senzorom i slike su vrhunske.
O soniju su decki isto gore pisali svasta dobro iako meni mije bio nekaj posebno
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 23:44   #5356
Quote:
marijo-m kaže: Pogledaj post
to je igračka koju su nabrijali na 20mpx i nema baš nikaj pretjerano kaj se ne može naći na jeftinijim canon kompakima.
ja ti imam jedan iz IS A1100 serije 12 mpx i ovaj friško kupljeni 220HS... i SX40HS... sve je 12 mpx usporedba slika na očigled daje daleko bolju sliku kod HS serije.
gore spominjani nisam koristio niti vidio slike osim na netu kad sam ga pretraživao da vidim kaj to je.
u svakom slučaju mali senzor... hrpa pixela ... 10x zoom... slika vjerojatno kvalitete najnovije generacije mobitela (koji naravno nema zoom).
cijena od 899 kn koliko vidim da je po dućanima je na granici.
s druge strane to je ipak canon ... i vjerojatno svoj posao radi OK.
Hvala puno na odgovoru, a jesi li koristio ovaj mozda http://www.canon.hr/For_Home/Product.../ixus_265_hs/? Uzela bih mozda taj ako je bolji (za ovo sto meni uglavnom treba).
sunshine2468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 01:05   #5357
Evo ga!!!
Canon PowerShot G15
Čini li ti se Marijo da bi ovo bio dobar izbor?
Koje us eventualne mane ovog aparata?
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:31   #5358
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Evo ga!!!
Canon PowerShot G15
Čini li ti se Marijo da bi ovo bio dobar izbor?
Koje us eventualne mane ovog aparata?
znači on ima 1/1.7" (7.44 x 5.58 mm) senzor što je malo više nego kompakti 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm) što se naravno osjeti na slikama.
optika je isto tako daleko bolja.
Da ne velim da je natrpan opcijama kakve ima dslr.
Njegova cijena je ogromna .... na prvi pogled preskupo ali ako se čovjek želi popesti koju stepenicu više u fotkanju onda je to prava stvar i onda i nije tako preskup.
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 19:41   #5359
Pozdrav svima. Imam digitalac Samsung ST200F koji sam dobila prije 2 godine i moram reći da sam prezadovoljna s njime jer ima 10x optički zoom što je za aparate u toj klasi odlično, boje su mu odlične, a slike kad se izrade su prekrasne. Ima i stabilizator slike tako da se može fotkati i u pokretu što mi je odlična stvar, a ima još hrpu dodataka koji mi nisu toliko bitni.

Stvar je u tome što bih sada prešla na neki malo bolji digitalac ili prosumer ili tako nešto, do 3500 kn, pa me zanima što mi preporučate s obzirom na navedena obilježja?
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:53   #5360
Ako ides na mirorles mozes dobiti olympus pen,samsung nx, sony nex.
Ako bi neki bolji kompakt onda imas gore spominjani olympus , canon g seriju, sony rx....
Ako bi neki slr mozes dobiti nikona 3200....canona 1100d ili cak 1200d
Ovisi koje su ti zelje i ambicije
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.