Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 01:35   #341
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Trebao si do sada shvatit , NZ se ne može tumačiti bez SZ ,i sve što je Bog stvarao u SZ, ostvaruje se u NZ.

Ovi dokazi što ti ih sad stavljam su zadnje što ih osobno tebi iznosim i vjerujem da prestajem sa ovom prepiskom.




SZ Postanak 1.1[/B] U Početku... ----- NZ Ivan 1.1 [/B]U početku...

Postanak i Ivanovo evanđelje započinju isto...

I Ivan nastavlja...

NZ Ivan 1.5 i svjetlo u tami svijetlii tama ga ne obuze.
SZ Postanak 1.4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.

I Ivan nastavlja...

NZ Ivan 1.32-33 Promatrao sam Duha gdje s neba silazi kao golub i ostaje na njemu...onaj koji me posla vodom krstiti...
SZ Postanak 1.2 ... i duh Božji lebdio je nad vodama.

I nastavlja

Ivan spominje mesiju 1 dan ; Postanak 1 dan
Ivan 1.29 sutradan 2 dan ;Postanak 2 dan
Ivan 1.35 sutradan 3 dan ;Postanak 3 dan
Ivan 1.43 sutradan 4 dan ;Postanak 4 dan
...
...
Ivan 2.1 Trećeg dana bijaše svadba u Kani Galilejskoj.;Postanak 7 dan

I Ivan nastavlja...

NZ Kaže joj Isus: Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj
čas!
SZ Nato čovjek reče: Gle, evo kosti od mojih kostiju,mesa od mesa mojega!Ženom neka se zove,od čovjeka kad je uzeta!


Suma sumarum!

U početku/U Početku
Svijetlo i mrak/Svijetlo i mrak
Duh Sveti nad vodama/Duh Sveti nad vodama
7 dana/7 dana
Adam i Eva/Isus i Marija

Samo razmisli na tren,Adam(stvorenje) ,Eva(stvorenje)--- Isus(Kralj nebeski), I Marija(K?????? N??????)

Božji blagoslov ti želim i izvinjavam se ako si se našao uvrijeđen ičim s moje strane.
Dokle god se naša rasprava odvija u korektnoj atmosferi, bez ad hominem komentara, bez obzira na različite stavove, ja sam otvoren za diskusiju.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:43   #342
Quote:
emanuel;62705873
Nadalje u stihu iz Postanka 3,15 "... [I
kaže:
on[/I] će ti glavu satirati" stih izriće proroštvo o Kristovoj – a ne Marijinoj - pobjedi nad Sotonom.
A da te pustim malo da razmisliš o ovome ...on će ti glavu satirati!
...
...
Vidiš, Isus će satrti Sotonu po Mariji. Ona je sredstvo kojim će Isus vladati kad uništi svog drevnog neprijatelja.


Znaš kako ovo znamo?...Neprijateljstvo ja zamećem između tebe i žene a u nastavku...on će ti glavu satirati...(postanak 3,15)

Volio bih da shvatiš da sve u Katoličkoj vjeri je Kristocentrično,i jedino je Gospodin ljubav ,to je jedina istina u koju mi vjerujemo,no mi jednostavno ne možemo biti imuni na sve ostalo što je Bog uspostavio (kako riječju tako i pismom)kao pomoč, na putu našega spasenja.

Bog, koliko god bio Bog,on želi surađivati s nama, i zato nam je i dao određene vidljive sakramente, koji su nama potrebni(ne njemu) , mi smo ovisni o tim sakramentima,sam Bog naravno,nije ograničen istima.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zadnje uređivanje zoki0307 : 25.02.2017. at 01:54.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 02:09   #343
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
A da te pustim malo da razmisliš o ovome ...on će ti glavu satirati!
...
...
Vidiš, Isus će satrti Sotonu po Mariji. Ona je sredstvo kojim će Isus vladati kad uništi svog drevnog neprijatelja.


