Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2006., 23:40   #61
Quote:
GoTo kaže:
Draga moja, blage veze ti nemaš o čemu se ovde raspravlja.

GoTo kaže:
Ne govorimo o onome šta je bilo, već šta je SADA!

-----





:
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 23:44   #62
Da, Adolf.

A djevojka se zvala Monika, i njen omiljeni nacin ubijanja je bio rezanje stomaka zarobljenicima slomljenom flasom.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 00:10   #63
Quote:
revolution kaže:

GoTo kaže:
Ne govorimo o onome šta je bilo, već šta je SADA!
Da. Pošto očito nisi primetila da se podforum "Politika" bavi aktuelnim temama.

Ako te više zanima prošlost, izvoli na podforum "Povijest i povijesne teme".
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 00:36   #64
Quote:
GoTo kaže:
Ne govorimo o onome šta je bilo, već šta je SADA!

Dakle, po tvom mišljenju, ko sprečava muslimane da se sada vrate u istočnu Bosnu? I u Srebrenicu, između ostalog.

Da je tebi neki narod pobio sve muškarce iz obitelji samo zato jer se nisu uklapali u etnički plan, silovao ženske članove obitelji, ubio najmlađeg brata, zapalio kuću i ti sve to vidio - ti bi se tamo, pretpostavljam želio vratiti ?

Pogotovo u Prijedor u kojem su sada ti isti većina?

Da su tvoji motivi pisanja po ovoj temi bili časni i dostojni čovjeka ti ne bi temu od samog začetka pokušavao minirati, a zatim cijelo vrijeme pokušavao minorizirati ovaj primjer srpskog zločina.

Pročitaj, pogni glavu, razmisli, postidi se, klekni i šuti
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 00:41   #65
Quote:
Mačka kaže:
Da je tebi neki narod pobio sve muškarce iz obitelji samo zato jer se nisu uklapali u etnički plan, silovao ženske članove obitelji, ubio najmlađeg brata, zapalio kuću i ti sve to vidio - ti bi se tamo, pretpostavljam želio vratiti ?

Pogotovo u Prijedor u kojem su sada ti isti većina?

Da su tvoji motivi pisanja po ovoj temi bili časni i dostojni čovjeka ti ne bi temu od samog začetka pokušavao minirati, a zatim cijelo vrijeme pokušavao minorizirati ovaj primjer srpskog zločina.

Pročitaj, pogni glavu, razmisli, postidi se, klekni i šuti
U Prijedor se vratilo 25 000 Muslimana. To je grad sa najvise povratnika u citavoj BiH. Vracaju se Muslimani u te bogatije gradove, ali nece u vukojebine u istocnoj Bosni, pa im obnovljene kuce zvrlje prazne.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 01:01   #66
Quote:
Vukala kaže:
U Prijedor se vratilo 25 000 Muslimana. To je grad sa najvise povratnika u citavoj BiH. Vracaju se Muslimani u te bogatije gradove, ali nece u vukojebine u istocnoj Bosni, pa im obnovljene kuce zvrlje prazne.

vraćaju se ali na što to sliči kada se vratiš u grad u kojem bivši upravnik logora sada pomoćnik upravitelja škole, vidi sam...:


Samo dvije ulice dalje je Osnovna škola "Desanka Maksimović". Već na vratima stoji uredba o ponašanju učenika potpisana od strane Slobodana Kuruzovića,nekadašnjeg upravnika logora Trnopolje, kroz koji je prošlo oko 7.500 ljudi, logora za koji u arhivi Instituta za istraživanje zloèina protiv èovjeènosti i meðunardonog prava iz Sarajeva stoji i ovakvo svjedočenje:

"Nakon 20 dana u Trnopolju, doðe u noći, oko pola dva, iz Omarske neka vojska, sa dva tenka. Ušli su u drugi dio logora, gdje je nekad bila kasarna. čuli su se jecaji i jauk djevojaka koje su vrištale i plakale. Uzeli su desetak djevojaka od 15 do 17 godina i silovali. Jednu su skinuli golu i uzeli je tako. Ujutro, kad su stigli ovi iz Crvenog krsta, rekli su da se ta djevojka mora pronaći. Ostale su pozvali da doðu u ambulantu. Pregledao ih je ginekolog, ali jedna je bila teži bolesnik pa su je odvezli. Nakon sedam dana je podlegla. Bio sam u tom logoru dva mjeseca: nije bilo više silovanja, ali su bila mnoga ubistva, koja se nikad ne mogu zaboraviti."


