Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 11:11   #61
Par tisuca velis? Fino. Takodjer sam odrastao u kuci punoj knjiga, imam temu o toj kolekciji. Svaka od tih knjiga je procitana, jer je kupljna da bi bila procitana, obzirom da mi je baka prof. komparativne knjizevnosti. Kako razne ljude zanima razna tematika svaku knjigu koju JA kupim, procitam, jer nije kupljena da stoji i ceka bolje dane, te zauzima prostor. Znaci vi gomilate knjige da bi stajale. Nema logike. Da, forsirano kupovanje knjiga je kurcenje i razbacivanje novca kojeg ocito takvi ljudi imaju. Zcurice ti si mi opcenito ostavila dojam na forumu da si zadnje procitala segrta hlapica. Upisi su ti u takvom rangu. Knjige na tvojoj slici su forsirano nagomilane radi upotpunjavanja prostora, 3rećerazredni srot tocnije. Da nema tiska i konzuma, imala bi samo one koje si dobila na poklon.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:21   #62
Drugim riječima, ti želiš reći da su svi koji imaju doma knjige, a stoje im nepročitane (ne sve naravno) su snobovi. Meni se čini da jedini snob ovdje si ti.

Ajd malo uključi mozak i razmisli o tome što govoriš. Znači, neko kupi knjige za kolekciju, ali uz to i čita i naravno da mu ostanu neke knjige koje nije pročitao i naravno da će opet ići kupiti knjige i tako će se vrtheti u krug. Što je tu loše?

Ti očekuješ od ljudi da svaka knjiga bude pročitana jer ako ne bude, taj se kurči. Super ti je logika. Ne treba žurit. Čemu žurba. Hoće ti to sve propast, što će se desiti?

Ljudi kupuju knjige da bi čitali, a to što neke nisu pročitane - ne znači da ne budu. Samo su na čekanju.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:42   #63
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ti želiš reći da su svi koji imaju doma knjige, a stoje im nepročitane (ne sve naravno) su snobovi. Meni se čini da jedini snob ovdje si ti.

Ajd malo uključi mozak i razmisli o tome što govoriš. Znači, neko kupi knjige za kolekciju, ali uz to i čita i naravno da mu ostanu neke knjige koje nije pročitao i naravno da će opet ići kupiti knjige i tako će se vrtheti u krug. Što je tu loše?

Ti očekuješ od ljudi da svaka knjiga bude pročitana jer ako ne bude, taj se kurči. Super ti je logika. Ne treba žurit. Čemu žurba. Hoće ti to sve propast, što će se desiti?

Ljudi kupuju knjige da bi čitali, a to što neke nisu pročitane - ne znači da ne budu. Samo su na čekanju.
U svakom postu imaš riječ ''očekuješ''. Ništa je ne očekujem. Komentiram. Imam i ja knjiga, brdo zapravo, koje sam sam kupio, naravno. Komentiram činjenično stanje. Inače nemam potrebu hvalit se svojim knjigama, čemu pobogu?

Je super mi je logika, meni je.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:48   #64
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Izanami, pitanje za tebe. Da li tebi knjige služe za pokazivanje, ili si sve procitala? I ako mogu pitat koliko si novaca potrošila u zadnjih 10 godina na njih? Nadam se da si ih procitala.
Bit ću fina i kulturna u odgovoru.
Knjige kupujem jer sam magistar humanističkih znanosti (neću odati kojih) i naravno da su pročitane, neke i po nekoliko puta. Nije mi žao ni jedne kune koju sam potrošila na njih iako sam neke dobila ili nasljedila. Ne pušim, ne pijem, ne drogiram se i jedini porok koji imam su knjige.
Mene zanima koja je prava svrha tvojih pitanja. Koliko naslućujem pitanja su cinična, a zadnja tvoja konstatacija sarkastična. Preporučila bih ti pravopis jer se ne piše "da li" i veznikom se ne može započeti rečenica, ali ti imaš većih problema od pravopisa i gramatike.
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:54   #65
Quote:
izanami kaže: Pogledaj post
Bit ću fina i kulturna u odgovoru.
Knjige kupujem jer sam magistar humanističkih znanosti (neću odati kojih) i naravno da su pročitane, neke i po nekoliko puta. Nije mi žao ni jedne kune koju sam potrošila na njih iako sam neke dobila ili nasljedila. Ne pušim, ne pijem, ne drogiram se i jedini porok koji imam su knjige.
Mene zanima koja je prava svrha tvojih pitanja. Koliko naslućujem pitanja su cinična, a zadnja tvoja konstatacija sarkastična. Preporučila bih ti pravopis jer se ne piše "da li" i veznikom se ne može započeti rečenica, ali ti imaš većih problema od pravopisa i gramatike.
Da li se piše odvojeno. Samo sam pitao, jer preseravanje je u tijeku. Pročitaj još jednom Žene od Bukowskog
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:06   #66
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Da li se piše odvojeno. Samo sam pitao, jer preseravanje je u tijeku. Pročitaj još jednom Žene od Bukowskog

