Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 09:46   #201
Quote:
Prilika koja se ne propušta: Na Siciliji kuće za samo jedan euro
.. moraš ju obnoviti .. ali tvoja je ..

.. neki naši .. na nekom otoku .. možda .. .. davali zemlju i kuću .. na deset godina .. .. nadaju se da bi neko došao i to radio .. .. vjerujem ..
.. meni to ne izgleda nelogično ..
.. ima starih koji tako nešto imaju .. i šta s tim da rade ..

.. a ono što je zanimljivo je ovo ..
.. sa jedne strane su te nekretnine .. velika vrijednost .. .. neko računa .. velika je batica .. ima to i ono .. još samo da umre onaj ..
.. sa druge strane .. ne vrijede ništa ..
.. meni je ostalo iz like ..
.. u jednoj kuvaoni spava desetina .. malo jeste tijesno .. ali jebiga ..
alim is offline  
Old 20.08.2014., 08:30   #202
Znači, do toga je došlo, još jedino alternativa može podnijeti alima, našeg alternativnog mislioca?

Pa, mislim da je to i logično...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.08.2014., 09:52   #203
Jel znaš ti šta se desilo i gde je zaginuo?
Jedan mod reče da je na tri dana, al ne znam gde je popio ban.
Dalaj Sanja is offline  
Old 20.08.2014., 12:29   #204
Još uz Ukrajinu i energetsku politiku:
Quote:
Evropske zemlje su kupovale 84 odsto ruske nafte i oko 76 odsto ruskog izvoza prirodnog gasa. ... Trgovinska razmena između EU i Rusije dostigla je 2012. godine skoro 370 milijardi dolara, dok je američka razmena sa Rusijom iste godine iznosila tričavih 26 milijardi. Otprilike četvrtina gasa EU dolazila je iz Rusije, i oko polovine ruskog izvoza odlazilo je u Uniju, dok je 45 odsto njenog uvoza poticalo iz EU.
http://pescanik.net/2014/08/politika...tskom-sektoru/
nitko drugi is offline  
Old 20.08.2014., 12:44   #205
Nas ovde ucenjuju neprimanjem u EU da uvedemo sankcije Rusima.
Al vidim juče na tv-u (usput i krajem oka) da se postavljaju cevi za južni tok.
Majkumu, al je to ogromno.
Dalaj Sanja is offline  
Old 20.08.2014., 14:28   #206
Je, čitao sam nešto. Vas i Bugare gnjave da odustanete, a Austrijanci i dalje guraju svoj dio. Naravno, to je američki interes, ne europski.

Onaj geza je ''otkrio'' da mi ljudi izgrađujemo jedno novo biće, ''boga'' - te cjevurine mu dođu kao energetski kanali tog novoga ''boga''.
__________________
nagovor na filosofiju
nitko drugi is offline  
Old 20.08.2014., 14:37   #207
Jesi čitao/gledao Generaciju P?
Dalaj Sanja is offline  
Old 20.08.2014., 14:46   #208
Ne, već si me to jednom pitala, al se ne sjećam u kojem kontekstu, samo sam zapamtio da su neki Rusi.
nitko drugi is offline  
Old 20.08.2014., 14:50   #209
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Znači, do toga je došlo, još jedino alternativa može podnijeti alima, našeg alternativnog mislioca?
"alim" je skraćenica za "alternativnu imaginaciju"...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 22.08.2014., 11:37   #210
.. neke .. zanimljive .. stvarčice .. .. u međuvremenu .. .. politika i svjetski ratovi ..

.. valjda u jutarnjem .. vidio naslov .. .. kina i vijetnam će sigurno zaratiti ..
.. mislim si .. jebiga .. stvarno moguće ..
.. ali i razne stvari .. okolo .. .. zanimljivo piše .. a zanimllivo .. mislim .. i jest ..
.. ameri su iz bliskog istoka otišli .. gotovo demonstrativno .. kao .. idu na istok .. .. bilo je čudno ..
.. vijetnam ima 100 mil ljudi .. solidan broj .. .. i veoma prikladan za razne pizdarije ..
.. kina zajebava japan .. .. ni rusi i japan nisu baš preveliki pajdaši ..
.. koreje .. pravi biseri .. .. južna ne ide naročito sa japanom .. a sjeverna .. kao da .. otvara mogućnosti .. sjeverna i kina kao da zahladnjuju .. iako im je kina jedina zemlja na svijetu .. a kina .. kad da bi rado zavoljela južnu ..
.. jebiga .. hrvati ne bi trebali ružno govoriti o sjevernoj koreji .. mogli bi vam postati krvna braća .. preko amera ..
.. a vjetnam je .. .. prilično prikladan .. da ga se gurne na kinu ..
.. japan i ameri da ga pomažu i kuraže .. .. jer bi japan sam .. da počne petljati .. bilo nevjerojatno ..
.. a vjetnam je iz rata sa amerima izašao kao .. moralni pobjednik .. .. osjeća se ratnički .. .. vojska mu je vjerojatno priličan faktor u društvu .. .. sve prilično posloženo upravo za jedan takav rat .. .. pogotovo ako ga ameri drže tako da ne gubi previše ..

