Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 12:58   #5161
Stvar je u tome da uopće neču imati švedski stol već će se sve iznositi na tanjurima na stol, valjda im neće biti problem prohodati barem zbog toga...Uostalnom na svakoj svadbi gdje sam bila ti jadni kolači bi se sasušili i pojedu se svega 4-5 tijekom cijele večeri. A kako sam mislila suhe kolačiće (klasične svatovske) isključiti, morala sam neku drugu kombinaciju napraviti tako da će biti samo jedan stol sa netipičnim kolačićima poput macarons i još nekih drugih koje ne znam kako se zovu ali su ukusni. Ali svejedno 30 kg mi izgleda dosta.
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 16:17   #5162
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Mene su razocarali, kolace koje smo uzeli za probu su bili savrseni,puno vrsta,okusa, odlicni!
baš mi je žao! naši su svi bili odlični, svaki komad kako treba, i za doma i za restoran.nikakvi okrajci. Dragi ih je isto išao podići (za doma) u petak i gledao kako ih slažu-kaže da su svi poredani i onda oni svaku kutiju zasebno slažu, ide od vrste do vrste po par komada od svake, dok ne dođu do kg.
eto,valjda se dogodi, žao mi je što se to vama dogodilo, ali naši su bili savršeni
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 16:52   #5163
Meni ce trebat samo 120 kg kolaca
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 17:06   #5164
Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
baš mi je žao! naši su svi bili odlični, svaki komad kako treba, i za doma i za restoran.nikakvi okrajci. Dragi ih je isto išao podići (za doma) u petak i gledao kako ih slažu-kaže da su svi poredani i onda oni svaku kutiju zasebno slažu, ide od vrste do vrste po par komada od svake, dok ne dođu do kg.
eto,valjda se dogodi, žao mi je što se to vama dogodilo, ali naši su bili savršeni
Ocito smo bili takve srece, ma ja sam slasticarka i znam kak se slazu kolaci i sve ostale cake ali meni nikad nije palo napamet dat okrajke ili nesto... Ali bili su fini,mi smo se snasli,samo sam zeljela podjelit iskustvo da ako se to jos nekome dogodi reagira na vrijeme..
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:38   #5165
Drago društvo,
potreban mi je savjet - s obzirom da uistinu nemam vremena prelistavati prethodne postove, možete li mi reći koliko mi je potrebno kolača (kg) za, otprilike, 150 gostiju (mislim na kolače u restoranu).
I što je bolje, tj. kakav je običaj - kod serviranja, je li bolje odmah staviti kolače na stolove, pa kad svatovi dođu u salu mogu se odmah poslužiti i osladiti ili je bolje iznijeti kolače poslije, npr. iza predjela ili glavnog jela?
Unaprijed vam zahvaljujem!
cvat_mladosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:49   #5166
ja cu imat oko 170 ljudi i imat cu okrugle stolove. na svaki stol cu stavit 1 kg kolaca ( 17stolova, za svaki stol ide 10 ljudi)..
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:19   #5167
I ja ću imati okrugle stolove.
Zanči, otprilike 1 kg na svaki stol?
OK.
Jedino se još moram konzultirati kada staviti kolače na stol - prije dolaska gostiju ili tek poslije klope.
cvat_mladosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:23   #5168
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
ja cu imat oko 170 ljudi i imat cu okrugle stolove. na svaki stol cu stavit 1 kg kolaca ( 17stolova, za svaki stol ide 10 ljudi)..
Quote:
cvat_mladosti kaže: Pogledaj post
I ja ću imati okrugle stolove.
Zanči, otprilike 1 kg na svaki stol?
OK.
Jedino se još moram konzultirati kada staviti kolače na stol - prije dolaska gostiju ili tek poslije klope.
ja imam na 100 ljudi 17 kg... ali imam etažere na kojima su dole kolači gore praline... s tim da ću ih ja staviti nakon večere na stol jer nemam mjesta na stolu za sve
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:28   #5169
Mislim da ce mi bit dosta kila kolaca, stavit cemo ih na stol kada dode kava na red..
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:42   #5170
kod nas će biti 1kg na stolu od početka, tj predjelo će biti posluženo vani, a kad uđemo u salu odmah počne ples i juha je tek za sat vremena. imat ćemo nekoliko kila više da konobari nadopune ako zatreba, + za djelit (želja moje sveki)
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:06   #5171
tako sam i ja imala, i kg po stolu i uzela sam jos koju kilu viska ako ce trebat, ali nije trebalo na kraju. za 160 ljudi 23kg kolaca.
z25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:34   #5172
Quote:
cvat_mladosti kaže: Pogledaj post
Drago društvo,
potreban mi je savjet - s obzirom da uistinu nemam vremena prelistavati prethodne postove, možete li mi reći koliko mi je potrebno kolača (kg) za, otprilike, 150 gostiju (mislim na kolače u restoranu).
I što je bolje, tj. kakav je običaj - kod serviranja, je li bolje odmah staviti kolače na stolove, pa kad svatovi dođu u salu mogu se odmah poslužiti i osladiti ili je bolje iznijeti kolače poslije, npr. iza predjela ili glavnog jela?
Unaprijed vam zahvaljujem!
Treba ti 22,5 kg kolača najbolje ih odmah staviti na stolove jer gosti su tako navikli. Možda se večera otegne a neki odu i ranije pa i ne dočekaju kolače.
thermojetics is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:14   #5173
ja sam samo imala primjedbu za galant restaurant u buzinu da maknuli mi kolače u pola 8, ja ih cijelu većer molila susjede da mi daju kad obožavam kolaće.. bolje da su odmah na stolu pa da čekaaju kada se dolazi u salu
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:38   #5174
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
Treba ti 22,5 kg kolača najbolje ih odmah staviti na stolove jer gosti su tako navikli. Možda se večera otegne a neki odu i ranije pa i ne dočekaju kolače.
Najvjerojatnije ćemo uzeti oko 25 kg kolača, bolje da ih ima više nego da ne bude dovoljno.
I moje je mišljenje da ih je bolje staviti na stol odmah, tako da se, kada svatovi dođu u salu, mogu odmah malo osladiti.

