Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 11:37   #781
Da
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:41   #782
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Da
Cool!
:-D Samo tako nastavite!
Ali dosta spamanja. :-)
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:57   #783
Quote:
brban1950 kaže: Pogledaj post

Ako imaš još kakvo pitanje, reci i odgovorit ću ti ako znam. Btw senzor brzine moraš dodatno kupit, kao i senzor kadence i HR ako želiš. Svi senzori, uređaj i dostava s Bike24 me ispala 356€.
To onda izađe skuplje nego Edge 520.
A deklarirano vrijeme za njega i Edge-a je 15h.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:47   #784
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
To onda izađe skuplje nego Edge 520.
A deklarirano vrijeme za njega i Edge-a je 15h.
Sada su cijene drugačije i 520 je jeftiniji. To max vrijeme baterije se odnosi na rad bez senzora i navigacije ako se ne varam za oboje. Neka me netko ispravi ako griješim.
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
^^ I još je aerodinamičan
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:55   #785
Quote:
brban1950 kaže: Pogledaj post
Sada su cijene drugačije i 520 je jeftiniji. To max vrijeme baterije se odnosi na rad bez senzora i navigacije ako se ne varam za oboje. Neka me netko ispravi ako griješim.
Ma ovaj Edge je katastrofa što se baterije tiče.
Evo jedan citat sa bikeradara:

Both units claim 15 hours of battery life. If only that were true.

Claimed battery life is usually clocked on running time without the energy-heavy features like navigation. In my testing, I find the Edge units to last a little more than four hours with navigation running. I haven't yet exhausted the Bolt on a single ride, but I did a 5.5hr ride with navigation on that only reduced the battery from 96% to 55%.

Advantage: Bolt

Vjerojatno je Garmin skužio da ljudi kupuju neke druge GPSove pa su zato smanjili cijene.
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 13:24   #786
Quote:
darioklc kaže: Pogledaj post
Ma ovaj Edge je katastrofa što se baterije tiče.
Evo jedan citat sa bikeradara:

Both units claim 15 hours of battery life. If only that were true.

Claimed battery life is usually clocked on running time without the energy-heavy features like navigation. In my testing, I find the Edge units to last a little more than four hours with navigation running. I haven't yet exhausted the Bolt on a single ride, but I did a 5.5hr ride with navigation on that only reduced the battery from 96% to 55%.

Advantage: Bolt

Vjerojatno je Garmin skužio da ljudi kupuju neke druge GPSove pa su zato smanjili cijene.
Meni je Bolt prvi gps pa ga nemam s čime usporedit osim s Strava app na mobitelu, a u odnosu na to je avion ali da čuo sam i vidio recimo po Stravi kako se mnogi žale da se Garmin "preda" usred vožnje, ima npr 30% baterije i odjednom crkne. Mnogi naglašavaju bateriju kao najveći problem.

Nedavno je izašao 1030, pa pretpostavljam da će u ovoj godini izaći 530 ili neka inačica novog 520. Zato mislim da cijene padaju, jer je jednostavno stariji uređaj.

Garmin je i dalje lider na tržištu, ali veseli ulazak novih firmi i proizvoda na tržište i polako uzimaju kolač. Baci oko na Shane Millera na YT, često analizira gadgete i podatke s velikih grandfonda i sličnih događaja. Malo po malo ljudi prelaze na druge uređaje.

Meni je Bolt fora, ali kao što sam rekao premalo ga imam da bi rekao konkretno mišljenje o njemu, a i nemam ga s čim usporedit s obzirom na prethodno iskustvo. Do ljeta ću bit siguran jel to to ili sam bacio lovu u vjetar

Jedno pitanje za tebe i/ili ostale. Može li se gps puniti dok voziš putem powerbanka ili moraš stisnut pauzu? I hoće li vožnja nestati dok ga puniš? Hvala.
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:36   #787
Quote:
darioklc kaže: Pogledaj post
Ma ovaj Edge je katastrofa što se baterije tiče.
Evo jedan citat sa bikeradara:

Both units claim 15 hours of battery life. If only that were true.