.. a tako bi .. cjeli istok .. ko lijevo ko desno .. bio potpuno svrstan ..
alim is offline  
Old 22.08.2014., 12:00   #211
.. još nešto .. .. sa rusima ..

.. negdje je pisalo .. putin neće u ukrajinu .. zna da je to klopka ..
.. ali putin u ukrajini ne želi nato .. .. zna da je i ono klopka .. .. jer kuraži kasparova ..

.. meni izgleda da putin igra dobro .. .. iznad očekivanja ..
.. izgleda mi da je 270 kamiona pomoći .. dobar potez .. .. ukrajini bi mogli zatrebati liječnici .. doći će rusi .. moglo bi im trebati nafte .. plina .. dati će baćuške .. .. motati će se .. tuda negdje .. pomagati ..
.. zašto bi ih se tjeralo .. ?
.. i kijevu će dati .. samo neka plate ..
.. ne vjerujem da bi postigli mnogo time da uđu vojno .. .. a već su i separatisti za mir ..
.. a neko možda svašta radi da bi rusi ušli vojno ..

.. i još nešto .. sa rusima .. .. zanimljivo isto ..
.. negdje sam vidio .. južni tok koji bi išao preko turske grčke i italije ..
.. vjerojatno je samo .. onako .. bačeno .. kao za zajebanciju .. .. ali izgleda .. duhovito .. .. sa mnogih aspekata ..
.. nisam siguran da bi erdogan odbio .. .. mislim da se razočarao u amere .. htio je sjebati asada .. sada je prilično bio kontra židova .. vjerujem da bi rado .. okrenuo malo na ruse .. .. i ne bi se bojao pretjerano .. .. a neki je naftovod tuda i trebao .. samo ne ruski ..
.. grci .. nema zime .. ali talijani ..
.. italija je bila pizdek evrope .. mnoge godine nakon drugog rata .. .. najpouzdaniji američki potrčko ..
.. ali nisam siguran da bi naftovod odbila .. .. znaju digići računati .. prodavali bi naftu slovencima i hrvatima .. za lijepe pare ..

.. a šta bi to značilo za ruse .. ?
.. pa čudna .. zanimljiva situacija .. .. upravo ono što se na karti može vidjeti ..
.. umjesto da naprave .. mali korak .. sa svojima .. srbijom bugarima mađarima .. .. naprave veliki korak sa .. nekim većima .. koji i nisu .. baš njihovi ..
.. mislim da je to .. strateški .. sumnjivo .. .. nekako izgleda bolje ne skakati predaleko .. .. ali nisam siguran da bi njemci i francuzi bili baš jako nezadovoljni ..
.. a od engleza mi .. nekakvo razumjevanje .. nije ni logično očekivati ..

.. šta kažete .. ?
alim is offline  
Old 22.08.2014., 12:55   #212
.. ništa za to .. za sad ..
.. ja juče gledala hrt2 .. otvorila vam se ikea .. kaže .. investicija od 750 miliona evra ..
.. gledam i ne mogu se načuditi .. da investiraš u to da sjebeš vlastitu privredu .. pošto će vam sad domaći proizvođači nameštaja pući ..
.. možda gledam pogrešno .. ali na prvu loptu mi deluje sumanuto ..

.. još mi nije bilo jasno .. neki momak i neka žena .. valjda došli zorom .. u četiri izjutra .. da bi bili prvi na otvaranju ..
.. o tempora o mores .. to ne kapiram nikako .. pa koliko ti bedan život mora biti .. da čekaš na otvaranje ikee od 4 izjutra .. da bi unucima pričao kako si ušao prvi ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 22.08.2014., 13:07   #213
.. pa da .. .. mislim da je 100 mil € .. nisam siguran .. .. ali i to je puno ..
.. josipović otvarao ..
.. mislim da u hrvatskoj više nema normalnog čovjeka .. .. (.. pa sam se i za sebe počeo brinuti ..)

.. ipak mi predstavlja .. izvjesno .. zadovoljstvo ..
.. jer je to propast ipak .. globalističnija .. i ubrzanija ..
.. ne vjerujem da će ove trgovine prodavati baš stalno .. i baš mnogo .. .. a time će .. da .. uništiti hrvate .. ali i sebe .. .. pa će oko ikee da raste korov .. entropičan .. kao oko hrvatskih kuća u lici 95te ..
alim is offline  
Old 22.08.2014., 13:14   #214
.. ikea ..?
.. to je sinonim za stalno i mnogo ..
.. to ti je ono .. kupio bi ormar od punog drveta al nemaš 30000 .. koliko to košta ..
.. a ikea kaže .. dođi kod nas ima za 12000 .. ti dođeš .. a oni kažu .. a imamo i komplet trpezarijski to i 6 stolica za 18000 .. drugde je 30 i nešto ..
.. i ti kupiš ikein ormar i ikeinu trpezarijsku garnituru .. odeš kući i misliš kako si dobro prošao .. s tim da ipak imaš mali problem jer moraš iz kuhinje maknuti u podrum sto i stolice .. da bi imao gde staviti ove ikeine ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 22.08.2014., 13:24   #215
.. švedi .. valjda .. ? .. .. ne vjerujem u ikeu ..
.. ja sam ko alijin otac .. .. u boga vjerujem malo u švede nimalo a u ikeu ko u dorata moga ..
alim is offline  
Old 22.08.2014., 14:01   #216
Quote:
Zapad se podsmjehuje ruskom konvoju, a zašto sam ne pošalje svoj?
.. to pišu rusi ..

