Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 13:39   #5221
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
Kak si racunala kolicinu kolaca za djelit? Po osobi ili po obitelji/paru? Mi narucili za 150 ljudi 20kg za djelit i 20kg za salu
Po osobi 25 dkg... tako nam je najlakše
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:51   #5222
nije li to previše?
mi ćemo imat toliko po obitelji, manje su kutijice. imat ćemo nekoliko viška ako si žele neki uzet po dva pakiranja, al to je čist dosta za podjelit. vjeruj mi, kolači će ti se na kraju povlačit, pa ti je bolje napravit novu računicu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:59   #5223
Vjeruj mi nije. Tu kod mene su neki djelili po pola kile po osobi. Jednostavno je to takav običaj. Svi govore kako im je gušt drugi dan se probudit i uz kavu pojest par kolačića sa vjenčanja.
A s druge strane ako cemo dat bubam po pola kile kolaca po obtelji/paru mi je glupo. Zato jer ako ih ima 5 u obitelji ce dobit pola kile, a opet ako je neko dosao sam i on ce dobit pola kile.Ispadne glupo Ako kuzis sto zelim rec. ( Mrtim se pismeno izražavat )
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:00   #5224
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Nemoj me strašit
Izračun:
170 ljudi dobiva po 0,25 dkg kolaca u kutijici = 43 kg

Restoran: 20 kg
Mojima doma :28 kg
njegovima :28 kg...
= 120 Kg
Jbt...valjda ce bit dosta
Ovo za restoran i kutijice shvačam ali mi nije jasno šta će ti 28 kg kolača doma? Mislim ako imate običaj djelit toliko kolača onda ok ali za moj pojam to je puno previše.
Ja sam imao 150 ljudi i uzeli smo ukupno 25 kg i to je bilo i više nego dovoljno.
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:05   #5225
Quote:
mishau kaže: Pogledaj post
Ovo za restoran i kutijice shvačam ali mi nije jasno šta će ti 28 kg kolača doma? Mislim ako imate običaj djelit toliko kolača onda ok ali za moj pojam to je puno previše.
Ja sam imao 150 ljudi i uzeli smo ukupno 25 kg i to je bilo i više nego dovoljno.
da 28 kg za doma ( znaci kad mi donesu poklon u petak, kad dodu po mladu i još sto starci moraju uzet na posao + sto odnesemo nekim susjedima i nekom rodu kojeg nismo zvali na vjenčanje)
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:07   #5226
gle, ispeći će ti dosta kolača ziher ljudi, susjede, mamine prijateljice, to tak ide. doma ih možeš imat umejsto kupovnih kolača. i ljudima će biti draže. na kraju će ti biti žao što si kupila višak kolača koji će završiti u smeću. iako napravi kako misliš da je najbolje.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:09   #5227
Ja znam koliko meni treba kolaca ( gostima za doma i sala). Ovo ostalo su izracunali moji i njegovi starci. Ako im toliko treba, neka toliko u uzmu. Tek mjesec dana prije vjencana moramo javit točnu kilažu tako da se nadam da ce se nesto i promjenit.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:13   #5228
znači djeliš kolače gostima u petak kad donesu poklon pa opet u subotu na vjenčanju ili sam krivo skužio?
a za ovaj dio kad dođu po mladu dovoljno ti je dvije do tri kile kolača ako i toliko.
treba imat pršuta, kulena, sira i dobrog vina i to ti je to. a kolača samo malo za ukras.
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:15   #5229
kod šogorice na svadbi od 140 ljudi je bilo mislim 50kg kolača za salu i za djelit, doma su bili domaći. na kraju je toliko kolača ostalo da su ih u ponedjeljak nosili u dom za nezbrinutu djecu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:21   #5230
Quote:
mishau kaže: Pogledaj post
znači djeliš kolače gostima u petak kad donesu poklon pa opet u subotu na vjenčanju ili sam krivo skužio?
a za ovaj dio kad dođu po mladu dovoljno ti je dvije do tri kile kolača ako i toliko.
treba imat pršuta, kulena, sira i dobrog vina i to ti je to. a kolača samo malo za ukras.
Ja sam ti sa krka, to ti je drukcije.
Kad mi donesu u petak poklon moram ih s necim poslužit. Na dan vjenčanja se svi gosti se skupljaju na užini ( tamo ce bit posluženi kolači, pršut sir itd). Onda se skupe i idu po mladu. Kod mlade je mali svedski stol.
Onda misa pa hotel tamo na svakom stolu po kila kolaca + kad mi gosti idu ca dobiju kutijicu kolaca za doma. I onda drugi dan starci djele okolo ( posao, susjedi, itd)
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:22   #5231
to ti je tako. i naši starci su htjeli naručit brdo tih kolača pa sam ih jedva odgovorio od tih gluparija.
čini mi se da ljudi jednostavno izgube pojam o količini u takvim sitvacijama.
poslje smo one kolače koji nisu ni bili namjenjeni za djeljenje podjelili onim zadnjim gostima koji su ostali a ostatak odnjeli doma.
od toga šta smo odnjeli doma ja odnjeo u firmu, žena odnjela u firmu, još nešto podjelili susjedima i rodbini i na kraju dio i bacili.
eto toliko od tih cca. 25 kg. kolača. da je bilo i 15kg bilo bi dovoljno.
