Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2014., 19:49   #2381
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post


nego da te pitam...uvijek to zaboravim..
umwelt zone po gradovima...jesu li kamion dužni imati te oznake, jer vidim da neki kamioni imaju to neki nemaju
a pitam te zbog toga jer se moj razvoz namještaja često odvija baš u tim zonama..
jučer schwabich gmund i stuttgart, a danas friebrug
baš me zanima odgovor ..da se znam još malo dodatno posvađati s svojima u kancelariji...
Naravno da moraju! Kroz centar i dobar dio šire u Stuttgartu nesmiješ bez " zelene" u biti cijelo područje Stuttgarta omeđeno B10....A81-A8 zato kod nas " žuti" voze samo linije na kojima ne treba zelena ili lokalno! Kazna ti je 90€ pa u pravilu naši kauboj gazdeki ne haje za to.....po sistemu što je to jednom platiti a 10 puta proći lišo?

Do novog kataloga kazni i bodovanja vozač je dobivao i 1 kazneni bod što je ukinuto u svibnju....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 21:17   #2382
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Naravno da moraju! Kroz centar i dobar dio šire u Stuttgartu nesmiješ bez " zelene" u biti cijelo područje Stuttgarta omeđeno B10....A81-A8 zato kod nas " žuti" voze samo linije na kojima ne treba zelena ili lokalno! Kazna ti je 90€ pa u pravilu naši kauboj gazdeki ne haje za to.....po sistemu što je to jednom platiti a 10 puta proći lišo?

Do novog kataloga kazni i bodovanja vozač je dobivao i 1 kazneni bod što je ukinuto u svibnju....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
izgleda da je ta kazna od 90eur univerzalna u njemačkoj...razmak..preticanje..brzina...sve je 90eur..
al barem je lako za računati..

ma to sam si i mislio da je tako, ali bunilo me to što je veliki broj kamiona i s njemačkim tablicama bio ne obilježen s naljepnicom..

jebg..onda ću se opet švercati kroz frieburg..jer se vraćam tuda, na titsee pa na tutlingen pa na ulm...izbjegavam onaj dio prek pforzhaima...
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 21:48   #2383
A trebao sam biti na liniji za Deisslingen pa bi se našli onda negdje jer to je ruta koja prolazi mojim " lovištem" ali me stavio na "slatku liniju" ....Metro Grolsheim, pa za Ferrero u Stadtallendorf po Nuttelu za Hamburg.....ne volim tu liniju iako mogu spavat ko mrmot uzput!

Danas preuzeo novi obračun plaće, digli mi plaću za 150€ netto....nije puno ali čovjeka veseli!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 21:56   #2384
ajd ti meni nađi gore neki biznis..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:58   #2385
e moj Rudi...
ti i ja nedavno ovdje vodili pravi rat..koplja se lomila forumi se zavadili radi nekih tamo sati vožnje..sati radnih vremena, a ja u dva tjedan jedva skupim 60h rada...
nedavno brata moga kamiona zaustavila policija u italiji..kaže sve mu živo ispretresli , tražili magnet jer mu nisu vjerovali da ima tako malo sati vožnje..
također priča mi kolega s scanijom u švabiji..švabo se isto čudom čudio kao je moguće da usred tjedna ima 30h stajanja...

evo i ja sada stojim..jučer u freiburgu istovario u podne , a utovar tek sutra u ettenheimu za srbiju..pa sam sada tu na malom nekom shelovom hoffu..
jučer mi zemljak na istovaru u villingenu osposobio karticu tako da sada opet imam net..
htiosam si staviti bicikl u kamion ali pošto skoro idem na go, odustao sam od toga, ali sada bi mi dobro došao...

nego da se vratimo na one naljepnice umwelt..
gdje se to može nabaviti i koliko to košta...nešto sam vidio da na HAKovim stranicama to reklamiraju...

i još nešto..nedavno u "KONVOJU" na HRTu je bilo govora o nekim izmjenama "naših", onih koje se odnose na vozače direktiva pogotovo da bi se olakšalo tumačenje pojma iznimke, jer je to poglavlje koje svaka država tumači za sebe..
jel ti znaš što o tome..jel se štogod govori o tome u njemačkoj..

eh da..još odradim ovaj tjedan i idući pa odoh na go..
opet se hvatam one "fangle i žlice"....al biti će tu i valjak za krečenje, pa glete i tako..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 11:25   #2386
a za takve povišice ide cijeloj firmi i to vas obavijeste pismenim putem,ono poslodavac je odlučio zbog rasta posla bla bla itd da radnici dobe veču plaču ili to ko se njima dopadne njemu povečaju?
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 11:36   #2387
A ti bi u Njemačku a ovako ti bolje! Ovdje ćeš morat radit ! No ima nekih u HR koji moraju vozit i dva listića u danu pa ne mogu spavat ka ti!