Uopće se ne piše "da li" i po tome vidim da si nepismen. Piše se "je li". Tvoja je rečenica trebala početi "Služe li tebi knjige...", a ne "Da li...". Jesi li shvatio? Odmah trk po pravopis
Kako je lako druge optuživati za intelektualni snobizam, a nisu ni svjestni vlastitog.
Ovdje je bezobrazluk u tijeku
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:12   #67
Quote:
izanami kaže: Pogledaj post

Uopće se ne piše "da li" i po tome vidim da si nepismen. Piše se "je li". Tvoja je rečenica trebala početi "Služe li tebi knjige...", a ne "Da li...". Jesi li shvatio? Odmah trk po pravopis
Kako je lako druge optuživati za intelektualni snobizam, a nisu ni svjestni vlastitog.
Ovdje je bezobrazluk u tijeku
Odi ti komentirat štikle. Ne kiti se tuđim perjem.

10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:23   #68
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Odi ti komentirat štikle. Ne kiti se tuđim perjem.
Umirem, baš je smiješno i nadasve duhovito
To govori o tvojoj kulturi. Nolite iacere margaritas ante porcos.
Uživaj u Bukowskom, možda ćeš jednog dana shvatiti o čemu je pisao.
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:27   #69
Asinus asinum vricat
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:45   #70
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Asinus asinum vricat
Zašto si tako ogorčen, imam osjećaj da si mlad, ali preozbiljan. Istina je da se najviše kupuju knjige upitne književne ili kulturne vrijednosti, ali to samo prati kulturni i moralni pad ovog društva.
Kad god kome odem prvo što pogledam kakve knjige ima na polici, a slike na zidu i to mi već daje određenu sliku. Iako ponekad se čovjek i prevari, ali to se brzo shvati. Lažnog intelektualca je lako prepoznati
Ipak da se vratimo na temu. Slika ti je malo mutna, samo nazirem neke naslove, ali sviđa mi se viđeno.
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:52   #71
Quote:
izanami kaže: Pogledaj post
Zašto si tako ogorčen, imam osjećaj da si mlad, ali preozbiljan. Istina je da se najviše kupuju knjige upitne književne ili kulturne vrijednosti, ali to samo prati kulturni i moralni pad ovog društva.
Kad god kome odem prvo što pogledam kakve knjige ima na polici, a slike na zidu i to mi već daje određenu sliku. Iako ponekad se čovjek i prevari, ali to se brzo shvati. Lažnog intelektualca je lako prepoznati
Ipak da se vratimo na temu. Slika ti je malo mutna, samo nazirem neke naslove, ali sviđa mi se viđeno.
Daleko sam ja od ogorčenog. Nećemo o slikama na zidu. Moglo bi doći do svađe. Stavrno znam ljude koji na silu kupuju knjige.

Loša mi je kamera na mobu. Preporučam: Srđan Valjarević: Komo
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 18:05   #72
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Daleko sam ja od ogorčenog. Nećemo o slikama na zidu. Moglo bi doći do svađe. Stavrno znam ljude koji na silu kupuju knjige.

