Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 17:40   #1
Škola pisanja

U slučaju da me zanima razvijanje vještine pisanja, htio bih znati tko održava najbolje tečaje u Zagrebu i okolici
Abtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:20   #2
Osnovna i srednja škola. Po mogućnosti fakulte i doktorat. Al navodno i večernja pomogne.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:43   #3
Quote:
Abtu kaže: Pogledaj post
U slučaju da me zanima razvijanje vještine pisanja, htio bih znati tko održava najbolje tečaje u Zagrebu i okolici
http://www.booksa.hr/zadacnica/fericeva-radionica
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 21:21   #4
što će ti škola za razvijanje vještine pisanja. uzmi neku knjigu iz područja o kojem misliš pisati i pročitaj ju s razumijevanjem, na koji način je autor te knjige napisao tu knjigu. npr najpopularniji krimići su napisani na način da imaš za glavni lik briljantan um i njegovog priglupog pomoćnika ( poirot - hastings , montalbano - njegovi pomoćnici, sherlock - doktor ) i nekakav zločin ( pljačka , ubojstvo. ...) veliku misteriju. ako je um privatan detektiv onda ti treba i policajac kao lik, obrnuto ne vrijedi. zločin i zločinac treba posebno razraditi. zašto? zato jer je zločin temelj radnje, ne istraga npr. pljačka. pljačka banke gdje, kako, tko ,s kojim motivom. ... na za sva pitanja poslije daje odgovor um
povijesni romani, po mom mišljenju najlakše ga je napisati tako da istražiš neki zanimljivi povijesni događaj, skupiš sve dostupno o njemu , napišeš kronologiju događanja i u tu kronologiju ubaciš neki lik
DAMIRSAMOBOR is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 16:27   #5
Dam se kladiti da si tako i matursku radnju napisao, copy/paste. Čovjek lijepo pita, a ti proljev dobio.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.