Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2013., 02:12   #4081
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
mene su pitali hocu li doci sutra po vizu ili da mi je salju DHLom.
nisam iz zg pa sam rekla da mi posalju.
putovnica stigla za 3 dana, nikakve dodatne troskove ne placas.
Evo, ja sma bila danas i bila je mogućnost DHL-om, ali pošto sam već imala kovertu i markice dala sam im nju pa će mi je poslati preporučeno na kućnu adresu.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 11:01   #4082
pozdrav, molio bih vas komentar ako je netko bio u sličnoj situaciji ili ako zna nekoga tko je bio.

ugl, situacija je slijedeća - 2011. sam išao turistički u ameriku na dva mjeseca, kod prijatelja. redovni student, garantno pismo, potvrda od firme da me čeka posao kad se vratim i da me puštaju. na razgovoru mi konzul rekao da nazovem za par sati i da provjerim jesam li dobio vizu. nazvao, rekli mi da sam dobio i sve pet. otišao, vratio se na vrijeme, sve u najboljem redu. kasnije sam od šefice saznao da su zvali u firmu i provjeravali istinitost potvrde.

prije dva dana idem na razgovor za novu vizu, i sve okolnosti su od prošlog puta ostale nepromijenjene - redovni student na istom faksu, ista firma (sad već tri godine), isto garantno pismo i mlada konzulica preleti papire, pita kako je bilo prošli put u americi, pogleda kompjuter i zapiše nešto i samo mi se nasmiješi i kaže da mi je viza odobrena i da sutra dođem po nju. međutim, par sati poslije toga dobivam poziv iz ambasade i kažu mi da trebaju obaviti neke administrativne procedure, bla bla i da ne znaju koliko će to trajati nit mi mogu reći o čemu se točno radi.

e sad sam skroz zbunjen, ne znam radi li se o 221g provjeri ili o čemu već (googlao sam). napominjem, sve je ostalo isto kao i prošlog puta o čemu sam donio sve ovjerene potvrde. možda ih muči to što su mi ostala dva ispita do kraja koje mislim položiti kad se vratim u 9. i 2. mjesecu, ili je problem u mom imenu i imenu mog oca.

nikad nisam ni od koga čuo da su ih tako provjeravali pa bih volio neki komentar, savjet. hvala.
konacaldera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 23:38   #4083
Pozdrav,

išla bi u UK kao student visitor.
E sad, kažu:
Quote:
You must show that, during your visit, you do not intend to:
- take paid or unpaid employment, produce goods or provide services, including the selling of goods or services directly to members of the public;
- marry or register a civil partnership, or give notice of marriage or civil partnership;
- carry out the activities of a business visitor, a sports visitor or an entertainer visitor; or
- receive private medical treatment.
Kako se to pokazuje?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:45   #4084
Pa pricekaj 1.7., onda smo Eu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 20:29   #4085
Zapravo i idem nakon što uđemo u EU, ali kad sam zvala ambasadu su mi rekli da za svaki slučaj ponesem ono što se traži za student visitora.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:24   #4086
tranzitna/turisticka za usa