.. ili sam jebeno na strani rusa .. pa jako slabo razumijem .. .. ili mi rusi izgledaju sve pametniji .. gotovo genijalci ..

.. izvukli su nešto od kakvih novinara .. govnjara .. .. koji ih zajebavaju .. vjerojatno .. .. ali kako to koriste ..
.. zapad ide metodom koju oduvjek koristi .. .. kao rusi zaostali .. siromašni jadni .. nekulturni ..
.. a rusi jebeno mjenjaju taktiku ..
.. očekivano je .. buniti se što te ismijavaju ..
.. ali genijalno je .. prihvatiti .. i uvući ih ..
.. pošaljite vi ..
.. rusi bi voljeli konvoje sa zapada .. pa bi još svojih konvoja .. .. da ukrajina postane .. nešto ko vašar ..
.. a novinari sa tim .. upadicama .. idu .. glatko .. na ruku ..

.. mislim da su ušli bez dozvole ..
.. ovi su ih zaustavili .. pregledali .. pa zaustavili .. pa se razmišljali ..
.. a rusi će reći .. pa gledali ste .. pregledali .. zaustavili .. pa koji kurac hoćete .. porošenka u prvi kamion .. crnog obamu .. možda .. ama dajte .. nema nikakvih problema .. .. i magdalena olbriht .. i klintonovica .. daj brate koga hoćeš .. nek vide zemlju tihog dona .. .. i grigorija pantjeljejvića ..
alim is offline  
Old 22.08.2014., 14:16   #217
.. videla sam druidovo .. afrika skuplja pomoć za norvešku .. pa me nasmejalo .. i obradovalo ..
.. nije mi nikad palo na pamet da bi moglo biti tako .. ali sad kad vidim .. deluje mi sasvim logično ..

.. video si taj komentar ..? .. to ti je tamo na temi o sebičnima koji pomažu ..
.. kaže druid .. nema lepšeg primera od zapadnjačke pomoći africi .. i objašnjava ..
.. a onda dao video .. afrika skuplja pomoć za norvešku .. u radijatorima ..
.. kao .. mnogi misle da je gadno biti gladan i siromašan .. al najstrašnije je biti u norveškoj .. njima je jadnima hladno .. pomozimo im .. pošaljimo malo afričke toplote onima koji u njoj oskudevaju ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 22.08.2014., 14:18   #218
Quote:
ZAJEDNO PROTIV OKRUTNIH DŽIHADISTA Amerikanci su dobili neočekivanog saveznika
.. pkk .. kurdi .. .. očalan ..

.. neće turci biti naročito stretni sa jakim kurdima .. .. koji su .. usput .. bili teroristi .. .. i još su ..

.. a jebiga .. .. imaju li ameri i jednog saveznika da nije .. bio ili jest .. terorista .. ? .. bogami bi se mogli povezati i sa sjevernom korejom ..
alim is offline  
Old 22.08.2014., 18:52   #219
Quote:
Hamas pogubio 18 kolaboracionista, pogođena sinagoga

Osamnaestorica muškaraca optuženih da su surađivali s Izraelom pogubljena su u Pojasu Gaze, objavila je Hamasova televizija. Među njima, šestorica su pogubljena na javnom trgu.
.. ovo je važna vijest ..
.. veliki problem arapa je upravo to .. mogućnost .. prodaje .. .. na svim nivoima ..
.. mislim da i pod utjecajem isila i njihovih .. filmića iz ljetnog kina na otvorenom .. .. sada i hamas počinje to uviđati ..

.. to će .. polako .. početi uviđati .. i drugi .. i drugi .. i još i drugi .. .. dosta je toga među ljudima što nije čovjek .. .. a turudije .. nepouzdani ..
alim is offline  
Old 23.08.2014., 13:57   #220
Quote:
Ruski konvoj stigao u Lugansk, počela distribucija humanitarne pomoći - Kijev: "Ovo je invazija", SAD: "Odmah vratite kamione"
.. advance .. .. prilično komunistički nastrojeni .. ali valjda je to što kažuistina ..

.. kamioni ušli .. gužva .. iskrcavaju .. vjerujem gužva se stišava .. .. ali .. tu smo negdje .. mišter petro ..

.. i merkelica kod ukra ..
.. šta im priča .. ?
.. pa .. otprilike .. mi smo za mir .. .. i putin treba u ukrajinu .. i on je za mir i to misli reći porošenku ..
.. a šta je to čudno .. ? .. pa to što je to istina .. .. protiv mira su samo ameri poljaci i hrvati .. jebiga .. a kaži ti to njima .. ako si batica ..

.. ovo .. kažu .. merkelica .. na godišnjicu pakta molotov ribentrop ..
alim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.