Znaš kako ovo znamo?...Neprijateljstvo ja zamećem između tebe i žene a u nastavku...on će ti glavu satirati...(postanak 3,15)
Isus će satrti Sotonu po Mariji???????)
Nevjerojano je koliko ste opsjednuti Marijom.
Čemu uopće navoditi primjere koji govore suprotno?
Kao da govoriš zidu.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:36   #344
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Isus će satrti Sotonu po Mariji???????)
Nevjerojano je koliko ste opsjednuti Marijom.
Čemu uopće navoditi primjere koji govore suprotno?
Kao da govoriš zidu.
Nekoliko primjera o stvaranju kulta Marije.
RKC tvrdi da Marija može nagovoriti Boga da usliši one molbe o koje bi se on inače oglušio.
"Štoviše,svi su ljudi puni nade i pouzdanja da će Bog uslišiti one molitve koje nebi bile najbolje prihvaćene kad bi došle s usana nedostojnih ljudi,kad mu ih preporuči presveta Majka Božja".
Octobri Mense 338

S druge strane,Boga se predstavlja kao donekle ravnodušna i nevoljka dobročinitelja kojem se mora pristupiti uz Marijino posredovanje.

"Imamo sigurnu nadu da će se Bog na kraju ipak ganuti i sažaliti nad stanjem svije Crkve te poslušati molitve što mu ih prinosi ona koju je odabrao za udjeliteljicu svake nebeske milosti".
Superiore Anno 340

Nadalje, sukladno stvaranju kulta Marije RKC smatra da ,citiram:

"Stoga.kada ona prilazi prijestolju svoga božanskoga Sina,ona moli kao ODVJETNICA, moli kao sluškinja, ali zato ZAPOVIJEDA kao majka".

Tanto Studio 345

Naravno, ništa od ovoga nije istina.Smatrati da će naše molitve radije uslišati Marija nego naš nebeski Otac,koji je dao svog jedinog Sina za nas,sasvim je protivno Božjem karakteru.Nadalje,pretpostavka da Isusova majka ima vlast zapovijedati Bogu teološki je nemoguća.Naime,vječni Bog, nema majku a kamoli
"silnu Majku" kojoj mora biti poslušan.
Vrhunac predstavlja slijedeći primjer, uradak pape Leona.

"Presveta Djevice,nitko ne može spoznati Boga osim po tebi.Majko Božja,nitko se neće spasiti ako ne traži spasenje od tebe, i nitko neće primiti nikakav dar s prijestolja milosti osim po tebi".
Adiutricem Populi364

Da papa Leon nije govorio o Mariji, nego o Isusu,njegova bi molitva bila točna.Naime, jedino po Kristu možemo spoznati Boga( Ivan 1,18),primiti spasenje(Ivan 14,6) i dobiti milost pred prijestoljem milosti(Hebrejima 4,14-16) jer " po njemu naime jedni i drugi imamo pristup k Ocu u jednome Duhu"(Efežanima 2,18).
To je biblijski oblik pristupanja Bogu: u Duhu pristupamo Ocu po Sinu.Zato za razliku od katolika, kršćani mole u Isusovo ime, a ne u Marijino ime.
Vjernik koji pristupa Bogu po Isusu može zasigurno znati da će biti prihvaćen:
"Imamo dakle braćo,slobodan ulaz u Svetinju po krvi Isusovoj"(Hebrejima 10,19).
U Kristu imamo " slobodan pristup k Bogu puni povjerenja po vjeri u Krista"
( Efežanima 3.12)
Novi zavjet nas poziva:"Dakle pristupajmo s pouzdanjem k prijestolju milosti da primimo milosrđe i nađemo milost za pravodobnu pomoć!"(Hebrejima 4,16)
Učnje RKC da vjernici moraju pristupiti Isusu po Mariji protivno je ovim istinama i uništava taj prisni i izravni kontakt Isusa i otkupljenih,što je njihova povlastica.
Novi zavjet uspoređuje takav odnos sa tijelom.Krist je "Glava Tijela,Crkve" u Kološanima poslanici 1,18 a svi smo " udovi njegova tijela"(Efežanima 5,30).
Ovakva slika jasno pokazuje izravno jedinstvo svih vjernika s Kristom i ne ostavlja mjesta za Marijino posredovanje, koje promiče Rimokatolička crkva i katolici na ovom forumu.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 19:11   #345
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Nekoliko primjera o stvaranju kulta Marije.
....
Rimokatolicizam je sve dalje i dalje od kršćanstva. Uzdajući se u stvorenje umjesto Stvoritelja, na širokom su putu u propast.

