Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 21:54   #1261
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post
Poanta se sastoji u tome da ako brod na kugli ide od točke A do točke B tako da ide prema dolje, onda bi taj isti brod, ako bi išao sa suprotnog smjera od točke B prema točci A trebao ići prema gore na kugli.
Pa da. Na brodu koji ti se približava vidiš suprotnu stvar od onog što vidiš kad ti se udaljava. Gdje je problem?
eqinor is offline  
Old 23.01.2018., 21:55   #1262
Quote:
gvapo kaže: Pogledaj post
Slučajno sam „naletio“ na temu, jako interesantno. Vidim podijelilo se na „ravnaše i kuglaše“. Sada sam u nedoumici pa bi me zanimalo objašnjenje nekog od „ravnaša“. Prije nekih tridesetak godina sam brodom krenuo iz Venecije, Suez, Indijski ocean, Pacifik, Panama, Atlantik, Sredozemlje i ponovo Italija. Luke sam eliminirao. Bitno je da smo se kretali stalno na istok (ako takav postoji) i napravili krug te došli na gotovo isto mjesto. Malo me to zbunjuje. Dali je prije bila kugla pa se naknadno izravnala ili sam ja nešto pobrkao! Može odgovor?
Ja sam za ovu teoriju čuo prije par godina. Mislim da se tek nedavno izravnala.
lemonzoo is offline  
Old 23.01.2018., 21:59   #1263
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
To s kompasnom magnetnom iglom kad se počne vrtit u krug je više nego interesantno i nema žive prisutne duše koja bi ustanovila da je takvo nešto nemoguće. Ipak, i svejedno, zašto takav jedan kompas tog trenutka prosto ne odleti u zrak, pravac ozon i preko, pa čak skup s njim i onaj ko kompas drži u ruci, što ne bi i taj recimo poletio prema ko zna kojem nebu jer očito na tom mjestu gdje je stajao s kompasom nema sile teže.
Hahaha
master_dju is offline  
Old 23.01.2018., 22:01   #1264
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
U tom postu daješ link na kojem kažeš da si rasturio nešto.
Otvorim link, i u tom linku post u kojem kažeš da 3. Newtonov zakon nije točan bez ikakve skice, videa, izračuna. Bar daj neke konkretne brojke. Koje su brzine kugli? Koliki put pređu kugle koje se sudare? Koliki put pređe kugla bez sudara? Kojom silom kugla 1 djeluje na kuglu 2? Kojom silom kugla 2 djeluje na kuglu 1?

Evo, ja sad kažem da su ptice sisavci, a psi se razmnožavaju sporama.
Rasturio sam cijelu biologiju.
Za najosnovnijih logiku ne trebaju nikakvi izračuni.
Što bi ti računao nešto što je fundamentalno samo u sebi besmisleno?
To sam i dokazao kad sam pokazao da se nikakva matematička formula ne može izvesti iz nečeg tako besmislenog.

Što bi ti dakle računao i u kojem svijetu bajki?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 23.01.2018., 22:05   #1265
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Za najosnovnijih logiku ne trebaju nikakvi izračuni.
Što bi ti računao nešto što je fundamentalno samo u sebi besmisleno?
To sam i dokazao kad sam pokazao da se nikakva matematička formula ne može izvesti iz nečeg tako besmislenog.

Što bi ti dakle računao i u kojem svijetu bajki?
Eto, otkrili smo još jednu u nizu stvari koje ne znaš.
Popis raste svakim postom koji napišeš.
eqinor is offline  
Old 23.01.2018., 22:10   #1266
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post
Poanta se sastoji u tome da ako brod na kugli ide od točke A do točke B tako da ide prema dolje, onda bi taj isti brod, ako bi išao sa suprotnog smjera od točke B prema točci A trebao ići prema gore na kugli.
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Pa da. Na brodu koji ti se približava vidiš suprotnu stvar od onog što vidiš kad ti se udaljava. Gdje je problem?
Točka A London

Točka B Normandija

brod na kugli ide od točke A do točke B tako da ide prema dolje
brod na kugli ide od Londona do Normandije tako da ide prema dolje

taj isti brod, ako bi išao sa suprotnog smjera od Normandije prema Londonu bi trebao ići prema gore na kugli.

Trebao bi, ali to nikada ne vidimo.
Sjeverno Sunce is offline  
Old 23.01.2018., 22:14   #1267
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post
Točka A London

Točka B Normandija

brod na kugli ide od točke A do točke B tako da ide prema dolje
brod na kugli ide od Londona do Normandije tako da ide prema dolje

taj isti brod, ako bi išao sa suprotnog smjera od Normandije prema Londonu bi trebao ići prema gore na kugli.

Trebao bi, ali to nikada ne vidimo.
Ajde prvo na ovoj kugli ucrtaj gdje je "gore".

http://mathworld.wolfram.com/images/...sphere_700.gif
eqinor is offline  
Old 23.01.2018., 22:18   #1268
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Za najosnovnijih logiku ne trebaju nikakvi izračuni.
Što bi ti računao nešto što je fundamentalno samo u sebi besmisleno?
To sam i dokazao kad sam pokazao da se nikakva matematička formula ne može izvesti iz nečeg tako besmislenog.