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:24   #5232
Razumjem ja to sve i meni je to previše kolača. Isto sto je zlocka rekla jos ce mi neko i ispec kolace. Do narudzbe ima jos 2 mjeseca, nadam se da ce se smanjit ta kolicina makar na 100 kg.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:25   #5233
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Ja sam ti sa krka, to ti je drukcije.
Kad mi donesu u petak poklon moram ih s necim poslužit. Na dan vjenčanja se svi gosti se skupljaju na užini ( tamo ce bit posluženi kolači, pršut sir itd). Onda se skupe i idu po mladu. Kod mlade je mali svedski stol.
Onda misa pa hotel tamo na svakom stolu po kila kolaca + kad mi gosti idu ca dobiju kutijicu kolaca za doma. I onda drugi dan starci djele okolo ( posao, susjedi, itd)
ovaj drugi dio mi je jasan ali ovaj prvi nikako nije.
ok, ja sam ti recimo gost i donesem ti poklon u petak. ti mene isti taj dan ponudiš sa kolačima i nekim narezcima i dali mi na odlasku onda još daješ kolače ili ne?
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:26   #5234
Quote:
mishau kaže: Pogledaj post
ovaj drugi dio mi je jasan ali ovaj prvi nikako nije.
ok, ja sam ti recimo gost i donesem ti poklon u petak. ti mene isti taj dan ponudiš sa kolačima i nekim narezcima i dali mi na odlasku onda još daješ kolače ili ne?
ne dajem, dobijes ih u subotu kad odes iz hotela
I onda neka mi neko kaze da su boduli skrti
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:28   #5235
mislim da bi ti 60kg kolača bilo sasvim dovoljno za SVE što si navela
lako si izračunaš u sali.
broj stolova * 1kg ako su okrugli za 8-10 ljudi.
uzmeš još jedno 5 kg za rezervu.
doma uzmeš max 5kg za kod njega i 5kg za kod tebe. s tim da sam tu rekla ipak više nego što ti zbilja treba.
računaj da ćeš još imati domaćih kolača. razliku u novcima radije potrošite na vas dvoje
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:36   #5236
Kaj se tice kolaca ja uopce nisam mislila imat neke posebne ... Mislim, restoran ima 'slatki stol', mi nabavljamo prefine torte iz 'torte&to' i nist drugo nism mislila... Sad ste me malo pokebale... Hm, a da uzmem malo?? Iman 100 ljudi i sigurno ne bum davala kolace da nose doma, za to imam super sapuncice. Dakle, kaj mislite?? I drugo pitanjce, imate kakvih ideja kako ukrsiti torte od sira?? Nece bit na kat, onak prave svatovske, nego nekoliko razlicitih torti iz gorespomenutog ducana. Savjete lijepo molim na obje tematike
Ps. Ne nalazimo se ni kod njega ni kod mene doma
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:36   #5237
ako mi ne djeliš kolače u petak nego samo u subotu onda ovih 28 kg kod tebe i 28 kg kod tvog dragoga je toliko kolača da ih nećete imat di poslužit.
kolači pojedeni na dan svadbe (kod njega, kod tebe i restoran) su jako zanemarivi. ima svakakvih svadbi i gostiju ali u većini se kolači najmanje jedu.
oni su više za ukras po stolovima.
pošto na stolovima moraš imat ono ajmo reć bitnije za goste a to je hrana i piće kolači su gotovo zanemarivi.
ako si ti išla sa računicom da će se od tvojih 28 kg kolača pojest ajmo reć 5 kg (šta je također jako teško) a za 23kg imaš osobe kojima ćeš to podjelit a da ne pretrpavaš ljude sa kolačima onda ti je računica uredu. isto to vrijed i za tvog dragog.
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:41   #5238
ne želim pametovat ali možda bi trebala negdje vidjet kako izgleda 100 kg kolača.
ja znam da kad idš to nekom računicom djelit pa dobiješ recimo 25 deka po čovjeku da ti se to čini možda malo ali to je jako puno.
Na svadbi ima toliko puno ostale hrane da kolača eventualno ako pojedeš dva do tri u cijelom danu.
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:42   #5239
uopće ne znam di bi smjestila 28kg kolača doma. kakav bi to frižider trebao biti. niste ih valjda mislili držat van frižidera?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:42   #5240
evo da se ukljucim

kod nas doma kolace skoro nitko nije ni jeo, bio je svedski i ljudi su navalila na slano. kolaca je bilo 4 oveca tanjura za oko 150 ljudi koji su bili samo u dvoristu. u sali je bilo 17 stolova, na svakom 1 tanjur oko 1,5 kg. i brdo svega je ostalo, kasnije dijelili sakom i kapom (180 ljudi u sali). dijelili smo kolace za doma po izlasku iz restorana, po obitelji/paru jednu kutijicu, unutra 10ak kolacica, mislilm da je za postenje bilo dosta.
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.