Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 20:14   #2521
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
5% izbrojano

Pahor 53%
Šarec 47%

Tijesno.

https://www.volitve.gov.si/vp2017/#/rezultati
Nažalost, profesionalnom političaru i part-time manekenu i prije svega klaunu, isplatila se petogodišnja izborna kampanja...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:33   #2522
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Nažalost, profesionalnom političaru i part-time manekenu i prije svega klaunu, isplatila se petogodišnja izborna kampanja...
a po cemu je pahor klaun, po tome sto zna izigravat smetlara?
Nije da sam njegov fan, nit sam isao na izbore, ali ne volim nepravedno etiketiranje. Recimo Erjavec je po meni bas sinonim za podmuklog klauna najteze kategorije.....

a predsjednicka funkcija je u nasoj drzavi ionako bezveze, tako da neznam sto ti znaci ono "Nazalost".....
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:51   #2523
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
a po cemu je pahor klaun, po tome sto zna izigravat smetlara?
Da. Gdje si vidio predsjednika neke države raditi to pred kamerama i glumiti kao ljudskog čovjeka?

Quote:
Nije da sam njegov fan, nit sam isao na izbore, ali ne volim nepravedno etiketiranje. Recimo Erjavec je po meni bas sinonim za podmuklog klauna najteze kategorije.....
Nije bio izbor između Pahora i Erjavca.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:52   #2524
Question

Slovenija obznanila da "vraća" Hrvatskoj Škudeline, Škrile i još neka sela uz Dragonju ...
... mi nismo ni znali da su ta sela "na neki način" bila u Sloveniji ... ali ...
radi se o tome da je za vrijeme Janeza Drnovšeka (tko bi rekao da je bio takav expanzionist!)
slovenski parlament donio zakon/odluku da se ta sela priključuju Sloveniji

A da hrvatski Sabor proglasi priključenje Čateških i Atomskih toplica Hrvatskoj,
pa ih onda na sljedećoj sjednici "vrati" Sloveniji?

Kakve budalaštine Slovenija izvodi, suludo ... ali naravno, u tom ludilu ima sistema.

Molim slovenske forumaše da odgovore: smatra li se u Sloveniji presuda ad hoc arbitražnog suda o "stiku" dovoljno povoljnom da Slovenija proglasi nakakav gospodarski pojas? (Originalno ga se namjeravalo proglasiti sve do visine Vrsara.)
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:07   #2525
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post

Slovenija obznanila da "vraća" Hrvatskoj Škudeline, Škrile i još neka sela uz Dragonju ...
... mi nismo ni znali da su ta sela "na neki način" bila u Sloveniji ... ali ...
radi se o tome da je za vrijeme Janeza Drnovšeka (tko bi rekao da je bio takav expanzionist!)
slovenski parlament donio zakon/odluku da se ta sela priključuju Sloveniji

A da hrvatski Sabor proglasi priključenje Čateških i Atomskih toplica Hrvatskoj,
pa ih onda na sljedećoj sjednici "vrati" Sloveniji?

Kakve budalaštine Slovenija izvodi, suludo ... ali naravno, u tom ludilu ima sistema.

)
A to je tako, znaci?
Nisam znala, ja sam mislila da su oni stvarno nesto vratili.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:31   #2526
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:19   #2527
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Ali kad si u njoj, odlično je.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:37   #2528
Slovensko političko vodstvo, koje je predvodio Kučan, i srpsko političko vodstvo, koje je predvodio Milošević, sastali su se 24. siječnja 1991. u Beogradu i sklopili pakt: Srbija će pustiti Sloveniju da slobodno “ode” iz Jugoslavije, a Slovenija je zauzvrat izrazila razumijevanje za “interes srpskog naroda da živi u jednoj državi”. To je značilo priznati pravo Miloševiću da silom mijenja republičke granice te dijelove Hrvatske i Bosne i Hercegovine gdje su živjeli Srbi, bilo kao većina bilo kao manjina, pripoji Velikoj Srbiji. To je de facto značilo priznati Miloševiću pravo da nastavi započeti rat u Hrvatskoj: uništi Vukovar i napadne Dubrovnik, pobije tisuće vojnika i civila, razori stotine gradova i sela.

