Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 14:38   #221
Pitanjce... koliko se teško sa klasičnog prebaciti na pop pjevanje Naime ako te profesori uče klasično pjevanje i postavu glasa kako kasnije glas "spustiti" da ne zvuči operno.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 14:35   #222
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako se kreću cijene privatnih sati za pjevanje?
150 - 750 kn. Ovisno kod koga zelite uciti.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 11:41   #223
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako se kreću cijene privatnih sati za pjevanje?
Čuo sam da je ovdje ok, pa pogledaj. Za one samouke koji sviraju gitaru i htjeli bi naučiti pjevati uz gitaru neka si pročitaju kako svirati gitaru i pjevati
__________________
Any problem that you can't solve with a good guitar, is either, unsolvable or isn't a problem!

>>> Mala Škola Gitare - malaskolagitare.com <<<
robbie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 00:41   #224
A ti već pjevaš ili ne?

To prebacivanje ti ne bi smjelo biti nikakav problem.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 18:51   #225
Quote:
robbie1 kaže: Pogledaj post
Čuo sam da je ovdje ok, pa pogledaj. Za one samouke koji sviraju gitaru i htjeli bi naučiti pjevati uz gitaru neka si pročitaju kako svirati gitaru i pjevati
Sad sam bacila oko na mentore za pjevanje, imate na listi 3 odlicne uciteljice pjevanja, tako da je to ok cijena za mjesec plus snimanje u studiju. Super!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 12:05   #226
Volim pjevati Mislim da provedem barem sat-dva dnevno pjevajući, u kući, na cesti... Iako to nije bio slučaj do prije godinu dana otprilike. Živio sam u uvjerenju kako nemam dobar glas i kako je bolje da ga ne puštam. Dok se nisam jednom okuražio pjevati na karaokama pa su ljudi bili ugodno iznenađeni, a meni malo poraslo samopouzdanje. Čak sam i snimio u međuvremenu neke covere... Inače, sviram klavir i gitaru.

