Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2014., 03:14   #81
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Invazija bosanaca...
Nekima ni načitanost ne pomaže.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 03:36   #82
Velika mana je isto malo trziste.
Znaci da se knjige tiskaju u malim nakladama i zato su i skuplje.
Ako gledam odnos cijena knjige/placa je HR daleko od njemacke, gdje su knjige isto skupe ali je zarada veca ili cak UK gdje su knjige jeftine posto nema kao u njemackoj cijenu vezanu uz knjugu ozpod koje se cak ne smije prodavati knjigu.

Ja iman mozda 10-15 hr knjiga (ili sam ih citala) dok sam ih na stotine citala i slusala (volim Audioknjige) na Engleskom i Njemackom. zasto bi za nesto strano u prevodu placala vise u HR ako mogu i dobiti u drugim prevodima u kojima mi jezik lezi slicno ili cak bolje tu knjigu dobiti jeftinije.
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 04:22   #83
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
radikal glll..mimma7-chan..gomen ne!
misliš da sam radikalna? na ovom forumu svako toliko osvane neka ovakva tema gdje se zabrinuti korisnik zgraža nad činjenicom da veliki dio populacije ne čita, te se redovito predlažu rješenja, a uglavnom se samo dođu pohvaliti oni koji čitaju da, eto, oni čitaju.
i ok, ako se ljudi tako osjećaju bolje, neka im je, iako su naslovi o kojima se ovdje najčešće raspravlja neka žnj literatura, a sličan je i nivo rasprave. ozbiljnom se književnošću na ovom pdf-u više nitko ne bavi. također, ako nečija načitanost nije očita ni u čemu drugom osim u isticanju tog nekog da čita, onda je i to isticanje glupo. ako je, pak, očita, onda je suvišno.

a sad ono što bude osobito iritantno: kad krene rasprava, a baš uvijek krene, o tome koje knjige treba izbaciti iz školskog programa da mladi zavole čitanje, jer su svi tako grozno i strašno zabrinuti za mlade i njihovo nečitanje, te kojim knjigama ove izbačene zamijeniti, redovito netko predloži princezine dnevnike za cure i neko slično govno za dječake. ili još bolje, modernizaciju klasika i tome slično.
s druge strane, da netko dođe na prirodne znanosti lupetati o teoriji struna, vrlo brzo bi ga izopćili.

i da rezimiram: ovakve teme i upisi redovito služe kao platforma za dociranje onih koji čitaju onima koji ne čitaju, premda se istovremeno korist od te hvalevrijedne aktivnosti u upisima zabrinutih korisnika specijalno i ne primjećuje.
a to znači da se ovakvim temama, suprotno očekivanjima, i književnosti i promicanju čitalačkih navika čini medvjeđa usluga jer se inicijalna namjera i krajnji ishod sudaraju, a po logici stvari ishod pobjeđuje.

je li ti sad jasnije?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 10:21   #84
I ja sam za promjenu lektire u srednjoj školi, osobito što se ona nije mjenjala više od 20 godina, osim što su izbacili autore iz bivše države samo zato jer su iz bivše države.

Ne shvaćam zašto bi lektira pratili povjest književnosti. Obilježja stila mogu se predočiti malo dužim ulomkom u čitanci, niti shvaćam zašto je potrebno čitati i Oca Goriota i Madame Bovary i Anu Karenjinu i Zločin i Kaznu... Pa zar nije bolje da se čita samo Madame Bovary i Zločin i Kazna ili Otac Goriot i Ana Karenjina? Niti su sve četiri lektire potrebne, niti će učenici vidjeti dvije različite stvari u Ani Karenjini i Madame Bovary.