ekipa, zanima me slijedece...
americka vizu koju imam mi istekla odavno i iskoristena je, daklen, treba mi nova..
e sad,...
planiram na godisnjem u Peru,a najpovoljniji letovi, kad se zbroji i trosak americke vize jerbo se presjeda na jfk-u je puno povoljniji od direktnih letova iz amsterdama, madrida ili pariza do Lime...
vidim da je tranzitna jednako skupa kao i obicna turisticka, pa se razmisljam...
zar mi nije bolje aplicirati za normalnu turisticku vizu, pa ako je odobre na vise od par miseci ...nadam se bar na godinu dvije dana...da imam otvorenu opciju slijedece godine posjetiti frendove u americi, posto me ove godine put nanio u juznu ameriku...sto vi mislite? jel bi bilo uopce problema ako mi daju turisticku a ja u tranzitu, nemam pojma, taj dio mi nikako nije jasan. cini mi se potpuno besmisleno kupovati tranzitnu za samo presjedanje u sadu kad za iste pare mogu u presjedati u nagodinu posjetiti sad ponovno? ili se varam,pa ne mogu.
molim one koji znaju da ulete sa par savjeta...
hvala
mamut322 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 08:50   #4087
Ljudovi, da li se zna hoce li nam trebati vize za kanadu i meksiko od 1.7.?
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:04   #4088
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
Ljudovi, da li se zna hoce li nam trebati vize za kanadu i meksiko od 1.7.?
Pa ne trebaju nam vize za Kanadu i Mexico vec nekoliko godina...
Basil Fawlty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 18:30   #4089
Quote:
Basil Fawlty kaže: Pogledaj post
Pa ne trebaju nam vize za Kanadu i Mexico vec nekoliko godina...
Da, to znam, ali sam cula da postoji mogucnost da nam ih uvedu, iako mi to bas nema nekog smisla, pa htjedoh provjeriti...
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 21:03   #4090
A zašto bi kanađani uvodili? Čak imaju akciju preseljenja u Kanadu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 21:56   #4091
Ne'am pojma, kazem, nema mi smisla
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 23:00   #4092
Putovala bih ovu zimu u Australiju...
zanima me jel ima netko info za vizu.
naime vec sam bila dolje prije 2g sa frendicom turisticki i sad bi natrag turisticki na dva mjeseca.
zanima me jel bi trebala prije traziti kartu ili vizu?
dali su jos jako rigorozni ak je netko isao nedavno...?
malo me strah kupovati prije kartu.
i koliko najranije mogu predati zahtjev za vizu-pa da prodem jeftinije sa kartom.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta
__________________
Do you feel real
genes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 06:48   #4093
Uvijek prije traziti vizu, nikako kartu
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:08   #4094
Od danas bez vize u Novi Zeland, Moldaviju i Solomonske otoke
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:48   #4095
Evo dobre vijesti za Vanelica
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:08   #4096
Putuje se u Istanbul, pa me zanima mmijenja li se išta od ovog ulaska u EU?
u ambasadi su mi rekli da pri slijedatnju u Istanbulu samo kupimo visu na šalteru?
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 15:50   #4097
Ima li itko informacije za JI Aziju, hoce li nam Tajland, Vijetnam, Kambodza i ostali ukinuti(pojeftiniti, pojednostaniti) vize? Zna li itko kako je islo za Sloveniju, Madjarsku itd?
capee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:55   #4098
pozdrav, evo ovako stvari stoje: pomorac sam i trebao bi se ukrcati na brod i firma mi je kupila avionsku kartu za 21.7.. I sad rješavam ovo sve potrebno za vizu i desilo mi se to da prvi slobodan termin za intervju je tek 29.7. i ja sam sad taj termin rezervirao jer se svakih ni 15 min svi termini zauzimaju za sve kasnije. I sam me zanima dali će mi ikako pomoći da ih zovem i molim da me ubace kad prije? Jeli tko bio u takvoj situaciji? Ili ima tko bolji prijedlog što mi je činiti bio bih jako zahvalan?
anakin6789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 16:05   #4099
Pozdrav,putujem s dečkom u NY krajem osmog mjeseca,skroz turistički i u shopping,kupili smo povratnu kartu (imamo 100% povrat novca u slučaju odbijenice vize) i sad nas brine ta ista viza,naime ja sam studentica,imam još jednu godinu za završiti,ali on će diplomirati kroz tjedan dana,tj. neposredno prije nego podnesemo zahtjev za vizu , zanima da li je netko bio u sličnoj situaciji i imao problema s dobivanjem vize? Mi ostajemo kod mog rođaka koji je trenutno u HR pa nam ne može ovjeriti garantno pismo u NY. Imamo dosta novaca na računu jer nas roditelji financiraju pa se nadamo da bi nam to mogao biti plus. Naglo smo se odlučili za putovanje pa prije nismo mislili o detaljima. Da li ima netko sa sličnim iskustvima ili kakvim savjetom? p.s. putovnica bi nam trebala biti gotova kroz tjedan dana pa ćemo odmah zatražiti vizu
Ako ne tko imam kakav savjet unaprijed zahvaljujemo
dreambig is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:09   #4100
Evo jednog laganog pitanja za vadioce viza

Piše na stranici Veleposlanstva Azerbajdžana ovako:

- Za turističke vize: pismo-potvrdu od turističke organizacije primateljice ili hotela u Azerbajdžanu.
- Za posjetiteljske vize: pozivno pismo od državljanina Azerbajdžana, uz fotokopiju njegove / njezine nacionalne iskaznice.



Muči me malo ova prva stavka, za turističku vizu - jel nužno da to bude potvrda hotela u kojem bi odsjeo, ili je moguće rezervirati i hostel pa da priznaju takvu potvrdu?
kakva je inače praksa kod viza za druge zemlje?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.