Quote:
Mislim da ce mi bit dosta kila kolaca, stavit cemo ih na stol kada dode kava na red...
Nije li ih možda prekasno staviti ih na stol tek kada dođe kava?
cvat_mladosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:45   #5175
i ja mislim da je kasno. jer glupo je odrediti kad da ljudi jedu kolače. ovako su posluženi i svi ih mogu uzet kad im paše, a ne kad im netko drugi kaže... moje mišljenje. a znam po sebi. ja kavu ne pijem, meni poslije obroka dobro dođe nešto slatko. s tim da smo mi rekli u sali da ljudima daju kavu kad oni to traže, ne kad je vrijeme za kavu, netko želi prije, netko kasnije.to je kao da kažeš od 10-11h se pije samo piva, 11-12 samo gemišt, u 12h imaš kavu, poslije kolači, ...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:50   #5176
mi smo kolace imali cijelu vecer na stolovima. i kava se sluzila cijelu noc.
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:53   #5177
Quote:
Dadolina kaže: Pogledaj post
mi smo kolace imali cijelu vecer na stolovima. i kava se sluzila cijelu noc.
tako i kod nas. I opet je ostalo puuuno kolačića zbog toliko druge hrane... Lijepo smo ih uzeli i podijelili drugi dan obitelji, na posao... A računali smo 15 dkg po osobi (64 ljudi- 10 kg )
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:43   #5178
Kod nas kolači idu poslije glavnog jela a prije torte,kava se služi prije večere i uz kolače
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:54   #5179
tako sala određuje? tradicija?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:23   #5180
mi smo uzeli za 130 ljudi 30kg kolaca...jer kad smo donjeli doma na probu skuzili smo da to sto hotel predlaze je puno premalo, tipa 2 kolaca po osobi...kolaci ce biti od pocetka na stolu....

uglavnom mi smo uzeli absum karlovac 55 kn/kg ima i boljih ali za te pare me bas briga....moja baka je nekaj slavila nedavno i kupila te njihove svatovske kolace i tek smo poslije skuzili da su ti ti nas i odusevili se, bas su fini i mekani i socni!

kak imamo svedski stol imamo i njihove torte/kremaste kolace tak da nece falit; a kaj ostane cemo podijelit
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.