Loša mi je kamera na mobu. Preporučam: Srđan Valjarević: Komo
Hvala na preporuci, ali pročitala sam je Kupuju na silu knjige? Da, ima i toga. Krećem se u krugu koji kupuje, čita, piše i recenzira knjige, pa mi je čudna ideja ne kupovati knjige. Ionako je pala prodaja, a nakladništvo (prvenstveno mislim na male nakladničke kuće) je u velikoj krizi. Nažalost.
Ti bi se samo svađao ili raspravljao
Inače slikala sam svoje knjige jer sam brisala prašinu i slagala ih Nažalost police više nisu tako uredne jer stalno izvlačim knjige
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 18:13   #73
Quote:
izanami kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci, ali pročitala sam je Kupuju na silu knjige? Da, ima i toga. Krećem se u krugu koji kupuje, čita, piše i recenzira knjige, pa mi je čudna ideja ne kupovati knjige. Ionako je pala prodaja, a nakladništvo (prvenstveno mislim na male nakladničke kuće) je u velikoj krizi. Nažalost.
Ti bi se samo svađao ili raspravljao
Inače slikala sam svoje knjige jer sam brisala prašinu i slagala ih Nažalost police više nisu tako uredne jer stalno izvlačim knjige
Ne bi se složio s ovim što pričaš o nakladnicima. Gdje te možemo čitat?
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 19:10   #74
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Zcurice ti si mi opcenito ostavila dojam na forumu da si zadnje procitala segrta hlapica. Upisi su ti u takvom rangu. Knjige na tvojoj slici su forsirano nagomilane radi upotpunjavanja prostora, 3rećerazredni srot tocnije. Da nema tiska i konzuma, imala bi samo one koje si dobila na poklon.
Hvala ti miki
Nema te više na MKu,kako to?
Nadam se da si svjestan kakvom gorčinom odišeš (da se blaže izrazim).
Nema teme gdje se nisi zakačio s nekim,
vjerojatno nitko od nas nije ti dorastao


Opet preporučam , BONTON.
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Inače nemam potrebu hvalit se svojim knjigama, čemu pobogu?
Ti nemaš,ali ima netko tko ima.
Zar je moguće da nisu svi ko ti?

Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Daleko sam ja od ogorčenog. Nećemo o slikama na zidu. Moglo bi doći do svađe. Stavrno znam ljude koji na silu kupuju knjige
Srećom pa mene poznaješ.
Da čitaš sa razumijevanjem,
možda bi i uvidio da je moja kolekcija u tijeku slaganja.
Nit je to sve,nit je to jedino što čitam.
Ponekad je bolje pročitati jeftini ljubić nego bljuzge pojedinaca.

__________________
...***um je erogena zona***...
Zcurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 19:15   #75
Koji tolstojevski upis...odiše intelektom.

Šta ti je danas na repertoaru Bubić ili Trbović?
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:44   #76
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Par tisuca velis? Fino. Takodjer sam odrastao u kuci punoj knjiga, imam temu o toj kolekciji. Svaka od tih knjiga je procitana, jer je kupljna da bi bila procitana, obzirom da mi je baka prof. komparativne knjizevnosti. Kako razne ljude zanima razna tematika svaku knjigu koju JA kupim, procitam, jer nije kupljena da stoji i ceka bolje dane, te zauzima prostor. Znaci vi gomilate knjige da bi stajale. Nema logike. Da, forsirano kupovanje knjiga je kurcenje i razbacivanje novca kojeg ocito takvi ljudi imaju.
Ajme, daj ne seri. Gle, meni ne pada na pamet da uzmem rječnik ili Opću enciklopediju JLZ-a pa redom čituckam. Također nema smisla čitati stručnu literaturu ako je u pitanju nešto što me ne zanima. To ti je već dosta knjiga koje ja osobno i neki drugi ukućani nismo pročitali.
Nadalje, knjige i čitanje nisu sve što na svijetu postoji. Da ti krenem nabrajat što me sve u životu zanima, ne bih bila gotova do preksutra. A sad razmisli koliko mi onda vremena treba da se svime time malo pozabavim.
Knjige se kupuju da bi bile pročitane pa mi tako i jest želja (i namjera) da ih pročitam. Ali se knjizi neće apsolutno ništa desiti pročitam li ju ja za 15 godina umjesto odmah, sad i smjesta. Kao što joj se neće desiti ništa ni ako me sutra pregazi autobus ili udari munja. Neće završit u smeću, ne boj se, kad-tad će dospjet u ruke nekome ko će ju pročitat.

