Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 22:55   #2001
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
joooj, za kaficu ti stvarno ne bih znala, nisam neki kavopija i nisam ju uopce tamo pila


drago mi je da sam pomogla
sve me sram priznati da ga jos nisam dovrsila : srammebilo:

ako samostalno organiziras put do Angkor Wata, to ce ti biti stvarno pravi dozivljaj! a stvarno jest prekrasno tamo

@ wash, je ovo nova adresa? to je jedina koju sam nasla, a da nije u Lumpini district (gdje je bila stara):
The Royal Embassy of Cambodia
518 / 4 Pracha Uthit Rd.
( Soi Ramkamhaeng 39 )
Wangtonglang
Bangkok 10310
Macka hvala još jednom i za adresu ambasade-valjda je to to ako druge adrese nema.Jedva čekam Angkor Wat!!! (I cijeli put )
Fida is offline  
Old 23.11.2007., 08:52   #2002
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
@ wash, je ovo nova adresa? to je jedina koju sam nasla, a da nije u Lumpini district (gdje je bila stara):
The Royal Embassy of Cambodia
518 / 4 Pracha Uthit Rd.
( Soi Ramkamhaeng 39 )
Wangtonglang
Bangkok 10310
sorry zaboravio sam novu adresu ambasade jer nisam imao vremena da cekam jos jedan dan u bng,ali mislim da je.U biti ona koja je na svakoj mapi bng nije točna adresa,ali ako sređujete vizu na granici,tamo vlada kaos(klinci Vam nude kišobrane,čudne face,svi Vam neki k..uvaljuju,hrpa kockarnica,domaći prolaze granicu koda ne postoji,...)ali jedan savjet prvo prođeti tajlandsku granicu i krenite prema kambođanskoj,nešto prije cca 10-15m prije nego što dolazite na kambođansku granicu di ispunjavata papire za ulaz s desne strane u kučici Vam se vadi viza.košta 20$, mada svi seru da je skuplja
wash is offline  
Old 23.11.2007., 18:19   #2003
Quote:
wash kaže: Pogledaj post
sorry zaboravio sam novu adresu ambasade jer nisam imao vremena da cekam jos jedan dan u bng,ali mislim da je.U biti ona koja je na svakoj mapi bng nije točna adresa,ali ako sređujete vizu na granici,tamo vlada kaos(klinci Vam nude kišobrane,čudne face,svi Vam neki k..uvaljuju,hrpa kockarnica,domaći prolaze granicu koda ne postoji,...)ali jedan savjet prvo prođeti tajlandsku granicu i krenite prema kambođanskoj,nešto prije cca 10-15m prije nego što dolazite na kambođansku granicu di ispunjavata papire za ulaz s desne strane u kučici Vam se vadi viza.košta 20$, mada svi seru da je skuplja
Ma nije mi bed zbog skupoće-5 dolara sim tam. Bitno mi je samo da ne moram dugo čekat i vrtit se predugo oko te granice tak da mi je bolje napravit vizu u Bangkoku. Pa adresa mora bit na netu-nekako ću već saznat al vjerojatno je ta koju je mačka dala.
Fida is offline  
Old 24.11.2007., 12:50   #2004
samo se ne pouzdavaj u taksiste, mi smo obisli pola bgk zahvaljujuci promjeni adrese ambasade. ja bih toplo preporucila vadjenje vize u bgk jer ona granici lici na sve samo ne na normalnu granicu. ako vec taksist kaze da zna adresu, reci mu da to vise nije Lumphini park ako na nju misli
sabajta007 is offline  
Old 26.11.2007., 12:05   #2005
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Pa adresa mora bit na netu-nekako ću već saznat al vjerojatno je ta koju je mačka dala.
jos sam malo prokopala i nadjoh na forumu Lonely planeta istu ovu adresu (u dijelu gdje ekipa upozorava na izmjene u odnosu na print izdanje)... dakle, to je ta adresa
I rule
macka is offline  
Old 26.11.2007., 23:01   #2006
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
jos sam malo prokopala i nadjoh na forumu Lonely planeta istu ovu adresu (u dijelu gdje ekipa upozorava na izmjene u odnosu na print izdanje)... dakle, to je ta adresa
I rule
Hvala Macka-zakon si!!!!
Fida is offline  
Old 28.11.2007., 22:33   #2007
aaaaaa
pa ljudi,vidim da vam je svima bilo dobro na tajlandu-.-al ja sam mislio otici na 10 dana na otok koh samui u neki hotel odmoriti se od svega...i mislio sam preko agencije srediti jer neznam sta me tamo ceka a idem sam..jel ima netko kakav prijedlog gdje da oddem i sta da radim a da neproputujem cijeli tajland..
;-))))
babel is offline  
Old 29.11.2007., 07:07   #2008
Quote:
babel kaže: Pogledaj post
aaaaaa
pa ljudi,vidim da vam je svima bilo dobro na tajlandu-.-al ja sam mislio otici na 10 dana na otok koh samui u neki hotel odmoriti se od svega...i mislio sam preko agencije srediti jer neznam sta me tamo ceka a idem sam..jel ima netko kakav prijedlog gdje da oddem i sta da radim a da neproputujem cijeli tajland..
;-))))
Kupi avio kartu, dokuri u BKK, kupi u jednoj od 100 agencija transfer za Koh Samui - i evo te tamo. Jedino mozes birati oces si rezervirati smjestaj prije ili ces to kad dodes tamo...