...................................
Iz škole "Desanka Maksimoviæ" krećemo ka Trnopolju: logorske zgrade još su tu, a pred njima spomenik utemeljiteljima Srpske "koji svoje živote ugradiše u temelje Republike Srpske".
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 01:09   #67
Quote:
Mačka kaže:
vraćaju se ali na što to sliči kada se vratiš u grad u kojem bivši upravnik logora sada pomoćnik upravitelja škole, vidi sam...:


Samo dvije ulice dalje je Osnovna škola "Desanka Maksimović". Već na vratima stoji uredba o ponašanju učenika potpisana od strane Slobodana Kuruzovića,nekadašnjeg upravnika logora Trnopolje, kroz koji je prošlo oko 7.500 ljudi, logora za koji u arhivi Instituta za istraživanje zloèina protiv èovjeènosti i meðunardonog prava iz Sarajeva stoji i ovakvo svjedočenje:

"Nakon 20 dana u Trnopolju, doðe u noći, oko pola dva, iz Omarske neka vojska, sa dva tenka. Ušli su u drugi dio logora, gdje je nekad bila kasarna. čuli su se jecaji i jauk djevojaka koje su vrištale i plakale. Uzeli su desetak djevojaka od 15 do 17 godina i silovali. Jednu su skinuli golu i uzeli je tako. Ujutro, kad su stigli ovi iz Crvenog krsta, rekli su da se ta djevojka mora pronaći. Ostale su pozvali da doðu u ambulantu. Pregledao ih je ginekolog, ali jedna je bila teži bolesnik pa su je odvezli. Nakon sedam dana je podlegla. Bio sam u tom logoru dva mjeseca: nije bilo više silovanja, ali su bila mnoga ubistva, koja se nikad ne mogu zaboraviti."


...................................
Iz škole "Desanka Maksimoviæ" krećemo ka Trnopolju: logorske zgrade još su tu, a pred njima spomenik utemeljiteljima Srpske "koji svoje živote ugradiše u temelje Republike Srpske".
Znam licno tog Slobodana Kuruzovica. Koje su to gluposti o njemu..
A inace, covjek je mrtav vec par godina.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 03:18   #68
Quote:
Mačka kaže:
Da je tebi neki...
Dakle, pitao sam te ko sprečava muslimane da se vrate u istočnu Bosnu? Zaključujem iz tvog posta da ih NIKO ne sprečava!

Vidi, emocije (stvarne ili fingirane) u priči o povratku ne piju vodu. Suština je da li se ljudi osećaju bezbedno ili ne, plus mogućnost obavljanja nekog posla.

Kao što rekoh, nedavno sam bio u Srebrenici (i okolini) i razgovarao i sa muslimanima, i sa Srbima. Njihove priče su mnogo, mnogo realnije i životnije od tvoje priče koja je puna emocija, i samim tim bez kontakta sa sadašnjošću na terenu!!!
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 05:48   #69
Ovo nije u redu i nevidim tko bi mogao opravdati, ali tko moze sa 100% sigurnosti reci tko je ovdje Srbin, a tko Musliman/Hrvat i gdje li je ovo i kada snimano/slikano. Ako ima neko neke malo bolje dokaze da je ovo Srpski policajac neka postavi.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 07:41   #70
Quote:
Total40 kaže:
Pokoj duši žrtvama iz Prijedora...nebi taj fažizam mogao doći do izražaja da su HRVATI i MUSLIMANI ZAJEDNO krenuli u obranu suverene BIH protiv cetnickih kriminalaca...Kakva Republika Srpska...ne bi toga bilo ljudi moji...Hrvatska i Muslimanska politika u nekim segmentima je bila KATASTROFALNA te je pomogla da Srbi dobiju pola BIH...velika greska jednih i drugih...Kakko Franjina tako i Alijina...
ne seri...1995 postojali su svi preduvjeti da se taj Četnikistan zbriše sa lica zemlje... tko je spriječio HV (vodio ju je General Ante Gotovina) da prošeta do Drine?? Tuđman? Alija?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 07:48   #71
Quote:
Karlovcanin kaže:
Ovo nije u redu i nevidim tko bi mogao opravdati, ali tko moze sa 100% sigurnosti reci tko je ovdje Srbin, a tko Musliman/Hrvat i gdje li je ovo i kada snimano/slikano. Ako ima neko neke malo bolje dokaze da je ovo Srpski policajac neka postavi.
ti si očito duboko bolesna osoba kao i otac ti kad je postavljao balvane 1991. oko Karlovca..
na kojoj je barikadi bio? onoj prema Turnju?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:24   #72
Quote:
GoTo kaže:
Dakle, pitao sam te ko sprečava muslimane da se vrate u istočnu Bosnu? Zaključujem iz tvog posta da ih NIKO ne sprečava!