U biti, rimokatolici prkose i Mariji, i rade upravo suprotno od onoga što je i ona sama preporučila: " Što god vam on (Isus) kaže, učinite"

Ne da se ne sluša Isusa, nego se ne sluša ni Marija, upravo ta žena koja se od strane RKC uzdiže na razinu božanstva.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson

Zadnje uređivanje sivko5 : 27.02.2017. at 20:10.
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:28   #346
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Rimokatolicizam je sve dalje i dalje od kršćanstva. Uzdajući se u stvorenje umjesto Stvoritelja, na širokom su putu u propast.
Amen!

2 Korinćanima 4,2-4

" 2 Nismo živjeli lukavo niti izobličavali riječ Božju,već smo naprotiv,otvorenim navješćivanjem istine preporučivali sami sebe svakom savjesnom ljudskom sudu pred Bogom.3 Ako li je zastrta naša Radosna vijest,zastrta je onima koji propadaju; 4 onima kojima je bog ovoga svijeta posve oslijepio nevjerničku pamet da jasno ne vide svjetlo sjajne Radosne vijesti Krista, koji je slika Božja."

I još....

Galaćanima 1,6-8

" 6 Čudim se da se tako brzo odmećete od onoga koji vas je pozvao da budete u Kristovoj milosti,da prijeđete na drugo "evanđelje". 7 Toga drugog zbilja nema!
8 Ako bi vam tko - bili to mi,anđeo s neba - navijestio Evanđelje protivno onom koje smo vam navijestili,neka je proklet!"


Kada bi bilo imalo straha Božjeg u katolicima, zamislili bi se nad ovim stihovima i učinili ono što Bog od njih zahtijeva i očekuje umjesto da slijede kriva učenja koja ih u konačnici vode tamo gdje nebi nikako htjeli završiti.
Umjesto da imaju strah od Boga imaju strah od ljudi, kao što Pavle kaže;

"Nastojim li sada steći naklonost ljudi ili naklonist Boga?Tražim li da se svidim ljudima?Kad bih još nastojao sviditi se ljudima, ne bih bio sluga Kristov"
Gal 1,10
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 22:24   #347
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post



“Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala...

Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke!

Nevjerni Toma govori da će povjerovati u Isusovo uskrsnuće kad vidi i stavi prst u mjesto gdje su bili čavli (množina) na rukama.

Kod vješanja čovjeka na stup, dovoljno je probiti dlanove jednim čavlom.
?

si ziher raspoznaješ razliku između vješanja i zabijanja čavlima i kolko je potrebno čavli da se čovjeka zakuca o drveni stup

znaš, farizejske ideje su otišle dalje od 'zakucajmo ga raširenih ruku' - o ne! to bi bilo 'blagodatno' jer veća je bol kad mu obje ruke pribiješ jednim čavlom! - a farizeji su stvarno htjeli da Isus pati što više - zašto? - zato jer je sebe nazvao Jahvinim sinom a farizeje nazvao sinovima đavla! - razlog zbog kojeg mu farizeji sponudili bol boli i time dokazali da zbilja jesu sotonski sinovi


a ti, kolega katolički vjeroučitelju, o ovome slobodno poučavaj katoličku mladež na satu vjeronauka, jer - što ti rekoh je živa istina i nema trune laži

Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:11   #348
Trebali bi malo poslušati največe Katolike(bivše pastore) iz protestantskih redova,koji su čitajuči Bibliju postali Katolici.