U BKK si kupis LP, a mozes si kupiti zivog vodica koji ce te za sitnu lovu furati okolo...
iLQ is offline  
Old 29.11.2007., 09:20   #2009
Pitanje jedno, rezervirao sam karte za BKK preko Turkisha, ali još ne znam šta će s tim biti...na listi čekanja sam...Jel netko od vas kupovao karte ovih dana, po kojoj cijeni i kad je polazak?

Pitam zato da (u slučaju da mi deal s Turkishom propadne) uskočim u vlakić i pohrlim kupiti karte...
mcquinn is offline  
Old 29.11.2007., 09:30   #2010
ej a preko koje avio kompanije da kupim kartu?mislim ici u 1.mjesecu jer moguce mozda kupiti sada kartu i rezervirati smjestaj akd stignem tamo?
babel is offline  
Old 29.11.2007., 11:40   #2011
ja sam kartu trazio od sredine 10-tog mjeseca, sto preko agencija sto direktno preko kompanija, i iz ove perspektive shvatio sam da sam poceo traziti dosta kasno.
do neki dan najpovoljnije je bilo preko e-toursa zg-ams-bkk povratak hong kong-tpe-fra-zg za 1040evra, medjutim prije 7 dana zvala me jedna od agencija i javila da se pojavilo mjesto sa liste cekanja kod turkisha zg-ist-bkk hk-ist-zg za 960evra imao sam rok 12 sati za placanje sto sam i uradio. cekanje u instanbulu je 6,5h pri odlasku i 5h povratku, karta je elektronska tj dva a4 lista papira
Bio sam i u konzulatu, vize sam dobio za 10 min, 360kn za dva ulaska, konzul je rekao da ce navratiti na ovu stranicu da malo vidi sta se pise

Nasao sam i dimenzije rucne prtljage za turkish 40-60-20 i max 8kg
Broj jedan is offline  
Old 29.11.2007., 12:26   #2012
ej a za kada planiras ici?
babel is offline  
Old 29.11.2007., 14:58   #2013
25-12 do 10.01
Broj jedan is offline  
Old 29.11.2007., 20:05   #2014
Quote:
Broj jedan kaže: Pogledaj post
25-12 do 10.01
i kooliko te izadje karta,ja sam danas gledao ensta i oko 900-1000€
zavisi jesu neki madjari ili malezijanci...
babel is offline  
Old 29.11.2007., 20:19   #2015
Quote:
mcquinn kaže: Pogledaj post
Pitanje jedno, rezervirao sam karte za BKK preko Turkisha, ali još ne znam šta će s tim biti...na listi čekanja sam...Jel netko od vas kupovao karte ovih dana, po kojoj cijeni i kad je polazak?

