Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 12:58   #5361
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Bez brige, opet će biti na akciji. U jysku je stalno sve na 50%. To je ona politika nabrijane osnovne cijene i onda na to ide "ogroman popust"
U principu u JYSKU sam skuzio da ako nesto nije na akciji da je najbolje pitati kada ce biti - onda oni unesu broj artikla u kompjuter i vide tocno unaprijed mjesecima kada ce doci to na akciju. Na tu foru sam ustedio dosta para umjesto da kupim sada, strpio sam se 2-3 tjedna i dobio jeftinije. Dakle mozes tocno saznati datum akcije odnosno tjedan akcije.

Ako netko nije znao za tu foru.
europe2seoul is offline  
Old 20.08.2014., 12:59   #5362
Quote:
Elabela kaže: Pogledaj post
Imamo Meblov madrac na onoj savitljivoj podnici,ne znam kako se točno zove. Madrac je sa oprugama,nije se deformirao nego se zgnječilo ono što je bilo ispod navlake. Nekako mi je žao baciti madrac koji nije propao i udubio se. Razmišljam o nadmadracu jer se budimo potrgani,ali se pitam koji bi bio ok. Ne volimo premekano i ne želimo potonuti u spužve. Neka se nađe netko pametan pa da mi kaže da li da uzimam nadmadrac ili ipak madrac. Madrac bi gledala Oriolikov,a za nadmadrac ne znam.
Kako to mislite "nije se deformirao nego se zgnječilo ono što je bilo ispod navlake" ?
Ispod navlake bi trebao biti sloj neke pjene, a ispod toga opruge. Ako se "zgnječila" pjena, to znači da je propao madrac. Ta pjena je madrac, ne spava se na oprugama.
Ako ne volite upadanje u pjenu, nadmadrac sigurno nije rješenje. Razlog zbog kojeg se pjena mogla zgnječiti je taj da se radi o običnoj PU pjeni. Oriolik radi madrace od iste takve pjene. Nisu im loši madraci, ali su običan PU = vijek trajanja 3-5 godina
afoj is offline  
Old 20.08.2014., 13:04   #5363
Quote:
mijur kaže: Pogledaj post
u madrace se kužim ko baba u krivi k**** pa bi molio pomoć

kak se sad otvara Ikea, imaju i madrace, jel uzimao tko već prije, valja li to kaj?
140x200 cm, ja 80, ona 55-60

Zanimljiviji su mi madraci od pjene, konkretno mi je zapeo za oko ovaj
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...263/#/80272252

i

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...263/#/80272252


komentari, savjeti?
hvala
PU pjena 28kn visine 12cm? ili čak 11cm (cijeli madrac je 14cm) za 1200kn

PU pjena 30kg visine 16cm (cijeli madrac je 19cm) za 1200kn
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/futura-basic-madrac

Gledam te madrace od IKEA-e i nisu se baš isprsili. Čak i Jysk ima bolju ponudu!?
afoj is offline  
Old 20.08.2014., 13:50   #5364
Kupujem madrac dimenzije 200x160. Težak sam oko 100 kila, a supruga se trudi smršaviti na 65 . Dakle ima nas...

Iskreno, ne znam odakle bih krenuo. Trenutno sam na madracu koji smo dobili na poklon. Đepičasta je jezgra i mogu reći da mi je udoban.



Jedino gdje sam bio za sada jest Dormeo. Isprobao sam memory silver i onaj novi s hexa spužvastim oprugama. U blizini su mi Bernarda, Hespo, Yisk, Happy Dreams...

Znam da kategorije idu od običnih s bonell jezgrom, prema višeslojnim đepićastim jezgrama u kombinaciji s pjenom i sl. Gdje se tu uklapaju madraci od pjene? Da li je to korak naprijed u tehnologiji ili je samo stvar ukusa?

Da li se povoditi samo na "osjećaj" dok ga isprobavam ili moram paziti na neke druge stvari?
Hvala
Sviba is offline  
Old 20.08.2014., 13:50   #5365
Inače su imali odlične Sultan linije madraca, a sad vidim samo nadmadrace...možda tek mijenjaju, ali to je bio baš visok-oblak madrac.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 20.08.2014., 14:19   #5366
pa je li nakraju vrijedi što kupovati nadmadrac ili ne?

sasvim mi je jasno da to nije dugoročno rješenje, ali da li valja na rok od bar 2 god?
jer bez obzira što imamo deblju štep deku preko običnog madraca s oprugama meni je tvrdo za spavati i imam osjećaj da osjetim baš opruge (žice), ipak taj madrac nije bio vrh ni na početku a sad ima već 8 god.

za novi madrac treba mijenjati krevet (koji je pak dužine 190cm, što bi svakako išlo na veće), podnice, jer su pune pa ne može ništa osim opet opruga i sljedećih godinu, dvije to si ne možemo priuštiti pa zato pitam za nadmadrac jer mi je nakraju udobnije kad zaspem u dnevnom pred tv-om nego kad se premjestim u "pravi" krevet
mačkonja is offline  
Old 20.08.2014., 14:39   #5367
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
pa je li nakraju vrijedi što kupovati nadmadrac ili ne?

