Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 18:35   #41
gramofon
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 13:05   #42
Pozdrav,

kupila sam gramofon denver vpl-100. E sad, slabo se cuje ali kad prikljucim zvucnike od kompa nista se ne promjeni, tj. kroz zvucnike se nista ne cuje.
Trebam li kupiti neke posebne zvucnike ili mi treba jos neki dodatak?

Ako netko zna, bila bih zahvalna na pomoci
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:45   #43
na šta priključiš zvučnike od kompa? imaš li pojačalo uopće? ako imaš i ako i dalje ti zvučnici od kompa ne rade znači da ti treba predpojačalo za gramofon. ponekad ga pojačala imaju već ugrađena u sebi, ali ako se radi o novijem pojačalu takvi su rijetki.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 22:14   #44
Pozdrav, imam pitanje, liniju sam danas slozio u sobi i uređaji su na jednoj strani a gramofon na drugoj. Povezao sam ih AV kablom sa chincevima od 5m plus mali od pola metra. Nisam nigdje rucno spajao, vec samo sa adapterima. Problem je u tome sto zuji iz zvucnika kada odaberem Phono na liniji. Takodjer jedan zvucnik steka u reprodukciji. Na ostalim uredjajima sve je super osim granofonom. Molim Vas ako nudite kakvo rijesenje, da kupim nesto ili slicno. Mogu Vam i slikati sve ako to sta pomaze.

lp, i unaprijed zahvaljujem.
IvanRi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:26   #45
cini se kao da nisi spojio zicu za uzemljenje od gramofona na pojacalo.
da li taj zvucnik steka samo kada je gramofon spojen?
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 19:24   #46
Spojio sam zicu od uzemljenja ispravno jer kada odspojim jos jace zuji. Zvucnici zuje samo kada gramofon koristim jer mi je on udaljen, a kada ga stavim blizu te spojim sa av kabelom od pola metra radi normalno.
IvanRi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 19:48   #47
čudno mi je to sve. zuji samo kada je gramofon udaljen od pojačala, a kada je blizu ne zuji. ne znam. postavi pitanje ovdje
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 00:53   #48
Imaš loše kablove za spajanje, poglavito što je signal iz gramofona pedesetak puta i više niži nego od drugih uređaja. Gramofon mora biti čim bliže ili kupi pretpojačalo koje ćeš spojiti uz gramofon te iz njega dalje.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 17:05   #49
U redu, zica je losa, to je obican AV kabel, nikakva audio zica. U pojacalu mi je i ugradjeno predpojacalo za gramofon. Šta tocno preporucate da napravim?
IvanRi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 13:15   #50
Kupiti mikrofonski kabel (taj je potpuno oklopljen) može jednožilni za svaki kanal posebno. Što je deblja izolacija između žice i opleta (oklopa) to bolje.

http://www.chipoteka.hr/artikl/9336/...x025-crni-c114

jednu žicu zalemiš. npr bijelu, na oklop (samo na jednom kraju!!!!!!) i normalno crvena vrući/sredina konektora, a bijela vanjski kontakt konektora. I isto napraviš za drugi kanal. Time ćeš maksimalno izbeći i prelušavanje/interferiranje kanala kada bi bio u pitanju jedan višežilni kabel.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 18:54   #51
Znaci mislite da bi taj kabel mogao biti dugacak cca 7 metra i da nebi zujalo onda?
IvanRi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 00:42   #52
Naravno. Zuji ti zato što je tvoj kabel loše oklopljen.
Zbog dužine i parazitnog kapaciteta kabela mogle bi se pojaviti još neke smetnje ali zujanja neće biti. Ako bude povremenog pucketanja treba odvojenu masu gramofona spojiti na kućište pojačala dodatnom licnastom žicom, 0,5 ili 0,75 je sasvim ok
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:36   #53
Da ne pokrećem novu temu...
Htio bih kupiti gramofon. Novi sam u tome (nisam nikada prije posjedovao jedan) i zbilja ne znam skoro ništa o njima.
Htio bih kupiti gramofon koji "sam proizvodi zvuk" (ako tako nešto uopće postoji). Da bolje objasnim što mislim: htio bih gramofon koji ne mora biti spojen na nikakva pojačala, kompjuter, bluetoothom ili ikako drukčije. Dakle, gramofon na koji se stavi ploča i on svira.
Postoji li tako nešto, ako da, može neke sugestije modela?

Hvala
flo18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:58   #54
Za takav gram moras posjetiti neki sajam starina.
A kako je zvučalo možeš poslušat:
78rpm Records Digitized by George Blood
gromča cipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 19:40   #55
Gramofon Pioneer PLX-500 /1000

Pozdrav!

Molim bolje poznavaoce odgovor na jedno pitanje!


Naime,u kućnim uvjetima želim snimati i stavljati glazbu na Youtube...
Sada imam neki početnički gramofon i naravno ne mogu dobiti čist zvuk(ploče ok)...Jos se javlja pucketanje i šumovi iz pozadine...
Ono što me zanima da li je Pioneer PLX -500 ili 1000 dovoljno dobar za tu svrhu??
PS.rečeno mi je da su ti DJ gramofoni dobri za diskoteke,ali ne baš i za ozbiljnu kućnu upotrebu...
Ono što mi je jos donekle vazno je i dobar izgled za uklapanje u interijer,a to ovi imaju...I nisu ludo skupi...


Unaprijed hvala!

M
Mario7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 19:50   #56
Kad se zvuk skine na hard disk , svakako ga treba obraditi u nekom audio programu, na pr Adobe Audition ili besplatni Audacity.

Po pitanju gramofona, ne vjerujem da tu ima nekakvih problema.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 23:15   #57
Želim snimati video sa dobrim Smartphoneom i to stavljati na Youtube...

Da li je ovaj PLX-500 ili 1000 dovoljno dobar sto se tice čistoće zvuka?
Mario7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 23:20   #58
https://youtu.be/NvQNsC1_2WQ


Na ovu foru...
Mario7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 22:07   #59
Probaj pa vidi.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.