Još se dobro sjećam zaprepaštenja što ga je ta vijest izazvala u Hrvatskoj. Neopravdano, uostalom, jer se pakt Kučan-Milošević uklapao u tradiciju protuhrvatske slovenske politike u objema jugoslavenskim državama: od “popa Korošca”, vođe Slovenske ljudske stranke, koja je sudjelovala u velikosrpskim vladama Kraljevine Jugoslavije i onda kada se pucalo na hrvatske zastupnike u beogradskoj Skupštini koji su se zauzimali za federalizam, do glavnog ideologa jugoslavenskog socijalizma Edvarda Kardelja, koji se vrlo žustro angažirao u gušenju Hrvatskog proljeća 1971. u kojemu se glavna struja zauzimala za određeno konfederaliziranje federacije.

https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...ne-rh/6963624/

užas užasa
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:25   #2529
[QUOTE=manchild;67627379]
https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...ne-rh/6963624/

užas užasa[/QUOTE
Koliko se sječam, nije bilo baš tako, a ipak smo otišli svako na svoje i prvo brine svako za sebe i za svoje, zar ne? Tuđmanović je oko sebe vidio same neprijatelje, tada smo bili tretirani kao podalpski Hrvati! Ostavljam mogučnost da sam nešto i zaboravio, jer tada sam bio još mlad, tek mi je bilo 40!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:12   #2530
Zašto je Erjavec zapeo za priznanje Palestine?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:36   #2531
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Zašto je Erjavec zapeo za priznanje Palestine?
Ništa naroćito! Vi bi kupili stare kante od F16 .Mi ih ne trebamo, a pošto bi vi platili 500 milja, pa da i mi nešto dobimo od toga! Mi bi 6 novih novcatih F16, ali za badava! Da priznamo Palestinu, Izraelci se useru, mi dobimo F16, a onda kažemo - zajebavali smo se!
Ko vam je kriv, kad padnete na svaku fintu?
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 21:58   #2532
Američka Prva dama Melania Trump značajno je doprinijela vrlo uspješnoj turističkoj sezoni Slovenije, svoje rodne zemlje. Broj stranih turista koji su prošle godine posjetili Sloveniju porastao je za skoro 17 posto i iznosio 3,4 milijuna. Prema posljednjim raspoloživim podacima, broj turista koji pristižu iz Sjedinjenih Država porastao je samo u studenome prošle godine za 24 posto.

Slovenija se također uspješno predstavila kao sigurna i zelena destinacija u srcu Europe koja nudi Jadransko more, ali i planinska odredišta. Zemlja je 2017. zabilježila četvrtu po redu uspješnu turističku godinu s ostvarenim rekordnim turističkim brojkama. Većina stranih turista dolazi iz Italije, Njemačke i Austrije, pri čemu broj njemačkih turista raste godinu za godinom za 26 posto.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:43   #2533
Elitna skupina slovenske vojske nije zadovoljila NATO standarde

http://vijesti.hrt.hr/431175/elitna-...nato-standarde

__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 06:14   #2534
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Elitna skupina slovenske vojske nije zadovoljila NATO standarde

http://vijesti.hrt.hr/431175/elitna-...nato-standarde

Rezultat: otišao načelnik glavnog štaba a vojska če dobiti više para i bolje čizme!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 23:20   #2535
Cerar podnio ostavku.

https://twitter.com/sta_english/stat...339276800?s=21

O cem se tu radi?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 23:24   #2536
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Cerar podnio ostavku.

https://twitter.com/sta_english/stat...339276800?s=21

O cem se tu radi?
Ne znam. Ali na narednim izborima bi ionako stradao. Bolje mu je da ide.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 23:28   #2537
Kolko sam skužio povod za ostavku je odluka vrhovnog suda o poništenju rezultata referenduma o drugom kolosijeku pruge do Kopra što je kod njih velika "afera".

Inače posljednji premijerski čin mu je slanje pisma EK o pokretanju postupka protiv Hrvatske na EU sudu.

Edit: https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/po...---510072.html
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 00:20   #2538
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Ništa naroćito! Vi bi kupili stare kante od F16 .Mi ih ne trebamo, a pošto bi vi platili 500 milja, pa da i mi nešto dobimo od toga! Mi bi 6 novih novcatih F16, ali za badava! Da priznamo Palestinu, Izraelci se useru, mi dobimo F16, a onda kažemo - zajebavali smo se!
Ko vam je kriv, kad padnete na svaku fintu?
Nista mi nije jasno? Tko ce vam dati nove ili bilo kakve F16? Koga je briga da li je Slovenija priznala Palestinu?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 13:41   #2539
Amerima je sigurno pregorio mozak od razmišljanja kada su u istom danu premijeri dali ostavke i u Sloveniji, i u Slovačkoj.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:59   #2540
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Amerima je sigurno pregorio mozak od razmišljanja kada su u istom danu premijeri dali ostavke i u Sloveniji, i u Slovačkoj.
Da, ali od sreće .. jer su oba bili (i ostali) njemački igrači.
gardfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.