https://soundcloud.com/ivan-goran-un...ill-pink-cover

https://soundcloud.com/ivan-goran-un...an-goran-zunar

https://soundcloud.com/ivan-goran-un...-massimo-savic
hermesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:00   #227
Ćao svima....već me godinu dana zanima opera (tj. više mala opera jer ju smatram emotivnijom). Dali znate nekog u Rijeci da uči pjevati tu vrstu glazbe? MOj jedini problem jest strah, nesigurnost, kompleks manje vrijednosti....itd (kvrapcu) i uvijek mislim da ja to ne mogu...da sam debil...itd....i trebao bi mi netko tko bi imao strpljenja da uopće izustim glas pred njime...jbga.....takva sam i radim na tome.....čak me je sram snimalice na mobitelu hahah (možete se smijati)....no muž me čuo u 3 u noći kako pjevam i rekao da sam Batman (ono....medicinar po danu....operni pjevač u noći)....nisam mogla pred njega dva dana.....smijao se ko lud......ugl......prijedlog?
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 19:07   #228
Bok ekipa, recite mi da li znate neki youtube kanal ili web stranicu sa tutorialima za pjevanje. Pronasao sam u threadu stranicu singing success, ali me zanimaju vaša iskustva.
Bosque is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:31   #229
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Ćao svima....već me godinu dana zanima opera (tj. više mala opera jer ju smatram emotivnijom). Dali znate nekog u Rijeci da uči pjevati tu vrstu glazbe? MOj jedini problem jest strah, nesigurnost, kompleks manje vrijednosti....itd (kvrapcu) i uvijek mislim da ja to ne mogu...da sam debil...itd....i trebao bi mi netko tko bi imao strpljenja da uopće izustim glas pred njime...jbga.....takva sam i radim na tome.....čak me je sram snimalice na mobitelu hahah (možete se smijati)....no muž me čuo u 3 u noći kako pjevam i rekao da sam Batman (ono....medicinar po danu....operni pjevač u noći)....nisam mogla pred njega dva dana.....smijao se ko lud......ugl......prijedlog?
Prof.Olga Sober. Pokusajte doci do nje preko akademije u Puli.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:03   #230
G2-D5 moji vokal range ali iznad B4 ne mogu pjevati vise komotno i ne mogu se dugo zadrzati na toj razini brzo mi popuca glas, neki savjet ili vezbe kako bi ucvrstio svoj vokal i pjevao lagodnije na visim registrima?
sosredotocen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 15:59   #231
Totalni početnik ovdje...trebao bih savjet za neke najbolje vježbe kako otpjevati pravu notu, tipa ovisno o datoj noti sa klavijature, tj. kako sam prepoznati da je ta nota otpjevana baš ta. Dal postoje neke aplikacije koje snimaju glas i mjere frekvenciju ili tako nešto. Hvala
tyzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 17:39   #232
Ćao Htjela bih vas pitati dali ste imali kakvog srama kada ste imali svoj prvi sat? dali ste prvi sat pjevali svjetski ili ste bili lošiji pa ste prepoznali svoj glas? Ja recimo imam problem sa sramom, je kada bih trebala otpjevati pred ljudima nešto ne bih mogla biti ton izustiti što mi je vrlo vrlo žao jer bih se voljela baviti pjevanjem. Moji ukućani još nisu skužili da mogu pjevati (pogađam sve tonove, svaku pjesmu mogu pogoditi, izvesti vibrato itd.) jer to vješto skrivam haha
Eto ako može par savjeta. Inače sam osoba koja će se prije popljuvati nego reći "Bravo!"
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 23:36   #233
Quote:
sosredotocen kaže: Pogledaj post
G2-D5 moji vokal range ali iznad B4 ne mogu pjevati vise komotno i ne mogu se dugo zadrzati na toj razini brzo mi popuca glas, neki savjet ili vezbe kako bi ucvrstio svoj vokal i pjevao lagodnije na visim registrima?
Koliko godina imaš?
Treba održavat formu.
Pretpostavljam da si muško, te su visine zahtjevne.

Meni pomaže svaki drugi-treći dan glasno i snažno(deranje i vrištanje ako se moze je isto intenzivno i dobro dodje) pjevanje pjesama ili frazama s meni visokim notama - tako da ti mišići koji sudjeluju u stvaranju tih nota budu u formi - al svakako treba imat i dan odmora - zamišljam to kao trening. Intenzivno korištenje glasa jedan dan, drugi ne. Ne mora biti skroz pravilno - al da dobiješ ideju na što mislim.

Naravno, u glavi treba imati i ideju za jasan ton pa da se tijelo narikta kak treba.

To je savjet ako si prije mogao, a sad ne možeš. A i mnogi pjevači -barem u rocku/metalu kad ostare ne mogu više pjevati kao prije jer izgube snagu od starosti. Kao što ni atletičari kad ostare ne mogu više izvodit svoje sportove kako su prije mogli.

I visine ovise o tome što se točno pjeva, kak ta visoka nota mora zvučat.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 23:50   #234
Quote:
tyzo kaže: Pogledaj post
Totalni početnik ovdje...trebao bih savjet za neke najbolje vježbe kako otpjevati pravu notu, tipa ovisno o datoj noti sa klavijature, tj. kako sam prepoznati da je ta nota otpjevana baš ta. Dal postoje neke aplikacije koje snimaju glas i mjere frekvenciju ili tako nešto. Hvala
Možeš koristiti vjerojatno neke aplikacije - ali po mom iskustvu ti to neće pomoći. Često u nekim žanrovima je bolje malo nepreciznije pjevat. Ili žanrovi ne zahtjevaju preciznost.

Ovisi sve o kontekstu. Ako pjevaš acapellu onda svakako moraš biti točan skoro kao instrument.


Ja bi si na tvom mjestu puštao neke drage pjesme koje ti se pjevaju - 5-100 pjesama - nije bitno. Ali da pjevaš skupa sa snimkom - da uhvatiš ritam i intonaciju - to bi svaki , ili možda još bolje, svaki drugi dan radio.
Probaj sa studijskim snimkama - iako produkcija može prevariti malo. Pa probaj i sa live nastupima pjesama - tad čuješ često kako zapravo zvuči glas i kako se zapravo pjeva. Koliko glasno - kak se otvaraju usta itd.

