Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 00:28   #2221
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
past tense...... kako vec rekoh na putu si.......
I ti ces jednom pisati u past tensu...

nego kako je na poslu, jesi li pronasao neke nove veze vezice I poznanstav koja bi te mogla pogurati naprijed...
Imam ja dosta veza, no svi kao da puno pricaju a nitko zapravo nemoze/nezeli pomoci, moram priznati vrlo cudno. No nema veze vidjeti cemo rekose sljepci, evo blizi se tri mjeseca kroz dva dana
kinimod123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 06:45   #2222
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Pa kad vas (ITovce) kosooki siju niskom cijenom rada i znanjem i sve to bez inzinjerskih titula.
Moram ustati u obranu casti hrvatske IT industrije i ostro demantirati ovakve navode

Zajebanciju na stranu, trenutna IT scena (u Sydneyu) je u banani... Dogodilo se zasicenje trzista imigrantima, sve je jaci offshore outsourcing, gospodarstvo generalno usporava unatoc rekordno niskim kamatama (RBA drzi 2.5% kamatu vec 12 mjeseci zaredom)... Upravo sad na poslu zavrsvamo dva projekta koji dizu infrastrukturu za novih 450 kolega u Indiji - to je novih 450 radih mjesta manje u AUS samo u mojoj firmi.
Dok sam trazio posao pokusavao sam problem sagledati sa vise strana pa sam tako razmisljao bih li ja sam sebe zaposlio da sam ja taj koji trazi covjeka za svoj tim? Ili bi zaposlio nekoga za koga mi je jako lako provjeriti reference, tko ima dokazani track record u AUS firmama... Ne znam, tvrda je korica australskog IT kruha

Jedino pravilo ovdje je da pravila nema... Nas 20 mozemo napisati svoje imigrantske price i doci ce netko 21. i ispricati svoju verziju, nekome je lakse nekome je teze. Ja sam imao srecu da poznam osobu koja je dovoljno visoko pozicionirana u svojoj organizaciji i koja me preprucila za intervju... Da nisam imao to, ne znam gdje bi danas bio i sto bi radio... Unatoc svim mojim vjestinama, iskustvu, optimiziranom aussie cv-u, ispravnom stavu i ostalim stvarima sreca da sam u pravo vrijeme na pravom mjestu i da poznam pravu osobu je kod mene bila presudna za kvalitetan start zivota u Australiji... E sad, to je moja prica a netko moze biti i 10 puta pametniji i bolji od mene i ne poznavati tu pravu osobu i bit ce mu grozno i tesko

Mislim da je isto stvar u tome s kakvom idejom smo dosli ovdje. Ja sam dosao ovdje docekati penziju i nije mi bio problem progurati i prezivjeti neke malo teze periode do sad jer sam uvijek gledao dugorocno i vjerovao sam da ce dugorocno sve biti ok. Imam tu na poslu kolega koji dolaze pokupiti pare i vratiti se doma (vecinom Englezi) i njima bas i ne cvjetaju ruze - to je njihovo misljenje - i gledaju kak da se sto brze vrate doma... A onda na vijestima covjek uhvati kak je policija u Cabrramatti upala u kucu i nasla 30 Kineza kak spavaju po podovima i svi su happy i Australija im je prelijepa zemlja

Cini mi se sve vise po svim lijepim i losim useljenickim pricama da je kljucni faktor sreca - kako se kaze - bolje se roditi bez one stvari nego bez srece jer ako imas srece i ona stvar ce ti narasti
piko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 06:55   #2223
Samo da se ubacim: aplikacija za 186 predana prekjučer, a od danas eto i Tuflje u Medicareu – ijuju! fremantle.wa, hvala na pomoći!

piko, hvala na dijeljenju iskustva. Totalno zanimljiv uvid. Meni se ljudi i dan-danas čude kad me pitaju što radim (evo i danas na Medicareu), tako da se samo podsjećam koliko sam (uz sav trud) sreće imao.

P.S. Evo, upravo mi javilo da je nominacija uspješno linkana s aplikacijom za vizu. Phew.
__________________
Neam ti ja pujma.