Vidi, emocije (stvarne ili fingirane) u priči o povratku ne piju vodu. Suština je da li se ljudi osećaju bezbedno ili ne, plus mogućnost obavljanja nekog posla.

Kao što rekoh, nedavno sam bio u Srebrenici (i okolini) i razgovarao i sa muslimanima, i sa Srbima. Njihove priče su mnogo, mnogo realnije i životnije od tvoje priče koja je puna emocija, i samim tim bez kontakta sa sadašnjošću na terenu!!!

tebi OČITO emocije Bošnjaka nisu važne jer biti Srbin , a ujedno izjavljivati da emocije kod muslimana nisu važne pri odluci o povratku u predjele koji su sada unutar Republike Srpske su ne samo emocionalno hladne nego i bezobrazne

prema tome, to što ti ovdje kao apsolutno zaključuješ da njih nitko ne priječi i nije baš neki faktor koji bi trebao "držati vodu"
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:25   #73
Quote:
frch kaže:
ne seri...1995 postojali su svi preduvjeti da se taj Četnikistan zbriše sa lica zemlje... tko je spriječio HV (vodio ju je General Ante Gotovina) da prošeta do Drine?? Tuđman? Alija?
Ma daj ne lamataj već čitaj što pišem...ja govorim da do tog "četnikistana" ne bi ni došlo da su Hrvati i Muislimani zajedno krenuli u obranu Bosne...ovo poslije su sve poslijedice srpske agresije i katastrofalne hrvatsko-muslimanske politike...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:40   #74
Quote:
Mentalni Pigmejac kaže:
Pogledaj tko je koga prvi napao pa onda donosi zaključke.

Ejup Ganić u britanskom Observeru 1992g:
"Bosna neće pasti, prije će Hrvatska nestati!"

Alija Izetbegović na tribini u Bihaću 1991:
"Bude li Tuđman samo krivo pogledao Bosnu, bit će krvi do koljena!"

Evo ti i sporazum Izetbegović - Krajišnik o otcepljenju RS:
Gledaj...ja ovdje ne govorim o tome "tko je koga napao" već o rezultatima promašene politike i katastrofalnih procjena bilo jednih ili drugih...poznato mi je dobro Alijino bauljanje u politici ne razumjevanje stvari...Znam osobno dosta pojedinaca Hrvata koji su bili u Armiji BIH i muslimana u HVO-u...i jedni i drugi se slažu da je hrvatko-muslimanski sukob bio najjgori mogući izbor...i za jedne i druge...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 11:02   #75
O cemu vi pricate? Ima li iko i zrnce razuma? Pa Muslimani su odgovorni za 90% ubijenih Hrvata u BiH. Na desetine hiljada Hrvata je izbjeglo preko teritorije RS bjezeci od Muslimana, i na taj nacin je na stotine ili hiljade, zivota spaseno. Kiseljak je ostao u hrvatskim rukama zahvaljujuci saradnji sa Srbima. Zepce su Srbi vratili nazad u hrvatske ruke kad su ga muslimani bili zauzeli.
I kakve su to nebulo o Hrvatskoj do Drini? Zauzimali ste ono sto niko nije branio, i to svako zna ko je iole upucen u ratna desavanja. I Mate Granic je rekao, da se pola godine prije kraja rata znalo da ce Srbima pripasti 49% BiH, i na kraju se Karadzic povukao na tih 49% pod pritiskom Milosevica. I zato ste zauzimali bez borbe Kupres, Jajce, Petrovac, Drvar...a kod Kostajnice, Dubice...na Uni niste niste mogli i na desetine vas je poginulo.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 11:10   #76
Ne mogu da vjerujem da odrasla osoba moze valjati ovakve gluposti. Pa Muslimani i Hrvati imaju totalno razlicite poglede na uredjenje BiH, mentalitet, kulturu...
Muslimani, kao i svi muslimani na svijetu, dozivljavaju islamsko budjenje, i zele unitarnu, islamsku BiH. Jedan covjek jedan glas.
A Hrvati, kao i svi manjinski narodi, zele da imaju neku svoju teritorijalno admistrativnu cjelinu, i na taj nacin se stititi od preglasavanja, i na taj nacin uredjivati svoj zivot u skladu sa svojom tradicijom, potrebama..
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 12:08   #77
Da, vracaju se Bosnjaci u Prijedor i prijedorska sela, ali treba pogledati nekad neki dokumantarac o povratnicima u Hambarine recimo, to je tuga za slusati. Svaki seljanin sa kojim se govori, nabraja mrtve iz svoje obitelji. Neki od njih su izubili po 9-10 clanova obitelji.

