Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2010., 10:53   #1
Kupnja stana - sudužnici-kupci

Moja draga i ja krecemo u kupnju stana kao suduznici. E sad, imamo primjer ugovora kad kupuje jedna osoba. Trazio sam po netu ali nisam uspio pronaci kako izgleda ugovor kad kupuju dvije osobe (suduznici). Dali se pod kupac stavljamo oboje ili je nesto drugo u igri?

Unaprijed hvala na odgovorima
Fourgehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 22:35   #2
Quote:
Fourgehan kaže: Pogledaj post
Moja draga i ja krecemo u kupnju stana kao suduznici. E sad, imamo primjer ugovora kad kupuje jedna osoba. Trazio sam po netu ali nisam uspio pronaci kako izgleda ugovor kad kupuju dvije osobe (suduznici). Dali se pod kupac stavljamo oboje ili je nesto drugo u igri?

Unaprijed hvala na odgovorima
onaj koji diže kredit(ako kupujete na kredit) se navodi kao dužnik, a drugi se navodi kao sudužnik.
a u vlasničkom listu se navodite oboje kao vlasnici 1/2 (ukoliko tako želite)
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 23:31   #3
I jedan i drugi se u ugovoru o kupoprodaji stana navodite kao kupac.

________, iz_______, OIB______ (u daljnjem tekstu:kupac)

i

________, iz________, OIB______ (u daljnjem tekstu:kupac)



i ... (prodavatelj)


I u potpisu ste isto oboje kao kupac.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:03   #4
Quote:
Fourgehan kaže: Pogledaj post
Moja draga i ja krecemo u kupnju stana kao suduznici. E sad, imamo primjer ugovora kad kupuje jedna osoba. Trazio sam po netu ali nisam uspio pronaci kako izgleda ugovor kad kupuju dvije osobe (suduznici). Dali se pod kupac stavljamo oboje ili je nesto drugo u igri?

Unaprijed hvala na odgovorima
bez uvrede..al zaista nemogu razumjeti razmišljanja kao što su vaša..kupujete stan i želite sami sastaviti ugovor?,štedite cca 1 000 kn i riskirate jako ozbiljan posao i naravno novac...zar ne postoje odvjetnici,koji su licencirani za takove ugovore?
copy-paste is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:41   #5
Gdje to ima po 1000kn? Moj bratić je kupovao prije pola godine kućicu u Osijeku za 50 000 eur, a odvjetnica koja je zastupala 2 suvlasnika prodavatelja mu je ispostavila račun na 5000 kn za trošak ugovora. On se poklopio i platio tješeći se time da nije morao platiti i proviziju agenciji budući da je nije ni bilo.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:36   #6
Quote:
copy-paste kaže: Pogledaj post
bez uvrede..al zaista nemogu razumjeti razmišljanja kao što su vaša..kupujete stan i želite sami sastaviti ugovor?,štedite cca 1 000 kn i riskirate jako ozbiljan posao i naravno novac...zar ne postoje odvjetnici,koji su licencirani za takove ugovore?
Ako znaš odvjetnika koji će mi to naplatiti cca 1000 kuna, molim te preporuči mi ga! Naime, odvjetničke tarife za sastavljanje takvih ugovora iznose otprilike 1% od cifre navedene u ugovoru što znači za 2 lista papira plačaš u najmanju ruku 5 000 kuna. I ne bi vjerovao, ali angažiranje odvjetnika ti opet ne garantira da će ti napraviti dobar ugovor, nažalost.
Fourgehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:29   #7
Quote:
Fourgehan kaže: Pogledaj post
Ako znaš odvjetnika koji će mi to naplatiti cca 1000 kuna, molim te preporuči mi ga! Naime, odvjetničke tarife za sastavljanje takvih ugovora iznose otprilike 1% od cifre navedene u ugovoru što znači za 2 lista papira plačaš u najmanju ruku 5 000 kuna. I ne bi vjerovao, ali angažiranje odvjetnika ti opet ne garantira da će ti napraviti dobar ugovor, nažalost.
DA! ali veća je vjerovatnoća da će ga on sastaviti bolje i baš kako treba nego vi sami. U ostalom možeš odvjetnika i tužiti.

Nikad mi neće biti jasno zašto ljudi ne razmišljaju na način što je par soma kn spram silnih problema koji se mogu desiti jer su htjeli uštediti na "samo 2 papira" kojima su kupili stan od 50-100 soma € a ne cipele.

I ja da sam odvjetnik iz principa ne bih uzela "samo" 1000 kn za ugovor.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.