Razina razmišljanja ti je kao u petogodišnjaka, al bitno da si sam sebi uberpametan.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:16   #77
Ne kuzimo se. Ti ne seri. Tko je spomenuo enciklopedije i strucnu literaturu? Govorim o zabavnoj literaturi-beletristici, knjizevnosti. Nikad ne kupim knjigu dok prethodnu procitam. Osobno sam u 5 zadnjih godina kupio 70tak knjiga. Svaku sam procitao. Naravno da imam svoje misljenje koje smatram ispravnije od vaseg kolektivnog nagomilavnog. I da, svoje knjige drzim u spavacoj sobi, ne na ormaru u dnevnom. + sluze mi za razmjenu.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:33   #78
Ja sam zapravo u šoku da netko dođe ovdje i postavi pitanje na nečiju kolekciju "jesu te sve knjige pročitane"

Svaki čovjek ima određena novčana primanja po nekoj osnovi i raspolaže svojim budžetom kako hoće. Ako netko želi potrošiti 1000kn mjesečno na knjige ok. Ako netko želi zapiti i zapuštiti istu svotu isto ok. Ako netko želi utrošiti na tehniku opet ok. Ako netko želi oročiti i štediti opet ok. Ako netko želi putovati isto ok. I što sad, trebamo ići od svakog pojedinca i preispitivati njegovo trošenje novaca u ovom svijetu?

Uostalom, kupnja knjiga je nešto što ima trajnu vrijednost i može služiti i budućim generacijama i prijateljima i rodbini. U krajnju ruku što ako netko ima vremena za pročitati 20 knjiga godišnje, a kupi 50 da podrži nakladništvo? Najlakše je doći na forum i provocirati
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 18:50   #79
Šokirat ću te još više. Ne vidim poantu sebičnosti skupljanja privatne kolekcije od 500,1000,5000...knjiga. Rijetko je posuđivanje svojih knjiga drugima. Pogotovo jer ljudi posuđene stvari ne rijetko ne vraćaju. Jebiga, bio ja u pravu ili ne, razmišljam ovako i ne smatram svoje razmišljanje lošim ili uvredljivim. I sam kupujem knjige, cirkuliraju, čitane su. Ne stoje na polici za pokazivanje načitanosti, leže u noćnom ormariću.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:41   #80
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
I sam kupujem knjige, cirkuliraju, čitane su. Ne stoje na polici za pokazivanje načitanosti, leže u noćnom ormariću.
Nećeš vjerovati, postoje ljudi koji a) strastveno čitaju od djetinjstva, b) biblioteku u kući smatraju izuzetnim ukrasom stana c) uz sve nakupljene knjige još nasljeđuju i biblioteke svojih starijih članova obitelji. Pa tu bude svega - od nakupljenih serija školskih i srednjoškolskih lektira, biblioteke Jelen, Vjeverice, Lastavice, preko serija Opće i Likovne enciklopedije do arheoloških stručnijih izdanja. Npr moji imaju Tisuću i jednu noć, tvrdo ukoričeno, ne - skraćeno izdanje velikog formata. Ja sam pročitala svega dio tih priča, ali ih svakako namjeravam imati na polici. Jer u svakom trenutku mogu otvoriti bilo koji od 4 sveska, i čitati. I ne, to nije izdanje kupljeno zbog turskih sapunica, već je kupljeno još u osamdesetima. Namjeravam nabaviti i npr Kuran, za početak (u smislu svetih tekstova). Moram ga čitavog pročitati da bih bila legitimna imati ga na polici gdje ga ljudi mogu vidjeti?
Ja npr NE posuđujem knjige. Nikome. Neće moje knjige nigdje cirkulirati. Otkad sam tako ostala bez Bambija još kao dijete, i to oba nastavka, zatim Jurskog parka kao tinejđerica, svoju knjigu više ne dam nikome. Radije ću reći da je nemam, nego da kao kamatar sljedećih godinu dana moram potraživati vlastitu knjigu nazad. Sad još zamisli da više od jedne osobe pita za posuditi. Evo nedavno sam napravila glupu iznimku i posudila Vile i vilenjake, oslikane radovima Foruda i Lee-a, i još mi ih nisu vratili. Ma nema šanse više da svoje knjige ikome živom dajem.
I ne, definitivno neće stajati u spavaćoj sobi. Bit će u biblioteci, koja će biti lijepa za vidjeti, i meni i drugima.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.