Što bi ti dakle računao i u kojem svijetu bajki?
Ponavljam, nisi čitao knjigu cijelu, nego si se stao samo kod objašnjavanja pojmova na početkum, jel? Želiš li tako reći da je i prvi zakon nevažeći jer nije prikazana formula?
jednoumlje is offline  
Old 23.01.2018., 22:23   #1269
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Ajde prvo na ovoj kugli ucrtaj gdje je "gore".

http://mathworld.wolfram.com/images/...sphere_700.gif
Ajde prvo na ovoj kugli ucrtaj gdje je "dolje".
Sjeverno Sunce is offline  
Old 23.01.2018., 22:25   #1270
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Ja sam za ovu teoriju čuo prije par godina. Mislim da se tek nedavno izravnala.
I meni se čini da je prije bila okrugla pa se u zadnje vrijeme izravnala. Očekivao sam od "alatničara" stručno tumačenje jer mi se čini da on ima najviše iskustva o toj "ravnoj" teoriji! Izgleda da nema ništa od pojašnjenja onog mog kružnog puta po površini kugle!
gvapo is offline  
Old 23.01.2018., 22:49   #1271
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post
Ajde prvo na ovoj kugli ucrtaj gdje je "dolje".
Pojmovi "gore" i "dolje" ovise o kontekstu.
Ne znam ja što TI misliš pod "gore" i "dolje". Ti si te pojmove koristio u svom pitanju, tj spominjao si brod koji ide "gore na kugli".

Recimo, veli se da čitaš "odozgo prema dolje", iako papir koji je na stolu ima svaku svoju točku na istoj visini. U ovom je kontekstu "gore" zapravo "dio papira koji je udaljeniji od tebe".

U Dalmaciji, Lici, Istri, kad putuju na sjever Hrvatske (recimo u Međimurje) vele da idu "gore".

Najčešće u svakodnevnom životu:
"Gore" je u suprotno smjeru djelovanja sile teže, tj. radijalno udaljavajući se od centra.
"Dolje" u smjeru djelovanja sile teže, tj. radijalno približavajući se centru.
eqinor is offline  
Old 23.01.2018., 23:43   #1272
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Jer brod ne plovi uzbrdo?
Xe, xe, xe....ti se to stvarno pitaš he, hehe...
Potvrdila su se moja predviđanja kako će kuglaši i dalje biti anestezirani od validnih argumenata, te kako neće znati obrazložiti svoje afirmacije o lopti.
A dogmatske pizdarije tipa milijuni svjetlosnih godina, photoshopovi iz svemira i Walt Dizney pizdarije, katastrofalno loši pokušaji objašnjenja zašto se zaobilazi Arktika, te za kraj glavni argument flatovaca -ravan horizont koji kuglaši vide kao i svi zdravih očiju, ali i negiraju nije vrijedno niti spominjati.
Kuglaši, slabo i kilavo sve skupa, ... slabo ....

Zadnje uređivanje Rorion : 23.01.2018. at 23:55.
Rorion is offline  
Old 24.01.2018., 01:26   #1273
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post
Poanta se sastoji u tome da ako brod na kugli ide od točke A do točke B tako da ide prema dolje, onda bi taj isti brod, ako bi išao sa suprotnog smjera od točke B prema točci A trebao ići prema gore na kugli.
Kako definiraš gore i dolje?
BolajiBadejo is offline  
Old 24.01.2018., 07:16   #1274
Alatničar, ako ti se ne da dalje prolaziti kroz knjigu gdje se bavi izračunavanjem i primjerima u raznim slučajevima, hoće li ti ovo pomoći?

