Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 12:14   #421
Quote:
Bebe Rexha kaže: Pogledaj post
Jucer smo ga isprobali, isplati se kupit za nas koji necemo to tako cesto koristiti jedino sto nikad vise necu narucivati online iz dechatlona jer su mi poslali sa strganom futrolom (znaci vrecica u kojoj dodje taj nosac), jedan mali plasticni dio puknu (nije presudan da nosac ali ne bi smio bit ni puknut) i nisu poslali upustva za koristenje a inace se u paketu dobije cijela biljeznica sa modelima auta i sve detaljno, ali mi smo uspjeli nekako slozit, ali opet...
Ugl. sto se samog nosaca cini cvrst je i praktican, lagan.. Vidjet cemo jos kako ce izdrzat do Makarske i natrag
I kako je izdržao put? Kupiti ili ne?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:40   #422
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
I kako je izdržao put? Kupiti ili ne?
Evo bas sam se sinoc vratila sa puta od 1000km
Nosaci su se pokazali odlicni, bez zamjerke i bez ikakvih problema, isli smo i autoput i stara cesta i vijugave ceste po Bosni.. tako da, evo stvarno nismo imali nikakvih problema.

Mi smo samo skinuli siceve i oba nasa bicikla su bila vrlo lagana..
Inace nosac moze podnjeti 3 bajka sa sve skupa 45kg. Nasi su imali mozda svaki cca 10kg

I puno ljepse izgleda sve skupa ako su bicikli sa ravnom ramom, a ne onako ko zenski sa kosom, jer onda strše. Ali dobro to je sad do estetike i te gluposti..

Ovo je taj Nosač Dechatlon
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:35   #423
Nakon ovakve "recenzije" i ja ću ga kupiti ako ide na moj model auta. Hvala ti!
I još jedno pitanje, gledao sam video i volan stoji u koso, e sad kod vožnje pretpostavljam da to nebi bilo pametno zbog kočenja itd. Jel ste dodatno nekako osigurali ili su stajali kao na videu i nije bilo problema?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:36   #424
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Nakon ovakve "recenzije" i ja ću ga kupiti ako ide na moj model auta. Hvala ti!
I još jedno pitanje, gledao sam video i volan stoji u koso, e sad kod vožnje pretpostavljam da to nebi bilo pametno zbog kočenja itd. Jel ste dodatno nekako osigurali ili su stajali kao na videu i nije bilo problema?
Sad kad uspoređujem sa videom vidim da smo mi malo drugacije vezali.. Ali samo tu bočnu stranu gdje je volan. Mi smo ga vezali kroz vilice bicikala (pogledaj sliku) bas zato da kotaci budu što fiksniji.


Jos smo sa izolir trakom na povratku zaljepili stisnutu kocnicu za ručku (to se ne vidi na ovoj slici) jer se nekad kotač vrtio hh.
Mislim to nije predstavljalo problem što se vrti kotač, ali htjeli smo napravit da sve bude fiskno i da ne mrda nikud

pogledaj sliku još


Ovdje ima jos slika kako je na drugim autima izgledalo
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:22   #425
Je li netko koristi krovne nosače za karbonski bicikl? Postoje li neki univerzalni zaštitnici za ram? Ima onaj skupi Thule Carbon Frame Protector 984, a njega je teško i naći kod nas posebno za kupiti.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:24   #426
pa, pri zatezanju staviš komad tanke spužve/gume i bok.. nemre ga baš valjda tak oštetit?
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:20   #427
Dakle, nosači..

do sad sam na autu koristio onaj stražnji Thule clip-on, koji je OK za 1-2 bajka par puta godišnje, al sad se nekako zaredalo da svaki čas nekam furam bajk, pa bi prešao na krovni nosač.

imate kaj za preporučit ili saznanja da nekaj ne valja?


mislio sam za bajk uzet uzet Thule Free Ride 532 i njega zakačit na one aluminijske poprečne šipke Wing Bar 960. Te poprečne bi stalno imao na autu, pa mi se ipak nekako bolje čine od onih crnih čeličnih kockastih.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:22   #428
Quote:
Brock kaže: Pogledaj post
Dakle, nosači..

do sad sam na autu koristio onaj stražnji Thule clip-on, koji je OK za 1-2 bajka par puta godišnje, al sad se nekako zaredalo da svaki čas nekam furam bajk, pa bi prešao na krovni nosač.

imate kaj za preporučit ili saznanja da nekaj ne valja?


mislio sam za bajk uzet uzet Thule Free Ride 532 i njega zakačit na one aluminijske poprečne šipke Wing Bar 960. Te poprečne bi stalno imao na autu, pa mi se ipak nekako bolje čine od onih crnih čeličnih kockastih.
Ja sam imao te Thule aerodinamične šipke. Ne znam je li isti model, ali su bile katastrofa jer su stalno 'zviždale' u vožnji što užasno nervira. Na kraju sam ih zamijenio za obične Thule.
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:12   #429
Kupio dvije thule 532 sa extremevitala iz slovenije, s popustom i besplatnom dostavom ispalo 90 eura. poprečne thule nosače našao na njuški za 600kn. praktično za 1200kn riješio dva nosača za auto. niti fućka, niti trese niti išta što bi trebalo mijenjati. kako je stavljeno prije 3 mjeseca tako i stoji dan danas. da nisam našao na njuški poprečne thule, kupio bi neke ne-thule po sličnoj cijeni u dućanu.
skuplje varijante thula mi nisu ni padale na pamet, ionako sve moraju zadovoljiti jednake norme za sigurnost, dakle moraju biti jednako sigurne, a za sam izgled nosača me nije briga.
__________________
manje filozofije, više vožnje...
turbo sport karta #1, #2, gore lijevo klik na strelicu
bruno1024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:29   #430
Ja imam Thule 958, a kolega Thule 532. Usporedjibali smo ih. Puno je ugodnije namjestanje na 958. Ako se cesce koristi, ima smisla nadoplatiti. Ako se koristi jednom godisnje, onda bolje ove 532.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:00   #431
fala dečkovi!