Isto tako ne shvaćam zašto bi učenici pratili povjest književnosti od početka? Zašto ne početi s modernijim romanima, pa Ilijadu i Odiseju čitati u 4 razredu? Ionako su ta dva epa jednostavno preteška za prvi razred. Sjećam se kada sam ja čitatal Ilijadu prvi put, pisana je arhaičnim jezikom... koji idiot od prevoditelja. Svako malo sam morala tražiti fusnotu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 10:54   #85
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
misliš da sam radikalna? na ovom forumu svako toliko osvane neka ovakva tema gdje se zabrinuti korisnik zgraža nad činjenicom da veliki dio populacije ne čita, te se redovito predlažu rješenja, a uglavnom se samo dođu pohvaliti oni koji čitaju da, eto, oni čitaju.
i ok, ako se ljudi tako osjećaju bolje, neka im je, iako su naslovi o kojima se ovdje najčešće raspravlja neka žnj literatura, a sličan je i nivo rasprave. ozbiljnom se književnošću na ovom pdf-u više nitko ne bavi. također, ako nečija načitanost nije očita ni u čemu drugom osim u isticanju tog nekog da čita, onda je i to isticanje glupo. ako je, pak, očita, onda je suvišno.
Na prvoj stranici si napisala kako je čitanje privilegij te kad svatko misli da može čitati smatra se sposobnim iznositi mišljenje koje onda najčešće ne bude izvrsno, pa mislim da si riješila taj svoj unutarnji konflikt boldanom rečenicom.

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
I ja sam za promjenu lektire u srednjoj školi, osobito što se ona nije mjenjala više od 20 godina, osim što su izbacili autore iz bivše države samo zato jer su iz bivše države.

Ne shvaćam zašto bi lektira pratili povjest književnosti. Obilježja stila mogu se predočiti malo dužim ulomkom u čitanci, niti shvaćam zašto je potrebno čitati i Oca Goriota i Madame Bovary i Anu Karenjinu i Zločin i Kaznu... Pa zar nije bolje da se čita samo Madame Bovary i Zločin i Kazna ili Otac Goriot i Ana Karenjina? Niti su sve četiri lektire potrebne, niti će učenici vidjeti dvije različite stvari u Ani Karenjini i Madame Bovary.

Isto tako ne shvaćam zašto bi učenici pratili povjest književnosti od početka? Zašto ne početi s modernijim romanima, pa Ilijadu i Odiseju čitati u 4 razredu? Ionako su ta dva epa jednostavno preteška za prvi razred. Sjećam se kada sam ja čitatal Ilijadu prvi put, pisana je arhaičnim jezikom... koji idiot od prevoditelja. Svako malo sam morala tražiti fusnotu.
Da, očito je da ne shvaćaš zašto lektira prati povijest književnosti, no nije mi jasno zašto misliš da si podobna za davanje mišljenja o promjeni nastavničkog programa? Pa nisu to budale radile.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:37   #86
mimma, sada sam sigurna da si neshvaćena. Više ne mislim. Čak i nakon sasvim razumljivog objašnjenja.

Prilažem pjesmicu kao homage ovom topicu.


Hvalite me usta moja
Pročito sam sve od Ostapa do Godoja

Sve što čitam odmah skužim
S bauštelcima se ne družim

Niko ne zna čitati ko ja
Jer su jadni, tra-la-la

Kroatisti mogu da mi puše
Sve po spisku nepismene duše.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:54   #87
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
misliš da sam radikalna?
ehhh..mozda ideje? vidim Jorgea u tebi..znas to ti je onaj koji je branio smijanje..verba vana aut risui apta non loqui.

[QUOTE=mimma7;50061656]
na ovom forumu svako toliko osvane neka ovakva tema gdje se zabrinuti korisnik zgraža nad činjenicom da veliki dio populacije ne čita, te se redovito predlažu rješenja, a uglavnom se samo dođu pohvaliti oni koji čitaju da, eto, oni čitaju.[QUOTE=mimma7;50061656]

pa jasno da se dodju pohvaliti samo oni koji citaju..dakle ''mi'' smo u manjini..mi citamo.

Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
i ok, ako se ljudi tako osjećaju bolje, neka im je, iako su naslovi o kojima se ovdje najčešće raspravlja neka žnj literatura, a sličan je i nivo rasprave. ozbiljnom se književnošću na ovom pdf-u više nitko ne bavi. također, ako nečija načitanost nije očita ni u čemu drugom osim u isticanju tog nekog da čita, onda je i to isticanje glupo. ako je, pak, očita, onda je suvišno.
lako da je to samo na pdf-u Knjizevnost..isti modus operandi vidi se i na pdf-u Glazba,Filmu..i na jos par pdf-a koje pratim.
ljudi citaju,gledaju,slusaju ali nedostaje odredjene kritike..razlog tome je sasvim jednostavan..skoro pa sve ti je dostupno online..ono sta bi napisao-la(kao neko razmisljanje aka kritiku pa i amatersku) vec je vise-manje receno(lako se kopira tudje misljenje)..of kors mozes malo zatrolat neku temu i plivat protiv struje..ali ipak kratko traje.
Mislim da i za odredjene teme(kritika) treba imat i ''sirinu'' u pogledu.

Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
a sad ono što bude osobito iritantno: kad krene rasprava, a baš uvijek krene, o tome koje knjige treba izbaciti iz školskog programa da mladi zavole čitanje, jer su svi tako grozno i strašno zabrinuti za mlade i njihovo nečitanje, te kojim knjigama ove izbačene zamijeniti, redovito netko predloži princezine dnevnike za cure i neko slično govno za dječake. ili još bolje, modernizaciju klasika i tome slično.
s druge strane, da netko dođe na prirodne znanosti lupetati o teoriji struna, vrlo brzo bi ga izopćili.
to iz tebe progovara ''citatelj'' ili ''profa''?
recimo ako si profa..kako ti mislis prezentirat knjizevnost(ili neko djelo) da bude vise atraktivno? moras probit ''zid'' mobitela,laptopa..i opcenite nezainteresiranosti za ''tvoj'' predmet..uvjerit ucenike da je tvoj predmet najvazniji..kako se ono kaze prezentacija prodaje proizvod.


Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
i da rezimiram: ovakve teme i upisi redovito služe kao platforma za dociranje onih koji čitaju onima koji ne čitaju, premda se istovremeno korist od te hvalevrijedne aktivnosti u upisima zabrinutih korisnika specijalno i ne primjećuje.
a to znači da se ovakvim temama, suprotno očekivanjima, i književnosti i promicanju čitalačkih navika čini medvjeđa usluga jer se inicijalna namjera i krajnji ishod sudaraju, a po logici stvari ishod pobjeđuje.

je li ti sad jasnije?
pa ovaj pdf valjda i postoji da ''okuplja'' one koji citaju..valjda ne obratno?
za dociranje..hmmmm..pa cuj..neko ima potrebu za tim..poroci se nauce i bez ucitelja

i prije mi je bilo jasno..ipak fala na trudu..mimma7-chan.
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 15:24   #88
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post



Da, očito je da ne shvaćaš zašto lektira prati povijest književnosti, no nije mi jasno zašto misliš da si podobna za davanje mišljenja o promjeni nastavničkog programa? Pa nisu to budale radile.
Pa onda mi objasni zašto. Ako znaš.

Istina, ja nisam stručnjak za nastavnički program, ali ja nisam jedina koja je tu napisala svoje mišljenje o promjeni nastavničkog programa, niti sam jedina koja misli da je program zastario. Osim toga, Solar, kao podobna osoba, se slaže s tim da se lektira uči obrnuto.