Inače svi redom su od samog početka odgajani u protestantskoj ideologiji i bili su mrzitelji svega Katoličkog.

Scott Hahn - https://www.youtube.com/results?search_query=scott+hahn

Steve Raj - https://www.youtube.com/watch?v=8ZOt...uhhCioN4mndhCF
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 01:00   #349
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Trebali bi malo poslušati največe Katolike(bivše pastore) iz protestantskih redova,koji su čitajuči Bibliju postali Katolici.
? znaš zamalo pa pomislili bivši si protestant



kolega, znaš li koji se uzruju samo tako... uzrujavanja naškode srcu i mozgu, ko će prije zadobiti srčani il moždani infarkt... zbilja nije u redu... čoek poštedi samog sebe ako smatra nije dorastao zadatku/izazovu.

prije svega smo ljudi, ponekad nam direktnost odmakne kontroli pa ispadne diktatori smo, ali doista daleko od toga... u srcu smo miroljubivi kršćani, rat ne volimo i rata se ne držimo, amen


u NZ piše malo o Mariji pa ipak to malo shvatismo točno - Marija o sebi nije mislila kao o "božici" stoga zašto onda vi mislite o njoj božanska je
Rkc može inzistirati koliko hoće ali sve što će postići je - babilonija.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 05:27   #350
Znanstvenici su otkrili tajnu trudnoće bez spolnih odnosa
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:57   #351
"THE STORY OF CANNIBAL MARY" ("Priča o Mariji Ljudožderki")
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:45   #352
Josip Flavij pisao o nekoj ludoj očajnoj Mariji tijekom opsade Jeruzalema, da je bila ubila svoje dojenče, spekla i pola pojela, a pola ponudila zgroženim pobunjenicima.

Je li odatle došla ideja Marku o blagovanju Isusova mesa i krvi na misi, kao zamjeni za pashalno janje?

U Starom zavjetu ima mnogo prijetnji proroka da će vjernici, budu li otpali od svoje vjere, biti kažnjeni od Jahve tolikim gladovanjem da će morat jest svoju djecu...


Ako me ni tada ne poslušate nego mi se dalje budete suprotstavljali,
28 i ja ću se vama suprotstaviti - sedmerostruko ću vas kazniti za vaše grijehe.
29 Jest ćete meso od svojih sinova, jest ćete meso od svojih kćeri.
Levitski Zakonik 26
Ezekiel 5-10
posred tebe očevi će jesti sinove, a sinovi očeve; izvršit ću sud svoj nad tobom i sav ostatak tvoj predati svim vjetrovima!


Poslanica Galaćanima 5-15
Ako li pak jedni druge grizete i glođete, pazite da jedni druge ne proždrete.


Izaija 9-19/20
19 svatko jede meso svog susjeda.
Proždire zdesna, i opet je gladan;
guta slijeva, i opet sit nije:
20 Manaše Efrajima, Efrajim Manašea,
obojica zajedno Judu.

Ponovljeni zakon 28-53
U tjeskobi i jadu, kojima će te neprijatelj tvoj pritisnuti, jest ćeš plod utrobe svoje – meso sinova svojih i kćeri svojih koje ti dadne Jahve, Bog tvoj

Ponovljeni zakon 28-57
i na posteljicu svoju što joj iziđe između nogu, i na djecu što ih ima roditi, jer će ih potajno jesti, oskudna u svemu, zbog nevolje i jada kojim će te neprijatelj tvoj pritisnuti po svim gradovima tvojim.