Pitam zato da (u slučaju da mi deal s Turkishom propadne) uskočim u vlakić i pohrlim kupiti karte...
Evo ja sam baš prekjučer kupila karte za početak do kraj 2. mjeseca, al sam ih rezervirala negdje početkom desetog mjeseca. Cijena je 6400 kn a kupila sam preko Ulixa.Let je preko Amsterdama s China Airways i čini mi se dosta povoljno jer sam u isto vrijeme tražila preko Turkisha i bilo je oko 1000 kuna skuplje.Probaj poslat upit na Ulix -oni ti drugi dan pošalju odmah rezervaciju najpovoljniju koju možeš i ne moraš kupt. Meni je bilo ok što mi je rezervacija vrijedila do kraja 12-og mjeseca tako da nije bilo žurbe s kupnjom.
Fida is offline  
Old 29.11.2007., 22:59   #2016
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Evo ja sam baš prekjučer kupila karte za početak do kraj 2. mjeseca, al sam ih rezervirala negdje početkom desetog mjeseca. Cijena je 6400 kn a kupila sam preko Ulixa.Let je preko Amsterdama s China Airways i čini mi se dosta povoljno jer sam u isto vrijeme tražila preko Turkisha i bilo je oko 1000 kuna skuplje.Probaj poslat upit na Ulix -oni ti drugi dan pošalju odmah rezervaciju najpovoljniju koju možeš i ne moraš kupt. Meni je bilo ok što mi je rezervacija vrijedila do kraja 12-og mjeseca tako da nije bilo žurbe s kupnjom.
thx na informacija..ja sam bas danas kontaktirao jednu agenciju i kaze 7300kn al za pocetak 1. mjeseca...mislim da je to ok posto sam se i ja u zadnji tren smislio ici u 1.mjesecu...a na 12 dana je...jer bih se toliko i zadrzao...kuda ides,koji ti je plan?
babel is offline  
Old 30.11.2007., 00:18   #2017
Quote:
babel kaže: Pogledaj post
thx na informacija..ja sam bas danas kontaktirao jednu agenciju i kaze 7300kn al za pocetak 1. mjeseca...mislim da je to ok posto sam se i ja u zadnji tren smislio ici u 1.mjesecu...a na 12 dana je...jer bih se toliko i zadrzao...kuda ides,koji ti je plan?
Pa ja isto mislim da ti je to ok cijena s obzirom da je mjesec dana prije. Ja planiram početkom drugog-prvo par dana Bangkok da se aklimatiziramo i sredimo stvari za Kambodzu, pa 4 dana Angkor Wat, onda natrag u Bangkok pa noćni vlak za Suratthanyu otkud idemo prvo na zapadnu obalu (Ao Nang, Krabi, Ko ph phi) oko tjedan dana pa 5-6 dana istočnu (Ko Tao i Ko Phangan - taman smo tamo na full moon party ). Onda natrag Bangkok i možda jedan dan Ayutthaya ili Erewan. I to ti je to. Gdi ti planiraš?S obzirom da samo 12 dana, ideš samo na more ili unutrašnjost?
Fida is offline  
Old 30.11.2007., 19:30   #2018
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
i čini mi se dosta povoljno jer sam u isto vrijeme tražila preko Turkisha i bilo je oko 1000 kuna skuplje.
Turkish je onda nesto naveliko poskupio
obicno je bio najjeftinija varijanta, ali sad se moze naci bolje aviokompanije za manje para... istina, jos uvijek je prednost Turkisha sto je samo jedno presjedanje, u svim drugim kombinacijama su dva, ali se zato u Istanbulu nacekas za popiiiii***

nego, evo i ja u planu za opet malo tulumarenja po Tajlandu i JI Aziji
i karte su rezervirane - Lufthansa do Frankfurta i onda Etihad preko Abu Dhabija, sve skupa 960 eur, dakle 7.000 kn... a sve su konekcije gdje se najvise ceka sat ipo - dva, sto proleti u roku keks...
sad kuc-kuc u drvo da sve dalje prodje kako treba, od kupnje karata do samog putovanja!

nakon puno muke s agencijama, uspjela sam ih sve uvjeriti da su cijene koje sam ja nasla najjeftinije, a ne one sto mi nude, i neka mi lijepo rezerviraju po mome
macka is offline  
Old 30.11.2007., 20:08   #2019
Quote:
babel kaže: Pogledaj post
thx na informacija..ja sam bas danas kontaktirao jednu agenciju i kaze 7300kn al za pocetak 1. mjeseca...mislim da je to ok posto sam se i ja u zadnji tren smislio ici u 1.mjesecu...a na 12 dana je...jer bih se toliko i zadrzao...kuda ides,koji ti je plan?
Kako vam samo uspije pronaci ovako skupe karte? Neki dan u trstu u agenciji nude mi charter let za 730 eura iz trsta za phuket, 3 tjedna izmedu odlaska i povratka.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 30.11.2007., 20:20   #2020
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Kako vam samo uspije pronaci ovako skupe karte? Neki dan u trstu u agenciji nude mi charter let za 730 eura iz trsta za phuket, 3 tjedna izmedu odlaska i povratka.
e je, nemaju svi luksuz od 3 tjedna godisnjeg
macka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.