Inače, ne volim ovaj podforum, jer je puno ljudi koji misle da je poanta čitanja knjige biti intelektualac i vrijeđa ih kada netko čita one knjige koje ih opuštaju.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 15.05.2014. at 15:30.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:31   #89
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
ehhh..mozda ideje? vidim Jorgea u tebi..znas to ti je onaj koji je branio smijanje..verba vana aut risui apta non loqui.
krivo misliš. u toj podjeli ja ne bih bila jorge, iako bez jorgea, ruku na srce, ne bi bilo ni romana. ja sebe prije vidim kao aristotela, ili u najmanju ruku umberta eca, jer otvaram mogućnost drugačijeg uvida u problematiku, koji je dakako potpuno neobvezujući, ali barem dopušta dašku svježeg zraka da malo razbistri ovu ustajalu atmosferu.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:42   #90
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pa onda mi objasni zašto. Ako znaš.

Istina, ja nisam stručnjak za nastavnički program, ali ja nisam jedina koja je tu napisala svoje mišljenje o promjeni nastavničkog programa, niti sam jedina koja misli da je program zastario. Osim toga, Solar, kao podobna osoba, se slaže s tim da se lektira uči obrnuto.

Inače, ne volim ovaj podforum, jer je puno ljudi koji misle da je poanta čitanja knjige biti intelektualac i vrijeđa ih kada netko čita one knjige koje ih opuštaju.
Pa zato jer se lektira u srednjoj školi ne bazira na konceptu da se učenicima svidi čitanje već zato da dobiju nekakav pregled razvoja književnosti kroz stoljeća. Ubacivanjem romana novijeg datuma upitne kvalitete samo bi srozalo razinu kvalitete obrazovanja, a ne bi ništa promijenilo u smislu zainteresiranosti učenika. Uostalom dosta knjiga u završnom razredu srednje je ionako teško štivo koje u tim godinama ne sjeda kako bi trebalo, što ne znači da ih treba izbaciti iz obaveznog popisa. Nastavnički plan je nastojao objediniti emocionalnu zrelost učenika sa dijelom koji pokriva opće znanje o pojedinim književnim razdobljima.

Što se tiče zadnje rečenice, meni se čini upravo obrnuto, da većina ljudi ovdje pripada ovima koji čitaju samo knjige koje ih opuštaju.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:53   #91
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Pa zato jer se lektira u srednjoj školi ne bazira na konceptu da se učenicima svidi čitanje već zato da dobiju nekakav pregled razvoja književnosti kroz stoljeća. Ubacivanjem romana novijeg datuma upitne kvalitete samo bi srozalo razinu kvalitete obrazovanja, a ne bi ništa promijenilo u smislu zainteresiranosti učenika. Uostalom dosta knjiga u završnom razredu srednje je ionako teško štivo koje u tim godinama ne sjeda kako bi trebalo, što ne znači da ih treba izbaciti iz obaveznog popisa. Nastavnički plan je nastojao objediniti emocionalnu zrelost učenika sa dijelom koji pokriva opće znanje o pojedinim književnim razdobljima.

Što se tiče zadnje rečenice, meni se čini upravo obrnuto, da većina ljudi ovdje pripada ovima koji čitaju samo knjige koje ih opuštaju.
OK, to je razuman odgovor. Ali zar doista na popisu za lektiru treba biti četiri (ili više) djela koja pripadaju jednom razdoblju? Je li možda bolje staviti jedno ili dvoje djela, a ostalo vrijeme popuniti nekim kvalitetnim klasicima... Ne mislim na Harry Pottera ili Sumrak sagu, nego jedno djelo od jedne sestre Bronte ili neko drugo djelo koje je svjetski klasik, ali mnogo zanimljivije? Naravno, ne predlažem Hobita, nego pisce koji više nisu moderni, ali su definitivno napisale klasike? Recimo, Čiča Tomina koliba od Hariette (zaboravila prezime)?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:58   #92
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
misliš da sam radikalna? na ovom forumu svako toliko osvane neka ovakva tema gdje se zabrinuti korisnik zgraža nad činjenicom da veliki dio populacije ne čita, te se redovito predlažu rješenja, a uglavnom se samo dođu pohvaliti oni koji čitaju da, eto, oni čitaju.
i ok, ako se ljudi tako osjećaju bolje, neka im je, iako su naslovi o kojima se ovdje najčešće raspravlja neka žnj literatura, a sličan je i nivo rasprave. ozbiljnom se književnošću na ovom pdf-u više nitko ne bavi. također, ako nečija načitanost nije očita ni u čemu drugom osim u isticanju tog nekog da čita, onda je i to isticanje glupo. ako je, pak, očita, onda je suvišno.