Također, ako ti neka pjesma baš ne ulazi u uho. Odnosno imaš problema sa njom , skini tu melodiju na klaviru ili na gitari - notu po notu tako da ju mozes odsvirat - pa onda kad si uhvatio te note se prilagodi i ponovno probaj otpjevat.

Uglavnom, imitiraj dok ne ide. Ako ti se čini previše. Podijeli pjesmu u dijelove, pol sata - sat- dan - ovisi koliko te muči problem, radi na jednom stihu.

Po mogućnosti uzmi ne previsoke pjesme za početak - tak da ti se temelji nariktaju i ojačaš pravilno glas. I probaj ih izimitirat dok ne ide, a onda kad si zadovoljan s nekom srednje visokom pjesmom idi u visine ako to želiš.


A tak hvatati notu po notu - sam skuzio da recimo nemam problema s tim kad mi se uho naviklo skidat pjesme i fraze. Samo što ja ne bi to koristio kao vjezbu - eventualno da se pronađeš tu i tamo. I ako ti baš neki stih/fraza ne ide - al baš da ti ne ide, slozis si vjezbicu od te fraze pa vjezbas, e tad bi samo lovio notu.
Inače ovak se ne bi obazirao previše na , neko odsvira neku notu na klaviru a ti ju odpjevaš jer iz mog iskustva je kontraproduktivno.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 00:02   #235
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Ćao Htjela bih vas pitati dali ste imali kakvog srama kada ste imali svoj prvi sat? dali ste prvi sat pjevali svjetski ili ste bili lošiji pa ste prepoznali svoj glas? Ja recimo imam problem sa sramom, je kada bih trebala otpjevati pred ljudima nešto ne bih mogla biti ton izustiti što mi je vrlo vrlo žao jer bih se voljela baviti pjevanjem. Moji ukućani još nisu skužili da mogu pjevati (pogađam sve tonove, svaku pjesmu mogu pogoditi, izvesti vibrato itd.) jer to vješto skrivam haha
Eto ako može par savjeta. Inače sam osoba koja će se prije popljuvati nego reći "Bravo!"
Nisam imao srama, imao sam manjak srama u odnosu na kvalitetu pjevanja :P

Uglavnom, možda nisam najidealniji kandidat za odgovor jer sam imao samo 5-6 sati pjevanja, ali moje viđenje situacije je dolje.

Jesi sigurna da si tako dobra kao što tvrdiš? Ja sam dosta nastupao s bendom, i znalo me uhvatiti da sam nesiguran - a na kraju sam shvatio da još nisam bio dovoljno dobar i da tijelo i psiha daju znak: "nemoj, uvježbaj to kak treba!"

Budi glasna i odlučna. Imaj dobru ideju u glavi što radiš. Imaj dobru ideju o tonu kojeg želiš pjevat i putuj do tog odredišta (malo jest metaforički odgovor). Ali svakako moraš imat dobro izvježbano tijelo koje može ići tamo gdje te ideje vode.

Istražuj i guraj se, probij led, budi hrabra - zar je stvarno toliko loše ispast da ne znaš pjevat? Moraš prvo biti fool da bi bila master. Pristani biti fool.
I nemoj da te dotuče poraz ako ispadne da nisi tako dobra.


A sad - druga stvar je što neki ljudi glume i drže da su sramežljivi iako to možda i nisu
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 22:59   #236
Učlanjenje u zbor ako ne baš i ne znam dobro pjevati

Dakle, htio bi naučiti dobro pjevati.

Rekao bi da nisam baš toliko loš općenito (pjevam uz gitaru često, nije to baš najbolje, al služi svrsi), al bi htio dignuti to na neku višu razinu.

Za poduke pjevanja nemam novca, pa mi je palo napamet da se uključim u neki zbor. Jel to ok za napravit ako nisam baš toliko dobar pjevač, već bi išao tamo samo da se poboljšam?