Izaija 49-26
tlačiteljima ću tvojim dati njihovo meso za jelo,
i svojom krvlju opit će se kao moštom.
I znat će svako tijelo
da sam ja Jahve, Spasitelj tvoj,
i da je tvoj otkupitelj Silni Jakovljev.

Jeremija 19-9
I učiniću da jedu meso od svojih sinova i meso od svojih kćeri, i svaki će jesti meso od druga svojega u nevolji i tjeskobi kojom će im dosađivati neprijatelji njihovi i koji traže dušu njihovu

Mojsije

"Strijele svoje opojit ću krvlju i mač moj najest će se mesa, krvi ubijenih i zarobljenih, glava dušmanskih vrhovnika. Kličite, o nebesa, s njime, obožavajte ga, sinovi Božji! "

Ponovljeni zakon (32,42)
Anđeo:
"Ovamo! Skupite se na veliku gozbu Božju da se najedete mesa kraljeva, i mesa vojvoda, i mesa mogućnika, i mesa konja i konjanika njihovih, i mesa svih mogućih ljudi, slobodnjaka i robova, malih i velikih!"
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 02:17   #353
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Josip Flavij pisao o nekoj ludoj očajnoj Mariji tijekom opsade Jeruzalema, da je bila ubila svoje dojenče, spekla i pola pojela, a pola ponudila zgroženim pobunjenicima.

Je li odatle došla ideja Marku o blagovanju Isusova mesa i krvi na misi, kao zamjeni za pashalno janje?
Pa kad ne znaš pametuješ? Marko je napisao svoje evanđelje prije opsade Jeruzalema.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 02:30   #354
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Trebali bi malo poslušati največe Katolike(bivše pastore) iz protestantskih redova,koji su čitajuči Bibliju postali Katolici.

Inače svi redom su od samog početka odgajani u protestantskoj ideologiji i bili su mrzitelji svega Katoličkog.


Scott Hahn - https://www.youtube.com/results?search_query=scott+hahn

Steve Raj - https://www.youtube.com/watch?v=8ZOt...uhhCioN4mndhCF
Kad već predlažeš, pogledaj i suprotne primjere:
https://vimeo.com/22799052

Quote:
50-minutni film o istini evanđelja Isusa Krista, govore dvojica bivših svećenika, jedna bivša redovnica, sjemeništarac i nekadašnji švicarski gardist koji je u Vatikanu služio kao tjelesni stražar pape Ivana Pavla II. Film obrađuje teme kao što su misa, značenje Marije, ekumenizam između crkve i nekršćanskih religija kao i među kršćanskim denominacijama, odnos između tradicije i Svetog pisma, put spasenja. Konačno, film daje odgovor na pitanje: Može li rimokatolička crkva ispuniti očekivanja onih ljudi koji se pouzdaju u ono što crkva o sebi tvrdi da jest: "Stijena u mjieni vremena?" Što o putu spasenja kaže rimokatolička crkva, a što kaže Biblija?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 04:16   #355
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Pa kad ne znaš pametuješ? Marko je napisao svoje evanđelje prije opsade Jeruzalema.
Većina znalaca, spis "po Marku", smješta 70.-90. god., dakle poslije opsade 70. te.
A i to je otprilike. Autor je grčki anonimus, dopunjavano je i ispravljano kasnije.
Fanatici (kreacionisti) inzistiraju na što ranijem datumu, daleko ranije.

Mnoga koplja se lome oko toga, jer ako je proteklo čak 40 godina od likvidacije lika Isusa (jedan cijeli naraštaj), postavlja se pitanje: "Što su pobogu čekali s pisanjem evanđelja?"
Da nisu kasnije to sve uskladili prema "proročanstvima" Stara zavjeta o mesiji koji će doći i "probošće mu ruke i noge, a za odjeću baciti kocku" i smjestili umjetno u povijest, retrogradno, za čarobnih 70 godina unazad.