a sad ono što bude osobito iritantno: kad krene rasprava, a baš uvijek krene, o tome koje knjige treba izbaciti iz školskog programa da mladi zavole čitanje, jer su svi tako grozno i strašno zabrinuti za mlade i njihovo nečitanje, te kojim knjigama ove izbačene zamijeniti, redovito netko predloži princezine dnevnike za cure i neko slično govno za dječake. ili još bolje, modernizaciju klasika i tome slično.
s druge strane, da netko dođe na prirodne znanosti lupetati o teoriji struna, vrlo brzo bi ga izopćili.

i da rezimiram: ovakve teme i upisi redovito služe kao platforma za dociranje onih koji čitaju onima koji ne čitaju, premda se istovremeno korist od te hvalevrijedne aktivnosti u upisima zabrinutih korisnika specijalno i ne primjećuje.
a to znači da se ovakvim temama, suprotno očekivanjima, i književnosti i promicanju čitalačkih navika čini medvjeđa usluga jer se inicijalna namjera i krajnji ishod sudaraju, a po logici stvari ishod pobjeđuje.

je li ti sad jasnije?
te sam knjige poput Princezinih dnevnika navela za učenike nižih razreda osnovnih škola, ne misliš njih valjda tjerat da čitaju Dostojevskog primjerice?
čak i Tolkien kojeg je naveo jedan drugi forumaš mi nije štivo za dijete od 7-8 godina, a to razdoblje smatram kao krucijalno pri razvijanju čitalačkih navika
u toj dobi nije poanta da čitaju nešto kvalitetno, već nešto što spada pod lakša štiva koja će ih poticati da krenu istraživati dalje i tako dođu i do nekih kompleksnijih

kad sam rekla ''modernizacija klasika'' tu sam mislila prvenstveno na to da se smanji obujam književnosti humanizma koja ne da je postala irelevantnom za današnje vrijeme, nego je i taj sam jezik nerazumljiv
dovoljno je da se čita Dundo Maroje, ali se ne mora i Skup, njega je dosta odraditi na ulomcima kako je Lyanna rekla i da se recimo umjesto Zlatareva zlata stavi Životinjska farma jer Šenoe tako i tako ima dosta u 3. razredu, znači da se poradi na toj raznolikosti klasika i da se dotaknu oni koji su bliži današnjem vremenu