Claimed battery life is usually clocked on running time without the energy-heavy features like navigation. In my testing, I find the Edge units to last a little more than four hours with navigation running. I haven't yet exhausted the Bolt on a single ride, but I did a 5.5hr ride with navigation on that only reduced the battery from 96% to 55%.

Advantage: Bolt

Vjerojatno je Garmin skužio da ljudi kupuju neke druge GPSove pa su zato smanjili cijene.
Sereš, a pojma nemaš...
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:53   #788
Quote:
brban1950 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za tebe i/ili ostale. Može li se gps puniti dok voziš putem powerbanka ili moraš stisnut pauzu? I hoće li vožnja nestati dok ga puniš? Hvala.
Po recenzijama koje sam pročitao, može se puniti i raditi normalno.
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:48   #789
Quote:
Ivan-VU kaže: Pogledaj post
Ma sve ok, ali zanimaju me iz prve ruke što misle korisnici. Neće se nitko žaliti da GPS od 100e ne radi kako treba, ali zanimalo me da li postoje neke sitne mušice koje živciraju ili neke softwerske nelogičnosti koje su na Garminu bolje.
Bryton 310 bi trebao biti konkurencija Garminu 500. Ali opet puno više ljudi ima Garmina...
To mi je još jedan plus za Garmina kod daljnje prodaje...

Poslano sa mog Redmi 4 koristeći Tapatalk
Ima i Garmin 500 mušica, to znam iz prve ruke.
1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:14   #790
Jel netko naručivao ovo ?

https://www.hammerhead.io/pages/karoo

Čini se zgodna igračka.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:51   #791
Idu samo prednarudzbe. Platis pa cekas da ti naprave, po tvojim zeljama

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:27   #792
Istina, ali Android je ispod pa bi moglo biti interesantno. A ni po ostalim specifikacijama i izgledu ne čini se loš.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:47   #793
Imam garmina 520 i nemogu rec da sam pozalio iako sam razmisljao da uzmem garmina 1000
uglavnom baterija drzi oko 9-10sati a ako treba vise piknes powerbank na njega u voznji i deri sve radi a duzina ovisi o velicini powerbanka
a i nije nesto preskup jer mu cijena pala u zadnjih par mjeseci i da se naci bundle cesto na akcijama
Godlys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 14:50   #794
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Nakon dugo vremena druženja i vožnje sa Suunto Ambit 3 Peak, pao je Bryton Rider 330 sa bike24.

OK, Garmin je Garmin i ovo nije ni blizu ali, meni kao amateru sasvim dovoljno. Nakon par vožnji i uštimavanja ekrana i prikaza, ja iskreno zadovoljan vrijednosti za te novce. Mislim, Garmin je duplo skuplji i toliko i vrijedi, da se razumijemo. Pri tome ne mislim samo na uređaj nego ukupno ... periferije, support, servis, ... Ali ovaj Taiwan-ac me baš iznenadio.
Dvojim se između Bryton Rider 330 i 530, BR 310 sam odbacio jer nema nikavu navigaciju, pa mi je glupo kupiti GPS koji nema na sebi nikakvu navigaciju. Nije da mi treba često, ali se sjećam par vožnji po rutama sa pedala.hr kad nam je gps navigacija doista trebala, jer vremena za lutanje nije bilo a pitati ljude nije dolazilo u obzir, jer ako ih pitaš oni ti kažu "ti si totalno promašio, trebao si ići glavnom cestom, što ćeš tu u ovoj zabiti.." Dakle, kako funkcionira ta turn-by-turn navigacija na Rideru 330? Je li ti stvarno kaže (napiše), skreni lijevo za 50 m ili samo grafički prikazuje? To me najviše zanima, jer nijedan review na YT ne pokazuje turn-by-turn navigaciju na djelu. Ako imaš neki video na kojem se vidi, to bi bilo super. Ne treba mi upload karte i mapiranje (to su dobro obradili), samo prikaz već unešene rute u stvarnosti. Svi nešto pričaju kao da prodaju te uređaje. Hvala unaprijed.
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:09   #795
Fascinantno je da najbolja (najskuplja) Garmin navigacija za automobil košta 500eura . najjači model sa ugrađenom kamerom za snimanje vožnje. Dok najbolja (najskuplja) biciklistička gps navigacija košta preko 5000kn, garmin 1030 mislim da je ta.