A ovaj sto se klonira mogao bi jednom izaci iz te sablone koju ponavlja mjesecima vec. Da, jesu muslimani protjerivali Hrvate i ubijali Hrvate po Sredisnjoj Bosni, ali mi ovdje ne govorimo o Travniku ili Bugojnu vec o fasizmu u Prijedoru ili Brckom, kojem ste svi vi bili svjedoci samo se sad malo pravite blesavi. Upravo ti si iz Prijedora, dobro ti znas sve samo glumis budalu.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 12:32   #78
Quote:
9293 kaže:
Ne mogu da vjerujem da odrasla osoba moze valjati ovakve gluposti. Pa Muslimani i Hrvati imaju totalno razlicite poglede na uredjenje BiH, mentalitet, kulturu...
Muslimani, kao i svi muslimani na svijetu, dozivljavaju islamsko budjenje, i zele unitarnu, islamsku BiH. Jedan covjek jedan glas.
A Hrvati, kao i svi manjinski narodi, zele da imaju neku svoju teritorijalno admistrativnu cjelinu, i na taj nacin se stititi od preglasavanja, i na taj nacin uredjivati svoj zivot u skladu sa svojom tradicijom, potrebama..
bojim se da ne glumi budalu vec je totalno poludeo, kad mu se jednom odvoji ili raspadne Republika Srpska pasce u depresiju jer nece znati sta ce sa sobom

ala lupas... drugaciji mentalitet, kulturu blablabla

ja sam ziveo 6 godina u Sarajevu, i nisam mogao da razlikujem nikoga po tom pitanju, kao Srbijanac bio sam stranac tamo

sad sta se ratom i nacionalizmom (a na vasoj strani i fasizmom) pokvarilo ne znam vise
fransiskol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 12:44   #79
Quote:
Vanjushka kaže:
Da, vracaju se Bosnjaci u Prijedor i prijedorska sela, ali treba pogledati nekad neki dokumantarac o povratnicima u Hambarine recimo, to je tuga za slusati. Svaki seljanin sa kojim se govori, nabraja mrtve iz svoje obitelji. Neki od njih su izubili po 9-10 clanova obitelji.

A ovaj sto se klonira mogao bi jednom izaci iz te sablone koju ponavlja mjesecima vec. Da, jesu muslimani protjerivali Hrvate i ubijali Hrvate po Sredisnjoj Bosni, ali mi ovdje ne govorimo o Travniku ili Bugojnu vec o fasizmu u Prijedoru ili Brckom, kojem ste svi vi bili svjedoci samo se sad malo pravite blesavi. Upravo ti si iz Prijedora, dobro ti znas sve samo glumis budalu.
Dosta Srba je osudjeno u Prijedoru za ratni zlocin, i Srbi traze samo jednak tretman, da se i Muslimani sudi za ratne zlocine nad Srbima, ali kao sto vidimo, to se ne radi. Dok to ne bude, nece biti mira u BiH.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:39   #80
Quote:
frch kaže:
ti si očito duboko bolesna osoba kao i otac ti kad je postavljao balvane 1991. oko Karlovca..
na kojoj je barikadi bio? onoj prema Turnju?
Nisu bili balvani nego obicna rampa iliti punkt. Ali zaboravljas da su na tom kraju nekoliko mjeseci ranije postavljeni "balvani" od strane ZNG na Slunjskim Brdima i da je svaki Srbin koji je tuda prolazio bio pretresan i maltretiran.

Nego stvarno kako znate da je ovaj pandur Srbin i da je ovo Brcko u
maju '92
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.