Zadnje uređivanje Tufljo : 20.08.2014. at 07:35. Reason: dodan tekst i info
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:15   #2224
Pa ti si rekao sve isto sto i ja samo na ljepsi nacin. Samo nisu kosooki vec Indijci, isti vrag, zar ne. Bilo kako bilo ovo je kapitalizam i ovdje se gleda maksimum dobit za minimum ulog.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:15   #2225
Quote:
piko kaže: Pogledaj post
Moram ustati u obranu casti hrvatske IT industrije i ostro demantirati ovakve navode

Zajebanciju na stranu, trenutna IT scena (u Sydneyu) je u banani... Dogodilo se zasicenje trzista imigrantima, sve je jaci offshore outsourcing, gospodarstvo generalno usporava unatoc rekordno niskim kamatama (RBA drzi 2.5% kamatu vec 12 mjeseci zaredom)... Upravo sad na poslu zavrsvamo dva projekta koji dizu infrastrukturu za novih 450 kolega u Indiji - to je novih 450 radih mjesta manje u AUS samo u mojoj firmi.
Dok sam trazio posao pokusavao sam problem sagledati sa vise strana pa sam tako razmisljao bih li ja sam sebe zaposlio da sam ja taj koji trazi covjeka za svoj tim? Ili bi zaposlio nekoga za koga mi je jako lako provjeriti reference, tko ima dokazani track record u AUS firmama... Ne znam, tvrda je korica australskog IT kruha

Jedino pravilo ovdje je da pravila nema... Nas 20 mozemo napisati svoje imigrantske price i doci ce netko 21. i ispricati svoju verziju, nekome je lakse nekome je teze. Ja sam imao srecu da poznam osobu koja je dovoljno visoko pozicionirana u svojoj organizaciji i koja me preprucila za intervju... Da nisam imao to, ne znam gdje bi danas bio i sto bi radio... Unatoc svim mojim vjestinama, iskustvu, optimiziranom aussie cv-u, ispravnom stavu i ostalim stvarima sreca da sam u pravo vrijeme na pravom mjestu i da poznam pravu osobu je kod mene bila presudna za kvalitetan start zivota u Australiji... E sad, to je moja prica a netko moze biti i 10 puta pametniji i bolji od mene i ne poznavati tu pravu osobu i bit ce mu grozno i tesko

Mislim da je isto stvar u tome s kakvom idejom smo dosli ovdje. Ja sam dosao ovdje docekati penziju i nije mi bio problem progurati i prezivjeti neke malo teze periode do sad jer sam uvijek gledao dugorocno i vjerovao sam da ce dugorocno sve biti ok. Imam tu na poslu kolega koji dolaze pokupiti pare i vratiti se doma (vecinom Englezi) i njima bas i ne cvjetaju ruze - to je njihovo misljenje - i gledaju kak da se sto brze vrate doma... A onda na vijestima covjek uhvati kak je policija u Cabrramatti upala u kucu i nasla 30 Kineza kak spavaju po podovima i svi su happy i Australija im je prelijepa zemlja

Cini mi se sve vise po svim lijepim i losim useljenickim pricama da je kljucni faktor sreca - kako se kaze - bolje se roditi bez one stvari nego bez srece jer ako imas srece i ona stvar ce ti narasti

super.... a ja taman kroz mjesec dana idem dole trazit posao u ITu Ohrabrujuce!
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:19   #2226
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
super.... a ja taman kroz mjesec dana idem dole trazit posao u ITu Ohrabrujuce!
Bolje se prekvalificiraj za recimo varioca pa se pridruzi fremantle.wa na $260,000.00/year
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:38   #2227
Thumbs up

Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
super.... a ja taman kroz mjesec dana idem dole trazit posao u ITu Ohrabrujuce!
Cestitam

Evo jedne ideje, nesto sto sam ja sebi vrtio po glavi... Dok radis u malim ekonomijama kao sto je Hrvatska osudjen si na genericke pozicije tipa programer, BA, mrezas, sistemas itd. I svi smo mi svoju cijelu karijeru pokusavali uglaviti sebe u jednu od tih kategorija i zapravo mijenjali sebe, svoje navike i zelje kako bi upali u neki od tih poslova.