Najvjerojatnije je tako.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 04:25   #356
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
aj ti koji se tu predstavljaš kao neki vjernik Islama, zašto ideš provocirati pripadnike neke drugih vjerovanja? Dotle li seže tvoja "duhovna spoznaja" ??
Nadam se da si svjestan da ti pravi protivnici nisu ateisti, jer oni misle da si samo u mentalnoj zabludi, pa će te ili pustiti na miru, ili pomoći informacijama da dođeš do podataka. Ako odbiješ njihove informacije, reći će ti: "OK. Doviđenja. Imaj dobar život."

Muslimani, za razliku od ateista, imaju stav da korjenito vrijeđaš pravoga Boga, idolopoklonik si, Bog te mrzi jer mu pripisuješ koješta što Mu ne smiješ pripisivati (Sina, Mariju družicu...), i da ćeš završiti u paklenim mukama, gdje će te Allah okretati na ražnju.

Uočavaš suptilnu razliku?

Srećom, među vjernicima su ipak u većini dobrohotni ljudi, koji su svjesni da njihova vjera je ipak samo vjerovanje predaka, a ne čvrsto znanje, pa su tolerantniji, donekle....
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 04:32   #357
O men sve gore od goreg...

Ko je lektiro religiju, nije bio svjestan posljedica.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 16:14   #358
No anđeo joj reče: "Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. ( Lk 1, 26- 38)

Na današnji se dan spominjemo Bezgrešnog Srca Marijina - simbola Njenih kreposti, ljubavi prema Bogu, a povrh svega majčinske ljubavi prema svima nama. Posvetimo se Njenom bezgrešnom Srcu i predajmo joj se čitavi kroz Posvetnu molitvu u nastavku:
Presveta Djevice Marijo, Majko i kraljice moja; Tvojemu bezgrešnom Srcu posvećujem i predajem čitavo svoje biće: svoje misli, riječi i djela.
Raspolaži sa mnom i sa svim što mi pripada sada i u vječnosti, na hvalu i slavu Presvetog Trojstva, za posvećenje Crkve i spasenje svega svijeta. Bezgrešna moja Majko, pomozi mi živjeti dostojno moga krsnog posvećenja da neopozivo pripadam svome Otkupitelju, daj da poput Tebe slušam poticaje Duha Svetoga. Neka se u meni i po meni, uvijek i u svemu, vrši volja Božja. Amen. Zdravo, Marijo...
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 17:33   #359
Pisci Evandjelja su pravili niz gresaka, jos jedna:


The more interesting potential virgin birth, though, comes from Matthew's explanation in Matt 1:22-23. There the text says that the virgin birth of Jesus took place to "fulfill" the prophecy that "the virgin shall conceive and bear a son, and they shall name him Emmanuel." Matthew is paraphrasing Isa 7:14.

But he is quoting a mistranslation. The original Hebrew text of Isa 7:14 is not about a virgin. Rather, the Hebrew used to describe the woman in Isa 7:14 is almah, a word that means "young woman." But then the Septuagint, an early translation of the Hebrew Bible into Greek, took the Hebrew almah and rendered it as the Greek parthenos, which means "virgin."

This inadvertent shift from "young woman" to "virgin" is typical of the Septuagint, and it occurs elsewhere, too. For instance, the Hebrew text of Gen 24:16 describes Rebecca as a "young woman [who was] a virgin" (using na'arah, another Hebrew word for "young woman"). But the Greek in the Septuagint changes that into "a virgin [who was] a virgin." These errors are not surprising, because the Septuagint translators tended not to focus as closely on individual words as some modern readers might like.

https://www.bibleodyssey.org/en/peop...h-in-the-bible
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 17:54   #360
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post

Pisci Evandjelja su pravili niz gresaka,

These errors are not surprising, because the Septuagint translators tended not to focus as closely on individual words as some modern readers might like.
Time onda, koji su to napravili greške?, jer NZ pisci nisu pogriješili.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.