Vinjetu možeš dobit za 5€ u svakom TUV ili Dekra...

A što se GO dotikavlje ja sam potrošio svoj još u lipnju, jer sam ispratio oca na posljednji počinak, no sad uskoro i mene čeka uređenje stana u Zagrebu...promjenit stolariju i podove i parkete, nova kužina i kompletno novi namještaj! Pa ću i ćešće u godini dolazit u ZG......a ovogodišnjih 28 radnih dana odmora još nisam načeo....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 13:04   #2388
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
A ti bi u Njemačku a ovako ti bolje! Ovdje ćeš morat radit ! No ima nekih u HR koji moraju vozit i dva listića u danu pa ne mogu spavat ka ti!

Vinjetu možeš dobit za 5€ u svakom TUV ili Dekra...

A što se GO dotikavlje ja sam potrošio svoj još u lipnju, jer sam ispratio oca na posljednji počinak, no sad uskoro i mene čeka uređenje stana u Zagrebu...promjenit stolariju i podove i parkete, nova kužina i kompletno novi namještaj! Pa ću i ćešće u godini dolazit u ZG......a ovogodišnjih 28 radnih dana odmora još nisam načeo....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
nije problem raditi..ali je problem što me netko radi budalom nakon toliko godina rada..pa ipak nešto sam i naučio u ovome poslu..neke odnose..cijene i slično..
to što netko radi na dva listića, nije moj problem već njegov, samo se pitam, ali to njegova plaća pokriva..i problem je taj što preko takvoga mene ucijenjuje...on sve stigne i odradi a ja ne mogu ništa...
takvoga drži na istoku gdje za 50 eura dobiješ potvrdu da nisi kriv ak si zgazio čovjek, a ja vozim zapad gdje je svaka minuta u pitanju..
i takav je spospobniji i poželjniji od mene..

ne ležim ja svojom krivicom...nitko sretniji od mene da sam još jučer natovario i sada bi već prošao i austrijui bio večeras doma...i ne bi bilo nikakvih problema oko tjedne pauze. ovako ću doma uz sreću doći u subotu navečer , pa će opet biti drvlje i kamenje na mene jer je na redu 45h pauze ...
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 20:27   #2389
Oprostite na upadu, ali možete li mi preporučiti nekoga tko se (polu)prazan vraća iz Belgije za Hrvatsku?
Treba mi prijevoz privatnih stvari iz stana u Belgiji u Hr, a ponude od "selidba i co" firmi su astronomske.
stvari su nešto namještaja, bijele tehnike i 30tak manjih kutija sa robom, posuđem i sl.
Idealan termin kraj 9. ili početak 10. mjeseca.
unaprijed hvala na odgovoru i preporuci.
QQuuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 21:33   #2390
Stragatrans?
A gle, danas je malo vjerojatno da se netko poluprazan vuće SKROZ do Hrvatske.... Najbolje je zvati prijevoznike okolo i dogovoriti prijevoz.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 23:05   #2391
Quote:
QQuuu kaže: Pogledaj post
Oprostite na upadu, ali možete li mi preporučiti nekoga tko se (polu)prazan vraća iz Belgije za Hrvatsku?
Treba mi prijevoz privatnih stvari iz stana u Belgiji u Hr, a ponude od "selidba i co" firmi su astronomske.
stvari su nešto namještaja, bijele tehnike i 30tak manjih kutija sa robom, posuđem i sl.
Idealan termin kraj 9. ili početak 10. mjeseca.
unaprijed hvala na odgovoru i preporuci.
ja najeftinije šta sam uspija nać je za dvi palete 500€
na kraju je bilo 11 paleta za 1500€

iz lennika
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:57   #2392
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Stragatrans?
A gle, danas je malo vjerojatno da se netko poluprazan vuće SKROZ do Hrvatske.... Najbolje je zvati prijevoznike okolo i dogovoriti prijevoz.
odakle ti to??

a o lošoj cijeni prevoza ne bi jer to su za mene sve babske priče i stanje na terenu sve više i više to demantira, da su cijene prevoza loše...
pitanje je samo koji si u lancu..ništa drugo
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:50   #2393
Napisal bi Nagel al deda ne vozi za Hrvatsku. Al najbolje mu je zvati prijevoznike i dogovoriti se s njima.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 07:57   #2394
Stiže uskoro zima i sa njom problem mobilnosti teretnih vozila.

Gledajući malo odredbe iz Zakona čini mi se da tu mnogo toga nije usklađeno i dorečeno.