možda ti gledaš sa perspektive kroatista, možda jesi, pretpostavljam, ja eto gledam sa sfere laika što bih promijenila, dakako da nisam stručna za to, ali zato i postoji ova rasprava da damo viđenja i mi nekih drugih struka
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:05   #93
Čula sam jedno učenicu koja zdušno preporučuje Zlatarevo zlato, možda je bolje ostaviti djela koja imaju pozitivan učinak na učenike (čak i ona koja ih potaknu na raspravu ili ona oko koje imaju čvrsto mišljenje, jer je pozitivno čuti ili pročitati nešto o čemu ćeš promisliti).
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:09   #94
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
OK, to je razuman odgovor. Ali zar doista na popisu za lektiru treba biti četiri (ili više) djela koja pripadaju jednom razdoblju? Je li možda bolje staviti jedno ili dvoje djela, a ostalo vrijeme popuniti nekim kvalitetnim klasicima... Ne mislim na Harry Pottera ili Sumrak sagu, nego jedno djelo od jedne sestre Bronte ili neko drugo djelo koje je svjetski klasik, ali mnogo zanimljivije? Naravno, ne predlažem Hobita, nego pisce koji više nisu moderni, ali su definitivno napisale klasike? Recimo, Čiča Tomina koliba od Hariette (zaboravila prezime)?
A zbog čega bi trebalo izbaciti par djela koja pripadaju istom razdoblju? I što se dobije ubacivanjem tih takozvanih klasika, za koje moram priznati nisam čuo? U kojem smislu su ta djela mnogo zanimljivija i modernija?
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:11   #95
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Čula sam jedno učenicu koja zdušno preporučuje Zlatarevo zlato, možda je bolje ostaviti djela koja imaju pozitivan učinak na učenike (čak i ona koja ih potaknu na raspravu ili ona oko koje imaju čvrsto mišljenje, jer je pozitivno čuti ili pročitati nešto o čemu ćeš promisliti).
ja osobno ne znam ni jednu osobu koja je hvalila Šenou ikada, ali znam koje hvale Zagorku, a nje nema, možda jer ih je strah da ne bude nalet feminizma?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:21   #96
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Mislim da nije u funkciji školstva da potiče učenike na čitanje, bar ne na način da se klasici izbace iz lektire pošto nisu moderni.
Kako mu to ne bi bila uloga?
S ostatkom se slažem, kakvo crno izbacivanje; osim toga, istinski klasici su univerzalni i vrijede za sva vremena, ne mogu (u svojoj suštini barem) biti "nemoderni i neaktualni".



Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
I ja sam za promjenu lektire u srednjoj školi, osobito što se ona nije mjenjala više od 20 godina
Ovdje se stvarno svašta dade pročitat. Kakav je to razlog?

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam zašto bi lektira pratili povjest književnosti. Obilježja stila mogu se predočiti malo dužim ulomkom u čitanci
Zato što nema koristi od upoznavanja književnosti zbrda-zdola ko neki krkan.
A za drugo se varaš. Plus što lektira ne služi samo za "predočavanje obilježja stil(ov)a".

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Sjećam se kada sam ja čitatal Ilijadu prvi put, pisana je arhaičnim jezikom... koji idiot od prevoditelja. Svako malo sam morala tražiti fusnotu.
Stvarno je idiot.
Oprosti, ali ako ti s 14-15 godina nisi baš nikako mogla proniknuti u rečenicu koja nije uobičajenog redoslijeda, onda je problem ipak u tebi. Ako ti je pak neka riječ nepoznata (a što je sasvim normalno), to ti je prilika da proširiš znanje i kulturu, sposobnost izražavanja itd.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:27   #97
@draga kaya, sad sam sigurna i ja.

@bhavi hvala dragom bogu da postojiš
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:43   #98
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Kako mu to ne bi bila uloga?
S ostatkom se slažem, kakvo crno izbacivanje; osim toga, istinski klasici su univerzalni i vrijede za sva vremena, ne mogu (u svojoj suštini barem) biti "nemoderni i neaktualni".

Mislio sam da nema isključivo tu ulogu, možda sam se spretnije izrazio u postovima nakon.

Inače ne shvaćam što bi ''moderno djelo'' uopće trebalo značiti, osim ako nije vezano za datum izlaska.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 19:28   #99
po svoj prilici vezuje se isključivo za datum izlaska.

p.s. zaboravila sam reći kayi da je hommage više nego adekvatan.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:32   #100
Hvala.

Iako mi nije drago što si moj pomno pripremljen amerikanizirani spelling homagea preuredila u originalan francuski.

Da si mi još dirala Godoja sad bi bilo fajta.

Žao mi je što se u pjesmi nije našao i stih o hitnom ispisivanju malog iz škole zbog katastrofalno nenačitanih profesora i grozne lektire.

Writer's block. Dogodi se.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.