Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 11:55   #5181
Uglavnom tradicija,nisam nigdje vidjela drukčije
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:46   #5182
Kod nas su kolaci bili cijelo vrijeme na stolovima,postavljeni prije nego su gosti dosli. Kava se nosila dvaput,a tko je htio od gostiju mogao je trazit na sanku u bilo koje doba.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:23   #5183
na slavonskoj svadbi su kolači i torte stajale na posebnom stolu i mogao si ih uzet kad god. da nema kolača, ja bi ih tražila ili bi sama otišla u kuhinju po njih
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:52   #5184
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
na slavonskoj svadbi su kolači i torte stajale na posebnom stolu i mogao si ih uzet kad god. da nema kolača, ja bi ih tražila ili bi sama otišla u kuhinju po njih
tako nešto i ameri rade... imaju sweet table sa tortama, kolačima, bombonima i pralinama.... tako da svatko si uzme što hoće i kad...
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:03   #5185
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
na slavonskoj svadbi su kolači i torte stajale na posebnom stolu i mogao si ih uzet kad god. da nema kolača, ja bi ih tražila ili bi sama otišla u kuhinju po njih
e tako će i kod nas biti... ja moram imati kolače na vidiku u svakom trenutku sve drugo je zanemarivo
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:25   #5186
Koji ste vi sladokusci
Jasno mi je to što pričate,ali mi ujedno nema smisla! Na stolu će biti dekoracija,cuga i jelo koje se trenutno jede,čemu trpati još i kolače(ok ak je zaseban stol)!al opet nevjerovatno mi je da netko ima potrebu između juhe i pečenke(figurativno govorim) pojesti kolač koji je u biti desert,a ne kužim ni čemu ih stavljati prije jela ako imate predjelo!
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:33   #5187
Jer su ljudi tako nauceni...Drugog objasnjenja nemam
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:37   #5188
meni će biti na posebnom stolu, isto bi mi bilo glupo da uz dekoraciju, cugu i ostalu klopu budu još i kolači.. ali meni slatko ide uvijek.. i prije juhe i poslije juhe.. i nakon glavnog jela i prije deserta.. i kao desert sve može
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:28   #5189
Krenem na kolace cim dodem u salu i volim da su mi na stolu a ne tam na nekom stolu kraj pa da ostat sale komentira koliko sam puta isla po kolace

Jednom je negdje tak bilo pa sam zicala frendove da sad oni idu

Sve ovisi iz kojeg ste kraja, bila na dvije dalmatinske svadbe i na obje dosli kolaci iza svih vecera, dakle oko 3
Meni to puno prekasno za ista i bas mi je to bezveze
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:31   #5190
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Sve ovisi iz kojeg ste kraja, bila na dvije dalmatinske svadbe i na obje dosli kolaci iza svih vecera, dakle oko 3
Meni to puno prekasno za ista i bas mi je to bezveze
Da, u Dalmaciji (u većini slučajeva) kolači idu kad i torta, na samom kraju. Ja još nisam dogovorila točno, ali znam da će mi izaći u susret što god odlučim.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:30   #5191
ma kod nas to sve do ponoći bude gotovo,najkasnije 1 sat
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:30   #5192
Jao curke sad ćete me ubit, ali ja saminzistirala da koleče izbacimo iz menija...samo svadbena torta da bude....
Ja ne znam da li sam ikad probala kolač na svadbi , a pored sve one hrane i torte ne vidim smisla tim kolačićima iskreno....nekako su mi suvišni
dragi pristao i mi rekli da izbace kolače, a upace kanapeiće za vrijeme aperitiva
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:37   #5193
Aurorice, dobra ideja. Sumnjam da će nekome na taj dan nedostajati kolači, pored sve hrane i svadbene torte.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:57   #5194
Mene bi se moji odrekli da izbacimo kolace Kod nas ce kolace iznijeti nakon vecere kao desert.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 08:44   #5195
meni je pak nezamislivo da nema kolača na svadbi
mi smo svi veliki kolačoljupci i baš smo prošli tjedan išli naručivati kolače - uzeli smo 30 vrsta po 2-3 smjese od svake to je negdje oko 4.500 kolača na cca 80 ljudi u sali, za podijeliti doma i za počastiti na poslu i susjede (i nadam se da bude dosta )

kolači će biti odmah na stolu, a još će mi u sali jedan stol kod ulaza nakon aperitiva urediti kao slatko-voćni kutak, pa ako neko bude tražio točno određeni kolač, da se može poslužiti
vanjano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 09:29   #5196
Quote:
Amabel kaže: Pogledaj post
Mene bi se moji odrekli da izbacimo kolace
ja bi se sama sebe odrekla da nema kolača

Moj dragi je isto imao ideju da izbacimo kolače jer kao.. kome je do toga. I istina je da ne treba pretjerivati sa ne znam koliko kg kolača, ali mislim da bi ih trebalo biti jer među toliko ljudi koji budu na svadbi, sigurno ima onih kojima je slatko pod obavezno, a možda im se torta ne svidi ili jednostavno više vole kolače
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:19   #5197


koliko ljudi toliko ćudi! Ja ne znam jesam u životu pojela 50 kolača...tako da mi baš ništa ne znače u životu. A nama zaista pored svega, na toj večeri nisu potrebni..meni nekako je bezveze imat kolače na stolu kad i meso i juhu... i nekako zna se kad je vrijeme za kolače, a kad za konkretno
Tako da smo mi izbacili i nekako se uopće ne doumim...hellooo...budući mi je Slavonac, ima da sveki svaki dan šalje bar jedan kolač
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:19   #5198
Ja ne mogu zamisliti svadbu bez kolača....
I ja uvijek jedem kolače na svadbama...
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:29   #5199
Kolačoljupke

Imam jednu dilemu..svadbena torta sa živim ružama ili ružama od marcipana? Bit će onaj tip torte na katove (spojene) i veliki "slap" ruža koji pada niz tortu..bez svadbenih toppera i sličnog

Pomozite žemske, hvata me nervoza!!
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:32   #5200
definitivno zivo cvijeće...profinjenije izgleda i vizualno se ne moze usporedit s marcipan cvijecem. ja sam trebala imat zive orhideje na torti isto bez cake toppera , prskalica i slicno al je negdje nastao sum u komunikaciji i dobila sam tortu s marcipan orhidejama . spasilo ih je jedino to sto je bila prefina i sto nisu zaboli prskalice u nju, inace
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.