https://www.ffri.hr/~zvonimir/Fizika/03Statika.pdf
jednoumlje is offline  
Old 24.01.2018., 10:35   #1275
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Xe, xe, xe....ti se to stvarno pitaš he, hehe...
Potvrdila su se moja predviđanja kako će kuglaši i dalje biti anestezirani od validnih argumenata, te kako neće znati obrazložiti svoje afirmacije o lopti.
A dogmatske pizdarije tipa milijuni svjetlosnih godina, photoshopovi iz svemira i Walt Dizney pizdarije, katastrofalno loši pokušaji objašnjenja zašto se zaobilazi Arktika, te za kraj glavni argument flatovaca -ravan horizont koji kuglaši vide kao i svi zdravih očiju, ali i negiraju nije vrijedno niti spominjati.
Kuglaši, slabo i kilavo sve skupa, ... slabo ....
Zašto Rusi , Norvežani pokušavaju radit naftovode ,plinovode , već su probili plovni put preko svjevernog mora radi bliže plovidbe do Sjevernih djelova Rusije , Japana isl. upravo zato šta se zemlja sužava na sjevrenoj polutki .
Koliko pratim temu ništa niste dokazali samo trolanje , gdje su vam iole kakvi dokazi , ravne ploče ? Ovdje imate i slike i fizičke dokaze ljudi koji putuju oko svita , pomoraca imaš koliko oćeš u ovim našim djelovima , kako se oni ne sudare po vama po ravnoj ploči ? Odgvorite čoviku koji je obaša cili svit od jedne točke da bi opet došo na polaznu točku.
Nema odgvoa na nijedno konkretno pitanje ljudi koji su negdje bili ,prošli , dokazuju fizičke zakone. Nema odgvora zašto 50,60 godina Ruski i Ameri imali raketne programe , Sputnjik, Apolo program. Danas Iran ,Kina, Europa . Koliko sam skuži sve su to za vas urote . Objasnite vaše modele, pošaljite kakvu sliku ,niđe ništa . Samo onaj pijat ....ispod strehe i na otvorenom (blamaža )?
Danas se služimo tom kako kažete urotničkom tehnologijom, od interneta , tv sat., mobitela, GPS, aviona koji lete po kojim kartama ili brodovi ?
Nema odgvora ?
svatiti is offline  
Old 24.01.2018., 11:30   #1276
Quote:
gvapo kaže: Pogledaj post
I meni se čini da je prije bila okrugla pa se u zadnje vrijeme izravnala. Očekivao sam od "alatničara" stručno tumačenje jer mi se čini da on ima najviše iskustva o toj "ravnoj" teoriji! Izgleda da nema ništa od pojašnjenja onog mog kružnog puta po površini kugle!
Što mi ni jedan „ravničarski stručnjak“ s vodećim im alatničarom ne može odgovoriti? Izgleda da zapne kod konkretnih odgovora. Idu samo isprazni bez argumentirani upisi!
gvapo is offline  
Old 24.01.2018., 12:35   #1277
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Xe, xe, xe....ti se to stvarno pitaš he, hehe...
Potvrdila su se moja predviđanja kako će kuglaši i dalje biti anestezirani od validnih argumenata, te kako neće znati obrazložiti svoje afirmacije o lopti.
A dogmatske pizdarije tipa milijuni svjetlosnih godina, photoshopovi iz svemira i Walt Dizney pizdarije, katastrofalno loši pokušaji objašnjenja zašto se zaobilazi Arktika, te za kraj glavni argument flatovaca -ravan horizont koji kuglaši vide kao i svi zdravih očiju, ali i negiraju nije vrijedno niti spominjati.
Kuglaši, slabo i kilavo sve skupa, ... slabo ....

rori, daj se odredi oko ovoga sto pises. sto su tvoji argumenti, koje je tvoje stajaliste, mozes li obrazloziti svoju afirmaciju...
ili samo trolas jer nista ne znas?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 24.01.2018., 13:00   #1278
Čitava statika se zasniva na Trećem Njutnovom zakonu.

Primjer iz graditeljstva

Praviš zgradu i računaš da je teška 1000 tona. Moraš provjeriti nosivost tla kako bi provjerio može li ono nositi 1000 tona na predvidjenom temelju. Ako ne može a ti napraviš zgradu, ona će početi da tone ili da se krivi, dešava se svaki dan. Moraš da povećaš površinu temelja kako bi rasporedio silu po većoj površini i time smanjio pritisak ili da produbiš temelj kako bi došao do tla veće nosivosti.

Primjer iz statike,

Neko je stavio skicu sa gredom na dva oslonca i silom F na njenoj sredini. To je primjer proste grede. Sile u osloncima jednake su polovini sile koja djeluje na gredu i suprotonog pravca. Zamislimo li da se skejtbor iz tog posta nalazi na tvrdoj podlozi (asfalt) sila se preko točkova (koji su oslonci i tvrdi su tj. jako jako malo se deformišu) prenosi dalje na tlo (asfalt) u istom iznosu, dakle po jedna polovina od početne sile (ako skejtbord ima 2 točka ili po jedna četvrtina ako ima 4). Pošto je tlo tvrdo ono može da podnese veliki pritisak i vi možete da vozite skejtbord. Pokušate li da to radite na mekoj podlozi (zemlja ili pijesak) točkovi će da potonu jer je sila kojom oni djeluju na podlogu veća od njene nosivosti. Identičan problem imate kod teških vozila kao što su kamioni. Sve što je kamion veći on ima više točkova kako bi se njegova masa i masa tereta raspodjelile na veći broj osovina i točkova. Zbir sila koje djeluju na sve točkove jednak je ukupnoj masi kamiona i tereta pomnoženoj sa 9.81. Tako vam rade i saobraćajne vage koje koristi policija, pod svaki točak ili osovinu se stavlja vaga koja potom sabere izmjerene vrijednosti i odredi jel kamion pretovarne ili nije.

Kako zamišljate i objašnjavate da radi svaka vaga (mehanička, kantar, vaga sa oprugom, elektronska vaga sa piezoo kristalima...) ako Treći Njutnov zakon nije tačan? Jeste se možda nekad izvagali?
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Old 24.01.2018., 16:08   #1279
Rorion, da te pitam, što ti misliš koja je narav našeg Sunca?
Sjeverno Sunce is offline  
Old 24.01.2018., 17:47   #1280
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post
Rorion, da te pitam, što ti misliš koja je narav našeg Sunca?
To ti zna naš dragi Bogek.
Rorion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.