Dolaskom ovdje sam shvatio da se ovdje mozes pokusati ponovni izmisliti.. reinvent yourself Mozes krenuti od sebe, svojih kvaliteta, vjestina, znanja osobnog karaktera i pokusati naci posao koji tebi odgovara a ne traziti nesto gdje ti odgovaras poslu... Pozicija ima svakavih, moze se napraviti carrer change.. Sad malo previse filozofiram i ovo sve je opet dosta tesko za napraviti ali je moguce.. Kad pogledas malo Australiju imas sve zapravo - ako ti je napeto korporativno uredsko okruzenje imas ga.. Isto tako ako ti je napeto biti kauboj mozes i to Ima puno vise razlicitih poslova, podrucja rada nego kod nas. Kad pogledas sto Tufljo radi - pa to je genijalno.. Covjek svojim poslom pridonosi boljitku jednog cijelog drustva a to je vec u startu puno vise nego sto vecina nas, koji po cijele dane pametujemo po uredima, radi.
piko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 09:16   #2228
Da je barem plaća 260k.
__________________
Neam ti ja pujma.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:38   #2229
Pa toliko pipe fitter/boilermaker zaradjuje na Barrow Island (CBI&Kentz JV, Gorgon project) a fremantle.wa radi za njih.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:43   #2230
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Pa toliko pipe fitter/boilermaker zaradjuje na Barrow Island (CBI&Kentz JV, Gorgon project) a fremantle.wa radi za njih.
Znači, fremantle.wa plaća cugu.
__________________
Neam ti ja pujma.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:47   #2231
Naravno, cim nam se svima ujednace slobodni dani. Za sada smo ja i on totalno kontra. U stvari mogli bi se naci negdje svi zajedno ali to ce izgleda biti iza nove godine. Kakvi su tvoji planovi, putujes li negdje oko Bozicnih praznika?
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:50   #2232
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Naravno, cim nam se svima ujednace slobodni dani. Za sada smo ja i on totalno kontra. U stvari mogli bi se naci negdje svi zajedno ali to ce izgleda biti iza nove godine. Kakvi su tvoji planovi, putujes li negdje oko Bozicnih praznika?
Meni dolaze dvije grupe familije u studenom i prosincu, tako da planiraju neko bauljanje po Au, a onda svi skupa idemo na NZ.
__________________
Neam ti ja pujma.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:48   #2233
Quote:
Tufljo kaže: Pogledaj post
Da je barem plaća 260k.
ma da je dvogodisnja
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:51   #2234
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
ma da je dvogodisnja
Hahaha, baš!
__________________
Neam ti ja pujma.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:16   #2235
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Bolje se prekvalificiraj za recimo varioca pa se pridruzi fremantle.wa na $260,000.00/year
I o takvim prekvalifikacijama razmisljam.
Ali kljucna stvar o Kinezima/Indijcima koju si ti rekoa su da su oni kvalitetniji od nas, a piko ti kaze da nisu kvalitetniji, nego jeftiniji.

Ja se jedino nadam da se moj posao nemoze bas tako lako outsourcati, dok god je infrastruktura ovdje, kada jednom to pocne bjezati van onda je koma.

Ali vidjeti cemo, mozda stvarno padne prekvalifikacija, na neko tradei zanimanje, jer vidim da inzinjerska nisu bas placena i trazena.
kinimod123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:45   #2236
OK, krivo se izrazih, kvalitetni su dovoljno da dobiju posao prije nego zapadnjaci. U kombinaciji sa cijenom rada dobitna su kombinacija. Na zalost to ocekuje i neke druge grane industrije, recimo pomenuti varioci. Jeftiniji a dovoljno sposobni su Filipinci. Srecom moju industriju jos uvijek stiti regulacija ali do kad ce ne zna se. Trenutna vlada moze promjeniti zakone i trenutne regulacije pa ce i moje zanimanje biti vrijedno ko i u Hrvatskoj - nista. Nadam se za godinu do dvije necu morati vise ni ovisiti o tom zanimanju pa nek mjenjaju sto god hoce.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:29   #2237
Quote:
Tufljo kaže: Pogledaj post
Hvala ti. I'll take that as a compliment.

Kako stvari sad stoje, tu sam za stalno. Imam nebrojeno više mogućnosti nego u Hrvatskoj, a i život je nekako lagodniji (neću reći neopterećen, jer sam osobno preopterećen, hehe).

Ako se mooožda za nekih 15-ak godina skonta nešto u Europi, morat ću to uzeti u obzir. Ali zasad, generalno, sve super (uz rijetki napadaj štucalice).


Još samo jedno, koliko ti je vremenski uzelo od aplikacije do stupanja na australsko tlo? Sve skupa, dakle? I financijski ako nije problem reći?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:48   #2238
Quote:
Rafa007 kaže: Pogledaj post


Još samo jedno, koliko ti je vremenski uzelo od aplikacije do stupanja na australsko tlo? Sve skupa, dakle? I financijski ako nije problem reći?
Od intervjua i ponude za posao isti dan do leta - nešto malo više od tri mjeseca. Viza je bila oko A$450, a za selidbu sam posudio dosta tisuća, ali nisam sve potrošio budući da sam odmah počeo raditi.

Zabrinuo sam se kad sam sjeo u Belgian Beer Cafe i čekao nekoga i kad mi je reklo da je Hoegaarden 18 dolara...
__________________
Neam ti ja pujma.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:11   #2239
Samo bi nadodao da nije sve u novcima.
zoik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:13   #2240
Naravno. Napravio bih sve pet puta iznova.
__________________
Neam ti ja pujma.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.