budem pronjuškao ovih dana kaj se nudi i složit ću si neku kombinaciju..
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:13   #432
Imam 532, stalno negdje šlajsam bajkove ( 2 kom) i nikad nikakvih problema. Svakako preporuka za tule 532 ili neki skuplji ( valjda i bolji) tule model.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 05:33   #433
Quote:
Brock kaže: Pogledaj post
Dakle, nosači..

do sad sam na autu koristio onaj stražnji Thule clip-on, koji je OK za 1-2 bajka par puta godišnje, al sad se nekako zaredalo da svaki čas nekam furam bajk, pa bi prešao na krovni nosač.

imate kaj za preporučit ili saznanja da nekaj ne valja?


mislio sam za bajk uzet uzet Thule Free Ride 532 i njega zakačit na one aluminijske poprečne šipke Wing Bar 960. Te poprečne bi stalno imao na autu, pa mi se ipak nekako bolje čine od onih crnih čeličnih kockastih.
Ne dugo bio u slicnom problemu.

Na kraju kupljeni Menabo krovni nosaci (sa aero sipkama, sve zajedno nekih 100e, novo), thule 591 nosac za bike i jos jedan menabo nosac da se nađe ako ce cura htjet ici samnom na neku voznjicu (jos ga nismo koristili, pa nezz kakav je...cijena je bila nekih 200kn, toliko vrijedi)

Krovni nosaci fuckaju unatoc aero sipkama. Nijansu jace od thule wingbar, ali opet puno slabije od onih sqare bar cetvrtastih sipki. Mene zivcira uzasno i skidam ih s auta kad se ne koriste. Sve u svemu, s nosacima zadovoljan. Razlika u fuckanju između menabo aero i thule wingbar je stvarno mala (frend ima thule i njih sam koristio prije nego sam kupio svoje), a u cijeni ogromna...tak da mislim da se menabo isplate

O thule 591 ne treba trosit rijeci, vrhunski nosac. Montaza na nosace uber jednostavna, montaza bicikla na nosac jos jednostavnija. Vž-Zd starom cestom za cca. 4h s bicikom na krovu. Do ZG sam stao 2 puta i provjerio, sve je bilo na svom mjestu i dalje samo gas. Do Plitvica sam vec i zaboravil da vozim bike na krovu
Ako ikako mozes, uzmi proride umjesto freeride-a, puno je jednostavnije stavit/skinut bicikl, a razlika u cijeni nije prevelika
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 08:41   #434
hvala na opsežnom odgovoru!
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 08:23   #435
evo, stigao kompletić.




Thule aluminijski aero barovi i bajk nosač 532.


Za sljedeću sezonu planiram nabavit još 2 nosača, pa da mogu sa ženom i klincem nekam zapičit, al to ću uzet prek Njuške ak naletim na kakav dobar deal.


.. a možda i sebi zemem onaj bolji 591 ili 598, a ovaj 532 ostavim za ženicu/klinca.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:10   #436
evo, prošlo je par tjedana kak je ovo na autu. Išlo se par puta na duži put i do 150km/h niš ne fućka(samo šipke su na krovu, bez bajka).. tak da sam glede toga skroz zadovoljan.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:45   #437
Već neko vrijeme gledam nosače koji se montiraju na gepek i sad sam naišla na ovaj Menabo Mistral i cijena mi se čini super , samo ako nije neki "kržljavi" model Da li ga je netko imao prilike uživo vidjeti i da li ga preporučuje za povremeni prijevoz jednog velikog i jednog dječjeg bicikla / eventualno 2 velika...
Na listi mi je do sada bio Peruzzo Venezia i oni iz Decahtlona ali s obzirom da je ovaj skoro duplo jeftiniji , onda mi je i on sad u igri

Iii da, s obzirom da će kotači sigurno djelomično zaklanjati stražnja svjetla - da li je netko imao s tim problema kod policije?
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:57   #438
nisam, ali sam par godina koristio Thule i nekakvih problema.

bavi pogled na Njuškalo.. da se nać OK stvari za nepuno više love.


Npr..

https://www.njuskalo.hr/ostala-autoo...oglas-24335737

Ja sam svoj Thule 968 freeway nedavno prodao za 300kn.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:22   #439
Pozz ekipa trebala bi mi pomoc ili jos bolje ako tko posjeduje ovaj nosac na hyundai i30 (2013)
Naime uzeo bi si thule clipon 9103 al nigdje ne mogu nac dal pase na moj model
Poslao sam mail na thule oni mi rekli da ne moze...dvoje frendova mi rekli da ne vide razlog zasto ne moze kad iza na vratima od gepeka imam kao ona dva zuba za zakacit

Pa dad nisam bas siguran dal uzet ili ne....tj izet na blef pa vidit dal moze
Ili dal vi imate koju alternativu za uzet?
Vidio sam da kolegica gore koristi iz decathlona!

Na nosacu bi se vozila max 2 mtb
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:29   #440
Evo javili mi ae sa nosaci.eu ipak ne mogu clipon jer mi je spojler placitni i tu je problem.......Kao alternativu su mi predlozili Peruzzo:Firenca Alu,padova,Venezia i Milano
S tim da su mi firenza i padova stvarno preskupi
Sta mi od ovog sveg predlozete ja bi tu mozda isto ukljucio i ovaj iz decathlona https://www.decathlon.hr/p/8342387_n...html#/16-254-_
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.