Ili ako imate neki bolji prijedlog mjesta gdje bi mogao istrenirati to, slobodno

Može odmah i preporuka nekog zbora gdje bi se mogao pridružiti (odgovaraju mi Zagreb i okolica).
Parabeaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 10:47   #237
Ako voziš, pjevaj u vožnji. Ako budeš svaki dan, možeš se malo poboljšati. Vjerojatno se možeš pridružiti bilo kojem crkvenom zboru, mislim da nisu probirljivi.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 08:05   #238
Pitanje, do prije cca 7 godina sam bio kompletno gluh na note, muziku sve.
No počeo sam svirati harmoniku samostalno, i eto razvio se sluh u solidnom pogledu, da mogu većinu pjesama barem "pod mus" odsvirati na sluh.

Također se i pjevanje dosta poboljšalo, a bio sam toliki nesluhista da nisam dva bliža tona mogao razlikovati.

No imam probleme sa pjevanje, imam dosta duboki glas i kad trebam otpjevati 90% pjesama što inače se pjevaju visoko - jako se naprežem, mučim, i to zvuči koma - ponekad i kao deranje.

Uz sve to kad dodam da nisam opušten - užas.

No nešto sam zamjetio,kako se bavim teretanom u slobodno vrijeme - nakon kvalitetnog treninga cijelog tjela - totalno sam opušten i pjevanje ide da se sam sebi nemogu začuditi.
Pogodim svaki ton u pjesmi, ne mučim se.

Što je uzrok tome? Porast adrenalina nakon vježbe i to što se osječam odlično, ili može biti uzrok da se nešto sa dijafragmom dogodi?

U zadnje vrijeme prakticiram one vježbe za dijafragmu ( s s s s, st st st itd), i zna pomoći prije pjevanja.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 19:25   #239
Pomoć!

Pozdrav svima, imam pitanje na koje nikako ne mogu naći odgovor, nadam se da mi itko od vas može pomoći. Imam 15 godina i živim u Splitu. Imam lijep glas, dobro pjevam, idu mi dobro visoki tonovi, ali neznam kako da to iskoristim. Svi mi govore da bi trebala počet pjevat profesionalno, ali neznam kako, nemogu se prijavit na nikakav show jer sam pre mala ili pre velika, nema ništa što prihvaća moje godine. Mislila sam u školu pjevanje, ali nisam sigurna, znam jedna cura koja je išla i kaže da je grozno i previše košta. Imate li koji savjet?

Inviato dal mio Redmi Note 7 utilizzando Tapatalk
Little027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2020., 15:56   #240
Quote:
Little027 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanje na koje nikako ne mogu naći odgovor, nadam se da mi itko od vas može pomoći. Imam 15 godina i živim u Splitu. Imam lijep glas, dobro pjevam, idu mi dobro visoki tonovi, ali neznam kako da to iskoristim. Svi mi govore da bi trebala počet pjevat profesionalno, ali neznam kako, nemogu se prijavit na nikakav show jer sam pre mala ili pre velika, nema ništa što prihvaća moje godine. Mislila sam u školu pjevanje, ali nisam sigurna, znam jedna cura koja je išla i kaže da je grozno i previše košta. Imate li koji savjet?

Inviato dal mio Redmi Note 7 utilizzando Tapatalk
Uh tek sad primjetih pitanje. Pišem iz perspektive profi, pa da ti dam par savjeta. Ugl, postoji nekoliko profesora pjevanja koji rade privatno i to je malo skuplji sport, no imaš i glazbenu školu koja je državna ustanova te tu plaćaš mjesečnu pristojbu (sjećam se kad sam ja išla da je to bilo oko 150 kn mjesečno) pohađaš pjevanje, klavir, solfeggio i zbor a sa godinama ti se broj predmeta povećava. Mislim da bi ti prijave za prijemni ispit u glazbenu mogle biti vrlo uskoro osim ako nisu počele, odmah se raspitaj da dobiješ termin za prijemni ispit!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.