sasvim mi je jasno da to nije dugoročno rješenje, ali da li valja na rok od bar 2 god?
jer bez obzira što imamo deblju štep deku preko običnog madraca s oprugama meni je tvrdo za spavati i imam osjećaj da osjetim baš opruge (žice), ipak taj madrac nije bio vrh ni na početku a sad ima već 8 god.

za novi madrac treba mijenjati krevet (koji je pak dužine 190cm, što bi svakako išlo na veće), podnice, jer su pune pa ne može ništa osim opet opruga i sljedećih godinu, dvije to si ne možemo priuštiti pa zato pitam za nadmadrac jer mi je nakraju udobnije kad zaspem u dnevnom pred tv-om nego kad se premjestim u "pravi" krevet
Ako vam je tvrdo, onda će pomoći, ako je tvrdo i neravno onda neće.
afoj is offline  
Old 20.08.2014., 14:44   #5368
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Inače su imali odlične Sultan linije madraca, a sad vidim samo nadmadrace...možda tek mijenjaju, ali to je bio baš visok-oblak madrac.
Sulatan linije više nema, ali iskreno ni to nisu bili neki ludi materijali. IKEA definitivno nije neka sreća s madracima. I ponuda madarca u hrvatskoj je puno lošija od Graza. Kod nas je uglavnom PU i opruga, a vani ima i Lateksa i boljeg HR-a.
afoj is offline  
Old 20.08.2014., 14:49   #5369
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Sulatan linije više nema, ali iskreno ni to nisu bili neki ludi materijali. IKEA definitivno nije neka sreća s madracima. I ponuda madarca u hrvatskoj je puno lošija od Graza. Kod nas je uglavnom PU i opruga, a vani ima i Lateksa i boljeg HR-a.
Da u Grazu je MORGEDAL madrac od HR pjene 35kg/m3.

Eh IKEA Hrvatska IKEA Hrvatska......ko da mi ne znamo otici na njihov drugi website
europe2seoul is offline  
Old 20.08.2014., 17:39   #5370
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
PU pjena 28kn visine 12cm? ili čak 11cm (cijeli madrac je 14cm) za 1200kn

PU pjena 30kg visine 16cm (cijeli madrac je 19cm) za 1200kn
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/futura-basic-madrac

Gledam te madrace od IKEA-e i nisu se baš isprsili. Čak i Jysk ima bolju ponudu!?
ispada da taj jeftiniji ipak je bolja ponuda na ergoactiv.net

sad tek vidim da sam u postu stavio krivi link za skuplji model, ovaj je od memorijske pjene...
Jel vrijedi tih 2500 kn?

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...392/#/90272384
mijur is offline  
Old 20.08.2014., 19:35   #5371
Quote:
mijur kaže: Pogledaj post
ispada da taj jeftiniji ipak je bolja ponuda na ergoactiv.net

sad tek vidim da sam u postu stavio krivi link za skuplji model, ovaj je od memorijske pjene...
Jel vrijedi tih 2500 kn?

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...392/#/90272384
Mislim da možete i sami zaključiti što je povoljnije.
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...392/#/90272384
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/futura-visco-madrac

Čini mi se da svi čekaju IKEA-u ko ozebli sunce, ali bojim se će se mnogi jako razočarati da ne velim zaje***
Iako sam u IKEA-ostavio dobar dio života moram reći da to definitvno nije mjesto za kupovanje madraca.
afoj is offline  
Old 20.08.2014., 20:02   #5372
Ikea je skuplja, ali umjesto 2 daje 25 godina garancije.
MaryM is offline  
Old 20.08.2014., 20:04   #5373
Jel ko upoznaz sa ovim
http://www.ekupi.hr/MADRAC-MEMORY-ER...NA-420977.aspx

sent via best phone LG G3
android-Split is offline  
Old 20.08.2014., 21:05   #5374
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Ikea je skuplja, ali umjesto 2 daje 25 godina garancije.
Uvijek me fasciniralo da ljudi nasjedaju na 25 godišnja jamstva.
Za 25 godina možda više ne bude IKEA-e , a ako je i bude zar stvarno mislite da će vam netko uvažiti reklamaciju?
PU pjena 30kg traje 5 godina i fajrunt. Čovjek bi pomislio da IKEA i Jysk imaju neku čarobnu koja traje 25 godina, ali ipak nemaju. Toliko neće izdržati ni madarac za 1000E. Oni samo imaju dobar reklamni trik zakamufliran u 25 godina jmastva.
Evo vam ideja: kupite madrac i spremite račun (dobro ga spremite). Poslije 5 godina (kad madrac naočigled propadne) otiđite reklamirati proizvod, pa nam javite kako je prošlo?