Što misle ostali vozači?

Iz Zakona, čl.193.

(1) Zimski uvjeti na cesti su takvi uvjeti kada je kolnik prekriven snijegom ili kada je na kolniku poledica.
(2) Za vrijeme zimskih uvjeta na cestama zabranjuje se promet motornim vozilima koja nemaju propisanu zimsku opremu i teretnim automobilima s priključnim vozilom. Vozač motornog vozila dužan je, prije uključivanja u promet, očistiti zaleđena vjetrobranska stakla i snijeg na vozilu.
(3) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, ministar nadležan za poslove prometa može u određeno vrijeme i na određenoj cesti ili dijelu ceste propisati obvezno posjedovanje zimske opreme, za pojedine vrste i kategorije vozila, bez obzira postoje li na tim cestama zimski uvjeti.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se pravna ili fizička osoba obrtnik ako naredi ili dopusti da se u prometu na cestama koristi vozilo koje nema propisanu zimsku opremu ili teretni automobil s priključnim vozilom.
(5) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako upravlja vozilom suprotno odredbama ovoga članka.

Zadnje uređivanje neptun-1 : 05.09.2014. at 08:56.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 10:31   #2395
prošli vikend odslušao svoje za COD..
I mogu reći da me poglavlje o osiguranju tereta zaintegriralo..pogotovo ono oko onih dijagrama opterećenja koje će biti obavezni kamionima.ali isto tako biti će zanimljivo dali će i pošiljatelji robe izdavati slične certifikate za teret, što će biti dužni...
čisto sumnjam da će to u praksi ići tako kako je zamišljano...
prije će biti.."oš natovari oš,ak nećeš, ima tko hoće".
i upravo ti "koji hoće" su u biti najveći problem prevozništva..kako među poslodavcima, tako i među vozačima..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 19:03   #2396
kolega počeli su tvoji opet u marof,kad bude tebe dopala tura?
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:46   #2397
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
kolega počeli su tvoji opet u marof,kad bude tebe dopala tura?
a šuška se nešto..šuška...al ne smijem kazat..

a kada ću tamo?...kada tako padne grah..
nadao sam se danas..al eto ...poslalo me na drugi kraj..prema jean paul belmondu..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 00:18   #2398
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post
i upravo ti "koji hoće" su u biti najveći problem prevozništva..kako među poslodavcima, tako i među vozačima..
Glede poslodavaca moraš sagledati i drugu stranu "medalje"

Većina njih ima leasingei razna druga davanja, između ostalog treba biti i za plaće vozačima...
Kad se staviš u tu poziciju onda to baš i nije tako jednostavno. Jednostavno trenutno nisu vremena da ćeš birati ture, nego je kao što si napisao, ako ti odgovara ok, ako ne ima 100 drugih koji će odvesti.
Mnogi da se održe na nekoj nuli idu sa damping cijenama...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 09:52   #2399
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Mnogi da se održe na nekoj nuli idu sa damping cijenama...
vremena uopće nisu teška..teška su kako za koga..a cijena prevoza je ostala ista kao što je bila prije..ali to je druga tema.

ali na ovo citirano najveći dileri tura i igraju..jer će uvijek biti onih koji će odvesti za manje pare, od nekog drugoga..

ista stvar je i s vozačima..uvijek će biti onih koji će biti spremni odvesti neku turu za manje para i još pri tome ne pridržavati se nekih propisa.
e sada, neki će reći ..to je tržišna utakmica..što je po meni najveća glupost, a na toj tržišnoj utakmici najviše zarađuju oni koji koji su samo posrednici u tome svemu, i koji su i izmislili taj termin.."tržišna utakmica"..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:27   #2400
I najveći dileri će uskoro morat brojat svoju proviziju sitnije!
Došli smo do toga da trgovina, tj. veliki diskonteri diktiraju ne samo cijenu prijevoza već i proizvodnje! Metro, Lidl, Špar, Rewe ( u hrvatskoj je Billa dio Rewe grupe) su sad pod prismotrom njemačke agencije za tržišno natjecanje i kartele zbog sumnje u dogovor cijena ...Lidl i Rewe i Edeka su već platili nekoliko milijuna kazne zbog dogovora oko cijena mlječnih proizvoda, velike pivovare su platile ( Warstein, Krombacher, 105 milijuna € kazne zbog ilegalnih dogovora oko cijene....u viziru je ali još nije gotov postupak i protiv Carlsberg grupe ( Karlovačka pivovara).

Zbog toga se konzekventnim provođenjem mjera o upravljanju i odmoru u nekim državama nastoji tome doskočit ujedno i veća kontrola kabotaže....




Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.