Tko je tu lud???? Zašto je to tako?
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:14   #796
moja preporuka bi ti bio Teasi one 3 extend, ja imam taj GPS i jedine mane su kaj baterija traje oko 9 sati max. i kaj je dimenzijama veća od ovih koje gledaš.
Uglavnom ima pravu navigaciju s kartama, isto kao auto navigacija radi. cijenom je tu negdje, čak i manje od Brytona, al se dobije prava navigacija, veći ekran u boji i po meni skroz ok uređaj
ZgGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:46   #797
Quote:
ZgGost kaže: Pogledaj post
moja preporuka bi ti bio Teasi one 3 extend, ja imam taj GPS i jedine mane su kaj baterija traje oko 9 sati max. i kaj je dimenzijama veća od ovih koje gledaš.
Uglavnom ima pravu navigaciju s kartama, isto kao auto navigacija radi. cijenom je tu negdje, čak i manje od Brytona, al se dobije prava navigacija, veći ekran u boji i po meni skroz ok uređaj
Logično je da baterija traje kraće ako ima ekran u boji i pravu navigaciju. Nisam nikad čuo za taj proizvod, pa ću proučiti. Evo, nakon nekoliko sati proučavanja i par komentara na nekim YT kanalima dobio i jako zanimljive odgovore od ljudi koji su koristili Bryton 330. Sve u svemu, za sada odustajem od tog proizvođača, a svi preporučuju Wahoo Elemnt Bolt ispred Garmina (skpulji j edosta od Brytona) . Vidjet ću i taj Teasi one 3 extend. problem može nastati na MTB terenima, jer veliki ekran je nestabilniji i može lako pasti. 9 sati baterija isto može biti problem na dužim turama npr. https://www.gpsies.com/map.do?fileId=mtxnzlcumjtsjybs Meni je taj Bryton djelovao jako simpatično, ali predobro da bi bilo istinito. Šteta, svi drugi su puno skuplji. No, ja mislim da će se tu uskoro pojaviti još kineskih igrača, pa će i cijena morati ići dolje...
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:47   #798
Quote:
marko911 kaže: Pogledaj post
Fascinantno je da najbolja (najskuplja) Garmin navigacija za automobil košta 500eura . najjači model sa ugrađenom kamerom za snimanje vožnje. Dok najbolja (najskuplja) biciklistička gps navigacija košta preko 5000kn, garmin 1030 mislim da je ta.

Tko je tu lud???? Zašto je to tako?
Obični ljudi kupuju u Lidlu za 50 kn ciklokomp, a ostali su šminkeri i njih ćemo oderati. Tako ti oni razmišljaju. Eto zašto.
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:21   #799
Quote:
Webgraf kaže: Pogledaj post
Obični ljudi kupuju u Lidlu za 50 kn ciklokomp, a ostali su šminkeri i njih ćemo oderati. Tako ti oni razmišljaju. Eto zašto.
Ma nije to. Nego želim znati što to fakin biciklističke navigacije imaju naspram automobilske a da su toliko skuplje. Auto navigaciju (Garmin) kupiš vrhunsku za 1200kn, sa drive assistom i puno puno zanimljivih značajki. Na biciklu da imaš isto to moraš dati 3000kn. Glupost.
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 19:54   #800
Quote:
marko911 kaže: Pogledaj post
Ma nije to. Nego želim znati što to fakin biciklističke navigacije imaju naspram automobilske a da su toliko skuplje. Auto navigaciju (Garmin) kupiš vrhunsku za 1200kn, sa drive assistom i puno puno zanimljivih značajki. Na biciklu da imaš isto to moraš dati 3000kn. Glupost.
Mozda zbog cesta tj. staza. jer bicikl ima puno više mogućnosti nego auto, a i mozda zbog sistema napajanja, jer tamo imaju struju stalno, dok se ovjdke muče s baterijama. Tko zna. Sve u svemu deru nas....
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.