IKEA kaže:
Madraci
25-godišnja garancija
Što pokriva ova garancija?
Ova garancija pokriva greške u materijalu i proizvodnji sljedećih dijelova madraca i/ili podnica:
• drveni okviri i opruge u opružnim madracima s drvenom osnovom
• opruge u opružnim madracima
• ispuna od pjene u madracima od pjene
• jezgra od lateksa u madracima od lateksa
Ova se garancija primjenjuje isključivo na kućnu upotrebu.


!!! GREŠKE U MATERIJALU I PROIZVODNJI !!!
To što će neka pjena propasti u roku 5 godina ne znači da ima grešku, to je normalno staranje materijala i ne ide pod garanciju. Nigdje ne piše da madrac ima vijek trajanja 25 godina, ali ako vi pronađete grešku u proizvodnji u tom roku, imate i pravo na reklamaciju. Sretno!
Geške u materijalu kod pjena se uglavnom primijete već u prvim tjednima upotrebe.
Ne postoji pjena koja će trajati 25 godina! ...pogotovo neće PU 28kg.
afoj is offline  
Old 20.08.2014., 21:28   #5375
"Za 25 godina možda više ne bude IKEA-e , a ako je i bude zar stvarno mislite da će vam netko uvažiti reklamaciju?"

Naravno da bi IKEA uvažila reklamaciju i poštivala garantni rok.

I naravno da apsolutna sigurnost i garancija ne postoji - može se dogoditi da za godinu ili dvije ne bude Ergoactiv-a (ja im želim puno uspjeha!).
MaryM is offline  
Old 20.08.2014., 22:11   #5376
Ja kao i mačkonja, udobnije mi je u boravku nego u pravom krevetu. Madrac nema udubina ni izbočina, u smislu guza stisla i sad je rupa. Na oko je madrac ravan,ali kad staviš ruku osjetiš svaku oprugu.Sa nadmadracem sam mislila zamjeniti to što se zgnječilo,kako je afoj napisao Pu pjenu. Možda bi bilo naj bolje da razmotrim kupovinu novog madraca,pa nek i on bude 5 godina i dobro.
Elabela is offline  
Old 20.08.2014., 22:11   #5377
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
hvala, meni dovoljno.

mijur is offline  
Old 21.08.2014., 08:24   #5378
POz svima...vidim da nitko nije doživio moje pitanje o krevetima od euro paleta...je li itko pokušao spavati na njima i kakav madrac bi bio idealan za takvu podlogu.
Imao jako malu sobu u kojoj točno stane krevet od max 160*200, do nekih 210 cm s uzglavljem pa moramo naći krevet koji će uopće ući unutra, po mogućnosti imati spremnik za stvari i izdržati 200 kg. Sada spavamo na nekom Mőbelixovom krevetu 140*200, s podnicom iz koje gotovo svakodnevno padaju letvice (na krevet idemo na koljenima) i to nas živcira.
Imamo ponudu za izradu ovakvog kreveta http://www.nekretninebl.com/krevet-o...et-od-paleta1/ za 1600 kn plus 200 kuna dosatva i montaža..pa molim nekog s iskustvom, zdravim razumom i tako to da argumentirano iskomentira pro i contra.

Hvala puno.
Marija-Ana is offline  
Old 21.08.2014., 09:46   #5379
Quote:
Marija-Ana kaže: Pogledaj post
Imamo ponudu za izradu ovakvog kreveta http://www.nekretninebl.com/krevet-o...et-od-paleta1/ za 1600 kn plus 200 kuna dosatva i montaža..pa molim nekog s iskustvom, zdravim razumom i tako to da argumentirano iskomentira pro i contra.
Hvala puno.
Pa ono......kupi si sama 4 euro palete.
Kupi si Einhel/Alpha tools vibracionu brusilici u Bauhaus/Pevec - cca 300-350 kuna. Ako nemas ili posudi od familije.

Izbrusi si palete da ti bude glatko.

Kupisi si kanticu emajl laka (40 kuna) i set kistova jeftinih (14 kuna) i razrjedjivac kasnije da ocistis kistove (27 kuna) - i ofarbaj.

I napravi si sama za znatno manje para.


Da mi netko od europaleta napravi krevet za 1600 kuna

Osim toga "podnica" su letvice fixne. Na to ide samo oprugasti madrac - bonell ili djepicasta jezgra. Ako hoces od pjene madrac iz nekog razloga - nece ici. Odnosno moze i to ali si moras kupiti jos neke daskice koje ces staviti kao okvir da drzi flexibilnu podnicu i nesto malo madraca da ne slkizne dolje.
europe2seoul is offline  
Old 21.08.2014., 10:08   #5380
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
...i set kistova jeftinih (14 kuna) i razrjedjivac kasnije da ocistis kistove (27 kuna) - i ofarbaj.
Nema logike... kistovi 14kn, a razrijedivac 27 kn ne isplati se, bolje kupis nove kistove, a ove bacis u smece...

gravče na Tapče
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.